Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepiej nagrana plyta jaka kiedykolwiek slyszales?


futu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że Older już całkiem nieżle brzmiał na pierwszym standardowym wydaniu cd - nie mam tego na k2hd i nie chcę mieć. Jaka jest Twoja opinia n/t wydań Milesa: KoB i RAM? Numer mojej RAM to 0227. Na KoB nie ma numeru, albo jest, a ja nie potrafię odnależć. Gordona RM na pewno kupię, bo mnie kręci ten film. Mam na zwykłych cd, bo jest też i część druga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gitar wyskakujących przed wokal ,malymi instr. grającymi z moca kontrabasow i najgorsze wycofanymi wakalami i cala reszta

 

To wszystko usłyszałeś na tym sprzęcie i ustawieniu jakie jest na zdjęciu?

 

Szacun :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sound, oczywiście przepraszam za ten 'bełkot'.

 

To jest bardzo inteligentnie zrobiony mastering na naprawdę wysokim poziomie.

 

Pełna zgoda: brzmi KoB znakomicie, ale już RAM tylko dobrze - mniej więcej tak dobrze, na ile pozwala materiał wyjściowy i w porównaniu do LE są to niuanse.

 

Jednak podobnie jak każdy inny remaster to jednak ingerencja w dźwięk oryginalny.

 

A skąd wiesz jaki jest dżwięk oryginalny? Zresztą to chyba nie ma znaczenia większego, bo cóż możemy o nim powiedzieć, skoro nie wiemy jak brzmi oryginalny master. Sony Columbia jest właścicielem tych nagrań i skoro ktoś zadecydował i zainwestował w sprzęt i inżynierów, to chyba coś jest na rzeczy. Produkcja K2HD nie jest tania i już sama okładka mówi wiele. Porównywałem KoB wiele razy, bo akurat tych wydań mam moc i opisałem różnice i wrażenia w swoim wątku. Nic się nie zbliża do tego wydania i ktokolwiek wyraża słowa krytyki w stronę k2hd, po prostu nie słuchał tych płyt i nie porównywał do pozostałych wersji.

 

Ja osobiście wyżej cenię K2HD niż SHM, czy XRCD, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak to jest sztuczne brzmienie, odbiegające od naturalności pierwszych tłoczeń płyt CD

 

Zupełnie odwrotnie: brzmienie jest bardziej otwarte, przestrzenne, słychać więcej detalu i lepsze nasycenie. Powiedziałbym, że właśnie k2hd pozbawia pierwotne nagrania nalotu cyfrowego i bardziej zaokrągla dżwięk, czyli w skrócie mówiąc 'uanalogawia' cd.

 

Skoro to takie cudo, to czemu jakoś ten zapis nie odniósł sukcesu? Przecież audiofil kupi wszystko i cena nie gra roli. ;-)

 

Jest drogi i nie jest obliczony na zyski. Wydania kolekcjonerskie i nisko-nakładowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem KoB wiele razy, bo akurat tych wydań mam moc i opisałem różnice i wrażenia w swoim wątku. Nic się nie zbliża do tego wydania i ktokolwiek wyraża słowa krytyki w stronę k2hd, po prostu nie słuchał tych płyt i nie porównywał do pozostałych wersji.

 

 

O,to to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wykrzykniki na koncu są wlasnie uznawane za krzyk na forum ,wyluzuj i ochlon troszke.....plytki mam i nie pieje nad nimi i sie nie zachwycam nad ich "efekciarstwem" ,polecam posłuchać kompletnego nagrania z sesji z samej taśmy matki bez żadnych zabiegów.

 

Wykrzyknik to znak interpunkcyjny i nie jest uznawany na forum jako krzyk. Krzyk to wielkie litery; coś takiego: NIE MAM DOSTĘPU DO TAŚMY MATKI Z SESJI KoB, RAM... Mam natomiast cd's z jazzowej sesji chicagowskiej podczas nagrań w studio Caleba Willitza: surowy materiał, po miksie, po masterze; co masz na myśli, mówiąc: 'polecam posłuchać kompletnego nagrania z sesji z samej taśmy matki bez żadnych zabiegów'? Czy Ty jesteś inżynierem dżwięku, masteringu, muzykiem? Właściwie, dlaczego polecasz z samej taśmy matki i skąd ją wziąć i na czym ją odtworzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko usłyszałeś na tym sprzęcie i ustawieniu jakie jest na zdjęciu?

 

Szacun :)

HE he doooobre,co ma kino domowe na zdjęciu do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE he doooobre,co ma kino domowe na zdjęciu do tego?

 

 

Jeśli opisujesz nam brzmienie płyt K2HD na systemie i ustawieniu widocznym na zdjęciu,to wszystko jest jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie odwrotnie: brzmienie jest bardziej otwarte, przestrzenne, słychać więcej detalu i lepsze nasycenie. Powiedziałbym, że właśnie k2hd pozbawia pierwotne nagrania nalotu cyfrowego i bardziej zaokrągla dżwięk, czyli w skrócie mówiąc 'uanalogawia' cd

 

Wszystko się zgadza: więcej detalu, lepsze nasycenie i bardziej analogowy dźwięk.

Nie ma lepiej zrobionego masteringu niż K2HD (no, może tak samo dobrze brzmią produkcje Rudy Van Geldera).

Ale każdy kij ma dwa końce - jeśli za wzór naturalnego brzmienia postawimy dobrze zrealizowaną wersję winylową, to niestety nawet K2HD ma swoje wady (w moim odczuciu). Trochę mnie drażni tendencja do wysuwania na pierwszy plan instrumentów.

Przykładem może być płyta Brubecka - Time Out. W wersji K2HD trochę przesadzono moim zdaniem z wypchnięciem na pierwszy plan saksofonu Desmonda. Słychać to bardzo dobrze w hicie Take Five.

Podobna sytuacja jest np. z gitarą na ELP - Trilogy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opisujesz nam brzmienie płyt K2HD na systemie i ustawieniu widocznym na zdjęciu,to wszystko jest jasne.

 

Tak tak baju baju, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ,nie mam zamiaru sie chwalic na czym sluchalem K2HD ....na pewno nie na kinie ono jest od czego innego to tak jakbys nie wiedział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomas73

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stawiałbym za wzór winylowej płyty, bo to inny dżwięk i złe z założenia porównanie. Według mnie wydania winylowe powinno się porównywać do wydań winylowych, natomiast wydania cd do wydań cd. Nigdy też nie powiedziałbym, że nagrania dobrze zrealizowane na winylach mogą stanowić jakiś wzorzec i punkt odniesienia. Powiem jeszcze raz: jak coś jest dobrze nagrane i zrealizowane to bez względu na nośnik brzmi bardzo dobrze. Jedynym wzorcem, niekoniecznie idealnym, może być oryginalny master, ale okazuje się, że też nie za bardzo, czego przykładem jest właśnie remaster k2hd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak tak baju baju, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ,nie mam zamiaru sie chwalic na czym sluchalem K2HD ....na pewno nie na kinie ono jest od czego innego to tak jakbys nie wiedział

 

Znam doskonale granie z płyt K2HD,z Twojego opisu wynika,że opowiadasz nam baju baju właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Marek Koszur ma KoB w K2HD?

 

Nie wiem jak teraz,ale na pewno miał.

 

Jeśli nie masz to jeszcze chwilę bym się wstrzymał,bo jest już na Ultra HD,

może ktoś to porówna,może nawet ja :).

 

Ciekaw jestem czy jest lepiej niż na K2HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stawiałbym za wzór winylowej płyty, bo to inny dżwięk i złe z założenia porównanie. Według mnie wydania winylowe powinno się porównywać do wydań winylowych, natomiast wydania cd do wydań cd. Nigdy też nie powiedziałbym, że nagrania dobrze zrealizowane na winylach mogą stanowić jakiś wzorzec i punkt odniesienia. Powiem jeszcze raz: jak coś jest dobrze nagrane i zrealizowane to bez względu na nośnik brzmi bardzo dobrze. Jedynym wzorcem, niekoniecznie idealnym, może być oryginalny master, ale okazuje się, że też nie za bardzo, czego przykładem jest właśnie remaster k2hd.

 

No dobra. Jakiś punkt odniesienia trzeba przyjąć, a skoro nie mamy dostępu do taśmy matki, to przyjąłem dobrze zrealizowaną wersję winylową z epoki. Równie dobrze można remaster K2HD porównywać z pierwszymi tłoczeniami na CD (AAD).

Będzie słychać więcej detali, lepszą przestrzeń i dynamikę, ale też tę manierę przesadnego wywalania na pierwszy plan niektórych instrumentów, czy wokali. Niektórych takie wzbogacone brzmienie będzie męczyć, a inni będą w siódmym niebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Nie wiem jak teraz,ale na pewno miał.

 

Jeśli nie masz to jeszcze chwilę bym się wstrzymał,bo jest już na Ultra HD,

może ktoś to porówna,może nawet ja :).

 

Ciekaw jestem czy jest lepiej niż na K2HD.

No to poczekam na Twoją opinię,bo jak porównałem wydanie Ultra HD do XrCD to ten pierwszy gra lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2HD Jest drogi i nie jest obliczony na zyski.

 

Jasne, jasne - to ich wybryk, bo lubią dopłacić ! :)

Całkowity koszt produkcji zamyka się poniżej dolara.

A to, że nie masz wytłoczonego numeru niech Ci da do zrozumienia o wielkości nakładu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam w dalszym ciągu, że są to bardziej prestiżowe, ambicjonalne i kreatywne klimaty koncernu/firmy, niż spektakularny ich skok na kasę (jak ja lubię te historie)... Co to za produkcja 1000 egzemplarzy, albo trzy tysiące? Dla takiego kolosa jak Sony, nakład 1000/2000szt. to jak pierdnięcie komara. Pojechałeś BoDeXie Antonim.

 

Zmodyfikowano

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarkN

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz akcji ?

 

1000 egzemplarzy jest numerowanych, a o nienumerowanych nigdy się nie dowiesz.

Korpo jest po to, aby łoić kasę, a nie po to, aby rozdawać prezenty ... to chyba wiesz. :)

 

Od jakiego czasu sprzedają te tytuły na całym świecie ? I zobacz, ciągle są do kupienia ... :)

Można się śmiać z handlarzy, którzy zainwestowali kasę w białe kruki, a one wciąż na wolności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z boxem Józefa Skrzeka, zawierającym całą dyskografię na 20 CDs.

Każdy box numerowany, a nakład też tylko 1000 sztuk.

Kupiłem kiedyś w Mediamarkt. Obniżyli mi z 345 zł na 300 zł i byłem zachwycony, że tak tanio dałem.

Teraz to powinien być biały kruk, bo nakład dawno wyczerpany, a na Allegro sprzedać tego nie można za 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że Older już całkiem nieżle brzmiał na pierwszym standardowym wydaniu cd - nie mam tego na k2hd i nie chcę mieć. Jaka jest Twoja opinia n/t wydań Milesa: KoB i RAM? Numer mojej RAM to 0227. Na KoB nie ma numeru, albo jest, a ja nie potrafię odnależć. Gordona RM na pewno kupię, bo mnie kręci ten film. Mam na zwykłych cd, bo jest też i część druga.

 

1.Round about Midnight - 0376

2.Kind of Blue - bez numeru bo już nakład 1000 szt się rozszedł, tak mniemam.

3.Round Midnight - Dexter Gordon - 0270

4.Older - George Michael - 0169

 

Markie ,pytasz jak brzmi Miles na K2HD i co ja o tym sądzę ????? Chyba żartujesz ?????

Rewelacyjnie i to nie podlega najmniejszej dyskusji.

Wczoraj robiliśmy porównania Milesa do 5 innych najlepszych wydań łącznie z Blu-Spec 2 CD w wersji MONO oraz japońskich Masterów DSD i genialnym masteringu z master take 24bity wykonanym przez Omnia.

 

Szkoda że nie mam boxu Real Gone Jazz z nagraniami Milesa Davisa bo też byłby porównany ku radości gawiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz akcji ?

 

Czyli co? Skok na kasę? Nie kupować więcej od naciągaczy z k2hd ? Jak radzisz? Może wejść w Real Gone Jazz? Pisz co i jak - czekam na twoją opinię!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiliśmy porównania Milesa do 5 innych najlepszych wydań łącznie z Blu-Spec 2 CD w wersji MONO oraz japońskich Masterów DSD i genialnym masteringu z master take 24bity wykonanym przez Omnia.

 

Szkoda że nie mam boxu Real Gone Jazz z nagraniami Milesa Davisa bo też byłby porównany ku radości gawiedzi.

 

Tak, wielka szkoda! Wierzę, że sobie dokupicie i porównacie. Trzymam kciuki za ten eksperyment i mam nadzieję, że się wam uda. Kto jest w składzie komisji porównywawczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest w składzie komisji porównywawczej?

 

Weźcie Lecha36. On jest fachowcem od prawidłowo przeprowadzonych testów porównawczych.

W wątku o kablach i klęsce niesłyszących na bocznicy pisze o tym na każdej stronie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wejść w Real Gone Jazz? Pisz co i jak - czekam na twoją opinię!

 

?????????????????? Markie , rozum ci odebrało czy zaczynasz już bredzić .Przecież ty sikasz na ten label więc

nie podpuszczaj innych.

 

Tak, wielka szkoda! Wierzę, że sobie dokupicie i porównacie. Trzymam kciuki za ten eksperyment i mam nadzieję, że się wam uda. Kto jest w składzie komisji porównywawczej?

Kto ? 3 blind & deaf Mouse , Chesky Records, CD japan , członek zarządu Naim Records oraz emeryci Polskich Nagrań i Muzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sporo płyt K2HD, ale mam ambiwalentne uczucia ich dotyczące, tzn. niektóre brzmią naprawdę wspaniale, do innych z kolei mam zastrzeżenia. Generalnie jeśli chodzi np: o wokalistykę jazzową jakoś bardziej przypadły mi do gustu wydania XRCD24.

Natomiast co do K2HD - posiadam m.in. fantastyczną płytę Dave Brubeck Quartet - "Time out", no i tak będąc przekonanym, że to najlepsze możliwe wydanie, ze zdziwieniem zauważyłem, że wyszło już kolejne, podobno jeszcze lepsze, jako Ultra HD 32 bit Pure Reflection. Ktoś zna te wydania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem KoB wiele razy, bo akurat tych wydań mam moc ... Nic się nie zbliża do tego wydania K2HD ...

 

Nic się nie martw - wydawcy mają w rękawie jeszcze kilka nowych pomysłów - zbiory się rozrosną. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś wybierałem się do Mu... Di...., ale zimno, to olałem wyprawę prawie nad jezioro. Już od kilku miesięcy mają to wydanie i była na liście moich zakupów w sezonie 2015. Pojadę jutro i wezme, skoro tak mnie wszyscy namawiają. Już sam jestem ciekawy czy jest różnica w brzmieniu, a jak jest, to w jakim kierunku ono poszło. Miałem i tak zamiar kupić kiedyś to wydanie, więc w sumie co za różnica czy kupie płytkę teraz czy póżniej. Cenowo to samo co K2HD, czyli $39.99 - w sumie normalna cena za takie wydanie i w sumie następna fajna płyta do kolekcji i następne fajne audiofilskie doświadczenie... i nie widzę tutaj powodów do wzdychania i stękania, drogi BoDeXie - jesteś na forum audiofilskim.

 

P.S. Niestety, do najlepszego sklepu z płytami jazzowymi i bluesowymi w US musiałem dziś zajrzeć, zupełnie rekonesansowo, poświątecznie... i wyszedłem z czterema płytami, a miało być zupełnie poznawczo za tym pierwszym razem w 2015. Pozdrawiam na jazzowo '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN - z niecierpliwością czekam na Twoje spostrzeżenia odnośnie do płyty wydanej w formacie Ultra HD. Jeżeli okaże się, że brzmi lepiej niż K2HD, będę musiał wysupłać pieniądze na kolejne wydanie Dave Brubeck Quartet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.