Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor studyjny kontra zwykle glosniki


anxion

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszy test wszelkich monitorów głośnikowych , amatorskie na ogół od razu stracą resory.

 

Zagraj z syntezatora { Roland,Yamaha,Korg } prosty akord i zobacz jak to odda i o ile odda dany zestaw głośnikowy.

 

Jak takie coś głośniczki przeżyją to można je ćwiczyć dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Barefooty ktoś z Was może słyszał? Ponoć rewelacyjne..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXW

 

Słuchałem w Niemczech.

 

Bardzo dobre monitory, jak na tak małe gabaryty naprawdę są dobre.

 

Lecz przy tej cenie ok.20kpln mamy spora konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arwas, piszac o TL mialem na mysli pytanie Lutka o obudowe dla jego duzych glosnikow ale jesli juz poruszyles temat malych monitorow, to oczywiscie mozna zrobic TL. Przykladem niech bedzie PMC AML2 czy TB2, rowniez monitory studyjne Digidesign ( taa, ci od Protoolsa ) RM1 i RM2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w ktorych zastosowano taki zawiniety tunel. Oczywiscie patent ma na celu wydatne wspomaganie basu, zatem wytlumienia jest niewiele i linia transmisyjna zamiast wygasic zupelnie bas, pompuje go pelna para, troche jak w basrefleksie lecz inna metoda. Zysk jest z tego taki, ze przekroj tunelu jest bliski powierzchni glosnia, wystepuje mniejsza kompresja i turbulencja jak w typowym BR oraz dzieki spadek czestotliwosci basu ponizej strojenia obudowy jest znacznie bardziej lagodny niz 24db na oktawe basrefleksu. Wielkosc obudowy nie jest duza, moze ciut wieksza od typowego BR lecz jak widac na przykladach nie ma problemu z zaprojektowaniem takiej konstrukcji. Co do samej budowy tuneli, to dzis juz sie nie stosuje dwukanalowych tuneli, nie dzialaja one w praktyce tak jak bysmy sobie tego zyczyli. Duzo prostszym i efektywniejszym rozwiazaniem jest stosowanie Offsetu na okolo 1/3 dlugosci calego tunelu oraz nieco zwezajacym sie ksztalt lini transmisyjnej. Ale to wlasnie offset jest tutaj najwazniejszy poniewaz rozbija rezonans polfalowy i przesuwa wyzej na skali czestotliwosci pierwszy "antyrezonans", ktory jesli wystepuje wyzej tym latwiej go opanowac wytlumieniem, ktorego juz nie musi byc zbyt wiele.

Tak wiec generalnie nie ma problemu z TL w malej obudowie monitora, pytanie tylko czy zysk z takiej obudowy jest wymierny w stosunku do typowej BR i czy brzmienie jest to samo, czy moze inne, niewarte swieczki. Na to pytanie juz nie odpowiem, bo tu wchodza czysto subiektywne sprawy.

 

Rafaell, jest taki fajny topic na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie chlopaki pisza o znieksztalceniach kolumn ATC i jada po nich jak po psie, PMC tez sie od niektorych dostalo, ale najciekawszym jest to, ze wlasnie te wielkie Tannoye koncentryki potrafia miec mniejsze znieksztalcenia niz 3 drozne ATC z ich legendarna, wielka kopulka na srednicy.

 

"All in all the measurements HiFi News took for the SCM50 are indicative of a performance no better lower mid-fi equipment and certainly dramatically worse than anythging remotely acceptable for a high quality studio monitor. In fact, I am shocked at just HOW BAD they are, a pair of 1970's Tannoy monitor gold will provide imeasurably superior objective

measurements. "

 

"Also which speakers doyou think give much better measured performance?

MEG RL900/901 all versions

K+H O500

Meyersound X-1

Tannoys 15/215 Monitors and Tannoy Dreadnaught

Silbersand (any of the higher range)"

 

"I would say 1% THD @ 90db/1m throughout midrange & treble is remarkable, but certainly not for being low, I'd say remarkably high actually, a pair of 1960's Tannoy Monitor Red's measured around 1% THD throughout the Midrange & Treble at 100db/1m, for comparison!!!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jak bumerang śni mi się po nocach nocny koszmar ... czyli kiepska średnica spowodowana za dużym wooferem (pamiętasz te moje tematy zapewne). Niektórzy twierdzą że problemy zaczynają się już przy 8" wooferze przy konstrukcji dwudrożnej ... a innym nie przeszkadza kilkanaście cali. Sam nie wiem co o tym myśleć. Posłuchać może kiedyś mi się uda (zwykle albo nie ma gdzie, a jak ktoś dobry umożliwia to daleko ode mnie)

odpowiadasz pośrednio Lutkowi ale Tannoya nie znasz - podział jest na 1kHz

 

Lutek - zrobiłem Acouste do Lowthera i parę podobnych - to dobre na budę dla kota - sporo z krótka droga dla dobrego zejścia

pomijając jak Tannoy zachowa się w tubie, ja go tam nie widzę

 

jak i nie pojmuję porównywania jakości TL do BR - wystarczy porównać bezwładność przemieszczających się mas powietrza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamel, akurat tak sie sklada, ze pod wzgledem jakosci TL daje lepsze parametry, natomiast BR ma przewage wylacznie w nieco wiekszej wytrzymalosci mocowej oraz ogolnie mniejszej obudowie docelowej. To sa fakty, ktorych nie zmienisz swoja wydumana teoria o masach powietrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamel, akurat tak sie sklada, ze pod wzgledem jakosci TL daje lepsze parametry, natomiast BR ma przewage wylacznie w nieco wiekszej wytrzymalosci mocowej oraz ogolnie mniejszej obudowie docelowej. To sa fakty, ktorych nie zmienisz swoja wydumana teoria o masach powietrza.

moją wydmuchana teorię potwierdza fizyka dot. rozprzestrzeniania się gazów

jeśli chcesz sobie podyskutować w temacie to zastukaj do misiomorem, który twierdzi, ze odpowiedź impulsowa biernej jest lepsza niż BR z czym się zgadzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, szczegolnie jak sama membrana wazy 100 czy 300 gram. Dziekuje, postoje :)

i tak 3maj, na stojąco wiecej słychać

nie raz już fizyka zrobiła psikusa audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i nie pojmuję porównywania jakości TL do BR - wystarczy porównać bezwładność przemieszczających się mas powietrza

 

Ja nie pojmuję jak ludziki nie słysżą jak jedzie i jak długo ciuchcia w TL w stosunku do śmigajacego ekspresiaka w BR :)

 

Jak by to było takie super to kontrabas też miał by ekstra linię transmisyjną :)

 

Wypbrażcie sobie wielki bemben z linią transmisyjną i po jego szybkim krótkim uderzeniu słyszym długie dłuUUUPPPpp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam La Fontaine lepszej bajki by nie wykminil :)

 

A co słyszysz z TL Dup ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co słyszysz z TL Dup ?

DUUUUUUUU... p

(z reguły to "p" jest domyślne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest temat o TL wiec nie bede dalej pisal o liniach, zeby nie smiecic. Moge tylko napisac, ze jest zupelnie inaczej niz piszecie. Moje doswiadczenia sa zupelnie inne, nawet przy stosunkowo tanich glosnikach w odpowiedniej linii dzwiek moze byc znakomity, bez zadnego przeciagania basu, za to ze znakomita szybkoscia i precyzja basu. Prawde mowiac jeszcze nie udalo mi sie zbudowac linii, ktora by tak przeciagala jak to opisujecie, ale moze wszystko dopiero przede mna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest temat o TL wiec nie bede dalej pisal o liniach, zeby nie smiecic. Moge tylko napisac, ze jest zupelnie inaczej niz piszecie. Moje doswiadczenia sa zupelnie inne, nawet przy stosunkowo tanich glosnikach w odpowiedniej linii dzwiek moze byc znakomity, bez zadnego przeciagania basu, za to ze znakomita szybkoscia i precyzja basu. Prawde mowiac jeszcze nie udalo mi sie zbudowac linii, ktora by tak przeciagala jak to opisujecie, ale moze wszystko dopiero przede mna...

 

Cieszy mnie że tak jesteś zadowolony z dźwięku z TL, jak to mówią wyrwany ząb nie boli-miłego słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest temat o TL wiec nie bede dalej pisal o liniach, zeby nie smiecic. Moge tylko napisac, ze jest zupelnie inaczej niz piszecie. Moje doswiadczenia sa zupelnie inne, nawet przy stosunkowo tanich glosnikach w odpowiedniej linii dzwiek moze byc znakomity, bez zadnego przeciagania basu, za to ze znakomita szybkoscia i precyzja basu. Prawde mowiac jeszcze nie udalo mi sie zbudowac linii, ktora by tak przeciagala jak to opisujecie, ale moze wszystko dopiero przede mna...

 

Na pewno wszystko przed Tobą-tylko synu bądż wytrwały i konsekwentny w działaniach,bo na razie błądzisz!!

A NA TANICH GLOSNIKACH TO SE MOŻNA POGRAĆ......POMYŚL GDZIE??......pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeb mnie boli od myślenia, w sumie mdf jeszcze nie doszedł może by zrobić Philips ad12100 m8 w wielkim TL a na góre tube,podział 1400 hz. Znów sie zastanawiam czym najlepsze efekty wyciągnąć z tych głośników,mam 4 takie Philipsy.Onken,OZ,TL czy bass reflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onken i basreflex to wlasciwie to samo. OZ zapomnij, bo z tego basu nie bedzie przy tych glosnikach. TL napewno warto sprobowac, ale bez wstepnej symulacji w oparciu o parametry T-S glosnika lepiej nie kroic desek, tym bardziej, ze to glosnik ktory bedzie pracowal w szerokim zakresie czestotliwosci, zatem trzeba bedzie zaprojektowac dobra obudowe, ktorej nie beda meczyc rezonanse i dziury w pasmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onken i basreflex to wlasciwie to samo ale ... powierzchnia sumy otworów to 50 procent pow. membrany a tunel ma prawie tyle co głębokość obudowy więc efekt jest wyobrażalny ale trzeba mieć prawdziwy głośnik

(mogę Ci pożyczyć do zabawy takie pudła)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Petitonken z jakimś Eminencem ale znalazłem te Philipsy które wymagaja 120 litrów w BR . Kupiłem rury BR fi 10 cm

skrzynia bedzie mieć 140 litrów. Kupiłem tez drivery BMS 4538 i zaraz ide toczyć jeszcze jedne falowody bo pierwsze mi sie nie podobają. bardzo mi sie podoba ze wysokotonowy ciągnie od 1000hz bo wszystkie kliknięcia tykniecia w muzyce są ukazane jak na dłoni plus nowy charakter wokalu fortepianu instrumentów smyczkowych. nie wiem czy zamiast rury to nie zostawić dziury prostokatnej na dole kolumny i jeden kawałek mdf o określonej długości.Moze zrobie dziś symulacje w Winisd choc nie do konca ufam programom bo wszedzie podają różne parametry głosnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mysli o zakupie czegos promocyjnego to polecam to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pasywne koncentryki Tannoya za ponad pol ceny rynkowej :) i nawet wysylka gratis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nadal jak bumerang śni mi się po nocach nocny koszmar ... czyli kiepska średnica spowodowana za dużym wooferem (pamiętasz te moje tematy zapewne). Niektórzy twierdzą że problemy zaczynają się już przy 8" wooferze przy konstrukcji dwudrożnej ... a innym nie przeszkadza kilkanaście cali. Sam nie wiem co o tym myśleć. Posłuchać może kiedyś mi się uda (zwykle albo nie ma gdzie, a jak ktoś dobry umożliwia to daleko ode mnie)

 

Jesli niektorzy tak twierdza, to moze ta przypadlosc dotyczy glownie wspolczesnych glosnikow ?

Czy ja pisalbym na forum, ze "- jak na razie - nie ma powrotu do wspolczesnych slupkow ", gdyby pewne bardzo stare konstrukcje na 10-cio, 12-to, a takze 15-to calowcach graly tak jak one ?

 

Moge umozliwic odsluch - jesli odleglosc nie bedzie dla Ciebie przeszkoda - zaspokoisz ciekawosc i przestana Cie nawiedzac po nocach te koszmary.

No chyba, ze po odsluchach pojawia sie jednak dalsze koszmary, ale juz nieco o innym charakterze, a ktorych podlozem beda problemy z zasnieciem, spowodowane natarczywymi myslami o checi jak najszybszego wejscia w posiadanie tego typu glosnikow... i to glownie z powodu tej "kiepskiej srednicy ":-)))

 

odpowiadasz pośrednio Lutkowi ale Tannoya nie znasz - podział jest na 1kHz

 

Lutek - zrobiłem Acouste do Lowthera i parę podobnych - to dobre na budę dla kota - sporo z krótka droga dla dobrego zejścia

pomijając jak Tannoy zachowa się w tubie, ja go tam nie widzę

 

Myslisz, ze nie zagra jeszcze lepiej jak w tradycyjnej skrzynce. Ale Tannoy wkladal Dual Concentric-i do obudow tubowych.

Np. Rectangular - GRF, Autograph

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1101-095679300 1294438082_thumb.jpg

post-1101-060058300 1294438103_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam być szczery to trudno od większego woła wśród Tannoya od Autographa

grał kilka lat wstecz na AS w Sobieskim pożyczony z okolic W-wy przez Riharda, przedstawiciel Caina

może w anielskim pałacyku jakiś klimat mogłoby to zrobić

poza tym mnie tak zrealizowana zwrotnica w ogóle nie odpowiada, te głośniki potrafią zagrać z życiem

Westminstery (nowe) miał Koteczek, w około 30m wytrzymał z nimi nie całe pół roku i po przejściach został przy Voice of The Theater

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje kiedy TL musi pracowac jak BR czyli na 1/4 długości Fs głosnika. Wtedy wylot tunelu dmucha efektywnie przy okazji również wyższymi modami tunelu i skutecznie psuje liniowość charakterystyki przenoszenia.

W prawidłowym TL te efekty są słabo uwidocznione bo tunel jest dłuży od 1/4 długosci Fs głosnika i wiekszosc energii jest w nim wytracona. Obudowa działa jak OZ ale bez poduszki powietrznej sprężanej za głosnikiem. Słyszymy praktycznie tylko energię przedniej strony membrany. Jest dobre oddawanie impulsów ale kosztem małej zawartości i obecności tonów niskich, bo spadek efektywności zaczyna sie tak wysoko jak w OZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszukałem, sorry, stara głowa, wtedy na AS to nie był Autograph tylko Westminster

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

W sklepie "Fabryka Dźwięku" mają widzę "promocję" na ADAM S5X-V ... 3648zł za parę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... czyli pomyłka w cenie o jedno miejsce.

 

Jak oni wpisują te ceny że takie babole robią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

W sklepie "Fabryka Dźwięku" mają widzę "promocję" na ADAM S5X-V ... 3648zł za parę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... czyli pomyłka w cenie o jedno miejsce.

 

Jak oni wpisują te ceny że takie babole robią?

 

Z ciekawości zapytam bo już kawał czasu minął, czy Panowie którzy słuchali muzyki z systemów aktywnych nadal je użytkują?

Proszę też o doradzenie czy monitor aktywny bliskiego pola (o nie większym niż 6,5 cala głośniku niskośredniotonowym) może rozwiązać/zmniejszyć problem zapanowania nad dźwiękiem w małym pomieszczeniu. Przerobiłem bassreflexy, odgrodę i obudowy zamknięte. Tylko te ostatnie grały przyzwoicie ale wymagały trudnych poszukiwań miejsca odsłuchowego. Wiem już ,że w pomieszczeniu o powierzchni niecałych 10m2 nie ma sensu wstawiać nic co zagra liniowo poniżej 50-60Hz bo bas po prostu nie ma gdzie wybrzmiewać. Wyleczyłem się z dudniących bassreflexów bo nie odpowiada mi taka prezentacja niskiego pasma w budżetowych monitorach (nie twierdzę ,że nie można mieć szybkiego basu z bassreflexu bo jest to możliwe ale producenci wybierają brzmienie efektowne dla Kowalskiego czyli ma być klucha byle spora. Dobry szybki bas z bassrefelxu słyszałem właśnie w konstrukcjach aktywnych).

Słuchałem u siebie Dynaudio 40, Epos M5/M12, Tannoy M2, starych Braun L710, Sony G1, odgrody na sporych niskotonowcach, Nht Super One, Super Zero, MA Rx1, szerokopasmowców DIY i jeszcze trochę wynalazków wszelakich. Jedyne monitorki, które jakoś zagrały to NHT ale ze względu na wymiary pomieszczenia tzw "wagon" czyli 2,2 x 4,3 (WIWAT wielka płyta) punkt optymalnego odsłuchu znajdował się w wierzchołku trójkąta o boku 1,5-1,8m a to przecież odległość odpowiednia dla monitorów bliskiego pola.

Jak sądzicie czy warto spróbować z monitorami aktywnymi? (mam DAC z regulowanym wyjściem, potrzebne są tylko monitory)

Przedział cenowy 3000-4000zł para

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.