Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DAC


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi tylko o cenę, ale całą otoczkę, a ta jest zafajdana na maksa w przypadku Lampizatora.....chłop udaje, że nie zna polskiego....Bazunia wybiera na niby dystrybutora.....estetyka jakakolwiek jest mu obca...a wszystko opiera na chorobliwie tajemnej otoczce....z miejsca odstrasza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słuchałem Lampizatora (dac i przedwzmacniacz w jednym) i nie powiem brzmi świetnie ale cena jak dla mnie zaporowa 9 000 zł. Czy znacie dac-i , o tak dobrym brzmieniu ale o nie przesadzonej cenie ?

Śmiem twierdzić, że znam bardzo dobrze grające DACki w cenie znacząco niższej, ale to byś się musiał przekonać nausznie, bo dyskusją najwyżej można wywołać kłótnię, kiedy włączą się osoby, które "wiedzą", że jest tak, a nie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedzie Lampizator5 testowany na Audiostereo! przez naszego kolege,ktory juz obecnie wiele DAC przetestowal i ten oznaczony( 5) ma byc obecnie najlepszy z tej firmy.Chyba nie jest tak zle z tym wlascicielem, gdyz chetnie udostepni go do testu.Trzeba tez stwierdzic ze Pacula w ostatnim tescie byl zachwycony Lampizatorem4,tak dla mnie, to najwazniejsze jest czy jest lepszy od innych znanych DAC i czy kosztuje najmniej 50% ich ceny,czy jest niezawodny i czy w razie klopotow bedzie natychmiastowa naprawa!Obudowa wazna dla oka, ale jak ma kosztowac dzieki temu 3razy tyle! to wole go takiego jak jest,zobaczcie jakie chinskie wyroby maja ladne aluminiowe obudowy,jak by dobrze pomyslal to w Chinach zamowilby obudowy i po problemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedzie Lampizator5 testowany na Audiostereo! przez naszego kolege,ktory juz obecnie wiele DAC przetestowal i ten oznaczony( 5) ma byc obecnie najlepszy z tej firmy.Chyba nie jest tak zle z tym wlascicielem, gdyz chetnie udostepni go do testu.Trzeba tez stwierdzic ze Pacula w ostatnim tescie byl zachwycony Lampizatorem4,tak dla mnie, to najwazniejsze jest czy jest lepszy od innych znanych DAC i czy kosztuje najmniej 50% ich ceny,czy jest niezawodny i czy w razie klopotow bedzie natychmiastowa naprawa!Obudowa wazna dla oka, ale jak ma kosztowac dzieki temu 3razy tyle! to wole go takiego jak jest,zobaczcie jakie chinskie wyroby maja ladne aluminiowe obudowy,jak by dobrze pomyslal to w Chinach zamowilby obudowy i po problemie.

Ja na przykład za długo już interesuję się audio i za dużo urządzeń słyszałem, żeby rozpatrywać jakąkolwiek opinię pisaną w kategoriach bardziej ścisłych niż dobrze-źle. Tak więc podtrzymuję zdanie, że bez słuchania nadal nic nie wiem, choćbym nie wiem ile się naczytał. Już parokrotnie opinie przeczytane na znanych zagranicznych portalach uległy wobec moich uszu brutalnej weryfikacji i to zarówno w sensie przesadzonych pochwał jak i nieuzasadnionej, bezmyślnej krytyki.

 

Co do recenzji na highfidelity to chyba Dyba pisał, a nie Pacuła? Różnica między poziomem lingwistycznym i merotyrycznym między tymi dwoma panami jest IMHO spora na korzyść założyciela i właściciela portalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze kolegow o podanie nazwy dokladnej jezeli istnieje- Lampizator na lampy 300B,moze tez ktos zna aktualna cene i czy ktos sluchal i moze dac jakos recenzje.Jeszcze pytanie,czy tez mozna napisac do wlasciciela firmy Lampizatora(strona).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Bazunia jest współwłaścicielem Lampizatora ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy jest współwłaścicielem Lampizatora ale u mnie był człowiek znany w kręgach audio jako Bazodrut , pan Wiesław Nadworski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy ten Lampizator jest produkowany????moze ktos wie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamówienie zrobi ci nawet na 845tkach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie w ogłoszeniach wala się Lampizator level 5 za 9,5kzł, przygarnie go ktoś i przetestuje czy ma się zestarzeć? Taki wypas a nabywcy brak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w audio to coś więcej niż reklamowanie drogich gadżetów i napędzanie klientów do sklepu-salonu.

Mnie na przykład strasznie bawi jak sobie kupię ,usłyszę itp.coś taniego co pozwala mi uwierzyć w starą maksymę ,że pieniądze nie grają,że tak naprawdę to prosta ,przejrzysta konstrukcja może zagrać wspaniale i czasami dużo lepiej od drogich marek.

Kiedyś ktoś powiedział ,drut ze wzmocnieniem i miał rację !

 

Stawiam kielicha! Oby do ludzi to w końcu dotarło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Komuś w końcu udało sie posłuchać tego DACa ? Patrzę teraz na ogłoszenia na Aundiogonie, a tam aż trzy sztuki wystawione na sprzedaż, w tym takie 2- miesięczne. Biorąc pod uwagę niewielka sprzedaż, jest to przyznam zastanawiające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja gram wersją 5 od około 4 miesięcy. Wcześniej miałem wersję (chyba) 3. W porównaniu z poprzednią, "piątka" to duża różnica - we wszystkim. Gra łagodniej, z lepszą przestrzenią, delikatniejszą górą, lepiej kontrolowanym basem, bardziej różnicuje dźwięki, pokazuje "więcej" w muzyce, ma zdecydowanie bardziej zaakcentowaną i różnorodną średnicę. Moja opinia nie dotyczy jednakże "standardowego" DACa w wersji 5, gdyż mam w DACu kondensatory Vcapy oraz Jenseny, w zasilaniu dławiki Tentlaba, "biżuterię" Furutecha itp. Lampy PCC88 Siemensa, zasilającą 5AR4 Sovteka. Sovteka po prostu lubię, wybrałem go po przetestowaniu różnych 5y3. Fajnie, cieplej grały też Sylvanie 5Y3 brown base. Ale to kwestia preferencji. Dla mnie temat DACa jest zakończony - nie szukam już nic innego. Spasował się z Transportem cyfrowym od Fikusa. DAC ma dwa wejścia - po RCA i po XLR. To po XLR gra lepiej. Daje większą "holografię", przejrzystość i powietrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Komuś w końcu udało sie posłuchać tego DACa ? Patrzę teraz na ogłoszenia na Aundiogonie, a tam aż trzy sztuki wystawione na sprzedaż, w tym takie 2- miesięczne. Biorąc pod uwagę niewielka sprzedaż, jest to przyznam zastanawiające.

 

Podłączam się do pytania, odświeżając wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Lampizatora level 4. Znakomity DAC. Wart swojej ceny. Podobno 5 jeszcze lepszy ...

Tutaj jest moje relacja w odsłuchów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Coś cicho tutaj.

Zapraszam na moje wrażenia z odsłuchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , post 501.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.