Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD zagra tak jak gramofon?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

CD został obarczony grzechem pierwotnym m.in. obciętym niby niesłyszalnym pasmem, które jednak wpływa na odsłuch muzyki.Obecne gęste formaty starają się naprawić ten błąd.Może i tego nie słyszymy, ale jednak odbieramy w inny sposób te soniczne pasmo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dekoracja

 

Ok, o to mi chodziło, czyli w sprzęcie średniej klasy o podobnej cenie CD i zestawu gramofonowego można mieć brzmienie raz lepsze z winyla a raz z CD. Nie ma faworyta.

 

U mnie na tanioszce raczej jest to na korzyść gramofonu. Ale to taki low-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP lepsze jest i basta... ok, ale dlaczego ludzie nie potrafią odróżnić LP od tego samego LP nagranego na CD ?!?

Coś tu nie gra, no nie ?

 

Lubcie sobie ten analog, ale wkurza mnie szaleństwo niektórych wykonawców, np. PJ Harvey, White Stripes. Uparli się żeby nagrywać na analogu: szumi to dziadostwo a brzmi przeciętnie. Czy jakby PJ zagrała mi w pokoju to by szumiało ?!? Chyba, że w głowie od hałasu :))

Nie rozumieją, że szum MASKUJE mikroinformacje, niszczy dźwięk, a nie ulepsza... Ech. Szkoda gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endez vous, 26 Maj 2010, 22:50

 

>

>Lubcie sobie ten analog, ale wkurza mnie szaleństwo niektórych wykonawców, np. PJ Harvey, White

>Stripes. Uparli się żeby nagrywać na analogu: szumi to dziadostwo a brzmi przeciętnie.

 

moim zdaniem płyty, których dotyka Jack White brzmią doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muria, 26 Maj 2010, 23:34

 

>"ok, ale dlaczego ludzie nie potrafią odróżnić LP od tego samego LP nagranego na CD ?!?

>Coś tu nie gra, no nie ?"

>Ja potrafię.

 

oczywiście, wszyscy potrafią, ale jakoś nie w realu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoracja, 27 Maj 2010, 00:02

 

>endez vous, 26 Maj 2010, 22:50

>

>>

>>Lubcie sobie ten analog, ale wkurza mnie szaleństwo niektórych wykonawców, np. PJ Harvey, White

>>Stripes. Uparli się żeby nagrywać na analogu: szumi to dziadostwo a brzmi przeciętnie.

>moim zdaniem płyty, których dotyka Jack White brzmią doskonale.

 

może te, które dotyka tak, ale te które nagrywa niekoniecznie... przynajmniej dla mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul 67 , moim zdaniem twoje odczucia co do jakości dźwięku z CD i LP związane sa z głośnikami . Dali 104 bardzo wiele dodają do brzmienia źródeł . Powinienes potestować na czymś bardziej neutralnym .

PS

Tu wchodzimy na aspekt jeszcze nieomawiany - wpływ pozostałych elementów systemu na brzmienie z CD i gramofonu . Na przykład - mój wzmacniacz Krella brzmi fajnie z LP natomiast wzmacniacz DIY na 6xLM3886 sucho i zbyt jasno . Natomiast w połączeniu z CD wzmacniacz DIY brzmi troszkę lepiej od Krella .

I gdybym miał tylko wzmacniacz DIY to ( parafrazując wypowiedź paula 67) powiedziałbym - ,, już nie moge słuchać gramofonu " . A przeciez słucham i często z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 26 Maj 2010, 22:29

 

>CD został obarczony grzechem pierwotnym m.in. obciętym niby niesłyszalnym pasmem, które jednak

>wpływa na odsłuch muzyki.Obecne gęste formaty starają się naprawić ten błąd.Może i tego nie

>słyszymy, ale jednak odbieramy w inny sposób te soniczne pasmo...

 

A które wczesniejsze medium tego nie miało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cd jest wygodniejsze, nie trzeba się tyle namęczyć z czyszczeniem, składowaniem, kalibrowaniem sprzętu jak przy analogu. Za przeproszeniem nawet małpę można nauczyć obsługi cd i chwała mu za to, że dzięki tej technologii muzyka "wejszla" pod strzechy ale winyl jest kultowy - wyświechtane słowo ale do tego nośnika pasuje jak ulał. Poza tym niech mi ktoś pokaże zwykłe wydanie cd, którego cena po paru latach skacze na aukcjach 800%!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem jest taki, że kupując winyle z rynku wtórnego trafia się na masę śmieci (płyty, które są niereanimowalne) a to zniechęca jeśli zapłaci się sporą kwotę, za która mielibyśmy wiadro używanych cd :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kultowy, dla Ciebie przeżytek :-) jestem z tym ok :-) jeden lubi śledzie drugi jak śledziem jedzie :-D na forum jest miejsca dla każdego, jeśli ściągnięta z netu mptrója Cię satysfakcjonuje to świetnie. Ja lubię usiąść na kanapie, odpalić swój przeżytek i słuchać muzy (nie trzasków i smażenie bo tego nie toleruję i takich winyli nie mam i nie słucham) gapiąc się w te wielkie rozkładane okładki z dużymi obrazkami :-) wiem, że nie jestem sam w tym wariactwie i wiem też, że te winyle kiedyś ktoś po mnie odziedziczy, może zacznie odkrywać muzykę, której słuchałem, może to sprzeda, tak czy inaczej będzie z tego jakaś wartość dodana na pewno większa niż odziedziczenie dysku z mp3 albo stery zapleśniałych cd które przestaną być odtwarzane :-) tu mam na myśli problem z cd które po jakimś czasie nagle zaczynają szurać, trzaskać albo po prostu przestają grać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl jest dla koneserów. Niby technologicznie zacofany ale ma jakąś magię. Coś jak stare samochody. Szczególnie osiągi starych sportowych samochodów śmieszą przy współczesnych bolidach ale jest grono miłośników, którzy kochają te "rupiecie".

Skonfigutowanie gramofonu wymaga czasu, pieniędzy i wiedzy. Wiedza może zastapić pieniądze ;-)

Uzyskany efekt oczywiście przewyższa dźwięk uzyskany z CD z każdej półki cenowej (no może bez extremalnych high-endów). Pytanie czy warto ...

Moim zdaniem zestaw analogowy (gramofon, wkładka, przedwzmacniacz, okablowanie) za ok 12.000 zł za nowy bije każdy CD (prawie ;-)). Jeśli chodzi o używki można, znacznie, znacznie taniej.

Z ekonomicznego/racjonalnego punktu widzenia cała zabawa nie ma sensu.

Ale jeśli w grę wchodzi "miłość do" emocję biorą górę nad logiką. Pasja daje taką radość, że koszty się nie liczą ...

Pozdrawiam pasjonatów czarnej płyty !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z ekonomicznego/racjonalnego punktu widzenia zabawa nie ma sensu, skoro twierdzisz, że można taniej i lepiej z winyla?(jak ktoś wie , co i gdzie)..Pozdrawiam również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio

 

Sama dobra wkładka Sumiko kosztuje tyle ile niezły CDP:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

discomaniac71, 26 Maj 2010, 09:47

 

>Winyl i CD to dwie rozne szkoly grania. Co lepsze? Zalezy od gustu. Trzeba jednak liczyc sie z tym

>ze dobry dzwiek z winyla kosztuje wiecej niz dobry z CD.

 

Tak jest panie kierowniku.Rozumię,że tą wiedzę,przekazał Ci Rochu podczas montowania wkładki?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, 27 Maj 2010, 11:55

 

>Skonfigutowanie gramofonu wymaga czasu, pieniędzy i wiedzy. Wiedza może zastapić pieniądze ;-)

>Uzyskany efekt oczywiście przewyższa dźwięk uzyskany z CD z każdej półki cenowej (no może bez

>extremalnych high-endów).

 

To jest choroba tego forum: własne, mocno subiektywne opinie przedstawia się jak obiektywne PRAWDY, rzekome aksjomaty. To jest czyste nadużycie, powiem więcej: kłamstwo.

Obiektywnie LP jest gorszy od CD, mówią o tym każde pomiary sygnału elektrycznego, a przypominam, że właśnie taki wychodzi z wkładki i z wyjścia CD, a nie muzyka, jak się chyba niektórym wydaje.

 

Jeśli ktoś lubi LP to jest to jego subiektywna opinia i TYLKO to.

 

Czy zielonym wolno więcej tutaj ?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw -gramofon (trochę ulepszony)plus preamp, wszystko kupione jako nowe to wydatek około 1500 zł.Tak więc nie jest to droga zabawa!Bije on odtwarzacz CD za 3000 zł.Porównywałem odtwarzając te same tytuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

rendez vous, 27 Maj 2010, 18:11

>To jest choroba tego forum: własne, mocno subiektywne opinie przedstawia się jak obiektywne PRAWDY,

 

 

Kolego jak nie lubisz przebywać wśród chorych,to jak mówiła Mamoniowa nikt tu nikogo pod pistoloetem nie trzyma,słowem możesz sie bujać

 

>Obiektywnie LP jest gorszy od CD, mówią o tym każde pomiary sygnału elektrycznego

 

Obiektywnie bo Ty tak twierdzisz Pawle??a ja i wielu innych twierdzi,że gumno prawda, a skoro twierdzi tak wiekszość analogowców,to kto tu jest obiektywny?Uprawiasz pomiarową demagogię,musisz wśród chorych?my jesteśmy biedni i subiektywni,idź tam gdzie zdrowej tkanki pomiarowca nie zżera audiofilski rak.

 

>Jeśli ktoś lubi LP to jest to jego subiektywna opinia i TYLKO to.

 

A niby dlaczego?bo Ty tak każesz?ja twierdzę,że jest to obiektywna opinia i możesz mnie cmoknąć.Idź posłuchać pomiarów,ja posłucham MUZYKI.

PaPa

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze te przekonanie,że gramofon, aby zgrał musi kosztować majątek?Takie mity sieją przeciwnicy analoga i na pewno w to wierzą.Podejrzewam również,że są szczęśliwi, że ich na to nie stać:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Skurzewski , a kim pan jesteś aby przepędzać innych z tego forum ? Jak się Skurzewskiemu nie podoba pluralizm i swoboda wyrażania opinii to może Skurzewski sam się wyniesie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję temat i jakoś nikt nie podaje nazwy cd czy dac który gra jak vinyl lub go pokona .

jeden tam coś napisał że EMM labs lepsza od tajemniczego vinylu za 180000zł może dlatego że tajemniczy.

chętnie kupie taki dac lub cd

lubię oba formaty

jako analog

słucham

garrard 301 z sme 3012r wkładka ortofon spu

technics sl-1000mk2 epa-100mk2 wkładka kondo

emt 930 929 wkładka emt jsd-6

 

każdy z tych zestawów zmiażdży cyfrę jak by się nie nazywała

 

miałem dcs ,wadia ,weiss i wiele innych ,digital brzmi bardzo dobrze do czasu kiedy nie zagra dobrze złożony vinyl wtedy czar pryska.

obecny system cyfry to transport chord blu,dac Prism Sound najwyższej klasy przetwornik studyjny

na którym zrealizowano wiele płyt cd które otrzymały nagrody Grammy za realizacie

jako cyfra gra doskonale ale z vinylem nie wygra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze te przekonanie,że gramofon, aby zgrał musi kosztować majątek?Takie mity sieją

>przeciwnicy analoga i na pewno w to wierzą.

 

Ja też w to wierzę. Próbowałem złożyć tani zestaw analogowy i skończyło się porażką. Pewnie zabrakło wiedzy. Po wydaniu trochę większej kasy osiągnąłem zamierzony efekt czyli dźwięk lepszy od CD.

 

-> paul_67

 

Trudno mi uwierzyć iż zestaw analogowy za 1500 zł bije CD za 3000 zł ... Sama przyzwoita wkładka kosztuje ponad 1000 zł. A porządny preamp to minimum 2000-3000 zł ... (ceny nowego sprzętu).

Na niskim pułapie trzeba wydać sporo więcej żeby analog zagrał. Potem jest odwrotnie - trzeba coraz droższego CD żeby zbliżył się do analogu.

 

-> jazzga

 

Twierdzę, że winyl to droższa zabawa. Jest lepiej ale za jaką cenę .... i niewygodę (trzeba dbać o płyty, sprzęt, zmieniać stronę co 25 min ...)

 

-> rendez vous

 

Moja subiektywna opinia wynika z doświadczenia. Nie jest to oficjalna wykładnia ;-)

Słyszałem zestaw analogowy za 25k zł który grały gorzej niż jakiekolwiek CD i zestaw za 15k zł który zagrał lepiej niż CD za 65k zł. Analog to trudna działka. Jednak dobrze zestawiony zestaw bije CD pod każdym względem z wyjątkiem wygody obsługi... Największa przewaga to REALIZM.

Posłuchaj sobie płyty DIRECT-CUT na wypasionym analogu. Potem pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

arturp, 27 Maj 2010, 19:57

 

>Panie Skurzewski , a kim pan jesteś aby przepędzać innych z tego forum ? Jak się Skurzewskiemu nie

>podoba pluralizm i swoboda wyrażania opinii to może Skurzewski sam się wyniesie ?

 

Panie arturp, Pan Skurzewski przepędza juz dawno przepędzonego stojąc w mocy regulaminu :)

 

Do moderacji!

 

czy xyz ma w końcu bana czy nie? czy szanowna moderacja znowu ma w dupie, że ten troll kolejny raz wlazł szparą pod drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 27 Maj 2010, 19:32

 

>rendez vous, 27 Maj 2010, 18:11

>>To jest choroba tego forum: własne, mocno subiektywne opinie przedstawia się jak obiektywne

>PRAWDY,

>Kolego jak nie lubisz przebywać wśród chorych,to jak mówiła Mamoniowa nikt tu nikogo pod pistoloetem nie trzyma,słowem możesz sie bujać

 

chorzy nie są ludzie, ale niektóre zachowania, chociażby Twoje: zamiast dyskusji, próba wyrzucenia z forum. Brzydko. Nie wezwiesz przypadkiem forumowych cieciów ?

 

>>Obiektywnie LP jest gorszy od CD, mówią o tym każde pomiary sygnału elektrycznego

>Obiektywnie bo Ty tak twierdzisz Pawle??a ja i wielu innych twierdzi,że gumno prawda, a skoro

>twierdzi tak wiekszość analogowców,to kto tu jest obiektywny?Uprawiasz pomiarową demagogię,musisz

>wśród chorych?my jesteśmy biedni i subiektywni,idź tam gdzie zdrowej tkanki pomiarowca nie zżera

>audiofilski rak.

 

Po pierwsze Paweł to Ty jesteś. Gadasz ze sobą ?!? Widziałeś kiedyś jakieś pomiary ? Chyba nie...

To nie jest forum dla analowców, macie swoją zakładkę, gdzie możecie zdychać z nudów... Nikt tam Wam nie będzie psuł humorów pomiarami, zaręczam :)

 

>>Jeśli ktoś lubi LP to jest to jego subiektywna opinia i TYLKO to.

>A niby dlaczego?bo Ty tak każesz?ja twierdzę,że jest to obiektywna opinia i możesz mnie cmoknąć.Idź

>posłuchać pomiarów,ja posłucham MUZYKI.

 

nie kapujesz: pomiar jest obiektywny, nie stronniczy i powtarzalny. 2 jest zawsze większe od 1.

Ale faktycznie, idź słuchać muzyki to Ci lepiej wychodzi niż pisanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

arturp, 27 Maj 2010, 19:57

 

>Panie Skurzewski , a kim pan jesteś aby przepędzać innych z tego forum ? Jak się Skurzewskiemu nie

>podoba pluralizm i swoboda wyrażania opinii to może Skurzewski sam się wyniesie ?

 

Nie naprężaj się bo Ci gumka w majtkach strzeli:)Mniemam ,że jesteś inteligentny,tak zakładam bo logicznie formułujesz myśli,skoro tak, to doskonale wiesz dlaczego tak napisałem i dlaczego akurat Pawłowi.

Więcej luzu życzę i kontaktu z analogiem.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.