Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, opierając się na własnym odsłuchu i doświadczeniu, mógłby porównać jakość dźwięku stereo wychodzącego z SB Touch + wzmak (w przedziale cenowym ~1800zł)z dżwiękiem stereo z amplitunera ONKYO 807. Do pierwszego zestawu w przyszłości dodałbym DACa w przedziale CA DacMagic, jeśli miałoby to sens. Bardzo ciekawi mnie to zestawienie, szczególnie pod kątem odtwarzania "Flac" z NAS i dźwięku stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów (zewnętrznych)tego cuda. Jestem przed zakupem SBT i chciałbym je znać, ponieważ musi się zmieścić w półkę. Dziękuje z góry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pire

 

Touch po analogu gra bardzo cienko. Bez startu nawet do tańszych DAC'ów typu V-DAC. U mnie gra zdecydowanie ciszej (jakieś 30%) od V-DAC'a czy standardowego CD z 2 voltami (na wyjściu jest najprawdopodobniej poniżej 2V). Co do wcześniejszych Twoich pytań - nie ma bólu z menu i instrukcją po polsku. Aktualizacje też robisz bezboleśnie. W obsłudze jest prosty. Ja zdecydowanie polecam w zestawieniu z DAC'iem choćby V-DAC i masz lux zestaw - kiedyś go miałem i po koaksjalu grał nieznacznie słabiej od cd A3 musicala. Po USB już słabiej. Amplitunera, o który pytasz nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W saturnie w Hamburgu byl za 229 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym ciekawego??

Myslisz , ze codziennie strone aktualizuja??

Jestem 2-3 razy w tygodniu w sklepie wiec widze cene. Zreszta pisalem o tym kilka postow wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze trudno przelknac jak sie wybulilo 7 dych wiecej. W poniedzialek specjalnie dla Ciebie fotke pstrykne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w Duecie statyczny adres IP?Przy konfiguracji znajduje sieć i po wpisaniu kodu dostępu loguje się do niej i... łączy-lub nie łączy.Nie mogę znaleźć w oprogramowaniu funkcji wpisywania stałego adresu IP dla tego urządzenia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o krótkie wyjaśnienie, na czym polega fenomen tego urządzenia? Jeśli z wyjść analogowych gra cienko, to rozumiem że jest używany jako zwykły odtwarzacz sieciowy. Tego typu urządzeń na rynku jest masa, i potrafią do tego odtworzyć filmy HD, oglądać zdjęcia etc, do tego są tańsze... Dlaczego właśnie Squeezbox?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o krótkie wyjaśnienie, na czym polega fenomen tego urządzenia? Jeśli z wyjść analogowych gra cienko, to rozumiem że jest używany jako zwykły odtwarzacz sieciowy. Tego typu urządzeń na rynku jest masa, i potrafią do tego odtworzyć filmy HD, oglądać zdjęcia etc, do tego są tańsze... Dlaczego właśnie Squeezbox?

 

przede wszystkim z wyjść analogowych wcale nie gra cienko, tyle tylko, że są lepsze sprzęty odtwarzające muzykę. Różnica, jak dla mnie, jest taka, że widzisz co robisz i w jakim katalogu, miejscu na dysku jesteś bez włączania telewizora czy innego monitora oraz komputera. Poza tym daje ci on możliwość stworzenia Multiroomu w domu czy mieszkaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta - nie dałem więcej. Ale dziwiłem się tak niskiej ceny. Ale dzisiaj w MediaMarkt Schwed/Oder (2km od Krajnika, 50km od Szczecina) też kosztuje 229euro. Piękna cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o krótkie wyjaśnienie, na czym polega fenomen tego urządzenia? Jeśli z wyjść analogowych gra cienko, to rozumiem że jest używany jako zwykły odtwarzacz sieciowy. Tego typu urządzeń na rynku jest masa, i potrafią do tego odtworzyć filmy HD, oglądać zdjęcia etc, do tego są tańsze... Dlaczego właśnie Squeezbox?

 

 

po 1 mozna tego sluchac bez uzycia monitora komputera i miec dostep do muzyki z hdd w tym lossless

po 2 (podobno bo jeszcze nie sprawdzalem) podlaczajac wysokiej klasy dac mozna miec wysokiej klasy zrodlo a wiec sprawdza sie jako bardzo dobry naped - oczywisci nie potwierdzam bo jeszcze nie sprawdezalem ale wkrotce bede mial dobrego daca wiec napisze jaka jest prawda porownam wyjscia z arcam 9 cd i SBT i podam wyniki

 

oczywsicie jesli dla kogos to co napisalem w punkcie 2 jest mniej istotne to mozna kupic lepiej funkcjonalne urzadzenia i tansze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o krótkie wyjaśnienie, na czym polega fenomen tego urządzenia? Jeśli z wyjść analogowych gra cienko, to rozumiem że jest używany jako zwykły odtwarzacz sieciowy. Tego typu urządzeń na rynku jest masa, i potrafią do tego odtworzyć filmy HD, oglądać zdjęcia etc, do tego są tańsze... Dlaczego właśnie Squeezbox?

 

... bo nie są gapless, a poza tym nie wiadomo czy i na ile mieszają w sygnale cyfrowym (do dziś nie ma żadnego sprawdzonego pod tym kątem), a resztę już napisali inni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3gr..

 

Mam SBT juz z drugi tydzien. GLOWNA przyczyna, dla ktorego go kupilem, a nie inne SB byla mozliwosc odtwarzania z dysku USB

Na dysku mam okolo 100MB flacow i tylez samo mp3.

 

Nie uzywam servera na PC i nie chce. Chcialem miec SBT podlaczonego w salonie bez udzialu komputera. Jak to dziala?

 

Wlasciwie dziala... oprocz sytuacji, gdy wlasnie podlączamy dysk, lub gdy go odlaczymy/podlaczymy.

W takich sytuacjach SBT potrafi muzyke zatrzymac w zwiazku z tym, ze indeksuje pliki oraz przerabia ikonki albumow i czasem udaje mu sie zepsuc.

 

Ale jak juz to zrobi prawidlowo, to dziala ladnie. UI w wersji beta jest troche szybsze, mozna ustawic fixed volume na 100%.

Nalezy jednak dbac o to jak sie odlacza dysk. Brak pradu lub wyciagniecie kabla usb powoduje, ze SBT montuje dysk pod inna nazwa i skanuje cala zawartosc dysku ponownie. Glupie rozwiazanie z kazdego punktu widzenia.

 

 

Sterowanie przez inne aplikacje: na Androida sa 2 darmowe aplikacje i gdy odtwarzamy z dysku USB to mozna przeskakiwac kolejny/poprzedni utwor; wyswietla sie ikona albumu. Wiec gadanie, ze sie nie da sterowac SBT zdalnie, gdy ma podlaczony dysk USB mozna w bajki wlozyc. Android ma rowniez platna aplikacje do SB, ale jej nie instalowalem. Podejrzewam i mam nadzieje, ze da sie nia sterowac calym SBT wlacznie z nawigowaniem po katalogach.

 

Przy podlaczeniu dysk USB mozna rowniez pokusic sie o zainstalowanie na dowolnym PC aplikacji SBServer, ktora potrafi zdalnie odtwarzac na SBT radio internetowe, muzyke z takiego servera, ale nie muzyke z samego SBT i jego dysku USB... niepojete dla mnie, w zwiazku z tym, ze na androida istnieja aplikacje, ktore czesciowo to jakos robia.

 

Wada juz omawiana: jak SBT stoi na wysokosci oczu siedzacego w fotelu, to nie widac ekranu. Musi byc ponizej poziomu oczu. Takie to juz LCD..

 

Przydalby sie jakis fajny pilot (ipod odpada). Niestety androida nie mam na stale, a na n900 aplikacja squeezebox play udaje, ze katalogi przeglada, ale juz nie potrafi odtworzyc pliku.

 

/T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do SBT mam podpięty dysk 500GB po USB. SBT połączony z siecią po WiFi. Połączenia tego używam tylko do dorzucania i usuwania muzy z dysku USB. Dzięki temu odpada ciągnięcie kabla sieciowego do SBT i konieczność odpinania dysku USB żeby dograć nową muzę. Dysk 2,5" USB jest mniejszy od samego SBT i pracuje pełna kulturka, zero hałasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem SBT i dysk usb. Chcialem to wszysto od razu podłączyć i posłuchać jak to gra. Ale okazuje się, że przez ok tydzień nie będę miał w domu internetu (przejście na Netie i brak modemu)i okazuje się, że bez nawiązania połączenia nie mogę przejść w menu dalej i otworzyć muzyki z dysku USB.

 

No chyba, że coś sknociłem, albo nie potrafię?

 

Cały czas prowadzi mnie przez ustawienia sieci. Ja chce tylko odsłuchać muzę z dysku usb!.

 

Czy tak rzeczywiście jest? Nie da się go odpalić bez sieci? Czy jak nie będę miał w przyszlości interentu to z dysku nie odtworzę muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam!

 

Kupiłem SBT i dysk usb. Chcialem to wszysto od razu podłączyć i posłuchać jak to gra. Ale okazuje się, że przez ok tydzień nie będę miał w domu internetu (przejście na Netie i brak modemu)i okazuje się, że bez nawiązania połączenia nie mogę przejść w menu dalej i otworzyć muzyki z dysku USB.

 

No chyba, że coś sknociłem, albo nie potrafię?

 

Cały czas prowadzi mnie przez ustawienia sieci. Ja chce tylko odsłuchać muzę z dysku usb!.

 

Czy tak rzeczywiście jest? Nie da się go odpalić bez sieci? Czy jak nie będę miał w przyszlości interentu to z dysku nie odtworzę muzyki?

 

 

Musisz pierwszy raz po włączeniu mieć dostęp do internetu. Po automatycznym ściągnięciu oprogramowania, SQ może działać z dysku bez internetu. Jeśli nie chcesz tyle czasu czekać, to jedź do jakiegoś znajomego na godzinkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pierwszy raz po włączeniu mieć dostęp do internetu. Po automatycznym ściągnięciu oprogramowania, SQ może działać z dysku bez internetu. Jeśli nie chcesz tyle czasu czekać, to jedź do jakiegoś znajomego na godzinkę.

 

Dzięki! Zupełnie o tym nie pomyślałem:) Ale jak sie człowiek napali na nowy gadżet to traci trzeźwość myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Pełnia zadowolenia to jednak SBT i udostepnione zasoby po sieci. USB dziala ok ale przy wiekszych zasobach muli i wiesza sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem tak jak podpowiedzieliście i prawie wszysto jest ok. Tzn widzi dysk i gra z niego, ale nie mogę tego urządzenia wyłączyć! Nie da się tego zrobić pilotem, ani na dotykowym ekranie. Funkcja usypiania też nie działa. Moje pytanie co z tym zrobić? (oczywiście zawsze można wyciągnąć wtyczkę z sieci:) Dalej jestem bez internetu, więc czy po restarcie będę musiał do nowa biegać do znajomego po sieć? W sumie to moge do Mcdonalda pojechać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy restarcie nie będziesz potrzebował połączenia z netem. To jest niestety kulawa opcja w SBT - jak masz go podłączonego do netu to po wciśnięciu czerwonego guzika "power" plajerek przechodzi w tryb czuwania i zależnie od tego co ustawiłeś w opcjach wyświetla na ekranie - zegar, pokaz slajdów lub zupełnie wygasza ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem tak jak podpowiedzieliście i prawie wszysto jest ok. Tzn widzi dysk i gra z niego, ale nie mogę tego urządzenia wyłączyć! Nie da się tego zrobić pilotem, ani na dotykowym ekranie. Funkcja usypiania też nie działa. Moje pytanie co z tym zrobić? (oczywiście zawsze można wyciągnąć wtyczkę z sieci:) Dalej jestem bez internetu, więc czy po restarcie będę musiał do nowa biegać do znajomego po sieć? W sumie to moge do Mcdonalda pojechać...

 

Amerykanskie dewelopery tlumacza to tak, ze SBT w trybie "zegarka" po nacisnieciu "OFF" pobiera najmniej pradu (4.5W) i mniej sie nie da, chyba, ze skonfigurujesz screensaver off na "blank screen" -- bedzie 4.2W ;)

Ktostam wyliczyl, ze rok takiego "czuwania" to 6 dolcow...

Ale rowniez mnie zaskoczylo takie jego zachowanie. Zawsze mozna z pradu wylaczyc, tylko najpierw nalezy odlaczyc (odmontowac) dysk USB jesli ktos ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dotarł właśnie Squeezebox touch no i jest problem. Nie widzi dysku MyBook 1 TB po usb ani dysku wewnetrznego Time Capsule od Apple. Po sieci Wi-FI gra OK i ciągnie pliki z komputera. Proszę o pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.