Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD zagra tak jak gramofon?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

excel, 26 Maj 2010, 10:03

 

>>Trzeba jednak liczyc sie z tym ze dobry dzwiek z winyla kosztuje wiecej niz dobry z CD.<

>

>tak zgadza się bo mój odtwarzacz DVD kosztował 350 a gramofon + wkładka 700 - ale różnica w dźwieku

>jest dużo, dużo większa niż różnica w cenie.

 

To by tłumaczyło Twoją błędną opinię o CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest !!! tu cały urok winylu: jest powietrze, szeroka scena, głębia, subtelne dźwięki i ciekawe smaczki pojawiające się nagle niewiadomo skąd, natomiast w cd brak powietrza, wąsko, duszno, ciemno - łomot, młockarnia...

 

 

Napisz prosze jakich odtwarzaczy CD sluchales, ze wyciagasz takie wnioski.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkeljot, 26 Maj 2010, 08:03

 

>paul_67, 25 Maj 2010, 19:02

>

>>Panowie, jaki to postęp? Gęste formaty starają się tylko dorównać analogowi i są temu bliskie, ale

>>to tylko wyrób analogopodobny...

>

>Dorównać analogowi ale nie temu z vinyli, tylko idealnemu. Ten z vinyli ma tyle ograniczeń z którymi

>nie ma problemu nawet ten z CD. Ograniczone pasmo, ograniczona dynamika, szumy, przesłuchy

>międzykanałowe itd.

 

 

Ograniczony jest także ludzki narząd słuchu...Winyl doskonale współgra z naturą i możliwościami percepcji człowieka. Faktycznie Cd na papierze ma większy zakres dynamiczny, ale jak to ma się do samego procesu nagrywania materiału muzycznego?Jaki jest przeciętny poziom dynamiki nagrań? Jaki poziom dynamiki możemy osiągnąć w typowym pomieszczeniu mieszkalnym bez zasłaniania uszu?Ograniczone pasmo winyla? Te od góry czy od dołu i w jakim zakresie? Ktoś kiedyś powiedział, że rylec nacinający matrycę pracuje do 16Khz,( ale nagrywa się płyty także z większą częstotliwością). Pomijam już fakt, że człowiek wyższe częstotliwości o większym natężeniu nie za dobrze znosi, choć niektórym to nie przeszkadza, bo w ogóle ich nie słyszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzga, 26 Maj 2010, 12:19

 

>Ograniczony jest także ludzki narząd słuchu...Winyl doskonale współgra z naturą i możliwościami

>percepcji człowieka.

 

Zdecydowanie CD lepiej współgra z naturą i możliwościami percepcji człowieka a o gęstym formacie nie wspominając. Słuch - Dynamika 120dB, pasmo 20-20. Oczywiście to maksyma ale lepiej mieć nadmiar z którego można coś odjąć niż niedomiar.

 

>jak to ma się do

>samego procesu nagrywania materiału muzycznego?Jaki jest przeciętny poziom dynamiki nagrań?

 

To już problem lichych studio nagrań, ale są takie które robią to naprawdę dobrze i wtedy winyl jest "kulą u nogi". Co ciekawe ostatnio najczęściej materiał zanim trafi na winyla i tak jest dygitalizowany, więc dalej (czytaj tłoczenie winyla) może być już tylko gorzej.

 

> Jaki

>poziom dynamiki możemy osiągnąć w typowym pomieszczeniu mieszkalnym bez zasłaniania uszu?>Ograniczone

 

No i tu jest chyba pies pogrzebany. Piszesz o typowym pomieszczeniu. Jednak pomieszczenie przygotowane do odsłuchu to zupełnie co innego. Można także słuchac z dobrych słuchawek.

 

>pasmo winyla? Te od góry czy od dołu i w jakim zakresie? Ktoś kiedyś powiedział, że rylec nacinający

>matrycę pracuje do 16Khz,( ale nagrywa się płyty także z większą częstotliwością). Pomijam już

>fakt, że człowiek wyższe częstotliwości o większym natężeniu nie za dobrze znosi, choć niektórym to

>nie przeszkadza, bo w ogóle ich nie słyszą.

 

Ja już powyżej 16kHz (a nawet mniej) nie słyszę, więc mnie to nie dotyczy, ale podałem to jako jeden z parametrów gorszych niz w CD i jest to niezaprzeczalne. Wystarczy jeszcze dodać, że charakterystyka jest duzo mniej liniowa niż w CD, ale może właśnie to się niektórym podoba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres dynamiki w CD jest najczęściej zbyt duży do odsłuchu w warunkach domowych. LP oferuje gotową kompresję zakresu dynamiki bez stosowania dodatkowych urządzeń.

 

Dla czego zakres dynamiki CD jest zbyt duży? W pomieszczeniu, które nie jest przygotowane akustycznie, a także na słabym sprzęcie nie da się słuchać bardzo głośno, bo rosną zniekształcenia i muzyka staje się męcząca. Dodatkowo często dochodzi hałas z otoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat zakresu dynamiki: system oparty na CD, grający jak gramofon musiałby mieć w pierwszej kolejności kompresor dynamiki (niektóre wzmacniacze Burmestera miały coś takiego). Można to też oczywiście załatwić poprzez odtwarzanie z komputera i odpowiedni plugin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do analoga, winyla trzeba po prostu dorosnąć.Pokolenie wychowane na cyfrze ma z tym problemy, ale zdarzają się wyjątki.Podsumowując CD nie gra lepiej niż winyl bo po prostu grać lepiej nie może.Chyba niektórzy wiedzą dlaczego.Trzeba się nauczyć słuchać to podstawa.Dla większości nagranie głośniejsze jest po prostu lepsze tzw.remastery i współczesne produkcje, ale czy tak jest w istocie?Kierujmy się słuchem i będzie wszystko jasne!Bez uprzedzeń!Sam mam w swoim torze i kompakt i gramofon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znow te same cyrki ktore tylko w audio moga przejsc...

 

spodziewam sie za niedlugo zacietej dyskusji co lepsze 12cm glosniki czy 18cm 2 basowe czy 1 - i zaloze sie ze i te 12cm glosniki beda mialy opinie "potrafia miec wiecej basu jak niejeden subwoofer"

 

a winyle sie jeszcze sprzedaja i to jest nieprawdopodobne ale przwdziwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>paul_67

 

>>Do analoga, winyla trzeba po prostu dorosnąć.Pokolenie wychowane na cyfrze ma z tym problemy, ale zdarzają się wyjątki.>>

 

Ja się - niestety - wychowałem na winylu. I właśnie dlatego pożegnałem się z nim na zawsze. Wszelkie uogólnienia bywają mylące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 26 Maj 2010, 13:20

Zakres dynamiki w CD jest najczęściej zbyt duży do odsłuchu w warunkach domowych.

 

ale masz już ten problem z głowy; szanowni producenci już to rozwiązali i teraz w dużej masie na półkach stoją płytki grające jak SZMATA - a jak to robią? - było na forum, poszukaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptwenty, 26 Maj 2010, 16:26

>Ja się - niestety - wychowałem na winylu. I właśnie dlatego pożegnałem się z nim na zawsze.<

 

ja niestety też, ale dopiero ostatnie, trzecie (raz na 20 lat) zaowocowało właściwym dźwiekiem

to nie jest taki prosty temat, że postawisz bambino czy fryderyka i gra muzyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka winyl-CD wydaje mi się, że polega na innych priorytetach słuchaczy.

 

CD- TEORETYCZNIE łatwiejsze w uzyskaniu bardzo zadowalającego dźwięku, wyraźne i "czyste" instrumenty, fajne do słuchania analitycznego.

 

Winyl- jak dla mnie bardziej żywiołowy i posiada więcej "muzyki w muzyce", fajne do słuchania prawdziwszej muzyki ALE z lekkim przymrużeniem oka (ucha) na niedoskonałości, szumy i trzaski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem przeprowadzone jest porównanie dynamiki cd i lp (i nie tylko). Angielski rozumiem, ale te techniczne sprawy nie za bardzo ( ja po prostu kocham muzykę ). Ale gdzie tu jest przekłamanie lub nieścisłość.Bo z tekstu wynika że ta dynamika z Cd to trochę wirtualna. Proszę o nie złośliwe komentarze :-) ...A może te płyty nie za ciekawe to testu wybrane?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Jak ja kocham te zniekształcenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że koleś z tego linka trochę naciąga. Dynamika z Cd gołym okiem jest większa, ale dynamika "względna" (cokolwiek to oznacza) już nie. Ech... idę czegoś posłuchać. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słuchałem z CD i analoga Lick it Up -KISS.W przypadku kompaktu muzyka rzucona na twarz...nieprzyjemne wrażenie, analog natomiast ma kopa i nie męczy.Już nie mogę słuchać cyfry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie napisalem, ze skladam uklon zwolennikom i przeciwnikom obydwoch formatow.

Napisalem tez, ze jesli plyta winylowa nie brzmi to jednak wole otworzyc album anizeli pudelko plastykowe.Spojrzcie prosze na zdjecia i co? Acha, niby to samo ale mozna to porownac... do szubienicy bez wisielca...jest za co ciagnac tylko nie ma na co patrzec... i ta radocha...absolutnie pierwsze wydanie J.Joplin albo The Beatels jeszcze z tamtych lat juz troche pozolkly albo J.Joplin na unikalnym bialym tloczeniu itd.itd. a jaka radosc z posiadanego cd oprocz walorow dzwiekowych? amator51

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27098-100003059 1274898863_thumb.jpg

post-27098-100003060 1274898863_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze dwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27098-100003055 1274899010_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niewątpliwe jest przyjemność i większe docenianie albumu pod względem materialnym- trochę tak jak z dużymi opakowaniami do 1/3 zapełnionymi chipsami :)

 

Czy jest na forum ktoś, kto posiada sprzęt średniego segmentu, dajmy na to CD i gramofon, każde w okolicach 5-6 tys złotych? Myślę, że sprzęt tej klasy powinien ukazywać prawie wszystko co ma do zaoferowania medium analogowe i cyfrowe.

 

Jeśli tacy są to proszę o ich opinie co wolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muria..

trochę tak jak z dużymi opakowaniami do 1/3 zapełnionymi chipsami :)

 

toptwenty, 26 Maj 2010, 20:49

 

>Czyli zestaw gramofonowy z wyjściem 2V - i CD player z wyjściem 2V

 

....w Lodzi w pewnym sklepie audiofilskim? dwoch ludzi tlumaczylo klientowi, ze mu nie gra poniewaz powinien miec 2.5 V na wyjsciu z cd, a ma tylko 2V, ale to mozna spokojnie skorygowac kablami.

sic!!

 

....strach sie bac!!!! Koledzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uria, 26 Maj 2010, 20:38

 

>No to niewątpliwe jest przyjemność i większe docenianie albumu pod względem materialnym- trochę tak

>jak z dużymi opakowaniami do 1/3 zapełnionymi chipsami :)

>

>Czy jest na forum ktoś, kto posiada sprzęt średniego segmentu, dajmy na to CD i gramofon, każde w

>okolicach 5-6 tys złotych? Myślę, że sprzęt tej klasy powinien ukazywać prawie wszystko co ma do

>zaoferowania medium analogowe i cyfrowe.

>

>Jeśli tacy są to proszę o ich opinie co wolą.

 

o ja prawie się łapię i tak:

1. nie powiem aby była jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co wolę.

2. największą różnicę słychać między dobrze i źle nagranymi (zrealizowanymi?) płytami niezależnie od formatu. dla mnie bzdurą są teorie o "scenie" lepszej z winyla, patrz poprzednie zdanie :)

3. kupuję cd albo winyla zależnie od nastroju.

4. uwielbiam okładki od winyli, ale cd też mnie kręcą.

5. cd słucha się o wiele łatwiej i nie ma ciągłej irytacji z kurzem i takim tam pierdołami. mam psy i ciągły przez to syf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptwenty...

 

Acha,acha,,,noooo...to rewelka..ja nie wiem o co Tobie chodzilo ale wiem co napisales bo z tego nie mozna bylo tego wywnioskowac. Najlepiej to co myslisz to napisz bez...w domysle lub zamysle.amator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: "Czy jest na forum ktoś, kto posiada sprzęt średniego segmentu, dajmy na to CD i gramofon, każde w okolicach 5-6 tys złotych? Myślę, że sprzęt tej klasy powinien ukazywać prawie wszystko co ma do zaoferowania medium analogowe i cyfrowe".

 

Przy takim porównaniu, 5-6 tys. złotych powinien kosztować CDP i ZESTAW gramofonowy, a nie sam gramofon. Zestaw gramofonowy za np. 6 tys zł powinien obejmować: sam gramofon z ramieniem i igłą, preamp phono (+ ew. pre-pre dla MC) oraz preamp liniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dekoracja

 

A jak z ogólnie tą muzykalnością? Czy jak posłuchasz tego samego albumu najpierw na winylu a potem na Cd (jeśli masz takie podwójne albumy) to nie czujesz tej "ciasnoty" i sztuczności jak już ktoś opisał powyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie całkiem wiem, co to muzykalność? przyjemność z odsłuchu? miłe brzmienie?

dobre cd brzmią u mnie wybitnie muzykalnie zatem. aktualnie nie mam pre gramofonowego i gra przez integrę luxmana. po podłączeniu dobrego pre (ale mówię to o czymś dobrym za pewnie od 2000 pln w górę lub dobrym DIY) może się nieco powiększyć różnica na korzyść analogu. miałem w domu lampowe pre i wiem, że może być szał z analogu.

 

te same płyty wydane na cd i winyl:

bywa, że master winyla jest skopany i cd brzmi zdecydowanie lepiej. już pisałem, że wszystko zależy od płyty. życie maniaka audio i muzyki nie daje się opisać prostymi wytycznymi niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zafunduje Wam kolejny taki watek JAKA KOLUMNA ZAGRA JAK ODGRODA

 

... nastąpi kolejny wytrysk opinii o zjawiskach nieporównywalnych

proponuje pamiętać, że do odbiorcy dociera suma zniekształceń całego systemu a reszta dyskusji sprowadza się do subiektywnej oceny własnych upodobań

 

a ci, którzy twierdzą, że nie lubią zniekształceń, słuchają dźwięku technicznego, niemuzykalnego, obarczonymi zniekształceniami toru nagrań - takie życie

de gustibus non disputandum est

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.