Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Przez dwa lata sprzedawalem LCD, Sony,Sharp...

nie chcialbym nawet tych ''najlepszych'' za darmo

prawda jest taka: trzeba byc slepcem...ew. uposledzonym estetycznie zeby ogladac LCD

 

amen

 

czyli 90% społeczeństwa jest upośledzona estetycznie... może coś w tym jest, albo traktują zakup tv jako kolejny mebel

 

a tak swoją drogą to część kupujących nawet nie zwraca uwagi w jakiej technologii jest wykonany tv... zwracają uwagę na wielkość i cenę oraz to czy obraz podoba się.

Niektórzy dopytują się o zużycie energii, kontrast :), ilość wejść hdmi, czy fullHD (czyli rzeczy które są w gazetkach marketnigowych powypisywane) i czy ma USB i czy filmy z niego grają.

 

Przykładowe małżeństwo w sklepie wybiera tv: stoii 40' lcd za 3,5-4tyś a obok plazma 50' za 2,5-3 i zastanawiają się gdzie jest haczyk, booo większy jest tańszy a obraz na obydwu im się podoba, a jak jeszcze na tym większym leci prezentacja to 99% że właśnie ten kupią.

Inny przykład dwa tv: jeden 50' na sygnale SD - cena około 5tyś drugi też 50' sygnał HD prezentacja - cena 10tyś. A wnioski, obraz na tym drugim lepszy ale nie dziwne bo kosztuje drugie tyle...

 

Młody kupuje tv... eee nie czyta filmów z USB... i nie ma internetu... lipa :)

 

Tak wyglądają zakupy tv, podejrzewam że jest mały procent osób które wchodzą do sklepu po konkretny model. Mają ograniczony budżet i kupują to co im akurat wpadnie w oko, albo co sprzedawca poleci, który najczęściej ma wiedzę ograniczoną do tego ile zarobi jak sprzeda produkt danej marki czyli kieruje się zyskiem, albo chce wypchnąć model który zalega :)... dyspozycja od szefa (prawda rocco? czy się mylę... a ze stwierdzeniem że nie chciałbyś za darmo to... zostawię bez komentarza :))

 

Wyższość jednej technologii nad drugą jest oczywista dla każdego z użytkowników świadomych tego co mają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o myślenie, tylko o nazwyczajniej lepszą jakość obrazu.

 

To jest właśnie ta mizeria niektórych dyskusji: ja coś lubię. O.K. I piszę, że MNIE się to najbardziej podoba, że JA to lubię. Ale nie. To by było zbyt proste. Są tacy którzy od razu napiszą, że to JEST lepsze. Głoszą prawdy objawione. Moje zdanie = obiektywna prawda. JA mam rację z definicji.

 

Ale kity pociskasz, ktos z tego forum polecił mi Sony EX500, widziałem testowałem - kicha jak diabli. Jednym słowem łżesz jak pies i guzik widziałeś.

 

Taaak. Jeśli podoba mi się coś, co się Tobie nie podoba - to znaczy że niczego nie widziałem i łżę. Pokrętna ekwilibrystyka myślowa oparta na egocentryźmie i uznawaniu tylko swojego punktu widzenia. Albowiem Ty masz monopol na posiadanie racji, więc (Twoim zdaniem) każdy rozsądnie myślący powinien Ci wyłącznie przytakiwać. Czy nie zauważyłeś, że stajesz się groteskowy? Dla Twojej informacji: kto wie czy nie widziałem więcej niż Ty. Łącznie z laserowym TV Mitsubishi w akcji oraz eksperymentalnym programem Ultra HD (4320p)

 

nie ma na rynku lepszego TV do kina domowego.

Zapytalem - a nowe LCD - np.Philipsa? Odpowiedz: usmiech,westchnienie, prosze pana,jakosc nie zawsze idzie w parze z wymogami rynku.

 

Sprzedają i montują/instalują/kalibrują plazmę - to chwalą plazmę i próbują wdeptać w ziemię konkurencję. Normalne prawidła rynku. Jakiej innej odpowiedzi się spodziewałeś?

 

To takie same bezsensowne pytania jak do sprzedawcy na bazarze: te jajeczka są świeże? Chyba nie powie: nie, stare śmierdzące zbuki, nie kupuj pan.

 

choć czasem jakie głupoty ludzie w tym wątku wypisują o plazmach to głowa boli

 

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Plazma nie jest zła. Ale lepsze (LCD) jest wrogiem dobrego. My tylko polemizujemy z tezą, że LCD to byle co dla niewyrobionego i nie zwracającego uwagi na jakość motłochu, podczas gdy PDP to jest TO. Bo nie jest. Każda technologia ma swoje zalety i wady (vide powyżej wpis red. Filipa Kulpy). Pytanie tylko co sobie wyżej cenię i jaki zestaw wad (PDP? LCD?) jest dla mnie mniej dokuczliwy.

 

 

Nic dodać, nic ująć.

 

chyba sam siebie chciałeś utwierdzić w "dobrym" wyborze,

żart roku... jak na razie to żaden LCD nie przeskoczył ani się nie zbliżył do 2-letniego Kuro, który trzyma idealne parametry kolorów w całym zakresie i ma idealną liniową gammę 2.2, o czerni i skalowaniu nie wspominając

 

Sorry za szczerość, ale to raczej Ty próbujesz sam siebie przekonać o słuszności decyzji pójścia w PDP.

Z Pioneerem to nie jest żart roku. Wycofali się z PDP uznając to za technologię bez przyszłości. Pisał o tym m.in. (anglojęzyczny) Japan Times.

 

trzeba byc slepcem...ew. uposledzonym estetycznie zeby ogladac LCD

 

Trzeba mieć zerowe wymogi co do jakości, żeby mają na rynku przeogromny wybór LCD (łącznie z najwyższą półką) iść w plazmę.

 

Przestań chłopie ironizować i kpić.

 

Trudno niektóre wpisy fanatyków PDP brać na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, wyobraź sobie że ja oceniam obecne odbiorniki telewizyjne nie z punktu widzenia: "bo mnie się taki podoba".

Moje oceny są obiektywne, a nie subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oceny są obiektywne, a nie subiektywne.

ROTFL

 

:))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Cyt:"Sprzedają i montują/instalują/kalibrują plazmę - to chwalą plazmę i próbują wdeptać w ziemię konkurencję. Normalne prawidła rynku. Jakiej innej odpowiedzi się spodziewałeś?"

 

Cyt:"To takie same bezsensowne pytania jak do sprzedawcy na bazarze: te jajeczka są świeże? Chyba nie powie: nie, stare śmierdzące zbuki, nie kupuj pan."

 

Nie sprzedaja ani plazm ani lcd,.Wykonuja tuning odtwarzaczy BD,DVD.Wykonuja na zyczenie adaptacje akustyczna pomieszczen,oraz kina domowego a grzecznosciowo rowniez systemow stereo.Kalibruja TV.Nie maja zadnego interesu w forsowaniu jednej technologii przed druga,czy jednego odbiornika TV przed drugim.Swoja droga Kuro jest trudny do skalibrowania,wiec tylko im klopotow przysporzyl,a jednak wyrazili opinie jaka wyrazili.A na marginesie to ja swoje Kuro zakupilem w Media-Markcie z rok wczesniej - kierowalem sie wlasnym zdaniem.I jeszcze jedno - fanatykiem plazm dla zasady nie jestem.Jednak lepszego obrazu jak do tej pory w wykonaniu LCD nie widzialem.Bedzie dostepny laser TV - uznam ze obraz jest wystarczajaco lepszy,kupie go i pozegnam sie z plazma.Jakosc obrazu na I-szym miejscu a nie fanatyzm technologiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja rozszerzająca. Plazma nie jest zła. Ale lepsze (LCD) jest wrogiem dobrego. My tylko polemizujemy z tezą, że LCD to byle co dla niewyrobionego i nie zwracającego uwagi na jakość motłochu, podczas gdy PDP to jest TO. Bo nie jest. Każda technologia ma swoje zalety i wady (vide powyżej wpis red. Filipa Kulpy). Pytanie tylko co sobie wyżej cenię i jaki zestaw wad (PDP? LCD?) jest dla mnie mniej dokuczliwy.

 

Sorry za szczerość, ale to raczej Ty próbujesz sam siebie przekonać o słuszności decyzji pójścia w PDP.

Z Pioneerem to nie jest żart roku. Wycofali się z PDP uznając to za technologię bez przyszłości. Pisał o tym m.in. (anglojęzyczny) Japan Times.

lepsze (LCD) jest wrogiem dobrego - to tylko i wyłącznie Twoje zdanie, nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz ale ok... ja bym chciał dobry tv i z tego co widzę można kupić ekstra tv plazmowy dużo taniej od wcale nie lepszego (delikatnie mówiąc) LCD

a Pioneer wycofał się bo uznał, że produkcja jest nieopłacalna w stosunku do zbytu i możliwości rozwoju technologii plazmowej... niech będzie, tylko jak na razie żaden LCD się nie zbliżył do poziomu Kuro, w którym wiele do poprawienia nie ma (judder, trochę może filtr, pobór mocy) bo obraz ma referencyjny pod każdym względem

 

Trzeba mieć zerowe wymogi co do jakości, żeby mają na rynku przeogromny wybór LCD (łącznie z najwyższą półką) iść w plazmę.

 

Trudno niektóre wpisy fanatyków PDP brać na poważnie.

Ty za to niezwykle "obiektywnie patrzysz w tym momencie na obydwie technologie pisząc to "coś" wyżej... napisz proszę w czym góruje LCD (rozmiar ten sam i cena) nad plazmą ? wymień proszę LCD o rozmiarze 50' w cenie do 3 tys., wymień LCD 50' w cenie 5 tys. to porównamy co oferują w tych cenach plazmy a co oferują LCD...ok ? bo inaczej to takie przekamarzanie się, podaj konkrety i podyskutujemy

są różne plazmy i różne LCD, Ty widać traktujesz wszystkie modele plazm z góry

to co LCD oferuje wyłącznie w drogich modelach, tanie plazmy mają od razu z urzędu - idealnie równomierne podświetlenie matrycy, bdb płynność, dobra czerń, idealne kąty, bdb obraz z SD... wady ma ale to jest nic w porównaniu z tym co oferują podobne cenowo LCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ten tuning polega? (co się zyskuje w praktyce?)

M.in. wciskają kabel HDMI z własnym logiem :) Poza tym robią ciężkiego bolida, który może wzbudzić podziw, niestety Avatara nadal czyta 3 minuty :))) Ogólnie daje to dobry dźwięk i obraz, z tym że stosunek jakość/cena jest zaledwie mierny.....zawsze jednak logo cimemike robi swoje...no i ten podziw panów z poważnej firmy bezcenny :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obraz ma referencyjny pod każdym względem

 

To z kolei jest tylko i wyłącznie Twoje zdanie.

 

napisz proszę w czym góruje LCD (rozmiar ten sam i cena) nad plazmą ?

 

Napisano to już N razy, także w tym wątku. Nie ma potrzeby się powtarzać.

 

to co LCD oferuje wyłącznie w drogich modelach, tanie plazmy mają od razu z urzędu

 

Główna zaleta PDP to mdły, wyblakły, nieostry obraz z kolorami których należy się raczej domyślać niż je zobaczyć. Wiem, wiem: Wy (miłośnicy plazmy) umówiliście się, że taką jakościową słabiznę będziecie nazywali "obrazem naturalnym" (przy jednoczesnym zapewnianiu o jego rzekomej wyższości) w przeciwieństwie do LCD, który to obraz umówiliście się nazywać "przesadnym", "efekciarskim", "cukierkowym", "pocztówkowym" (niepotrzebne skreślić).

 

- idealnie równomierne podświetlenie matrycy, bdb płynność, dobra czerń, idealne kąty, bdb obraz z SD... wady ma ale to jest nic w porównaniu z tym co oferują podobne cenowo LCD

 

Każda z tych zalet jest conajmniej dyskusyjna (vide poprzednie wpisy innych Forumowiczów). Natomiast wady PDP, literalnie wyłożone przez red. Filipa Kulpę są na tyle istotne, że nie można ich skwitować wzruszeniem ramion, bądź machnięciem ręką. Ty nad nimi przechodzić do porządku dziennego, próbując je bagatelizować.

 

Moje oceny są obiektywne, a nie subiektywne.

 

Każdy może o sobie uważać co chce. Na przykład, że jest Juliuszem Cezarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak widać poważna firma oferuje metrowy odcinek kabla HDMI w promocyjnej cenie ponad 700 zł, to i tak betka przy koszcie tuningu - 8000 zł, wieloletnie doświadczenie jak i poważanie zapatrzonej w nich klienteli robi swoje :) Co do różnic miedzy krótkimi kablami HDMI polecam odrębny wątek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"idealnie równomierne podświetlenie matrycy, bdb płynność, dobra czerń, idealne kąty"

nie, to nie podlega dyskusji... to są standardy już w najtańszych plazmach

 

"napisz proszę w czym góruje LCD (rozmiar ten sam i cena) nad plazmą ?"

 

 

Napisano to już N razy, także w tym wątku. Nie ma potrzeby się powtarzać.

nie widziałem aby w tym wątku było takie konkretne porównanie (nie lanie wody jaki ten tv ma cudowny obraz a tamten kiepski)... ale skoro nie chcesz rozmawiać o konkretach to trudno

w sumie to Ci ulżę bo chyba dalej szukasz modeli spełniających te kryteria cenowo-rozmiarowe (albo chociaż zbliżone), niestety w przypadku LCD to ze świecą szukać JAKICHKOLWIEK modeli w takich cenach... niech to wam coś da do myślenia nt obecnej opłacalności zakupu tv :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podałem argumenty za plazmami będące w standardzie od najtańszych modeli zaczynając... Ty na razie nie wymieniłeś absolutnie nic poza swoimi subiektywnymi odczuciami o obrazie z plazmy (z którymi się zresztą w ogóle nie zgadzam)

zaproponowałem - podajmy kilka modeli plazm i LCD w podobnej cenie i o podobnym rozmiarze ekranu, rozpatrzymy za i przeciw ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ten tuning polega? (co się zyskuje w praktyce?)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

M.in. wciskają kabel HDMI z własnym logiem :) Poza tym robią ciężkiego bolida, który może wzbudzić podziw, niestety Avatara nadal czyta 3 minuty :))) Ogólnie daje to dobry dźwięk i obraz, z tym że stosunek jakość/cena jest zaledwie mierny.....zawsze jednak logo cimemike robi swoje...no i ten podziw panów z poważnej firmy bezcenny :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

No ty to juz rzeczywiscie masz na ten temat duzo do napisania,zapewne tam byles,i razem z nimi miod i wodke piles.Polki ci sie w domu od ekstra sprzetu uginaja,testerem pewnie tej firmy jestes...Poogladales sobie pare zdjec,poczytales,pewnie polowy nie zrozumiales,bo tlumacza tekstu musiales wlaczyc,i na tym sie cala twoja wiedza konczy.A podziw to ja mam gdzies - zwlaszcza twoj i to ja uzytkuje sprzet o ktorym mowa a nie ty, filozofie teoretyku.

P.S. Kabla nie wciskaja,nawet nie wyrazali opini o tym ktory mialem wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do oglądanie wieczorem kupię plazmę obraz dla mnie jest "balsamem na oczy" :)

kalibracja lcd nie przyniesie poprawy braku naturalności i problemów z detalicznością półcieni

dla mnie lcd to jest dobre do ps3 , tvn i innych bzdetów do oglądania w dzień

a że oglądam wieczorami i cenię sobie balsam na oczy to nie kupię lcd żeby się męczyć

a sorki tam jest pewnie tryb nocny który wycina następne 25% detali i przyjemności z oglądania

wielokrotnie porównywałem i nic i nikt mnie nie przekona że obraz lcd jest najbardziej naturalny

w tej chwili lcd kupuje się z rozpędu bo rynek dość mocno rozkręcił się w płaskich tv jak plazmy kosztowały ponad 10tys najtańsze a lcd zaczynały się od połowy tej sumy to nikt nie będzie dopłacał do plazmy i nawet się wczuwał , w chwili obecnej plazma stała się tak tania jak lcd

a ludzie dalej kupują lcd bo obraz jest "podkręcony" i to wystarczy żeby taniec z gwiazdami był ostry jak żyleta

i kolory sukienek których nigdy żona nie kupi heheheheh i takie tam

reasumując ludzie się nie wczuwają w obraz ma mieć 50cali i być dość tani i wybiera lcd bo z plazmy wycieka czasem coś i żre na wejściu kilowata , kilka procent ludzi podnieca się obrazem i parametrami i tu zaczyna się relatywnie obiektywna ocena naturalności obrazu... i tu najczęściej wygrywa niestety właśnie plazma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując ludzie się nie wczuwają w obraz ma mieć 50cali i być dość tani i wybiera lcd bo z plazmy wycieka czasem coś i żre na wejściu kilowata

 

coś poplątałeś

 

skoro ma mieć 50' to wszyscy powinni plazmy kupować, od 2,5-3 tyś już można przebierać, natomiast lcd ciężko coś poniżej 5tyś znaleźć tej wielkości

poza tym jeżeli trochę poszukać to najbardziej popularne są tv w rozmiarze 32-42' i jeżeli brać pod uwagę cena/rozmiar (wielkość przekątnej) to plazma powinna być na topie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie znam niemieckiego ale:

 

Modifizierungen am Digitalboard
- zapewne oznacza to modyfikację płytki odpowiedzialnej za cyfrę ... albo:

 

modifiziertes Video Board

... to jedno i drugie jest czystą voodoofilią przy połączeniu HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

 

No ty to juz rzeczywiscie masz na ten temat duzo do napisania,zapewne tam byles,i razem z nimi miod i wodke piles.Polki ci sie w domu od ekstra sprzetu uginaja,testerem pewnie tej firmy jestes...Poogladales sobie pare zdjec,poczytales,pewnie polowy nie zrozumiales,bo tlumacza tekstu musiales wlaczyc,i na tym sie cala twoja wiedza konczy.A podziw to ja mam gdzies - zwlaszcza twoj i to ja uzytkuje sprzet o ktorym mowa a nie ty, filozofie teoretyku.

P.S. Kabla nie wciskaja,nawet nie wyrazali opini o tym ktory mialem wczesniej.

 

No już większym mitomanem i teoretykiem od ciebie to nie jestem, nie zapomnę twoich wypocin o Oppo, a to co piszesz tutaj to naprawdę przezabawne jest :D Poważni chłopcy z Cinemike skasowali za tuning 2000 Euro, dorzucili kabelek za 200 (pisałeś o nim, więc ci go wcisnęli) i pewnie kolejne 200 za podłączenie blu-raya i kalibrację TV :))) toteż uśmiechom i westchnieniom nie było końca :D Oni na pewno wrócą ! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie.... :-) Czy ktoś kto ma LCD mógłby mi powiedzieć jaki rodzaj matrycy ma zamontowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam niemieckiego ale:

 

- zapewne oznacza to modyfikację płytki odpowiedzialnej za cyfrę ... albo:

 

... to jedno i drugie jest czystą voodoofilią przy połączeniu HDMI.

 

Rzeczywiscie nie znasz niemieckiego

 

No już większym mitomanem i teoretykiem od ciebie to nie jestem, nie zapomnę twoich wypocin o Oppo, a to co piszesz tutaj to naprawdę przezabawne jest :D Poważni chłopcy z Cinemike skasowali za tuning 2000 Euro, dorzucili kabelek za 200 (pisałeś o nim, więc ci go wcisnęli) i pewnie kolejne 200 za podłączenie blu-raya i kalibrację TV :))) toteż uśmiechom i westchnieniom nie było końca :D Oni na pewno wrócą ! :D

 

Oj jestes jestes,widze cie w mam talent - jak zgarniesz cala pule,to moze sobie plazme kupisz,albo kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie nie znasz niemieckiego

Więc przetłumacz co znaczy :

 

Modifizierungen am Digitalboard

 

i

 

modifiziertes Video Board

 

.... skoro sugerujesz że nie ma to nic wspólnego z modyfikacją części (płytki) cyfrowej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podałem argumenty za plazmami będące w standardzie od najtańszych modeli zaczynając... Ty na razie nie wymieniłeś absolutnie nic poza swoimi subiektywnymi odczuciami o obrazie z plazmy (z którymi się zresztą w ogóle nie zgadzam)

zaproponowałem - podajmy kilka modeli plazm i LCD w podobnej cenie i o podobnym rozmiarze ekranu, rozpatrzymy za i przeciw ;)

Powtarzam, że wszystkie za i przeciw już były wyłożone. Dalsza dyskusja nie ma sensu, gdyż ani Ty nie przekonasz mnie, ani ja Ciebie. Podamy kilka modeli i będziemy sie przerzucać argumentami, ktore obydwaj znamy na pamięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przetłumacz co znaczy :

 

Modifizierungen am Digitalboard

 

i

 

modifiziertes Video Board

 

.... skoro sugerujesz że nie ma to nic wspólnego z modyfikacją części (płytki) cyfrowej ...

A co ja Ci bede tlumaczyl wyrwane z kontekstu stwierdzenia.I ja i Ty wiemy ze zmierzasz w kieruku ironii.Wlacz tlumacza,przeczytaj calosc,obejrzyj zdjecia.Poza tym nie ma to nic wspolnego z tematem plazma vs lcd.No moze tyle ze staram sie korzystac z mozliwie jak najlepszego zrodla,wiec co nieco z mozliwosci obu technologii wycisnalem i dlatego obstaje subiektywnie przy plazmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lcp i plazmami jest jak z ludzkimi gustami. nie dyskutuje sie. jeden lubi to, drugi woli tamto rozwiazanie. kazdemu według potrzeb.i jedno i drugie rozwiazanie ma plusy i munusy, temat rzeka i nie ma sensu sie nad nim rozwodzic. bylo juz o tym setki postow, a zatwardzialego zwolennika plazmy albo lcd i tak zadne argumenty do przeciwnej opcji nie przekonaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się tylko większość użytkowników lcd nawet nie zadała sobie trudu żeby dokładnie porównać obraz lcd z plazmą i wychwala swoje lcd jako najlepsze na świecie i tak jest w 90% zakupów lcd które dominują na półkach sklepowych, ktoś wchodzi chce kupić tv i widzi lcd lcd lcd lcd plzama lcd lcd lcd to z czego ma wybierać i wybiera w lcd a że dodatkowo prawie każdy lcd ma "lepszy bo bardziej podkręcony" obraz to już przesądza o zakupie, najgorsze że to ludziom się podoba ale jak pisałeś rzecz gustu a a gustach się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się tylko większość użytkowników lcd nawet nie zadała sobie trudu żeby dokładnie porównać obraz lcd z plazmą

Dokładnie porównywałem, nie tylko w sklepach, ale i u znajomych, chociaż w moim plebejskim środowisku dwóch z nich już się pozbyło plazmy na rzecz wysokich LED-ów.

 

"lepszy bo bardziej podkręcony"

Rozumiem, ze jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz plazmowiec określa mianem :"podkręcony" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zaproszony do dyskusji przez mczaja postanowiłem się wypowiedzieć.

Przytoczę arguementy za i przeciw obu technologiom. Są to argumenty obiektywne, nie subiektywne - moje własne wnioski wyniesione z testów telewizorów, które przeprowadzam w warunkach domowych, o zróżnicowanych porach dnia i nocy, przy rożnym oświetleniu, przez okres tygodni.

ZALETY LCD:

- duża jasność, która jest niezależna od "stopnia wypełnienia ekranu bielą) (pomijając podśw. dynamiczne). Chodzi o to, że biel na 5% ekranu ma np. lumunancję 200 cd/m2 i na 100% ekranu - również 200 cd/m2.

- z powyższego wynika dobra odporność na światło zewnętrzne (przydatne w jasnych pomieszczeniach) oraz możliwość dopasowania jasnośći obrazu do warunków, w jakich się ogląda. To determinuje czerń, która w tym samym modelu może być na poziomie 0,05 cd/m2 albo 0,2 cd/2 - zależnie od ustawienia podświetlenia. Plazmy nie dają takich możliwości. Ich maksymalna luminancja (mierzona bielą na 100% powierzchi ekranu) jest w przybliżeniu stała - identyczna w trybach kinowych i dynamicznych. To ten parametr odpowiada za tzw. "szarą biel" w plazmach w porównaniu do LCD. Problem zanika w ciemnym pomieszczeniu, po akomodacji wzroku. Ale 99,5% użytkowników zna go ze sklepu (gdzie nie ma takich warunków) - stąd biorą się tego typu opinie.

- w telewizoroach z technologią Local Dimming udaje się uzyskać spektakularną czerń - jednak na ogół kosztem denerwującego halo lub zaniku szczegółów w czerniach. To świetny trick do sklepu, jednak porównania w ciemnym pomieszczeniu demaskują ograniczenia LD.

- niski pobór energii

- brak efektu czasowego wypalania (powidoków)

 

WADY LCD:

- pomimo postępu technologii wciąż bardzo DUŻA degradacja jakości obrazu pod kątem - nawet niewielkim. Dotyczy to i czerni, i kolorów. Jeśli ktoś ogląda tylko na wprost, nie jest to problem.

- W tanich modelach LCD (klasa podstawowa średnia) - nienaturalna reprodukcja kolorów, niski kontrast, wąskie kąty, smużenie itp.

- Modele o wysokiej jakości obrazu, dające możliwość precyzyjnej kalibracji, dokładnej reprodukcji kolorów, niezły kontrast są DROGIE

- kontrast natywny, tj. ten, który daje matryca (bez dynamicznej regulacji podświetlenia) bardzo rzadko przekrcza 2500:1. Zwykle wynosi 1000-2000:1 - na wprost ekranu (pod kątem spada do wartości rzędu 100:1). To niewiele w porównaniu do dobrych plazm (ok. 4000:1 w plazmach Panasonica, dużo więcej w Kuro 9G)

- czerń w LCD, nawet jeśli jest ciemna, nie jest czarna, lecz ma silne (zwykle niebieskie) zabarwienie

- modele LED często cierpią na niejednorodne podświetlenie (czasem bardzo niejednorodne!)

- ostrość obrazu ruchomego jest uzyskiwana częściowo sztucznie, poprzez interpolację. To z kolei powoduje artefekty w obrazie.

- podśietlenie dynamiczne, odpowiedzialne za "megakontrast" to kolejna manipulacja obrazem - jego zakresem dynamicznym. Obecnie jest już rzadziej stosowana.

 

ZALETY PDP

- relatywnie tanie modele plazm (np. Panasonic G20) uzyskują bardzo dobrą czerń (ok. 0,03-0,04 cd/m2), która jest tak samo dobra na wprost, jak i pod kątem. To daje im znaczną przewagą w warunkach kina domowego. Najlepsze modele LCD/LED osiągają poziom porównywalny lub nawet lepszy (LG LX9500), ale jest to okupione wysoką ceną.

- ogólna jakość obrazu pod kątem, w ciemnym pomieszczeniu, bije na głowę każdy telewizor LCD/LED.

- dobre odwzorowanie szczegółów w czerniach (statystycznie dużo lepsze niż w LCD, choć bywają wyjątki).

- subiektywnie i obiektywnie lepsza ostrość szczegółów w porównaniu do zdecydowanej większości modeli LCD. Oczywiście bywają wyjątki.--- lepsza plastyczność obrazu, który wydaje się mniej syntetyczny. Jednak modele LCD z wysokiej półki, wyposażone w szybę i specjalne filtry również osiągają ten efekt. Ale znów: koszty!

- nawet jeśli czerń jest kiepska (0,1 cd/m2) to jest ona pozbawiona zabarwienia jak w LCD a widoczność szczegółów i tak jest lepsza niż w modelu LCD o porównywalnej luminancji czerni.

 

WADY/OGRANICZENIA PDP:

- za największe uważam "siadającą" jasność maksymalną w jasnych scenach (kompresja jasnośći powodująca niejednocznaczność w wyznaczeniu gammy, która dla plazmy nie jest parametrem dobrze zdefiniowanym). Gdy na ekranie jest dużo jaskrawych elementów zasilanie przysiada, wykrzywiając krzywą luminancji. Szczytowa wartość luminancji plazm przekracza 200 cd/m2, ale dotyczy to tylko sytuacji jasnego małego elementu na czarnym tle. Przy wyświetlaniu sceny w rodzaju "zima na północy" luminancja spada do 50-60 cd/m2. To bardzo mało. Elcedeki są w takim porównaniu o rząd wielkości lepsze (500-550 cd/m2). W praktyce, użytkownik w domu potrzebuje stałej jasności 120-150 cd/m2 niezależnie od sceny. Tego plazma nie potrafi dać. Na szczęście oko ma zdolność akomodacji i niska jasność "full frame" ekranów PDP tak bardzo nie rzuca się w oczy - ale tylko po ciemku. W jasnych salonach jest to spore ograniczenie.

- wiele modeli plazm generuje fałszywe kontury wynikające z braku płynności przejść tonalnych. Dotyczy to niestety nawet najdroższych modeli, tych obecnie sprzedawanych (wszystkie Panasoniki).

- duża część plazm (LG, Samsung) ma relatywnie niski kontrast (ok. 1000:1), co daje mi przewagę jedynie nad średniej klasy TV LCD, szczególnie pod kątem.

- powidoki (czasowe wypalenia) po jasnych motywach

 

Choć zasadniczo jestem zwolennikiem plazm, to muszę przyznać, że dobrej klasy telewizor LCD/LED, dobrze ustawiony (skaliborwany) potrafi zapewnić obiektywnie bardzo dobry obraz, który ogląda się z przyjemnością. Nieprawdą jest stwierdzenie, że plazmy "z definicji" zapewniają lepszą (wierniejszą) reprodukcję kolorów. To zbyt duże uproszczenie tematu. Wszystko zależy od modelu, producenta i jakości ustawień fabrycznych. Silnie przeterowane kolory o niewłaściwych odcieniach wprawdzie częściej widzi się na ekranach LCD, ale dotyczy to głównie modeli ze średniej i niższej półki. Wiele modeli plazm nie potrafi np. dobrze odtworzyć koloru niebieskiego. Niemniej, średnio rzecz biorąc, kolory i ogólne poczucie prawdziwości obrazu z plazmy, dajmy na to za 3000 zł, są istotnie lepsze niż z TV LCD za tę samą cenę.

 

Proszę zwrócić uwagi, że nic nie napisałem o rozreklamowanym haśle smużenia. Prawda jest taka, że i elcedeki, i plazmy smużą, tylko inaczej. W tanich LCD bez interpolacji/100 Hz efekt jest tragiczny. Plazmy 50 Hz wypadają natomiast znośnie lub dobrze. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę najlepsze obecnie LCD, to dorównują a nawet przeskakują pod względem rozdzielczości obrazu ruchomego, telewizory PDP.

 

Wspomniałem wyżej o lepszej ostrośći plazm. To już subiektywne, ale jednak zjawisko bardzo czytelne. Gdy ogląda się Pioneera PDP-5090 ma się wrażenie obsolutnej ostrości obrazu statycznego i prawie statycznego. W filmach wyraźnie widać judder, ale cera tworzy aktorów ma niezwykłą ostrość najdrobniejszych detali. W praktycznie wszystkich TV LCD, nawet 200 i 400 Hz tego efektu nie ma. Jestem świeżo po teście LG LX9500. To znakomity elcedek, najlepszy jaki widziałem (przewyższa osławionego "eisowego" Philipsa 9705, który aktualnie mam w domu). Ale nie ma już tej żylety. Obraz jest lekko mdły - nawet z najlepszych, najostrzejszych produkcji Blu-ray. Dlaczego? Nie wiem.

 

Mam nadzieję, że to co napisałem, będzie pomocne.

 

PS. Przepraszam za literówki. Nie miałem już czasu ich poprawiać.

(wytłuszczenie moje)

...tylko przypominam, bo właściwie jest to jedyny (w tym temacie) test domowy sprzętu.

Osoba pisząca ten tekst znana w "internecie".

Oczywiście zdajcie sobie sprawę że to opis "w pigułce"(?). ;)

 

Jak do kogoś nadal to nie dociera to.....trudno. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni wyznawcy PDP: czy nie dociera do Was fakt, że ludzie kupują LCD dające obraz bardziej kontrastowy i (Waszym zdaniem) przekolorowany - dlatego, że IM się taki obraz bardziej podoba? Podobnie jak kupują kawę X w większych ilościach niż kawę Y - gdyż X im bardziej smakuje?

 

Wszelkie syrenie śpiewy na zasadzie "my wiemy co dla was jest lepsze" zakrawają po prostu na kabaret. Do czego dążycie? Ustawowy zakaz LCD? Jakieś Centralne Biuro Jakości będzie wskazywać klientom co mają kupować? A potem inspekcja po domach, czy ktoś nie przemycił z zagranicy nielegalnego LCD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.