Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze analogowe ustroje


sady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka to wielka loteria. Nigdy nie wiadomo gdzie i na jakiego idiotę paczka trafi na swej drodze. Jednak i mnie ta transakcja wygląda na przekręt z premedytacją. Opisanie w alledrogo najwyżej odniesie skutek udzelenia ostrzeżenia sprzedajacemu. Inni koledzy lepiej doradzą jak walczyć z takim cwaniaczkiem.

Gringo naprawdę myślałem, że dostałeś ten gramofon od znajomego w myśl zasady "darowanemu ...". Gdybyś potrzebował części pisz na PW.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigo wina leży tylko i wyłącznie po stronie sprzedającego gdyby dobrze zapakował gramofon nie byłoby takich uszkodzeń.

Mój gramofon jechał jechał z Niemiec też GLSesem jednak Niemiec każda ruchoma część była osobno zapakowana i zabezpieczona, jednak Gość od którego kupiłem gramofon zajmuję handluje gramofonami i akcesoriami było trochę drożej ale pewnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nighttrain69 skąd wiesz gdzie kupowałem? zapakowane było kiepsko to prawda ale co ciekawe karton był w stanie dobrym...

 

Yul - się nauczyłem na błędach...

Tak, ten nieposzarpany i niepokiereszowany karton jest dość zgadkowy... albo coś się przydarzyło na poczcie (np. karton runął z wysoka z taśmociagu), zorientowali się i przepakowali w dobry, albo sprzedający zapakował w karton takiego Duala-połamańca, a poczta jednak niczego nie uszkodziła. A może gramofon został źle zapakowny, talerz nie był zdjęty lub mocno umocowany na szpindlu do plinty (można to zrobić np. za pomocą mocnych taśm klejących) i to on dokonał takiej demolki. W każdym bądź razie dojść swego będzie trudno, kto wie czy nie trudniej niż wyremontować ten gramofon. Przewiduję że obie strony (allegrowicz i poczta) będą się uchylać od wzięcia odpowiedzialności i poniesienia kosztów, a koszty są konkretne, np. ukręcona wkładka. Dlatego per saldo opcja odbioru osobistego bardziej się opłaci, bo jak to mawiają: "strzeżonego Pan Bóg strzeże".

Gringo, pokrywą się wcale nie przejmuj, wywal ją wogóle w diabły i zdemontuj zawiasy, bo gramofon i tak lepiej gra bez pokrywy.

Trzymam za Ciebie kciuki i życzę aby Dual wydał z siebie piękne dźwięki.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłany był kurierem, a karton był w czarnej folii więc nikt nie mógł go otwierać, natomiast talerz był luzem , wkładka była w ramieniu słabo owinięta folią bąbelkową i co ciekawe ramię było przywiązane do podstawki drucikiem, mimo iż na focie z aukcji była blokada (ta zasuwana okrągła), a w paczce nie było po niej śladu...

 

 

fotka z aukcji :

 

1720306227.jpeg

 

 

P.S. Vlado będę pisał jak już ogarnę temat z wkładką i pre (wtedy zabiorę się za odrestaurowanie sprzętu i ew tuning)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gringo997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gringo na początek rozejrzałbym się za oryginalną wkładką bo tam widzę masz ortofona > Konstruktorzy w tamtych czasach wiedzieli co czynią , bynajmniej tak u mnie było w dualu że na oryginale gra znakomicie po złamaniu igły zamieniłem wkładkę na AT 95 i to była totalna porażka także szybko wróciłem do oryginału :) .

 

mój gramofon też doszedł z talerzem który wypadł a wcale nie jest tak łatwo go wyjąć ramię również latało o dziwo nic mu się kompletnie nie stało , ale jak opisujesz że ramię było na drucik to może sugerować że pakujący po prostu chciał je lepiej zabezpieczyć ale brak podstawki pod ramie to już wskazuje ewidentnie na jakąś ściemę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak zrobiłem. Kupiłem ortofona zamiast shura 75. To był błąd. Ten ortofon pewnie dobrze działa z nowymi gramiakami typu PJ, ale u mnie ze starymi patefonami nie chciał działać. Rozwaliły ją wkładki JVC, Shura, Philipsa z trzydziestką na karku. Można takie kupić za 50 zł jak sie uda. Tylko trzeba zapolować i mieć szczęście, żeby igła była oryginalna i w dobrym stanie. 2m może Ci się szybko znudzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kupuję Ortofona 2M Red, myślę iż zagra lepiej niż fabryczna czy nawet OM 10

Gringo,

2M Red to plus/minus to samo co wiekowa już seria OM, tyle tylko, że w nowym ubranku. W serii 2M wzmocniono tylko (a może - aż) konstrukcję body wkładki, bo jej górna i tylna ścianka, to zgrabny, metalowy kątowniczek, do którego umocowano następnie całe body z plastiku. Reszta tak samo - generatorki, wewnętrzne połączenia, piny, itp. Widać to jak się 2M i OM rozbierze. Podobieństw brzmieniowych pomiędzy OM i tańszymi modelami z serii 2M też moim zdaniem dużo. To ramiączko Duala byłoby chyba najbardziej zadowolone z jakiejś lekkiej, podatnej wkładeczki.

Pozdro,

Yul

 

Ja tez tak zrobiłem. Kupiłem ortofona zamiast shura 75. To był błąd. Ten ortofon pewnie dobrze działa z nowymi gramiakami typu PJ, ale u mnie ze starymi patefonami nie chciał działać. Rozwaliły ją wkładki JVC, Shura, Philipsa z trzydziestką na karku. Można takie kupić za 50 zł jak sie uda. Tylko trzeba zapolować i mieć szczęście, żeby igła była oryginalna i w dobrym stanie. 2m może Ci się szybko znudzić.

2M z ramionami Pro-Jecta spisują się rzeczywiście nieźle, ale Ortofon zaplanował je najwidoczniej do nieco cięższych i wciąż popularnych ramion REGI, bo widać te wkładki na tych właśnie ramionach w każdym ich prospekcie reklamowym.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam transport, doszedł gramiak philipsa w stanie fabrycznym

ale że tradycji musiało stać się za dość, celnik wpił scyzoryk do oporu i zapierdzielił rysę z wiórami przez całą pokrywę

w 82r. nie dawali odszkodowań, dobrze, że gramiak oddali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kupuję Ortofona 2M Red, myślę iż zagra lepiej niż fabryczna czy nawet OM 10

Nie zagra lepiej. Ramię w Twoim DUALu toleruje wkładki o łącznej masie wraz z headshel'em od 4,5 do 10 gram oraz parametrze compilance w granicach 20 do 30. Są to lekkie i "miekko zawieszone" przetworniki. Nie dasz 2M szansy na wykazanie się swymi walorami, a ma całkiem spore. Sam dźwięk jaki usłyszysz z tego gramofonu będzie definiowany przede wszystkim przedwzmacniaczem i głośnikami jakie posiadasz i do nich właśnie dopiero proponuję dobieranie brzmienia wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta tak samo - generatorki, wewnętrzne połączenia, piny, itp. Widać to jak się 2M i OM rozbierze.

No nie zupełnie, bo akurat generatorki we wkładkach 2M są inne niż w serii OM i 500 - skutkuje to wyższym napięciem wyjściowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładkę 2M Red kupuję przyszłościowo (kiedyś kupię sobie Thorensa 160 lub jak fundusze pozwolą to coś z serii 3xx), a co do pre to w tym miesiącu pogra na zintegrowanym we wzmaku, a w przyszłym będę polował za czymś do 500 PLN,

może złapię gdzieś CS Blue lub Nudę (nie wiem tylko czy za taką kasę ją dostanę) albo jeszcze jest Yaqin MS 11B

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nowy ustrój -) Systemdeka nie wygryzł...ale gra bardzo ładnie. Miłe zaskoczenie. Muszę tylko dokupić fajną wkładkę, wówczas posłucham na co go w pełni stać. Od pewnego czasu myślałem nad zakupem napędu DD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model - MA 1. Plinta faktycznie ładna. Ciemna wiśnia w lakierze fortepianowym. Najważniejsze, że gra ładnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model - MA 1. Plinta faktycznie ładna. Ciemna wiśnia w lakierze fortepianowym. Najważniejsze, że gra ładnie...

Gratuluję i zazdroszczę ;)

 

Sam takiego szukałem długi czas, ale żaden nie był w zadowalającym stanie, lub był za daleko ode mnie, a nie chciałem ryzykować transportu pocztą, bo to delikatny sprzęt. Tak czy siak jak się gdzieś trafi godny to kupię bez wahania, mimo że wkładka to T4P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój nowy nabytek - za 399 złotych polskich z portalu aukcyjnego na literke A:) pospolity model, ale ładnie zachowany,właściwie jak nowy, jeszcze troche przy nim podłubie - wytłumienie, zmiana wkładki i będzie git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprosi się, ale wszystko po kolei:)z resztą najpierw wolałbym wymienić przedwzmacniacz i wkładke a dopiero potem brać za sme 3009. Chyba że można wstawić jakieś inne (tańsze) ramie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy montują regę...Ale nie widzę większego sensu...Miałem z sme serii 3. Tyle, że napęd w wersji jubileuszowej 160 super. Wizualnie miał wyższą plintę. Grało pięknie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod spód dam grubszą deske zamiast paździeża, być może dam jakieś kolce, ale z tym jeszcze poczekam. Myślałem też o wymianie okablowania w ramieniu i interconectu - warto? Do tego wytłumienie dynamatem. Coś jeszcze warto zrobić? Ten headshell jest dosyć irytujący przy ustawianiu wkładki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w ramieniu sme, miałem bodajże clearaudio...jeśli dobrze pamiętam. Musiałem wymienić bo coś nie łączyło. Interkonekt był firmowy z ramieniem sme. Chyba był na forum temat poświęcony ulepszeniu thorensa...Regulacja zawieszenia, wytłumianie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtek41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj sporo różnych porad i tweaków. Ja mojemu td160 chcę zrobić nową plintę, ale od 2-3 miesięcy nie mogę znaleźć czasu na projekt nawet. Z najbardziej podstawowych rzeczy, które trzeba zrobić to wytłumić blachę, wymienić spodnią płytę pilśniową na jakąś np sklejkę i wkręcić kolce. Headshell jest niewygodny przy kalibracji, ale jak już się skalibruje dobrze, to fajnie gra, nawet z tym podstawowym ramieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analogdept to podstawa:) też myśle o plincie, myśle o dębowej, grubość tak ze 3 cm, wysokość chyba zostawie standardową, chce żeby 160-tka wyglądała w miare oryginalnie. Tylko ja nie mam czasu ani narzędzi do zrobienia plinty, a nie wiem ile stolarz sobie zażyczy za takie 4 deski, po za tym zabawa z cyrkularką mogła by bardzo skutecznie zakończyć moje pianistyczne aspiracje:)Headshella już rozgryzłem, miałem więcej roboty, bo mam wkładke ortofon 2m, tam jest troche inne mocowanie. Ogólnie "tweakowanie" to dosyć prosta zabawa, tylko czasochłonna.

 

Dużo było tematów o thorensach, niestety wyszukiwarka nawala, a wszystko jest w innych wątkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem TD160+SME 3009 III rzeczywiście fajny gramofon na twoim miejscu Tomaszu skupiłbym się na eleganckiej plincie, wytłumianie blachy nie zawsze daje pożądany efekt, możesz jeszcze pokombinować ze sprężynami i gumami psuja tez od Lp12 Linna, ale tez czasami też dyskusyjny. Powodzenia!

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - myślisz że plinta o grubości 3 cm wystarczy? oryginalna ma o ile dobrze pamiętam 1,5cm. Troche boje się dawać zbyt dużą plinte żeby gramofon nie wyglądał jak mebel:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem TD160+SME 3009 III rzeczywiście fajny gramofon na twoim miejscu Tomaszu skupiłbym się na eleganckiej plincie, wytłumianie blachy nie zawsze daje pożądany efekt, możesz jeszcze pokombinować ze sprężynami i gumami psuja tez od Lp12 Linna, ale tez czasami też dyskusyjny. Powodzenia!

Pozdrawiam,

Paweł

 

Ważne, żeby robić mody po kolei i tak je robić, żeby były odwracalne. Wytłumienie blachy może pomóc na drgania od silnika. Fajnym tweakiem jest też dorobienie łożyska kulkowego silnikowi. Nową plintę chciałbym tak zrobić, żeby odizolować silnik od obudowy, mocować go do odizolowanego segmentu, ale to już trzeba dobrze zaprojektować i porządnie wykonać.

Myślałem też o zrobieniu nowego łożyska dla talerza. Tylko ile wykonanie dobrego łożyska może kosztować? Ma ktoś z was doświadczenie?

 

Paweł - myślisz że plinta o grubości 3 cm wystarczy? oryginalna ma o ile dobrze pamiętam 1,5cm. Troche boje się dawać zbyt dużą plinte żeby gramofon nie wyglądał jak mebel:)

 

Zrób sobie model w sketchupie:) Możesz spróbować oryginalną plintę wzmocnić i dociążyć ołowiem i tylko ją ładnie obkleić i wykończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem TD160 (zresztą nadal mam tyle że w pudełku)z 3009 II Imp. 399 to stara dobra cena - gratulacje. Polecam łożysko zewnętrzne dla silnika. Ja zrobiłem sobie też TTPSU (czyli zasilacz z projektu z forum - poszperać w wyszukiwarce) i używałem ze znakomitym skutkiem - pozwalał na precyzyjne ustawienie prędkości obrotów i zmianę prędkości bez przerzucania paska co w mojej 160 nie za bardzo funkcjonowało. Miałem dużo uciechy z tego gramofonu czego i Tobie życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kiepskie oświetlenie, zresztą nie znam się.

 

pa0106291.jpg

 

boli mnie bo nie mam miejsca na patefon innego niż obok przybytku niedoli zwanego TV, jak

się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i myśli co się nie ma.

 

wzmak też mi się smaży ale to pretekst bo jak się usmaży bo będę mógł

w końcu z druga połową ustalić kupno nowego - naturalnie lampowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć shukenja,

Lampowiec z kolei usmaży Ci szafkę :)

Co to za kolumny, jeśli można wiedzieć.

Czy ta platforma pod gramofon coś daje, jeśli o dźwięk chodzi?

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.