Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

rochu:

 

>Widzę, że mój fan-club nie może wytrzymać.

>Jeno się nie posikajcie panowie ; )

 

Spoko wodza, potrafimy uśmiać się bez posikiwania.

 

A jak tam ostatnio płyty główne? Testowałeś jakieś nowe? I jak grały, póki się nie spaliły?

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest forum DJ Audiofilów ?. Bo nie mogę zrozumieć tych problemów z odtwarzaniem muzyki z SBT. Czy wy panowie dyskoteki na tym robicie. Tysiące płyt, terabajty pamięci i jak rozumie co chwila pilocik i następny numer, kto by tam słuchał całej płyty. Proponuje kupcie sobie gramofony zacznijcie słuchać z winyli to trochę was uspokoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky - no niestety lub stety ale w takim kierunku zmierza muzyka, terabajty muzyki w malym urzadzeniu trzeba sie przygotowywac powoli...

 

tylko nie mowcie ze to niepotrzebne bo tak na prawde to jest wlasnie potrzebne prawdziwemu milosnikowi muzyki miec dostep do wszystkiego co mu sie podoba,

 

taka jest przyszlosc muzyki i odtwarzania byc moze jeszcze odlegla a byc moze juz bardzo bliska ale tutaj nalezy upatrywac nastepcy wszystkich dyskow, no wraz z muzyka na zyczenie (tylko pytanie czy w lossless bedzie;p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Pewnie masz rację co do przyszłości.

Nie mniej dźwięk z plików ma się do płyt CD mniej więcej tak jak ma się CD do vinyla.

Dlatego nie wiem czy jest powód do tego aby cieszyć się z pauperyzacji audio i kolejnej zniżki na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie ma co się martwić . Można przecież wciąż słuchać z CD . Winyl też nie jest zabroniony. SACD wciąż istnieje . Słuchanie plików muzycznych z komputera za pośrednictwem np SBT to tylko kolejna OPCJA a nie przymus. Przyznam bardzo fajna opcja ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> absinth3

"Co tedy proponujesz?"

 

Nie mam i nie planuję posiadać póki co Sqeezeboxa, więc nie mogę się wypowiadać na temat wpływu różnych dysków na jakość odtwarzanej przez to urządzenie muzyki. Liczyłem jednak na to, że rochu przetestuje różne konfiguracje i się wypowie w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

A ja myślałem, że nedji coś więcej napisze o tym jak usłyszał różnice pomiędzy dyskami twardymi i dlaczego uważa, że Samsung gra najbardziej muzykalnie, co był łaskaw wielokrotnie podnosić na tym i na jeszcze jednym forum.

No skoro taki zawodowy muzyk jak nedji coś takiego usłyszał to a nuż coś w tym jest?

Nedji - nie daj się prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O różnicach brzmieniowych pisałem tylko i wyłącznie w kontekście moich doświadczeń z komputerem jako źródłem dźwięku. A tematem tego wątku jest Squeezebox, z którym nie miałem niestety do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, tutaj pałeczka należy do ciebie. W końcu jako wszystkosłyszący (a w audio komputerowym słyszący płyty główne, systemy operacyjne, programy do odtwarzania i ustawienia konfiguracji tychże) jesteś pierwszym (po nedju i redaktorze WP, naturalnie), który usłyszy HDD. Dlaczego po prostu nie spróbujesz?

 

BTW, mimo próśb nie rozwinąłeś wątku, w którym opisywałeś jak to gniazdo SPDIF odwracało ci fazę. Może w końcu pokusisz się o szerszy opis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Teo, 8 Sie 2010, 13:06

 

>jesteś pierwszym (po nedju i redaktorze WP, naturalnie), który usłyszy HDD. Dlaczego po prostu nie

>spróbujesz?

 

A dlaczego zakładasz, że nie spróbowałem?

 

>BTW, mimo próśb nie rozwinąłeś wątku, w którym opisywałeś jak to gniazdo SPDIF odwracało ci fazę.

>Może w końcu pokusisz się o szerszy opis?

 

Widocznie prośby nie były aż nadto miłe albo sami proszący takoż.

Zainteresowanych tą kwestią odsyłam w inne miejsce w necie.

O ile oczywiście dostąpią zaproszenia i okażą się godni tego zaszczytu ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu:

 

>A dlaczego zakładasz, że nie spróbowałem?

 

Uch, och, i jak wyniki?!?

 

>Widocznie prośby nie były aż nadto miłe albo sami proszący takoż.

 

Już się poprawiam. Na jaki adres wysłać kwiaty i czekoladki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 8 Sie 2010, 16:20

 

>Ciekawie jest przeczytać, że są ludzie tak mało oczekujący od dźwięku.

 

Ale wicej to tylko dla slyszacych inaczej. No chyba, ze ktos ma sluch jak to male stworzonko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wasz problem, ze wydaje wam sie, iz slyszacie wiecej jak te ptaszki(ek) powyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Teo, 8 Sie 2010, 17:11

 

>A nie żal ci, że w swoich walkach z PC-Audio nie byłeś w stanie osiągnąć nawet tyle?

 

Bynajmniej.

Wiem teraz, że z g.. bata nie ukręcisz a co za tym idzie skupiłem się na bardziej rokujacych na przyszłość poszukiwaniach.

Kiedy ludzie będą przechodzić na pliki ja będę kupował płyty CD które naiwni będą puszczać za bezcen.

Gdy przyjdzie otrzeźwienie - będzie już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta CD to już przeszłość. Majorsi blokują swobodny przepływ danych, lecz młódź (do której się już nie zaliczamy) wie swoje.

Inną sprawą jest jakość obecnie panującej muzy. Co prawda już starożytni rzymianie na upadek obyczaju narzekali, jednakże wtórność wszechogarniająca bije po oczach.

Ja ze swojej strony zawsze marzyłem aby pozbyć się tych wszystkich płyt, klocków i kabelków. Wygoda oraz łatwość obsługi przede wszystkim. Dlatego STB rulez.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.