Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepiej nagrana plyta jaka kiedykolwiek slyszales?


futu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim systemie K2HD nie grają w ten sposób. Nic nie wychodzi do przodu ani nie jest napompowane.

Zmień Hegla na inny wzmacniacz - tak dlla samej próby czy nie on jest winowajcą.

 

Posłużyłem się określeniami MarkaN. To On pisał o napompowaniu i nasyceniu brzmienia.

Ja nie mam wzmacniacza, Hegel to DAC. Wzmacniacze są w aktywnych monitorach, a jeśli chodzi o brzmienie

to jest niezwykle naturalne i selektywne, więc nic nie będę zmieniał.

To jest kwestia jakie kto lubi brzmienie. Jak pierwszy raz posłuchałem K2HD to byłem też zachwycony.

Ostatnimi czasy po prostu unikam wszelkich remasterów, bo już mnie zmęczyło takie brzmienie.

Jeśli oryginalne pierwsze tłoczenie brzmi bardzo dobrze, to po kiego mi nawet najlepiej zrobiony remaster, który często nie poprawia brzmienia, tylko podbija...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia jakie kto lubi brzmienie. Jak pierwszy raz posłuchałem K2HD to byłem też zachwycony.

Ostatnimi czasy po prostu unikam wszelkich remasterów, bo już mnie zmęczyło takie brzmienie.

Jeśli oryginalne pierwsze tłoczenie brzmi bardzo dobrze, to po kiego mi nawet najlepiej zrobiony remaster, który często nie poprawia brzmienia, tylko podbija...

 

Dobrze ze chociaż szczerze napisałeś co sam sądzisz o brzmieniu K2HD.

Na szczęście jest to zdanie mniejszości a nawet pojedyńczych osób. Wydawnictwa K2HD to najlepiej brzmiący format

jaki kiedykolwiek wyprodukowano do odtwarzania dzwięku - taka jest moja opinia.

A swoją drogą to kolumny aktywne potrafią nieżle dowalać solidnym dżwiękiem, coś nie co wiem na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to kolumny aktywne potrafią nieżle dowalać solidnym dżwiękiem, coś nie co wiem na ten temat.

 

Zgadza się. Moje Adamy mają potężne brzmienie, a przy tym są niezwykle precyzyjne, ale nie laboratoryjne.

Dziwne, że jest sporo osób, podobno znających się na sprzęcie audio, wśród których panuje pogląd, że monitory aktywne nie nadają się do słuchania muzyki w warunkach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Moje Adamy mają potężne brzmienie, a przy tym są niezwykle precyzyjne, ale nie laboratoryjne.

Dziwne, że jest sporo osób, podobno znających się na sprzęcie audio, wśród których panuje pogląd, że monitory aktywne nie nadają się do słuchania muzyki w warunkach domowych.

 

No to masz odpowiedż , precyzja i potężne brzmienie to nie najlepszy mariaż.

Monitory aktywne które posiadasz to sprzęt studyjny do konkretnej pracy w studio i zupełnie innym brzmieniu w domowych warunkach. Każdy jednak ma prawo lubić to co jemu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory aktywne które posiadasz to sprzęt studyjny do konkretnej pracy w studio i zupełnie innym brzmieniu w domowych warunkach. Każdy jednak ma prawo lubić to co jemu się podoba.

Więc można wnioskować, że w studiu jest inny dźwięk niż w domu ;) więc po co ta cała gonitwa?

Ja też wolę pierwsze wydania CD, niż późniejsze "wariacje" i kombinacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedż , precyzja i potężne brzmienie to nie najlepszy mariaż.

 

Nie chcę się z Tobą spierać, bo nie ma o co, ale precyzja i potężne brzmienie (w sensie - skuteczne) to jest właśnie mariaż, który powinien cechować każdy zestaw głośnikowy.

 

Monitory aktywne które posiadasz to sprzęt studyjny do konkretnej pracy w studio i zupełnie innym brzmieniu w domowych warunkach

 

Nieprawda. Są aktywne monitory studyjne przystosowane również do odsłuchu w warunkach domowych.

Do nich należą Adamy A77X. To są monitory średniego pola, a nie bliskiego, a brzmią lepiej niż niejeden droższy zestaw głośnikowy pasywny. Jak będziesz miał kiedyś sposobność, to posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Są aktywne monitory studyjne przystosowane również do odsłuchu w warunkach domowych.

Do nich należą Adamy A77X. To są monitory średniego pola, a nie bliskiego, a brzmią lepiej niż niejeden droższy zestaw głośnikowy pasywny. Jak będziesz miał kiedyś sposobność, to posłuchaj.

 

Ciekawe, od jakich droższych nieaktywnych zestawów Adamy A 77X brzmią lepiej ? Wymień kilka z którymi porównywałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Po to, żebyś znów napisał, że masz inne zdanie, albo, że ja się mylę?

Przecież to nie ma sensu.

 

Wybrałem aktywny zestaw świadomie, a nie przez przypadek.

Wcześniej zawsze miałem pasywne. Jeśli chodzi o relację jakość brzmienia - cena, to nie ma lepszego wyboru niż odpowiednio dobrany system aktywny.

 

A swoją drogą to kolumny aktywne potrafią nieżle dowalać solidnym dżwiękiem, coś nie co wiem na ten temat.

 

To co napisałeś to miał być zawoalowany żart?

Jakie aktywne kolumny testowałeś i jakim dźwiękiem grały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei wrażenie, że tajemnicą dobrych aktywnych monitorów jest ich podbarwianie i na pierwszy ogień, dla mniej doświadczonego ucha sprawiają wrażenie bardzo pozytywne. Może to konieczność wynikająca z braku technicznej możliwości stworzenia do nich dobrego zasilania. Swoją drogą to naprawdę fajna droga dla mniej wymagających zastanawiających się nad mini zestawami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że to jest temat rzeka, ale chyba po raz pierwszy, dość nieoczekiwanie, udało mi się skompletować sprzęt, który zagrał tak, jak to sobie zawsze wyobrażałem i wypełnił mój mały pokoik dźwiękiem, jakiego się nie spodziewałem. Płytoteka odżyła na nowo, ale łaknę więcej. Czy mogę Was prosić o kilka rekomendacji płyt, które rzucają na kolana pod względem realizacji dźwięku, stereofonii, przestrzeni, namacalności, szczegółowości. Wydania obojętne (mogą to być płyty JAP, USA, te wszystkie "specjalne" formaty, o których piszecie w tym temacie - byle dostępne w zasięgu Allegro/eBay/Discogs). Gatunek muzyki też nie ma większego znaczenia - staram się słuchać jak najwięcej różnych rzeczy i wyrabiać sobie ucho, wrażliwość muzyczną, itd. Najbardziej lubię żeńskie wokale, muzykę "czarną" (jazz, blues, r'n'b, klasyczny amerykański rap z lat 80. i 90.), ale nie stronię też od klasyki rocka, muzyki filmowej czy etnicznej. Po prostu - takie Wasze Top 5. Będę naprawdę wdzięczny za wszelkie propozycje.

 

Z pozdrowieniami,

Początkujący Meloman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rekomendacji płyt

 

Holly Cole - Temptation

Bliss (duński) - wszystko

Bregovic - Ederlezi

Pink Floyd - The Division Bell / The Dark Side of the Moon / Wish You Were Here

Roger Waters - Amused to death

Muddy Waters - Folk Singer

The Last Resort – Trentemøller

Kind of Blue – Miles Davis

 

popatrz też tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei wrażenie, że tajemnicą dobrych aktywnych monitorów jest ich podbarwianie i na pierwszy ogień, dla mniej doświadczonego ucha sprawiają wrażenie bardzo pozytywne. Może to konieczność wynikająca z braku technicznej możliwości stworzenia do nich dobrego zasilania. Swoją drogą to naprawdę fajna droga dla mniej wymagających zastanawiających się nad mini zestawami.

 

Napisałeś prawdę o brzmieniu kolumn/monitorów aktywnych gdyż w jakimś sensie muszą oddać barwę niezależnej

od wzmocnienia wewnetrznego kolumnie pasywnej. Zapewne jak to w życiu bywa - jedne podbarwiają bardziej

inne mniej ale efekt ' koloryzacji ' brzmienia jest natychmiast zauważalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei wrażenie, że tajemnicą dobrych aktywnych monitorów jest ich podbarwianie

 

Wręcz przeciwnie. Aktywne monitory studyjne nie podbarwiają brzmienia tylko grają właśnie neutralnie.

Nie wiem skąd taki wniosek?

Kurczę - poczytajcie sobie trochę teorii na temat aktywnych monitorów studyjnych.

Skoro są przeznaczone głównie do pracy nad dźwiękiem w studiu nagraniowym, to jak mogą koloryzować??

 

Magnepan - jakie Ty masz te monitory w tym mini zestawie? Podejrzewam, że to nie może dobrze grać, stąd Twoja błędna opinia na temat wszystkich aktywnych monitorów.

Takie niskobudżetowe mogą grać kaprawo. Żeby poczuć zalety tego typu kolumn trzeba zainwestować trochę więcej i przede wszystkim wiedzieć, które nadają się do pracy w studiu, a które do odsłuchu również w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan - jakie Ty masz te monitory w tym mini zestawie? Podejrzewam, że to nie może dobrze grać, stąd Twoja błędna opinia na temat wszystkich aktywnych monitorów.

Takie niskobudżetowe mogą grać kaprawo. Żeby poczuć zalety tego typu kolumn trzeba zainwestować trochę więcej i przede wszystkim wiedzieć, które nadają się do pracy w studiu, a które do odsłuchu również w domu.

 

To ja zadałem pierwszy pytanie na które nie zechciałeś odpowiedzieć więc dlaczego pytasz ?

 

Moje kolumienki aktywne grają świetnie ale czuję podbarwienia na kilometr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadałem pierwszy pytanie na które nie zechciałeś odpowiedzieć

 

Porównywałem m. in. z ProAcami (nie pamietam modelu) - cena sklepowa ok. 9000 zł,

które grały w zestawie z wysokiej klasy CD i wzmacniaczem Naim.

W mojej opinii ten zestaw nie grał lepiej od mojego i dodatkowo wyczuwałem właśnie w jego brzmieniu

jakby lekkie podbarwienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chattab - tak na szybko trzy pozycje:

 

Salena Jones - Romance (XRCD24),

 

Jheena Lodwick - All my loving (XRCD24)

 

Christian Willisohn - Hold on (SACD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumienki aktywne grają świetnie ale czuję podbarwienia na kilometr

 

I dlatego uważasz, że u mnie płyty K2HD grają nienaturalnie bo ja słyszę podbicie niektórych instrumentów?

Przecież dla niektórych to jest zaleta masteringu K2HD - nasycenie i brzmienie podane "na twarz".

Przykład z saksofonem Desmonda w Take Five nie jest wyjątkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie płyty K2HD

 

Nie płyty,tylko pliki :)

 

 

Przykład z saksofonem Desmonda w Take Five nie jest wyjątkiem.

 

Podaj więcej.

 

Przecież dla niektórych to jest zaleta masteringu K2HD - nasycenie i brzmienie podane "na twarz".

 

 

Nie przypominam sobie na szybko,żadnej płyty K2HD,gdzie brzmienie jest podane "na twarz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem m. in. z ProAcami (nie pamietam modelu) - cena sklepowa ok. 9000 zł,

które grały w zestawie z wysokiej klasy CD i wzmacniaczem Naim.

W mojej opinii ten zestaw nie grał lepiej od mojego i dodatkowo wyczuwałem właśnie w jego brzmieniu

jakby lekkie podbarwienie.

 

ProAci to specyficzne granie i trochę się nie dziwię że Adamy A 77X mogły zgrać lepiej. Zwróce jednak uwagę na te

monitory bo z założenia cenię podstawkowce bardziej od podłogówek. Mój znajomy akustyk i bywalec różnych studiów

w PL sygnalizował mi niedawno o aktywnych Adamach które grały nieżle jak na studyjne monitory.

Moje aktywne kolumienki to zestaw Nakamichi Sound System 5 który gra od czasu do czasu.Jestem zadowolony

z przyzwoitego dżwięku na poziomie Yamahy Pianocraft a kto wie czy nie lepiej. Czuje się podkolorowanie

barw ale w końcu to system do kuchni lub sypialni więc brzmienie powinno być przyjemne.Bass jest niesamowity

jak na gabaryty mi/bass woofera o przekątnej 10 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Nie mam zamiaru polemizować dalej na temat wyższości K2HD względem dobrych wydań AAD,

tak samo jak na temat wyższości sprzętu aktywnego nad pasywnym.

Każdemu podoba się inne brzmienie. Ba... przecież preferencje brzmieniowe mogą się też zmieniać.

Dlatego niektórzy ciągle zmieniają zestawy, albo kupują coraz nowsze remastery i mają po 10 wersji jednej płyty.

Jak im się znudzi jedna, to mają do wyboru jeszcze 9 innych . ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego uważasz, że u mnie płyty K2HD grają nienaturalnie bo ja słyszę podbicie niektórych instrumentów?

Przecież dla niektórych to jest zaleta masteringu K2HD - nasycenie i brzmienie podane "na twarz".

Przykład z saksofonem Desmonda w Take Five nie jest wyjątkiem.

 

Aktywne kolumny z założenia podbijają dżwięk więc tak może być.

 

Reasumując , format K2HD jak na razie nie do pobicia. Wspomniany George Michael ' Older '

z 1996 roku brzmi dobrze ale na K2HD wręcz doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płyty,tylko pliki :)

 

To prawie to samo, a niektórzy postawią nawet znak równości.

 

Podaj więcej.

 

Już pisałem. Np. ELP - Trilogy i bardziej wyeksponowana gitara.

Na Focusach też to słychać.

 

Older - G. Michaela w ogóle nie jest lepiej nagrana oprócz większego nasycenia wysokich tonów i niepotrzebnego podbicia dynamiki.

Ta płyta jest znakomicie nagrana od urodzenia, więc remaster K2Hd jest tu zupełnie zbędny.

Przydał się na pewno w płytach Judas Priest. Deep Purple - pierwsze trzy - już niekoniecznie, bo wersje AAD grają naprawdę dobrze.

 

Aktywne kolumny z założenia podbijają dżwięk więc tak może być.

 

To jest Twoje spostrzeżenie, czy teoria? Jeśli teoria to daj link do jakiegoś tekstu, potwierdzającego tę śmiałą tezę. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie to samo, a niektórzy postawią nawet znak równości.

 

 

 

Już pisałem. Np. ELP - Trilogy i bardziej wyeksponowana gitara.

Na Focusach też to słychać.

 

Older - G. Michaela w ogóle nie jest lepiej nagrana oprócz większego nasycenia wysokich tonów i niepotrzebnego podbicia dynamiki.

Ta płyta jest znakomicie nagrana od urodzenia, więc remaster K2Hd jest tu zupełnie zbędny.

Przydał się na pewno w płytach Judas Priest. Deep Purple - pierwsze trzy - już niekoniecznie, bo wersje AAD grają naprawdę dobrze.

 

 

 

To jest Twoje spostrzeżenie, czy teoria? Jeśli teoria to daj link do jakiegoś tekstu, potwierdzającego tę śmiałą tezę. ;-)

 

Moje postrzeżenie sprawdzone w praktyce i na co dzień z Nakamichi SS 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie...a może takie różnice wynikają w znacznym stopniu z różnic w postrzeganiu poszczególnych zakresów przez wasze zmysły słuchu...?

Każdy u siebie słyszy inaczej...i tak dla jednego będzie przestrzeń, cuda i inne...dla kolejnego słuchacza niekoniecznie...

Więc skończcie proszę te niepotrzebne spory...

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla niektórych to jest zaleta masteringu K2HD - nasycenie i brzmienie podane "na twarz".

Przykład z saksofonem Desmonda w Take Five nie jest wyjątkiem.

 

Dla innych podbicie saksofonu w Take Five świadczy jedynie o głupocie podbijającego, który pozbawił to nagranie oryginalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak może być.

 

 

Nie może tak być :)

 

Saksofon Desmonda w Take Five,jest w tym samym miejscu co na zwykłym CD,na "złocie",i na K2HD,(mam wszystkie trzy)jego pozycja się nie zmienia,u mnie to jest 1,5,może 2 metry za linią kolumn,nie ma mowy o jakimś wypychaniu do przodu.

Na K2HD źródło pozorne jest po prostu większe,jest bardziej nasycony,i przez to bardziej namacalny i obecny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chattab

 

z ostatnich, które słuchałem:

Black Sabbath- pierwsza płyta

Dead Can Dance- Anastasis

Faust- Freispiel

każdy w innym stylu, każdy miło się słucha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może tak być :)

 

Pisałem o charakterze grania aktywnych kolumn które posiada w zestawie Soundchaser. W odtwarzaniu K2HD mogą

być takie symptomy że dżwięk może wychodzić na pierwszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbicie saksofonu w Take Five

 

Też to słyszysz?

 

Saksofon Desmonda w Take Five,jest w tym samym miejscu co na zwykłym CD,na "złocie",i na K2HD,(mam wszystkie trzy)jego pozycja się nie zmienia

 

Ja mam wersję winylową. Jego miejsce się nie zmienia, tylko intensywność na tle pozostałych instrumentów.

 

Pisałem o charakterze grania aktywnych kolumn które posiada w zestawie Soundchaser. W odtwarzaniu K2HD mogą

być takie symptomy że dżwięk może wychodzić na pierwszy plan.

 

A ja już też pisałem, że to nie jest kwestia kolumn tylko realizacji samej płyty.

W wersji winylowej saksofon w Take Five jest bardziej wycofany i to też słychać na tych samych aktywnych Adamach.

 

Zresztą nie ma o co kruszyć kopii. Mój kolega, który jest olbrzymim fanem K2HD uważa, że to "podbicie", czy wyeksponowanie tego, czy owego jest zaletą powyższego masteringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.