Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam rDAC


55wBICEPSIE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie tylko czemu tak dziwnie strzela jak wlaczam flaca z komputera hmm

 

Ja w sumie porownywalem po optyku moj cd nad 545 a ten dac i NAdzik w sumie lepiej wyszedl dzwiek bardziej ocieplony z wiekszym wokalem

 

trzeba tam się zapewne pobawić jakimiś opcjami w playerze żeby nie strzelało... replay gain, fade, buforowanie... takie sprawy, tudzież ominąć windowsowy mikser w playerze i korzystać z innego wyjścia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tam się zapewne pobawić jakimiś opcjami w playerze żeby nie strzelało... replay gain, fade, buforowanie... takie sprawy, tudzież ominąć windowsowy mikser w playerze i korzystać z innego wyjścia

 

Jeżeli idzie o same trzaski przy (manualnym) przełączaniu utworów, to ten DAC po USB jest po prostu wrażliwy na @ procesora. Spróbuj underclockingu i daj znać czy zadziałało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe te różnice mamy we wrażeniach. Ale to duża zasługa pewnie i wzmacniacza i głośników.

 

Hmmm może jestem przyzwyczajony do Lektora IV AA? Niestety IC których normalnie używam, nie dają się podłączyć do analog-out r-DAC, ponieważ wyjścia są zbyt blisko siebie (bezwzględne ograniczenie). Ale nie sądzę, by IC aż tak wpływały na dźwięk.

Soprany: teraz lecę na słuchawkach z kompa- zjawisko niewielkiego "zapiaszczenia" powtarza się. Wyłączyłem nawet realteca i teraz jest (chyba) bit-perfect. Nie jest to w żaden sposób jakaś zasadnicza wada i w NICZYM nie zmniejsza przyjemności ze słuchania. Ale zaleta też nie.

Warunki akustyczne w jakich gra "zestaw główny" są skandalicznie trudne: scenę wgłąb pokazały tylko 3 urządzenia (2xkolumny i 1xDAC) za skandaliczne pieniądze. Więc pewnie stąd moje wrażenie braku głębi.

Oczywiście zasilacz z zestawu- wyobrażam sobie z lepszym byłoby znacznie lepiej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może jestem przyzwyczajony do Lektora IV AA? Niestety IC których normalnie używam, nie dają się podłączyć do analog-out r-DAC, ponieważ wyjścia są zbyt blisko siebie (bezwzględne ograniczenie). Ale nie sądzę, by IC aż tak wpływały na dźwięk.

 

W takim razie nie jest to miarodajne porównanie. Gdyby wszystkie IC grały tak samo, nie było by tylu recenzji, tylu wątków o tym na forum itd ;-)

 

FYI - brak jakiejkolwiek szorstkości na forum i zapiaszczenia, to jedna z największych zalet rDACa, która przewija się w różnych recenzjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie jest to miarodajne porównanie. Gdyby wszystkie IC grały tak samo, nie było by tylu recenzji, tylu wątków o tym na forum itd ;-)

 

FYI - brak jakiejkolwiek szorstkości na forum i zapiaszczenia, to jedna z największych zalet rDACa, która przewija się w różnych recenzjach.

 

Bo to nie było porównanie między D/A Lektora i r-dac. Opisałem swoje wrażenia i obserwacje jak gra r-dac.

Słowo o Lektorze IV padło tylko dla podkreślenia bezstronności a obydwa IC sroce spod ogona nie wypadły, nieznaczny problem z sopranami występuje śladowo na słuchawkach też- a to już zupełnie oddzielny "tor" w innym pokoju(komp--> USB -->rdac -->wzmak --> BD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - jesteś jedyną osobą która skarży się na zapiaszczenie góry - 'zjawisko niewielkiego "zapiaszczenia" powtarza się' - to twoje słowa.

 

Zauważ że nie twierdzę, że twój system z rDACiem tak nie gra. Bo chcę wierzyć w to co słyszysz. Twierdzę jedynie że to nie rDAC jest tego źródłem.

 

U mnie na systemie

 

dCS Puccini -> Illuminati D60 -> rDAC -> Tara 0.8 -> Kondo M1000 mk II -> Tara 0.8 -> darTZeel Model One -> Wilson Sasha

 

góra jest krystalicznie czysta. Aż sam byłem w szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchaliśmy trochę tego daca w klubie. Zapiaszczenia nie zauważyłem.

Mnie on jednak nie powalił. Wydaje mi się, że sam Lektor IV gra lepiej niż tym daciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchaliśmy trochę tego daca w klubie. Zapiaszczenia nie zauważyłem.

Mnie on jednak nie powalił. Wydaje mi się, że sam Lektor IV gra lepiej niż tym daciem.

 

 

To samo zauwazylem ze sam cd-nad gra lepiej niz w polaczniu z rdackiem ale to moze byc tez wina mojego opticala qed , nad gra bardziej cieplej i zaokraglonymi krancami. Rdac tak jak by gral troche zimniej i wokal bardziej schowany wycofany niz w nadzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchaliśmy trochę tego daca w klubie. Zapiaszczenia nie zauważyłem.

Mnie on jednak nie powalił. Wydaje mi się, że sam Lektor IV gra lepiej niż tym daciem.

No oczywiście że LIV gra lepiej, on gra DOBRZE, ale nie o nim tu mowa. IC ? AQ Sky piaszczy? Pierwsze słyszę. Taniego inaczej Acrlolinka nie można było wpiąć, ale słuchałem r-dac na AQ: i na dużym i małym systemie. Nie twierdzę że jest to zjawisko istotne, i bardzo chętnie widzę go u siebie przy kompie! Uważam, że jest bardzo fajnym kompromisem między wysoką prezentacją PS Audio DL-III i nisko grającym np Heed-em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

AQ Sky sam w sobie nie piaszczy, ale na podstawie doświadczeń z ponad 3 lat jego używania oraz większości znanych mi opisów dźwięku rDACa, który chyba gra dość chudo, mogę przypuszczać, że pewne elementy się tu niekorzystnie nałożyły i stąd taki efekt. Mi też się nakładało z wieloma urządzeniami i dlatego w końcu sprzedałem Sky - mimo że w pewnych aspektach fenomenalny, na pewno jednak nie jest neutralny. Z Acrolinkiem pewnie byłoby lepiej, choć mam tańszy model.

 

Abstrahuję od innych elementów Twojego systemu, którego nie znam. Ale zamiast Sky podpiąłbym jednak coś innego - neutralnego lub lekko ocieplonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQ Sky sam w sobie nie piaszczy, ale na podstawie doświadczeń z ponad 3 lat jego używania oraz większości znanych mi opisów dźwięku rDACa, który chyba gra dość chudo, mogę przypuszczać, że pewne elementy się tu niekorzystnie nałożyły i stąd taki efekt. Mi też się nakładało z wieloma urządzeniami i dlatego w końcu sprzedałem Sky - mimo że w pewnych aspektach fenomenalny, na pewno jednak nie jest neutralny. Z Acrolinkiem pewnie byłoby lepiej, choć mam tańszy model.

 

Abstrahuję od innych elementów Twojego systemu, którego nie znam. Ale zamiast Sky podpiąłbym jednak coś innego - neutralnego lub lekko ocieplonego.

Dzięki- to bardzo możliwe co piszesz. Coś spróbuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem sobie jeden kawalek z hdtrack 24/96 i porowywnalem go z plytka cd i Cd lepiej zagralo hmm czym moze to byc zwiazane ze moj laptop ma slaba karte dzwiekowa czy mam slaby kabel usb ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asertywny - kość przetwornika C/A Wolfsona w jaką wyposażony jest rDAC posiada zintegrowany filtr cyfrowy.

To dotyczy części cyfrowej, jeżeli nie posiada wewnętrznego to należy stosować zewnętrzny. I to nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast pisałem też o tym że każdy DAC musi posiadać filtr analogowy, do filtracji "pozostałości cyfrowych". Natomiast tu twierdzono, że już posiada cyfrowy i nie wymaga filtru. Zwróciłem jedynie uwagę na to że to dwie osobne kwestie i to wszystko.

 

Asertywny - zamiast tego słowotoku który nam tu serwujesz, proponuję najpierw poczytać o kości przetwornika WM8741, a dopiero potem zabierać głos w dyskusji:

 

The WM8741 includes fine resolution volume and soft mute control, digital de-emphasis and a range of advanced digital filter responses, followed by a digital interpolation filter, multi-bit sigma delta modulator and stereo DAC. Wolfson’s patented architecture optimises the linearity of the DAC and provides maximum insensitivity to clock jitter.

 

The digital filters include several selectable roll-off and performance characteristics. The user can select between standard sharp or slow roll-off responses. In addition, the WM8741 includes a selection of advanced digital filter characteristics including non-half band filters and minimum phase filters. This flexibility provides a range of benefits, such as significantly reduced pre-ringing and minimal group delay. The internal digital filters can also be by-passed and the WM8741 used with an external digital filter.

 

PS. Kośc BB1704 na którą się powołujesz NIE POSIADA zintegrowanego filtra cyfrowego, zatem, w przeciwieństwie do rzeczonego Wolfsona, MUSI być używana z jakimś zewnętrznym filtrem cyfrowym. Może to być popularny DF1704, a może to być jakaś wydumka w stylu Accoustic Artsa lub Wadii.

Nadal nie rozumiesz tego co napisałem, pisząc coś o jakimś słowotoku.

 

Przeczytaj może tą krótką sentencję powyżej, przecież nie jest to skomplikowana kwestia. Czy ja twierdzę, że ten przetwornik nie posiada filtru wewnętrznego? Pisałem ogólnie o przetwornikach a nie o tym konkretnym typie. Podałem jedynie przykładowo PCM1704, bo ten akurat miałem pod ręką. Czy to jest aż tak skomplikowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

sciagnalem sobie jeden kawalek z hdtrack 24/96 i porowywnalem go z plytka cd i Cd lepiej zagralo hmm czym moze to byc zwiazane ze moj laptop ma slaba karte dzwiekowa czy mam slaby kabel usb ?

 

Nie załamuj chłopaków.

Oni tak wierzą w gęste formaty ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pisałem też o tym że każdy DAC musi posiadać filtr analogowy, do filtracji "pozostałości cyfrowych". Natomiast tu twierdzono, że już posiada cyfrowy i nie wymaga filtru.

 

Gdzie pisano że nie posada filtra analogowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi niestety padł, ktoś pozazdrościł :D

Pograł ok 4h i przestał wykrywać po usb, sprawdziłęm na innym kabłu, innym złączu i innym gniazdku, prąd normalnie płynie, ale albo w ogóle nie wykrywa połączenia, albo załącza się na chwilkę i nagłe pada. Nie mam możliwości sprawdzenia po coaxie itd, więc odsyłam na gwarancję. A szkoda, bo grał pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z kompem ?

 

(To całe PC Audio to jedna wielka porażka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza na pewno działają, bo na codzień podłączam dysk itd, kable też sprawne, testowane na drukarce, podłączyłem do innej listwy, ale to chyba nie kwestia prądu, bo zasilanie działa, po prostu zaczął rozłączać sygnał usb. Co dziwne, rozłączył się (zielona -> czerwona dioda) kiedy nie grała muzyka także dość niespodziewanie. Zobaczymy, co powie serwis, jutro odeślę przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mają byc konkluzje co do zasilacza? Na me rozumienie to on duzo pradu nie potrzebuje.

Co do USB, ja bym jednak sprawdzil na innym kompie, albo znalazl wpis w rejestrze co do DACa i wykasowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, to moje wnioski z czytanki są, że MF vDAC z zasilaczem jest bardziej opłacalną opcją i lepszą brzmieniowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mają byc konkluzje co do zasilacza? Na me rozumienie to on duzo pradu nie potrzebuje.

Co do USB, ja bym jednak sprawdzil na innym kompie, albo znalazl wpis w rejestrze co do DACa i wykasowal.

 

V-DAC potrzebuje tak samo mało, a wymiana daje znaczną poprawę.

 

Jak tak czytam, to moje wnioski z czytanki są, że MF vDAC z zasilaczem jest bardziej opłacalną opcją i lepszą brzmieniowo...

 

Czy lepsza czy gorszą - to zależy od osobistych preferencji. Oba DACi grają troszkę inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam r dac po usb jest lepszy od v daca bez dwóch zdań jest technologicznie bardziej zaawansowany

 

Faktycznie rdac wymaga wygrzania wystarczy spojżeć na elemęty użyte do budowy paredziesiąt godzin powinno wystarczyć do pełnej stabilizacji

Na zagranicznym forum gość pisał że na początku był pod wrażeniem po czym dzwięk się pogorszył i dopiero z czasem zagrał znów bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam r dac po usb jest lepszy od v daca bez dwóch zdań jest technologicznie bardziej zaawansowany

 

W wersji bez liniowego zasilacza (1000zł) V-DAC jest słabszy od rDACa (1500zł), co jest jednak naturalne biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Natomiast V-DAC + PSU (1300zł) to już zupełnie inna para kaloszy - grają inaczej, ale ciężko powiedzieć, aby któryś był wyraźnie lepszy.

 

Po USB wiadomo - rDAC wygrywa hands down.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słucham tego DAC'a od niedzieli w trybie ciągłym:). Ta zabawka musi się wygrzać, długo wygrzać. Ktoś pisał, że 200h to minimum. Moje wrażenia: pierwsze właczenie i szok. Szęka na podłodze. Dziwięk miodzio. Scena, przestrzeń, barwa, coś przyjemnego. A po 2 dniach coraz słabiej i słabiej. Scena bałagan, dolne jakieś rozlazłe czasami bez kontroli. Acz zaczyna się coś pooowoli poprawiać. Od niedzieli ciągle pod zasilaniem i z podanym sygnałem. Testowany na zasilaczu oryginalnym i "uniwersalnym" 6V transfomratorowym. Panowie, różnica prawie o klasę w górę na koszt zasilacza tradycyjnego z trafo. Ostateczny werdykt jak się wygrzeje na dobre. A w wolnej chwili czas na poszukiwania dobrego PSU :). Kto chętny niech również zrobi eksperyment z zasilaniem i napisze jaki zmiany i po jakim czasie uzytkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić zasilacz i nowe gniazdo, ponieważ te gniazdaa... od zasilaczy... to jest niedoróóba na skalę... na skalę... to brakuje słów. To nie jest policzek, to jest śmierdząca ślina którą Arcam wam spluwa na twarz w takiej ilości... co za 1500zł możecie sobie zakupić,,, kału z toytoya

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopHiFi oficjalnie wystawił nowy DAC Musicala za 1999 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.