Skocz do zawartości
IGNORED

Granica pomiędzy Hi-Fi i High End, a nawet Ultra High End.


szybki Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie ten ultra high end to pewnie będzie solidne stereo hi-fi :-) , coś trzeba robić aby podwyższyć słupek zidiocenia.

 

..."to pewnie będzie"...czyli nie na pewno? A jaki ultra high endowy system słyszałeś w dobrych warunkach odsłuchowych? Bo nie mówię o Audio Show czy innych takich

pokazach gdzie z wielu względów gra jak gra.

Większość forumowiczów nie ma i nie miała kontaktu z high endem a z ultra high endem to już zupełnie nie.

W Polsce jest wiele bardzo dobrych systemów ale ci ludzie nie udzielają się na forum i nie organizują u siebie odsłuchów pokazowych.

 

Są też systemy niezbyt dobrze ze sobą zestawione i do tego grające w małych pokojach bez koniecznej adaptacji akustycznej.

Wtedy faktycznie trudno mówić o high endzie bo nawet najlepszy system w takich warunkach staje się co najwyżej dobrym Stereo Hi Fi.

Ale nie jest tak jak piszesz "że pewnie...itd"

Przypuszczam że tylko się tak tobie wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozłacany i wysadzany diamentami.

A na poważnie to znane jest pojęcie Ultra-Fi... to specyficzny sprzęt i specyficzny krąg klientów.

Mają nawet swoje strony w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - co to jest ultra-hiend?

 

To musisz zapytać kolegą Spitfire 28 bo on poruszył ten temat.

Na pewno ultra high end to nie niby high end czyli niezłe klocki wstawione do małego pokoju bez adaptacji akustycznej.

Niby sprzęt już high endowy a granie Hi Fi.

Ultra high end to najlepsze systemy w pomieszczeniach do tego przeznaczonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra high end to najlepsze systemy w pomieszczeniach do tego przeznaczonych.

Ale się czaisz :-) Nie lepiej napisać wprost, że to po prostu twój system, a nie kluczyć bez sensu ? :-))) Czy jest coś powyżej ultra-hi-endu ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyzby sly30 mieszkał w tym wiezowcu, na 9 pietrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty discomaniak ile klas skończyłeś? Prawdopodobnie niewiele, i tylko bezrozumne "słuchanie ci zostaje" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w jednym z poznańskich sklepów ze sprzętem audio, tak akurat po drodze wpadłem, bez większych planów, grał zestaw Cyrus 8 z jakimiś kolumniszczami firmy na 3 literki (nie pomnę nazwy) w cenie above 30k złotych polskich, poprosiłem, czy mogę posłuchać na tym coś z rocka, facet wrzucił Joy Division (wiadomo jaka to produkcja, i jak to brzmi), zestaw na tym repertuarze zagrał naprawdę przyzwoicie, oj bardzo przyzwoicie. Następnie aby dopasować system w miarę finansowo na równym poziomie zostały podłączone jakieś niedrogie podłogówki Dynaudio, no niestety, różnica zauważalna, scena mniejsza, zapiaszczona góra, sucho i jakoś bez życia. Wniosek - można lepiej, ale trzeba zapłacić, chyba jednak nie ma dobrze i tanio, taka to moja smutna konstatacja z dzisiejszego popołudnia:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w jednym z poznańskich sklepów ze sprzętem audio, tak akurat po drodze wpadłem, bez większych planów, grał zestaw Cyrus 8 z jakimiś kolumniszczami firmy na 3 literki (nie pomnę nazwy) w cenie above 30k złotych polskich, poprosiłem, czy mogę posłuchać na tym coś z rocka, facet wrzucił Joy Division (wiadomo jaka to produkcja, i jak to brzmi), zestaw na tym repertuarze zagrał naprawdę przyzwoicie, oj bardzo przyzwoicie. Następnie aby dopasować system w miarę finansowo na równym poziomie zostały podłączone jakieś niedrogie podłogówki Dynaudio, no niestety, różnica zauważalna, scena mniejsza, zapiaszczona góra, sucho i jakoś bez życia. Wniosek - można lepiej, ale trzeba zapłacić, chyba jednak nie ma dobrze i tanio, taka to moja smutna konstatacja z dzisiejszego popołudnia:-)

 

Witam.

Czyli odwiedziłeś sklep HiFi Corner na Szewskiej. Bardzo miłe chłopaki i starają się nie wciskać kitu choć wiadomo handel to też bajera i marketing.

Nie dziwę się że nie przypadły tobie do gustu Dynaudio bo dopiero wysokie modele tej firmy grają jako tako i to tylko w odpowiednich zestawieniach.

Co do cen to choć wielu mnie tu za tą opinie chce zlinczować to nadal uważam że niestety high end jest bardzo drogi.

Jest prawdą że nie pieniądze grają ale prawdą też jest że jeśli już coś dobrze gra to też sporo kosztuje.

Można oczywiście poprzez odpowiednie dobranie elementów systemu uzyskać więcej i czasem dobrze dobrany zestaw tańszych elementów

gra lepiej niż źle skonfigurowany zestaw najlepszych elementów ale dobre granie zawsze sporo kosztuje.

 

Niebawem firma Koris otwiera na Umultowskiej na Piątkowie duży, fajny salon i tam chłopaki są super specjalistami i na pewno będzie tam czego posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.