Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Zyzio, strasznie wcześnie chodzisz spać. Ja, czasami mimo starań, jakoś tak nie potrafię.

 

Przypomniało mi się zdarzenie sprzed prawie roku, gdy oglądałem na swojej plaźmie jakiś program muzyczny z dysku, popijając gorzałkę, i zasnęło mi się w fotelu. Po obudzeniu patrzę, obraz stoi. Wyłączyłem, a tu nadal całkiem wyraźnie widać Nataszę Urbańską w ponętnej pozie. Pomyślałem sobie że niestety już po zupełnie nowym telewizorze. Szkoda, ale pocieszałem się że w sumie zawsze lepiej jako stałe tło mieć Urbańską, niż np Annę Sobecką.

Ale po jakichś 2-3 godzinach działania, domniemane wypalenie stopniowo się zatarło.

 

Nie wiem tylko jak bardzo ucierpiały na tym piksele. Bo moja wątroba z racji iż piłem zacnego nemirowa, nie ucierpiała wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że TVN-ki, Vivy, czy inne takie loga zostają na plazmach w marketach na stałe :-) Niestety, gorsze to niż wypalone balony Ewy Wyrwał, ale cóż zrobić :-)

 

Pamiętam jak rok temu w pewnym znanym, poważnym salonie audio-video z tradycją kilkudziesięcioletnią podszedł do mnie znamienity sprzedawca - wieloletni laureat w plebiscycie na najlepszego sprzedawcę w branży elektronicznej i wzdychając przeciągle z charakterystycznym grymasem na twarzy zwrócił się do mnie pokazując wypalone logo TVP2 na plaźmie Pioneera - "widzi pan - obraz nie jest tu najgorszy, ale niestety proszę spojrzeć na to wypalenie w rogu - ehh nie da się tego uniknąć- bardzo mi przykro, ale nie mogę panu bezwzględnie zarekomendować plazmy..." - kończąc znacząco pokiwał głową i uśmiechając się dodał: "na szczęście rozwój technologiczny nas zaskakuje i z pewnością coś ciekawego w technologii LCD, LED czy może innej przyszłościowej pan wybierze"

Zdarzenie to dało mi do myślenia i przejęty wróciłem do domu dogłębnie analizując jego słowa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy PDP zaraz pomówią Cię o pisanie nieprawdy. Następnie (po raz N-ty) obwieszczą zgodnym chórem, że to nieprawda jakoby się cokolwiek wypalało. Może kiedyś, w pierwszych plazmach (wykrztuszą z niechęcią), ale nie teraz.

 

No właśnie. A propos generacji. Którą LCD już mamy? A PDP? Postęp techniczny, jaki się dokonał w LCD wyprzedza o lata świetlne schyłkową technologię PDP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalenia to niestety prawda, ale jakże wstydliwa dla plazmowców ;) A zdarzenie w salonie jak najbardziej autentyczne, choć może wydać się parodią wizyty poważnych panów ;))), ale tak było, tak było - około rok temu miał miejsce ten incydent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, tak jak pisałem, trzeba uważać. Szkoda że jakieś naprawdę zacne marki nie produkują już telewizorów plazmowych. W mojej plaźmie bardziej niż groźba wypaleń, przeszkadza mi to że ze środka wydobywają się jakieś dziwne dźwięki, że przełączanie kanałów trwa wieczność, że brakuje wyjść audio, a nawet że pilot wygląda obleśnie i skrzypi w ręku. Ale to kwestia producenta a nie rodzaju technologii. Jeśli kiedyś u Bin Ladena będę miał jakiś dług wdzięczności, spróbuję go przekonać by zawalczył aby Loewe wznowił produkcję plazmową.

 

Lecz co do jakości obrazu, to w porównywalnej klasie cenowej różnica na korzyść plazmy jest wyraźna i obiektywna. Mój brat ma LCD tej samej marki z tego samego rocznika, i wszyscy z rodziny zgadzają się że u niego obraz z satelity ustępuje mojemu analogowemu. Taka prawda, przykro mi. Fakt że jedzie na ustawieniach fabrycznych. Ale brat nie zamieniłby się ze mną na telewizory, gdyż z kolei on często zasypia przy piwku po pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma LCD z tego samego rocznika...to wystarczy :-) Ja mam LED-a rocznik 2010 - piękny, metalowy pilot, ładny design z ramką ze szczotkowanego aluminium, znikomy pobór energii i znakomity obraz, w tym 3D, w bonusie, nie obchodzi mnie więc przestarzała technologia plazmowa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalenia to niestety prawda, ale jakże wstydliwa dla plazmowców ;) A zdarzenie w salonie jak najbardziej autentyczne, choć może wydać się parodią wizyty poważnych panów ;))), ale tak było, tak było - około rok temu miał miejsce ten incydent.

 

No to teraz ja opowiem historie. Tez szukalem ponad 2 lata temu noweogo TV i b. mocnymi kandydatami byly Sharp (wtedy Acquos krolowal) i Samsung. Sklanialem sie do Samsungow (Sharp z 'banding' mial glosne problemy). Ostatecznie na korzysc plazmy przewazylo jak ogladnalem tenis (na HD), wypadlo to b. slabo nawet na najlepszych panelach wyrazne 'smuzenie' pilki (gralem kiedys w tenisa i lubie czesto ogladac) no i zaczalem sie przygladac plazmom, najpierw Samsung, potem Panasonic ale jak zobaczylem Kuro na b. dobrym sygnale decyzja zapadla b. szybko. BTW kupilem zaraz przed ogloszeniem Pioneera o zakonczeniu produkcji. Nawet sie przez pewien czas zastanawialem czy nie kupic drugiego i schowazc do basementu na przyszlosc.... Powaznie! Teraz troche zaluje.

 

Ma LCD z tego samego rocznika...to wystarczy :-) Ja mam LED-a rocznik 2010 - piękny, metalowy pilot, ładny design z ramką ze szczotkowanego aluminium, znikomy pobór energii i znakomity obraz, w tym 3D, w bonusie, nie obchodzi mnie więc przestarzała technologia plazmowa :-)

co rozumiesz poprzez znikomy pobor energii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy PDP zaraz pomówią Cię o pisanie nieprawdy. Następnie (po raz N-ty) obwieszczą zgodnym chórem, że to nieprawda jakoby się cokolwiek wypalało. Może kiedyś, w pierwszych plazmach (wykrztuszą z niechęcią), ale nie teraz.

 

No właśnie. A propos generacji. Którą LCD już mamy? A PDP? Postęp techniczny, jaki się dokonał w LCD wyprzedza o lata świetlne schyłkową technologię PDP.

pisałem nie raz, powtórzę - oglądam co chcę, ile chcę, nie mam i nie miałem nigdy żadnych widocznych powidoków nawet jak 10h z rzędu leciał eurosport... grałem w fallout3 kilka dni z rzędu po 6h (gra ma mocny hud) z niewielkimi przerwami na coś innego co leciało w tv, nic się nigdy nie przebijało poza obraz właściwy, nie sposób tego wypatrzeć chyba że z 10cm od ekranu na czarnej planszy... krótki czas oglądania czegoś innego i ekran czysty jak łza testując z nosem w ekranie... to o czym rozmawiacie to dyskusja teoretyków nie mających żadnego doświadczenia WŁASNEGO z plazmami, przykład "idioty roku" ze sklepu puszczającego na całe dnie jeden i ten sam kanał na plaźmie, tego nie zmieni

 

LCD dokonał postępu gigantycznego, masz rację... od totalnego szajsu do dobrego poziomu ale co z tego, skoro nie dogonił najlepszej 2-letniej plazmy Pioneera ?

ciągle krzyczysz że LCD jest lepsze, LCD to przełom a plazma przestarzała... po raz n-ty Tobie proponuję, podaj mi przykłady lepszych LCD od plazm, w tej samej cenie i wielkości ekranu, tylko nie każ mi szukać w tym temacie bo Ty akurat nie wymieniłeś ANI JEDNEGO takiego przykładu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja opowiem historie. Tez szukalem ponad 2 lata temu noweogo TV i b. mocnymi kandydatami byly Sharp (wtedy Acquos krolowal) i Samsung. Sklanialem sie do Samsungow (Sharp z 'banding' mial glosne problemy). Ostatecznie na korzysc plazmy przewazylo jak ogladnalem tenis (na HD), wypadlo to b. slabo nawet na najlepszych panelach wyrazne 'smuzenie' pilki (gralem kiedys w tenisa i lubie czesto ogladac) no i zaczalem sie przygladac plazmom, najpierw Samsung, potem Panasonic ale jak zobaczylem Kuro na b. dobrym sygnale decyzja zapadla b. szybko. BTW kupilem zaraz przed ogloszeniem Pioneera o zakonczeniu produkcji. Nawet sie przez pewien czas zastanawialem czy nie kupic drugiego i schowazc do basementu na przyszlosc.... Powaznie! Teraz troche zaluje.

 

 

co rozumiesz poprzez znikomy pobor energii?

 

P.S. Poprawiam sie, Aquos powinno byc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don 111,

No to nie wiem co o tym sądzić i co Ci odpowiedzieć.

Użytkowałem jakiś czas plazmę panasonika, z końcówką 10, w tych literkach ciężko się połapać. Powidoki były widoczne, ale może ostatnio zrobiono postęp w tej materii, nie wiem. Tworzyły się, muszę przyznać, sporo wolniej niż w moim LG, i były chyba mniej intensywne, ale za to wolniej zanikały.

 

A sprawdź dokładnie, może masz LCD. Sprzedawcy bywają mocno zakręceni, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. A obecnie panuje moda na unifikację wyglądu w ramach tej samej marki, więc mogli się w sklepie niechcący pomylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD dokonał postępu gigantycznego, masz rację... od totalnego szajsu do dobrego poziomu ale co z tego, skoro nie dogonił najlepszej 2-letniej plazmy Pioneera ?

Twierdzenie, że LCD nie dogonił 2-letniej plazmy jest śmiałe i nowatorskie, szkoda że mija się z rzeczywistoscią. Trudno jest z tym polemizować, jako że są ludzie (z całym szacunkiem: Ty się do nich zaliczasz) zapatrzeni w przeszłość, którzy twierdzą że wszystko co dobre - już było. Na tej zasadzie twierdzą, że samochody z lat 90-tych były lepsze od współczesnych oraz że plazma jest lepsza do LCD.

 

PDP tej samej jakości i wielkości jest tańsze od LCD? Zgoda co do wielkości. Jakość obrazu PDP jest "na dzień dobry" moim zdaniem gorsza, ale nie o tym teraz rozmawiamy. Prawidła rynku są nieubłagane. Dobry towar trzyma cenę. Statystki sprzedaży mówią, że LCD kupowane są w nieprównanie większej ilości. Dlaczego tak się dzieje, mimo że są droższe? Odpowiedź może być tylko jedna: PDP to (pardon) szajs który sprzedaje się tylko i wyłącznie dzięki drastycznym obniżkom cen i kolosalnym promocjom. Inaczej pies z kulawą nogą by na plazmę nie spojrzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz poprzez znikomy pobor energii?

Co najmniej 2 razy niższy pobór prądu od Kuro tak jak i co najmniej 2 razy wyraźniejszy obraz w dziennym pokoju na korzyść LED-a w stosunku do plazm :) Ten onanizm nad starą technologią plazmową przypomina jedynie pienia rocha nad cudownością Sony Playstation 1 jako odtwarzacza CD nazwijmy go zmulenie muzykalnego :-) Nawet ostatnio zakupiłem to cudo za 40 zł i zdębiałem, są różne gusta jak widać i słychać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek czytam na biezaco i tak naprawde nic z niego nie wynika:) Moze czas podsumowac, odpowiedziec na tytulowe pytanie i zamknac temat.

 

Po dlugiej i jakze rozrywkowej lekturze dowiadujemy sie ze:

 

1. Mamy dwa obozy. Pierwszy heretykow narzucajacych swoje poglady zlych plazmowcow oraz drugi 'ucisnionych' oredownikow dobra - wyznawcow lcd. Dowiadujemy sie takze kto jest glownym krzykaczem i ze zanim dwa kroki dalej podaza jego 'przydupas'- adwokat.

2. Swiat naturalny, rzeczywisty jest zly, bajkowy zdecydowanie lepszy. Cos tak jak nasze bloki. Po ociepleniu i pomalowaniu na oczo**bne kolory staly sie wesolowe i kazdemu powinny sie podobac. Jesli ktos ma inne zdanie nie zna sie jest gruby i ma zly gust.

3. Dla oszczednych i tych ktorym nie starcza na chleb i rachunki: 'Kupujcie tylko b. drogie tv bo te zuzywaja mniej pradu, prawie w oglole a wrecz produkuja ja'.

4. Jedzmy g**no, miliony much nie moze sie mylic. Taka metafora dla co sprytnijeszych/bardziej inteligentnych/madrzejszych*

 

Teraz na powaznie zeby nie bylo ze tylko sie nasmiewam i zartuje sobie:D

 

To co lcd do komputerow, telefonow, zegarkow, ipod'ow, kuchenek mikrofalowych, ew. do ogladania wiadomosci, lansu i poszpanowania wsrod znajomych. Plazma do filmow. No nie?;)

 

* jedno wybrac albo pozostale skreslic.

 

PS. Chyba powinnismy zamknac temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie iście gumniano - plazmowe nic nie wnoszące do zagmatwanego tematu, a jedynie podkreślające nieuzasadniony orgazm miłośników plazm odciętych od świata w ciemnych piwnicach, bo jakikolwiek promyczek światła rzucony na ekran uniemożliwia biedakom normalne oglądanie, choć czasami jest nawet i wskazany, bo przynajmniej powidoki, migotania i wypalenia nie rzucają się im w oczy i mogę nadal rozkoszować się "doskonałością" wybranej przez siebie zmurszałej technologii :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że LCD nie dogonił 2-letniej plazmy jest śmiałe i nowatorskie, szkoda że mija się z rzeczywistoscią. Trudno jest z tym polemizować, jako że są ludzie (z całym szacunkiem: Ty się do nich zaliczasz) zapatrzeni w przeszłość, którzy twierdzą że wszystko co dobre - już było. Na tej zasadzie twierdzą, że samochody z lat 90-tych były lepsze od współczesnych oraz że plazma jest lepsza do LCD.

hehe, mija się z rzeczywistością ? jakie masz podstawy aby tak pisać ? każdy portal za wzorzec jakości stawia Kuro, 2-letnią plazmę, nie żadnego LCD, przynajmniej na razie...

swoje dziwne teorie o "postępie" LCD i zacofaniu plazm zachowaj dla siebie, widać mimo tego "mega" postępu nadal nie potrafią osiągnąć poziomu nienajświeższej już plazmy :D

 

PDP tej samej jakości i wielkości jest tańsze od LCD? Zgoda co do wielkości. Jakość obrazu PDP jest "na dzień dobry" moim zdaniem gorsza, ale nie o tym teraz rozmawiamy. Prawidła rynku są nieubłagane. Dobry towar trzyma cenę. Statystki sprzedaży mówią, że LCD kupowane są w nieprównanie większej ilości. Dlaczego tak się dzieje, mimo że są droższe? Odpowiedź może być tylko jedna: PDP to (pardon) szajs który sprzedaje się tylko i wyłącznie dzięki drastycznym obniżkom cen i kolosalnym promocjom. Inaczej pies z kulawą nogą by na plazmę nie spojrzał.

jakim trzeba być ignorantem żeby takie głupoty pisać ? LCD to produkt masowy, TAŃSZY w produkcji, mający większe perspektywy rozwoju i tyle... do tego dochodzi szereg czynników, podstawowy to taki że w sklepie 9/10 tv to LCD, o plazmach często nikt nigdy nie słyszał, LCD choćby był niewiadomo jak beznadziejny to zaświeci jaśniej od dowolnej plazmy, więc w sklepie zrobi większe wrażenie na kliencie, jeszcze niech padnie takie słowo od sprzedawcy jak "wypalanie" to już kaplica...

a na dzień dobry to, że akurat Ty, uważasz że obraz plazmy jest do bani (każdej ?) to nikogo nie interesuje, wszystkie portale testujące tv piszą co innego, każda niemal plazma ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny a najlepsze plazmy są najwyżej w rankingach najlepszych tv, plazmy - nie LCD

niech LCD ze swoim kosmicznym skokiem jakości jeszcze się usprawnią, to może kolejna ich generacja zdoła w końcu dorównać tej "przestarzałej" plaźmie, dobrze by było aby ceny przy okazji były konkurencyjne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy portal za wzorzec jakości stawia Kuro, 2-letnią plazmę, nie żadnego LCD, przynajmniej na razie...

 

Po pierwsze jeżeli inne portale są również opanowane przez dogmatyków PDP to nie jest to żadna miarodajna ocena.

Po drugie - no i sam producent wycofał się z wytwarzania tego absolutnego wzorca doskonałości wszechczasów i przeszedł na LCD.

 

swoje dziwne teorie o "postępie" LCD i zacofaniu plazm zachowaj dla siebie, widać mimo tego "mega" postępu nadal nie potrafią osiągnąć poziomu nienajświeższej już plazmy :D

 

A Ty swoje fantasmagorie o rzekomej wyższości plazmy zachowaj również dla siebie

 

jakim trzeba być ignorantem żeby takie głupoty pisać ?

 

A jakim trzeba być nieuleczalnym plazmowym betonem aby wypisywać niedorzeczności na temat PDP Panie Kustoszu minionej technologii?

 

LCD to produkt masowy, TAŃSZY w produkcji,

 

Patrz Pan, a w sklepie (jak powiadasz) kosztuje drożej.

 

sklepie 9/10 tv to LCD, o plazmach często nikt nigdy nie słyszał,

 

Bo >90% klientów pyta o LCD. Wiem, Wy plazmowcy uważacie ich za zbłąkane owieczki, które trzeba nawrócić na jedynie słuszną drogę PDP. Ale owieczki jakoś nie dają się przekonać. Pewnikiem to są barany, nie owieczki.

 

to, że akurat Ty, uważasz że obraz plazmy jest do bani (każdej ?) to nikogo nie interesuje

 

Tak. Każdej. Na temat portali pisałem przed chwilą. MOJE zdanie może i nikogo nie interesuje, ale >90% klientów uważa to samo, co ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odsetek z tych 90% klientow jest videofilami/fanami kina domowego etc?? Pewnie 5% Przecietny kupujacy ma blade pojecie na temat technologii tv. Dla niego plaski, nowoczesny telewizor nazywa sie w skrocie lcd (nie ma rozgraniczenia na lcd, plazma itp itd). Po za tym chce 32"-40". Powyzsze + opinia sprzedawcy = lcd. Ot cala tajemnica. Po za tym malo kto patrzy pod katem roznicy w rachunkach i amortyzacji kosztow roznicy w zakupie lcd/plazma. Wiekszosc jezeli sprzedawca mowi ze lcd jest lepszy placi drozej i kupuje lcd. Niestety ale ptzecietny Kowalski ciagle jeszcze traktuje sprzedawce w sklepie jako alfe i omege.

 

Przejrzyj galerie na zagranicznych forach HC. Wiekszosc drogich i zaawansowanych instalacji jest oparta na plazmie (zazwyczaj Pioneer) lub plazmie i projektorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Bobcat, nikogo nie nawracam, sam za przeproszeniem trajkotasz bez absolutnie żadnych konkretów, ŻADNYCH od kilku stron jaka to plazma jest be a LCD cacy

ja przynajmniej mam tv w obydwu technologiach a Ty znasz PDP tylko z opowieści albo z tego co ujrzysz na wystawie w sklepie dla idiotów... druga sprawa to ja rozgraniczam tv na LCD i PDP tylko w kontekście ceny, są lepsze LCD od plazm i na odwrót, a sam żeś pan jest największy niereformowalny BETON w tym temacie, dyskutujący bez żadnych argumentów

 

przeczytaj sobie to co napisałeś wyżej...

portale = zdominowane i przekupione przez wielbicieli PDP, w sklepach 90% LCD więc wiadomo co lepsze, idź już chłopie w pizdu za przeproszeniem, z tymi swoimi żałosnymi tekstami bo szkoda z Tobą prowadzić taką jałową dyskusję, sprowadzającą się do tego że pieprzysz, trzy po trzy jedno i to samo zdanie, plazma jest "be" nie przedstawiając żadnych argumentów na pokrycie tej swojej pseudo tezy

dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tutejszego forum (dziwne że w innym dziale):

 

 

Użytkownik Bobcat dnia 25.08.2010 - 15:07 napisał

Pisałem już na Forum, że mając dłuższą chwilę na pobawienie się - ustawiłem swój TV zgodnie ze światłymi wskazówkami red. Filipa Kulpy. Parametr po parametrze.

 

W rezultacie otrzymałem coś, co da się opisać tylko słowami, których się w eleganckim towarzystwie nie używa. Facet chyba żyje w wieży z kości słoniowej. Teoretyk może z niego dobry, za praktykę lepiej niech się nie bierze. Obraz mdły, nieostry, niekontrastowy, z kolorami których należało sie domyślać. W porównaniu z tym, co uzyskałem wg wskazówk Audio-Video - niegdysiejszy obraz u moich Rodziców na Rubinie 710p to była maestria techniczna i perfekcja jakościowa.

 

Więc z try-miga przywróciłem swoje ulubione ustawienia. A wskazówek Kulpy więcej nie czytam.

i fragment odpowiedzi Filipa:

Reasumując, kalibracja nie ma nic wspólnego z naszym "widzimisie" w kwestii jakości obrazu. Bobcat twierdzi, że obraz był mdły, nieostry, niekontastowy. Świadczy to o jednym: jest przyzwyczajony do oglądania obrazu dalekiego od wzorca. Oczywiście ma do tego święte prawo. Ma prawo do tego, by ustawić ostrość na 10/10, temperaturę barw na 10000 K, jasność na 300 cd/m2 i tak dalej. Tak robi wiele osób (jakieś 99,5%, na ogół nieświadomie). Mam tylko uprzejmą prośbę: nie pisz, że redaktor się nie zna. Redaktor jest przede wszystkim praktykiem, nie teoretykiem. Skoro nie miałeś do czynienia z kalibracją, nie wiesz jakie rezultaty daje (na pierwszy rzut oka właśnie takie jak opisałeś), to proszę nie podważaj pracy, w tym wypadku, redakcji.

Pytanie do Bobcat

O czym ty w takim układzie usiłujesz/chcesz tutaj "dyskutować"?

(cudzysłów specjalnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Donie 111,

 

Prezentujesz symptomy dyskusyjne właściwe dla każdego fanatyka:

 

1. Własne upodobania podciągasz do rangi obiektywnej prawdy oraz prawideł, jakie powinny ogólnie obowiązywać.

 

2. Sam nie przedstawiasz żadnych argumentów (poza "PDP jest lepsze bo JA TAK UWAŻAM"), oczekujesz ich natomiast natomiast od drugiej strony.

 

3. Otrzymawszy argumenty - zamiast się do nich merytorycznie ustosunkować nie przyjmujesz ich do wiadomości i dezawuujesz stwierdzeniami, że "to nie są żadne argumenty". W ten sposób masz cały czas otwarte pole do żądania argumentów.

 

4. Używasz słownictwa z repertuaru rynsztokowego, co sprowadza rozmowę do poziomu, w którym nie bywam.

 

5. Uważasz się za arbitra i autorytet upoważniony do oceniania innych.

 

Dalsza z Tobą rozmowa nie ma sensu.

EOT

 

Szanowny Hojlo 1

 

Jeżeli 99.5% ludzi ma tak ustawiony obraz - to znaczy że tak lubi. Wszelkie dywagacje, że właściwe jest zupełnie inne (powszechnie niekaceptowane) ustawienie przypominają jako żywo czasy minione, kiedy to próbowano nam wtłoczyć do głowy, że komunizm jest najlepszym z możliwych ustrojów społecznych i gospodarczych. A że 99.5% społeczeństwa tego nie akceptowało? Nieświadomie błądzili! My (towarzysze partyjni) jako elita narodu i duchowi przewodnicy będziemy uświadamiać i tłumaczyć ludziom co jest dla nich dobre!

 

Szanowny Mczaju,

 

Widzę, że trafiłem z tymi dezodorantami i szarą rzeczywistością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 99.5% ludzi ma tak ustawiony obraz

Swoją drogą jestem ciekaw skąd ta statystyka.

 

... za to Ja widzę u ludzi znacznie ciekawsze rzeczy (czyt: kolory to w porównaniu z tym najmniejsze zmartwienie) ... np. obraz 4:3 rozciągnięty na 16:9 co daje efekt "jajogłowych" - i ludzie są w stanie na to patrzyć! - huh (a to że w marketach również często się z tym spotykam to swoją drogą - i zarówno na plazmie jak i na LCD jest żal.pl ... no niestety ... duży obraz niskiej rozdzielczości jest dużym obrazem niskiej rozdzielczości ... lub jak to mówią:"z g....a bata nie ukręcisz")

 

Zaczęli by wreszcie nadawać to full HD w sygnale cyfrowym naziemnym, bo na chwilę obecną zakup nowego, dużego telewizora z przeznaczeniem "do typowej TV" lekko mija się z celem [:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Mamy dwa obozy. Pierwszy heretykow narzucajacych swoje poglady zlych plazmowcow oraz drugi 'ucisnionych' oredownikow dobra - wyznawcow lcd. Dowiadujemy sie takze kto jest glownym krzykaczem i ze zanim dwa kroki dalej podaza jego 'przydupas'- adwokat.

2. Swiat naturalny, rzeczywisty jest zly, bajkowy zdecydowanie lepszy. Cos tak jak nasze bloki. Po ociepleniu i pomalowaniu na oczo**bne kolory staly sie wesolowe i kazdemu powinny sie podobac. Jesli ktos ma inne zdanie nie zna sie jest gruby i ma zly gust.

3. Dla oszczednych i tych ktorym nie starcza na chleb i rachunki: 'Kupujcie tylko b. drogie tv bo te zuzywaja mniej pradu, prawie w oglole a wrecz produkuja ja'.

4. Jedzmy g**no, miliony much nie moze sie mylic. Taka metafora dla co sprytnijeszych/bardziej inteligentnych/madrzejszych*

 

 

* jedno wybrac albo pozostale skreslic.

 

 

Trafna puenta, szczególnie "4" i "2".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panom się wydaje, że są dowcipni. Zamierzenia szlachetne, wyszło jak zawsze.

 

Nikt nie mówi, że świat rzeczywisty jest zły. Ale skoro można sobie go jeszcze bardziej upiększyć, na przykład podkolorować aby na ekranie TV był weselszy... Czemu nie? Czy Panowie nigdy nie robicie sobie przyjemności? Nie chlapniecie Whisky (albo co tam kto lubi), nie zjecie bażanta z truflami (lub inne frykasy z górnej półki, zależnie od indywidualnego gustu)? Jednym słowem - robicie sobie frajdę. Po co? Przecież z punktu wiedzenia rygorystycznie pojmowanej naturalności jest to całkowicie zbędne. Organizmowi ludzkiemu do życia potrzebe jest na dobę X1 gram białek, X2 gram tłuszczu, X3 gram węglowodanów, alfabet witamin, oraz mikrogramy (za to cała tablica Mendelejewa) mikroelementów. To wszystko można podać w formie roztworu fizjologicznego bezpośrednio dożylnie.

 

Po co więc chodzicie do restauracji na różne pyszności? Po co celebrujecie w gronie rodziny i przyjaciół domowe obiady gdzie pałaszuje się rozmaite specjały?

 

Przecież to takie nienaturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.