Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

Czy są tutaj klubowicze z Krakowa?

 

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem nowych Tannoy Stirling SE (może uda mi się zorganizować jakiś odsłuch). Czy warto?

A może szukać czegoś starszego, innego?

 

Pomieszczenie to w zależności od ustawienia łącznie od 17 m2 do ok. 22 m2

 

Pozdrawiam

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Czy są tutaj klubowicze z Krakowa?

 

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem nowych Tannoy Stirling SE (może uda mi się zorganizować jakiś odsłuch). Czy warto?

A może szukać czegoś starszego, innego?

 

Pomieszczenie to w zależności od ustawienia łącznie od 17 m2 do ok. 22 m2

 

Pozdrawiam

 

Z Tannoyami serii Prestige jest tak że im wyżej i drożej - tym lepiej. Czyli normalnie. Stirlingi są świetne, ale Turnberry są lepsze, a Kensingtony jeszcze lepsze .

W cenie nowych Stirlingów możesz kupić każde głośniki "antyczne" serii Gold lub HPD , dopasowując je np. do wielkości pokoju. Jest duże prawdopodobieństwo że oceniłbyś je w wielu aspektach jako lepsze niż Sterlingi , zwłaszcza w energetyczności i nasyceniu średnicy . Jest to jednak zakup podobny do zakupu np. starego Aston Martina . Przyjemność ogromna, ale też kłopoty i kapryśność ( wrażliwe na ustawienie, skrzynki i zawieszenie często w złym stanie, często jeden głośnik gra trochę ciszej itp.) . Prawdopodobnie zostanie ci też sporo kasy.

Jeżeli jednak będą to Twoje pierwsze Tannoye to czy kupisz Sterlingi, czy jakieś starocie z wysokich serii : prawdopodobnie będziesz Pan zadowolony, i to bardzo . Ja jak kupiłem moje pierwsze Eatony to jakbym zażył jakieś dragi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównam Kensingtony i Stirlingi, może jakaś dobrą cenę na SE utarguję. Pewnie wolałbym lepsze używki (dużo bardziej), ale nieco gubię się w modelach i w ewentualnej dostępności części (przetworników) jakby coś było skopane..

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakoś tak we wrzesniu na giełda hifi były do kupienia stirlingi se od gościa z wrocławia za...... 6.500 i z tego co pamiętam jeszcze na gwarancji. Ja kupiłem w sklepie i nie w tak dobrej ale warte kazdej złotówki. Jednak to co potafia pokazały po przeróbce w sonus oliva po wymianie przewodów na srebro i przeróbki zwrotnicy. Wszystko weszło na inny poziom :-).

Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam miłośników Tannoy,

proszę Was o pomoc w dobraniu wzmacniacza do moch Tannoy Mercury M5. Do tej pory używałem Sony TAF 530S ale się zepsół i dobrze bo nie byłem z tego zestawu zadowolony. Czułem, że ten soniak nie wyciąga z kolumn wszyskich możliwości. Poszukuję wzmacniacza, który wyciągnie doły i zwiększy dynamikę. Co do ceny, to muszę zmieścić się w 1000-1500zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam miłośników Tannoy,

proszę Was o pomoc w dobraniu wzmacniacza do moch Tannoy Mercury M5. Do tej pory używałem Sony TAF 530S ale się zepsół i dobrze bo nie byłem z tego zestawu zadowolony. Czułem, że ten soniak nie wyciąga z kolumn wszyskich możliwości. Poszukuję wzmacniacza, który wyciągnie doły i zwiększy dynamikę. Co do ceny, to muszę zmieścić się w 1000-1500zł. Pozdrawiam

miałem Tannoy V4 z Rotelem RA980BX było bardzo dynamicznie z dobrym basem jeszcze lepiej kontrolowanym

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników Tannoya. Jako że stałem się niedawno właścicielem HPD 315, to proszę o dopisanie mnie do Klubu.

 

Wątek przeczytałem dwukrotnie i jestem pod wrażeniem wiedzy i umiejętności kolegów konstruujących własne kolumny. Chapeau bas. Do Was kieruję ten post.

 

Głośniki i oryginalne zwrotnice są w świetnym stanie (sprawdzone przez fachowców). Chcę zrobić do nich nowe trumienki wg projektu Tannoy Cheviot http://www.teknomage.co.uk/tannoy/ ale z lepszych jakościowo materiałów. Bardzo proszę o wszelkie sugestie dot. następujących aspektów projektu:

 

1. Konstrukcja z 18 mm sklejki liściastej z solidniejszymi wzmocnieniami wewnętrznymi (również 18 mm sklejka).

 

2. Jak ocenić wytłumienie? Skąd mam wiedzieć, jakiego materiału użyć (wełna, filc, gąbka, masa bitumiczna), w jakiej ilości i w którym miejscu? Wiem tylko, że Nie wytłumia się w pobliżu bass-reflexu. I po co stosuje się w ogóle bitumity?

 

3. Jak na ucho stroić bass-reflex? Projekt jest policzony programem do obliczania kolumn i niby wszystko się zgadza, ale wiem już, że finalnie ucha nic nie zastąpi.

 

Mile widziane wszelkie inne sugestie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wystawiał Glenair z grzebniętymi zwrotnicami {mundorf silver/oil//mundorf mresist supreme, wymiana okablowania} za 17.000 pln na wiosnę gdyż kupuję westminstery, myślę, że dobry interes. Chętnych proszę na priv.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś same głośniki i zwrotnice ?

Kiedyś zrobiłem do HPD 315 obudowy wzorowane wiernie na Cheviot-ach , a w zasadzie zleciłem ich wykonanie profesjonaliście.

Jak duży masz pokój?

 

Tak, kupiłem same głośniki i zwrotnice.

Skali, zdaje się, że myślimy bardzo podobnie, choć ja chcę możliwie dużo zrobić sam. Jak nie wyjdzie, poproszę na forum o namiary na profesjonalistów. Głośniki i zwrotnice już sprawdzone (są ok.), plany są, terminale i rury bass-reflex zamówione, będą jutro. Skrzynki zamierzam zrobić samodzielnie - z tym powinienem sobie poradzić, aczkolwiek wszelkie wskazówki mile widziane.

Problem będzie z właściwym wytłumieniem i strojeniem (długość rury bass-reflex). Jestem niemal zupełnie zielony w tym temacie, będę wdzięczny za każdą pomoc.

Jak już będą ładnie grały, pójdą do fornirowania i lakierowania, ale jako że nigdy tego nie robiłem, zrobią to zawodowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kopiujesz wiernie projekt Cheviot to po prostu skopiuj też długość i powierzchnię Bas reflex . Możesz dostroić obudowę inaczej , ale to już nie będzie Cheviot :-).

Ja starałem się wiernie powtórzyć to co było na rysunkach i zdjęciach oryginalnego cheviota, również wytłumienie , czyli bardzo skromne w postaci płata gąbki jak w oryginale (patrz zdjęcie ). Sam tego za bardzo nie rozumiem, ale te głośniki zawsze najlepiej grały w oryginalnych, lichych obudowach , przynajmniej seria HPD , i nie jest to tylko moje zdanie.

Moje "Cheviot"-y mają zdjęcie gdzieś na tej stronie wątku : http://www.audiostereo.pl/galeria-fornirow_28742.html/page__st__750?do=findComment&comment=3249245.

Tak a pro po to ponieważ poszedłem potem zupełnie w inną stronę i kupiłem nowe Tannoye, obudowy te są mi zbędne i mogę je bardzo tanio innemu fanowi Tannoy-a odstąpić.

post-2900-0-32589100-1453710695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chcialbym zapytac kolegow czy ktos z Was probowal dolozyc super tweeter do swojego zestawu Tannoyi?

Ja gram na precision 6.2 z MF 5si i wszystko jest cudnie tylko gorne pasmo jest ciut za bardzo wycofane. Zastanawiam sie czy taki super tweeter wnioslby cos do polepszenia (uwydatnienia) tego zakresu bez szkody dla sceny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kopiujesz wiernie projekt Cheviot to po prostu skopiuj też długość i powierzchnię Bas reflex .

Nie do końca mogę, gdyż oryginałów na oczy nie widziałem, mam dostęp jedynie do projektu. Oryginalnie bass-reflex jest okrągły, a w projekcie proponują zrobić otwór o przekroju kwadratu (tak jest prościej). Gdybyś zmierzyć i podać wymiary oryginalnego rury BR, byłoby super.

Postanowiłem uprościć sprawę jeszcze bardziej: zakupiłem 5 jednakowych rur BR i będę eksperymentował z ich długością (3 na straty). Dzięki temu będę miał też wyprofilowane krawędzie - nie zaszkodzi, a pomóc może.

 

Tak a pro po to ponieważ poszedłem potem zupełnie w inną stronę i kupiłem nowe Tannoye, obudowy te są mi zbędne i mogę je bardzo tanio innemu fanowi Tannoy-a odstąpić.

Dzięki za ofertę, nie wykluczam, że będę chciał skorzystać. Wysłałem Ci na priv zapytanie, może zrobimy deal.

Edytowane przez BSE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSE , ja tą drogę przeszedłem, nie mając zielonego pojęcia o budowaniu głośników. Pomogło mi wiele osób .,z forum to Lutek, Yoachim) a ze strony : http://www.hilberink.nl/tannoy2/paulc/paultannoy315hpdproject.pdf, paul. Dzwoniłem ,pogadałem, wysłał mi sporo info(również ofertę kupienia gotowych zwrotek etc).

teraz co do wyników- nienajgorsze, ale drugi raz bym się za to nie brał, bo bez pomiarów etc nie ma to większego sensu. koszty są ogólnie też spore.

czasu trzeba mieć od groma, więc jeśli cię nie zniechęciłem, to śmiało możesz się pobawić. z tego co mi mówił Paul Coupe z Anglii , za dużo trzeba doświadczenia ,żeby to się udało w 100 procentach, więc mimo ,że efekty jakieś były ,to niestety nie był to skończony produkt.

Natomiast co bym ci polecił, to absolutnie zleć to komuś ,kto robi to na codzień, są takie osoby i dzisiaj ja bym dokładnie tak zrobił.właściwie to caly czas myślę o takim projekcie ale brak czasu i fakt że mam na czym słuchać odwleka to.

A tak w ogóle to frajda jest wielka móc posłuchać własnoręcznie zrobionych skrzynek, więc absolutnie zachęcam ciebie do zabawy. Nawet w razie niepowodzenia, lub nie do końca będąc zadowolonym, przynajmniej powiesz tak jak ja ,że warto było spróbować.

ps moje głośniki wróciły do starych skrzynek i mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanek05, dzięki, masz wiele racji. Problem rozwiązany. Kolega Skali zaproponował mi kupno jego trumienek, które mu niegdyś wykonał kolega Marko3T. Minus tego jest taki, że nie dowiem się, jak udałoby mi się zrobić moje własne... Może kiedyś. Na razie cieszę się, że będę miał gotowe kolumny i to szybciej, niż planowałem.

Pozdrawiam.

 

P.S. I duże DZIĘKUJĘ dla Skalego i Marko3T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak my to mówimy, jakiś czas bedzie pan mocno zadowolony, a potem wiadomo- znowu do roboty(znaczy szukania)...

gratulacje, to na prawde dobra decyzja.

sam nie wiem co robić, na razie grają u mnie event opal, ale już się kręcę za większymi tannoyami, lub herbatnikami,lub dynkami???

jak będzie trochę czasu ,to muszę wszystkich posłuchać.

rs

 

ps daj parę zdjęć jak już zagrają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak my to mówimy, jakiś czas bedzie pan mocno zadowolony, a potem wiadomo- znowu do roboty(znaczy szukania)...

Tego właśnie chciałbym uniknąć. Wiem, że wielu się zarzekało, ale mam tę nadzieję. Poza tym po kolumnach trzeba pomyśleć o porządnej lampie... potem źródło... a to może potrwać. I dobrze.

 

gratulacje, to na prawde dobra decyzja.

Dziękuję, wszyscy mi to mówią. W dodatku też mi się tak wydaje. Mam nadzieję, że choć raz większość będzie miała rację.

 

ps daj parę zdjęć jak już zagrają

Ok, nie ma sprawy. Nie wiem tylko, czy jestem na tyle biegłym fotografem, by takie zdjęcia oddały piękno dźwięku. No to przynajmniej będzie można nacieszyć oko, bo zapowiadają się naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Tannoy V4 z Rotelem RA980BX było bardzo dynamicznie z dobrym basem jeszcze lepiej kontrolowanym

Pzdr

 

Właśnie kupiłem wzmacniacz Rotel RA980BX i podłączyłem do moich Tannoi Mercury M5. W końcu te kolumny zagrały :) Kilka dni temu sprawdziłem Marantza PM7000. Mocny ale trochę zamulał dół. Ale Rotel bije na głowę wszystkie poprzednie. Ogromna dynamika, Bas potężny i selektywny, góra bardzo przejrzysta. Słuchałem Muzyki klasycznej, jazzu, rocka i wszystko ok. Jedyne co mnie martwi to że ruszę lekko potencjometrem głośności i juz szyby drżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.