Skocz do zawartości
IGNORED

Uniamp by Irek czemu go tu niema.?


smerfetek13

Rekomendowane odpowiedzi

gregin, 12 Lip 2010, 07:50

 

>Ja słucham na codzien UniAmpa i jest dobrze;)

 

Podejrzewam że to morze być dobry wzmacniacz. Osobiście nie słuchałem dlatego nie będę się wypowiadał. Autor postu po prostu źle sformułował.

Zresztą nie słuchałem też Ugody.

Rozwiązań układowych wzmacniaczy jest zatrzęsienie i to po prostu przypadek że akurat go tu nie ma. To czy się komuś coś podoba czy nie to kwestia indywidualnego gustu.

Mam znajomego który ma chyba z piętnaście różnych wzmacniaczy w tym dwa Nady i dwa Quady i mój najbardziej ulubiony Pioneer m90a. Myślisz że gusta nam się pokrywają? Każdy wzmacniacz z innymi kolumnami i odtwarzaczami gra inaczej i do każdego da się dobrać coś co brzmi dobrze. Tylko że to co według mnie brzmi dobrze nie podoba się mojemu kumplowi i na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertinus, 12 Lip 2010, 00:59

..................

> Ugoda powaliła Giesbertsowskiego HexFeta a ten okazał się w odsłuchu lepszy od UniAmpa.

> Ugodę i HexFeta porównywałem osobiście a HexFeta i UniAmpa już ktoś inny...................

========================================

 

dio, 12 Lip 2010, 00:47

 

>Moja prywatna opinia na podstawie odsłuchu w moim systemie

>Ugoda

>Symasym(trochę grzebany, inne tranzystory itp.)

>Uniamp

>Gainclone

>

>Kolejność na podstawie własnych preferencji i reszty systemu.

=========================================

 

No to jeszcze dla ścisłości-w nie istniejącym wątku były opinie że je wszystkie

w tyle zostawiła Vampiria starego beja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerfetek13

11 Lip 2010, 22:13

>>>Poprostu byłem ciekaw dlaczego niema go tu

>>>skoro jest dobrym układem

 

Skąd wiesz ze dobry? Z czym go porównywałeś ?, zamiast zakładać ten temat mogłeś założyć temat przedstawiający ten wzmak i tyle

Miałem uniampa, mam też symasym-a

Uniampa pewnie tu nie ma bo to żadna rewelacja, takie jest moje zdanie - obecnie pozostałem przy symku

Ugody nigdy nie słuchałem, ale myślę, że niedługo uda mi się pożyczyć ten wzmak

Z drugiej strony biorąc pod uwagę kwotę za jaka można zbudować tego uni to wcale nie jest taka zła propozycja, na pewno gra lepiej od lm3886

No ale są gusta i guściki, jak i też biusta i biuściki, jak kto woli

 

Żółwik

11 Lip 2010, 22:27

 

Syma można złożyć za 300 zł już na dobrych elementach, a górna półka ? no właśnie od jakiej kwoty się zaczyna ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>luis111

Na górną pułkę nie ma reguły, aczkolwiek jeden zagra wybitnie za 15000zł, a drugi dopiero za 40000zł.

Nie mniej jeżeli bierzemy pod uwagę wybitne właściwości soniczne wzmacniacza, producenci rządają za to krocie. Jeśli słyszałeś tak świetnie konstrukcje, to nie zprzeczysz co do ceny.

 

I nie ma innych dróg, albo jedynie dokladny klon spawdzonego wzmacniacza tej klasy, albo coś wybitnie dopracowanego robione samemu (to się nazywa dopiero korzystne DIY).

 

Chyba, że ktoś powie: po co się w to bawić tracić czas i do tego nie mieć żadnej pewności, ja mam kase i nie liczy się koszt tylko, to co mi się najbardziej spodoba, to kupuje.

Osobiście znam akurat dwóch takich ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marusmk

12 Lip 2010, 10:13

 

Robertinus, 12 Lip 2010, 00:59

......

> Ugoda powaliła Giesbertsowskiego HexFeta a ten okazał się w odsłuchu lepszy od UniAmpa.

> Ugodę i HexFeta porównywałem osobiście a HexFeta i UniAmpa już ktoś inny......

========================================

 

dio, 12 Lip 2010, 00:47

 

>Moja prywatna opinia na podstawie odsłuchu w moim systemie

>Ugoda

>Symasym(trochę grzebany, inne tranzystory itp.)

>Uniamp

>Gainclone

>

>Kolejność na podstawie własnych preferencji i reszty systemu.

=========================================

 

No to jeszcze dla ścisłości-w nie istniejącym wątku były opinie że je wszystkie

w tyle zostawiła Vampiria starego beja

 

A ją podobno D-NFB ;) przynajmniej pierwszą wersję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No to jeszcze dla ścisłości-w nie istniejącym wątku były opinie że je wszystkie

>w tyle zostawiła Vampiria starego beja

>

>A ją podobno D-NFB ;) przynajmniej pierwszą wersję.

 

A no tak to wygląda. Zwykle to co poskładamy gra najlepiej, no bo inaczej cała nasza robota byłaby daremna, więc gra... I głównie na tym polega genialność symasymów, uni, czy ugód.

 

Słuchałem różnych wzmacniacz DIY i fabrycznych, od pewnego poziomu niuanse są ledwo do wychwycenia. O kilka rzędów większy efekt daje zmiana głośników.

Osobiście największą poprawę odsłuchu w całym paśmie uzyskałem przedwczoraj. Wyczyściłem radiator od laptopa, co chodzi u mnie na okrągło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego go nie ma bo wątek o nim na tym forum wyglądał by właśnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego go nie ma bo wątek o nim na tym forum wyglądał by właśnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie by wątek o UniAmpie pojawił się na tym forum.

Zarówno jeden jak i drugi konstruktor odnieśli sukces.

Jar1 projektował wzmak o wybitnym brzmieniu i to Mu się udało a UniAmp został zaprojektowany (co by to miało nie znaczyć) poprawnie i z wszelkimi zabezpieczeniami, których istnienie i działanie konstruktor przedłożył nad poprawność brzmienia.

Obaj więc uzyskali założony sobie cel. Są to dwa zupełnie różne wzmaki dla ludzi o zupełnie odmiennych oczekiwaniach więc każdy może wybrać, który chce i jeszcze po swojemu go zmodyfikować.

Ja np. poskładałem Ugodę, później HexFeta autorstwa T. Giesbertsa, później miałem do porównań Hammondową 012-kę i w konsekwencji wróciłem do Ugody. Ten wzmak najbardziej odpowiada moim preferencjom. Najzwyczajniej mogę słuchać muzy s pasją i zupełnie mnie ona nie męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>UniAmp został zaprojektowany (co by to miało nie znaczyć) poprawnie i z wszelkimi zabezpieczeniami, których istnienie i działanie konstruktor przedłożył nad poprawność brzmienia.

 

Bo zabezpieczenia to podstawa i sa w kazdym wzmacniaczu no oprocz tych diy bo ich ''konstruktorzy'' nie maja pojecia jak je zaprojektowac ale za to doskonale ''wiedza'' jak zaprojektowac super brzmiacy wzmacniacz i to jest zalosne.

 

I tak praktycznie 100% ludzi nie jest w stanie odroznic brzmienia wzmacniacza od wzmacniacza. Za to kazdy uslyszy roznice miedzy wzmakiem 30 a 60W i to czesto jest najwazniejszym kryterium. Czemu konstruktorzy symkow, ugod itd przy tak duzym potencjale tranzystorow mocy decyduja sie na tak skromne moce? Tego nie wiem ale oni chyba tez nie wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I tak praktycznie 100% ludzi nie jest w stanie odroznic brzmienia wzmacniacza od wzmacniacza.

Z tym bym nie przesadzał, bo potrafie w ciemo odróżnić wiele wzmacniaczy. (może mam trochę lepszy słuch)

Mało tego, jesli nie wierzysz nawet przeprowadzałem w zupełnie obcym mi towarzystwie porównanie wzmacniaczy a stawką były pieniądze, bo się taki jeden bogatszy znalazł, co pozjadał wszystkie rozumy.

Dlatgo tak jednoznacze stwierdzenie, mnie akurat wręcz oburza.

 

A co tych zabespieczeń w DIY, to masz rację. Nie potrafią sobie chyba z tym poradzić.

A już zupełnie mnie śmieszy takie własne poprawianie np. Passa i twierdzenie, że bez zapespieczeń to zupełnie inny wzmak i jak mógł go tak spieprzyć ceniony konstruktor.

Niedługo będzie hasło: Wzmacniacze świata - pozbywajcie sie zapespieczeń, bo jak ma się popsuć i i tak się zepsuje, a tylko szkodzi.

Często robią to empirycznie, a nie wiedząc jak nawet zachowuje dany się układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie wyszedł na kmiota, sam tu pisywałem, że te wszystkie zabezpieczenia degradują dźwięk, to:

Tak, moje DIY wzmacniacze nie miewały zabezpieczeń.

Z prostego powodu. Były to konstrukcje aktywne, obliczone tak, że w razie wzbudzenia nie oddawały do głośników mocy większej niż 200% (to krótkotrwale mocowo wytrzymują dobre głośniki).

Współczynnik tłumienia nie jest redukowany przez inne typowe zabezpieczenie: równoległy dławik z rezystorem na wyjściu. Zabezpieczenie przed obciążeniami pojemnościowymi. Zresztą takowych nie było, bo nie było zwrotnic za, lecz przed wzmacniaczem :).

 

Długo by pisać. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czemu konstruktorzy symkow, ugod itd przy tak duzym potencjale tranzystorow mocy decyduja sie na tak skromne moce? Tego nie wiem ale oni chyba tez nie wiedza.

 

W tak w woli ścisłości po co budować wzmacniacze o mega watowych mocach skoro w warunkach domowych fizycznie wykożystuję się 10-20W. Tyle wystarcza do normalnego(domowego) słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego (z jednej pary komplementarnej) tranzystora 1000W nie da się wycisnąć 1000W!

Decyduje o tym suma rezystancji termicznych złącze-obudowa, obudowa-radiator, radiatora. . .

100W odprowadzone z kilkunastu mm2 złącza to sztuka aby to się nie stopiło ;)

 

Trzeba obliczyć i będzie się wiedziało, dlaczego do końcówek 150W stosuje się po dwie pary i więcej tranzystorów o mocy 150W.

 

Również prądy dopuszczalne, . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bełkot. Gosze są jedynie posty typu co bym zrobił gdyby mi się tylko chciało ale mi się nie chce. Człowiek szuka w internecie rozwiązania jakiegoś konkretnego problemu i trafia na taki słowotok. Ręce opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzecho, 12 Lip 2010, 22:21

 

>-Czemu konstruktorzy symkow, ugod itd przy tak duzym potencjale tranzystorow mocy decyduja sie na

>tak skromne moce? Tego nie wiem ale oni chyba tez nie wiedza.

>

>W tak w woli ścisłości po co budować wzmacniacze o mega watowych mocach skoro w warunkach domowych

>fizycznie wykożystuję się 10-20W. Tyle wystarcza do normalnego(domowego) słuchania.

 

Zgadza się. Wystarczy. Ale jest różnica w brzmieniu wzmacniacza 30W i 120W. Zależy co komu pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zaprojektować doskonałe zabezpieczenia, bo ONE same potrafią lepiej zgrać niż właściwy wzmacniacz ?

"Bo zabezpieczenia to podstawa i sa w kazdym wzmacniaczu no oprocz tych diy bo ich ''konstruktorzy'' nie maja pojecia jak je zaprojektowac ale za to doskonale ''wiedza'' jak zaprojektowac super brzmiacy wzmacniacz i to jest zalosne."

Faktycznie, TO jest żałosna, albo coś takiego, cytat z diyaudio.pl

"Nie ma czegos takiego jak kontrola wzmacniacza nad glosnikiem. Te wszystkie gadanie ze na jednym wzmaku membrana lata jak szmata a na drugim nie lata to bzdury. Moze zamiast sluchac kazdy powinien tylko patrzec w dodatku jak sie czyta takie bzdury to sie okazuje ze jak glosnik sie porusza to ma kiepski bas a jak sie nie porusza to ma dobry, normalnie rece mi opadaja jak to czytam."

Autor powyższych stwierdzeń znany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to szalony pomysł, ale marzy mi się konkurs. fajne miasto, akredytacje, konstruktorzy przedstawiają swoje prace w układzie obowiązkowym (CD, gramofon, etc. ) oraz dowolnym (dobór źródła dowolny podobnie jak i kolumn). dwa rodzaje nagród - jurorów i publiczności. każda po 10-20 tysięcy (wybór waluty swobodny). ale wszystko w duchu DIY. i jaki prestiż i kasa na rozwijanie kolejnych prac. można zacząć od jednej kategorii - wzmacniacz. w kolejnym roku rozwijać projekt o kolejne.

m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marcin4

Pięknie

Rozumiem, że zostałeś organizatorem. Jestem za.

Tylko jeszcze sponsorów poszukaj, bo z wejściówek nagród nie tego nie pokryjesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny wątek. Zajmuję się tematem od lat ale dopiero teraz wiem, że wzmacniacz o nazwie symasym jest wybitny? Zaprojektowany przez super fachowca? Że projekt irkowy to garść zabezpieczeń a nie wzmacniacz? Aaa.. po drodze jest ugoda nad którą siedziało pół forum chyba przez pół roku.. wszystko fajnie pięknie, ale ten wzmacniacz jest tak prosty, że nie wiem co tam zajęło tyle czasu (noo.. płytkę pochwalę, ładna). A no i tak. Były jeszcze końce mocy w których sygnał płynął po masie.. też ciekawe.

 

Tak nawiasem - 100% prawdą jest, że trudniej jest zaprojektować skuteczny, szybki i sprawny układ zabezpieczeń niż wymyślny koniec mocy. Cooo.. nie zmienia postaci rzeczy, że ja sam nigdy nie stosuję zabezpieczeń w swoich projektach bo po prostu nie miałbym okazji do ich użycia.

 

A obiecałem sobie, że oleję ten temat :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON - ale o co chodzi??

Wybacz, ale nie rozumiem Twojego przesłania. Masz żal do siebie czy do innych, że odezwałeś się w temacie, w którym odzywać się nie chciałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.