Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DAC


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie tak sądzisz, podaj konfiguracje, aplikacje układu oraz opisz porównianie do czego było. Reczowo, a nie żartobliwie, tak półsówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nos raczej nie wziął się z przerabiania filipów, bo masa konstrukcji fabrycznych była nos wcześniej niż powstała taka moda u hobbystów, tyle że w większości komercyjnych konstrukcji jest rozbudowany ładnie filtr po dac-u. sam mam na stanie pięknie grającego bardzo starego denona w wersji nos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, 23 Lip 2010, 17:43

 

>Aaaa teraz popatrzyłem w O mnie. Interkonekt-5 cm drutu.

 

Według Ciebie to psuje dźwięk? No na pewno tak nie poprawia jak 1,5m interkonektu. Im dłuższy tym lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja twierdzę że filtr SAA7220 jest do dupy.

 

A ja twierdzę że nie jest. To że są lepsze nie oznacza że z 7220 nie może dobrze grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z technicznego punktu widzenia ten filtr ma problemy termiczne (kosmiczny pobór prądu)i jeśli zastosować go również jako zegar taktujący (100% konstrukcji fabrycznych), to wychodzi z niego straszne gówno, które ma taktować wszystkie wrażliwe stopnie cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, grzejnik z niego niezły. Ale nie stanowi to bariery dla dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a zobacz jak wpływa na dźwięk odsprzęganie jego pinów zasilających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsprzęganie prawie zawsze pomaga, nie tylko przy nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszF

 

>Kto z Was zrobil nowa plytke z setka dacow do porownania niech pierwszy rzuci kamien ... Wyrzucilem do kosza ponad 100 plytek aby wreszcie wpasc na ta najlepsza i cos wiem o cyfrze.

 

OK, tylko pytanie na czym ta wiedza się opiera? Bo jak czytam tę niczym nieskrępowaną autopromocję, z rozwiązaniami wbrew fizyce, gdzie większość stopni lampowych pracuje na największym zakrzywieniu cvharakterystyki itp. to mam mieszane odczucia. A co do rzeczonych "100 dac" to bardziej były to okrojone gotowe płytki które następnie wędrowały nie do kosza tylko do tych którzy sami nie umieją zmontować kilku części na krzyż. Nie mam racji?

Przy tym wszystkim absolutnie nie twierdzę że to złe czy też karalne, robisz bardzo fajne rzeczy, ale uczciwiej byłoby nazwać pewne fakty po imieniu, gdzie większość peanów opiera się na bezkrytycznym pisaniu zjawiskowych rzeczy w internecie. Tego efektu nie potrafi (niestety!!!) wykorzystać McGyver, spod którego rąk wychodzą kapitalne rzeczy ale nie umie (nie chce) stworzyć wokół siebie internetowego zjawiska. Wielka szkoda.

 

Elberoth

>Tak się więc zastanawiam, na ile te wszystkie lampizacje są udane, a na ile zachwyt konstruktora wynika po prostu z brakiem kontaktu z naprawdę topowymi źródłami i brakiem odpowiedniego punktu odniesienia.

 

Kij ma dwa końce. Jeśli zapominasz o tym że nie "gra" sam odtwarzacz ale cały system, i tak jak w Twoim przypadku nie znasz podstaw elektroniki ale np. rościsz sobie prawo do bezkrytycznej oceny reklamowanego przez Ciebie ARC które inni porównywali z kilkaset razy tańszym urządzeniem, to potem faktycznie, trzeba się mocno zastanowić... ale nad tym czy aby na pewno "fabryczne", "autorytatywne", "profesjonalne" rozwiązania, są faktycznie takimi za jakie uchodzą, a dokładniej: faktycznie są na takim poziomie jakościowym jak się je bezkrytycznie promuje? Hmm.. Dodajmy do tego pzry okazji wpadki w konstrukcji do których sam producent się przyznaje i mamy pełny obraz.

 

A, jeszcze jedno: Twoje próby powrotu do mentorskiego tonu roszczącego sobie prawo do "braku kontaktu z naprawdę topowymi źródłami i brakiem odpowiedniego punktu odniesienia" są w założeniu tak durne, że szkoda nawet toto komentować. Teza broni się sama, tyle że odwrotnie do założeń stawiającego tezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tego efektu nie potrafi (niestety!!!) wykorzystać McGyver, spod którego rąk wychodzą kapitalne >rzeczy ale nie umie (nie chce) stworzyć wokół siebie internetowego zjawiska. Wielka szkoda.

 

 

ROTFL....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, jak ja czytam co piszesz to nie mam efektu ROFTL, tylko myślę "o rany, znowu ten p.. bez sensu". Taka różnica. Czujesz czaczę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacku, twierdzisz, ze mcgyver nie potrafi "stworzyć wokół siebie internetowego zjawiska"? przeciez mcgyver to wlasnie "internetowe zjawisko".....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrywasz to czym piszę zdrowo z kontekstu:) I doskonale o tym wiesz :) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zjawisko;) No dobra, z mojej strony dość hasania po czyimś temacie, bo autor będzie zły. Hasajcie sobie sami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxbat daj spokój z tą nagonką na MG. Przy każdej nadarzającej się okazji drwisz sobie z jego osoby. Nie wiem jak innych użytkowników forum ale mnie zaczyna to już irytować. Twój styl wypowiedzi można przyrównać do zwykłej szczeniackiej błazenady na poziomie gimnazjalnym. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i traktujmy siebie poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucky, no ja tylko stwierdzilem fakt, czyz mcg tez nie jest "zjawiskiem internetowym"? czym bylby bez tego forum i bez tej calej otoczki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky, 24 Lip 2010, 14:36

>Foxbat daj spokój z tą nagonką na MG. Przy każdej nadarzającej się okazji drwisz sobie z jego osoby.<

 

z tego co pomnę, dawno temu, było wręcz odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zjawisko Łukasz F,siła sieci:http://cgi.ebay.pl/24bit-192KHz-DAC-DIY-KIT-FULL-ASSEMBLED-KIT-Lampucera-/120551270538?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c116a688a.Lampucera z HK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 24 Lip 2010, 15:35

 

>...czyz mcg tez nie jest "zjawiskiem internetowym"? czym bylby

>bez tego forum i bez tej calej otoczki :)

 

dokładnie tym samym co ty, z tą różnicą, że z jego obecności na forum jest jeszcze trochę pożytku, a z twojej ? - hmmm... raczej tyle co z psa gnoju...

 

Z drugiej strony patrząc, może jakaś równowaga w przyrodzie być musi ?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem u siebie najnowszy dac Fikusa (Generation 2) w konfiguracji z transportem Chorda na Pro2 połączony aes/ebu- świetne urządzenie. Porównywalem ze swoim Krellem 280CD około 2 godzin, troche krótko, ale pozostawil bym konfiguracje z Fikusem (lepsza dynamika, czystość, gładkość, otwarcie, barwa) - Krell bardziej rozdzielczy, więcej informacji, dłuższe wybrzmienia, z drugiej brzmienie troszke zamglone w stosunku do Fikusa, spokojniejsze, a to już jest ciekawostka :-) - ogólnie potrzebowałbym dłuzej posluchac - bardzo mi sie podobał i zaskoczył na plus!, w swojej cenie duży kozak ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*małe sprostowanie odnosnie połączenia cyfrowego, poniewaz mialem jeszcze profesjonalny przetwornik Prisma do porównania i to on grał na aes, a Fikusa rzeczywiscie na cyfrowym rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.