Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

to już nie długo do tego czasu lcd przejdą z 5 generacji matryc i 3 modyfikacje podświetleń led alby przyszli nabywcy byli jeszcze bardziej zadowoleni z kolorów swojego wypieszczonego tv :)

Może się mylę, może nie mam racji, ale coś tak czuję, że przyszłość to OLED. Może również TV laserowe, który miałem okazję oglądać "w akcji" (Mistusbishi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że hologramowy tv a w środku akcji Ty :)

 

Teraz jeszcze brakuje, aby TV rozsiewała wonie i zapachy stosownie do akcji. Czy nie zatracamy aby zdrowego rozsądku?

Hologramy to lasery, niepradaż? Ja w środku akcji? A jak jakiś Terminator da w łeb??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni wyznawcy PDP: czy nie dociera do Was fakt, że ludzie kupują LCD dające obraz bardziej kontrastowy i (Waszym zdaniem) przekolorowany - dlatego, że IM się taki obraz bardziej podoba? Podobnie jak kupują kawę X w większych ilościach niż kawę Y - gdyż X im bardziej smakuje?

 

Wszelkie syrenie śpiewy na zasadzie "my wiemy co dla was jest lepsze" zakrawają po prostu na kabaret. Do czego dążycie? Ustawowy zakaz LCD? Jakieś Centralne Biuro Jakości będzie wskazywać klientom co mają kupować? A potem inspekcja po domach, czy ktoś nie przemycił z zagranicy nielegalnego LCD?

My nie polemizujemy o tym co się komu podoba, tylko co jest lepsze.

A kabaret to sam z siebie robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie polemizujemy o tym co się komu podoba, tylko co jest lepsze.

A kabaret to sam z siebie robisz.

Z faktu że Ty tak uważasz jeszcze nie wynika, że tak JEST. Odrobinę skromności.

W kabarecie napewno nie prześcignę Ciebie, nie obawiaj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze brakuje, aby TV rozsiewała wonie i zapachy stosownie do akcji.

Był taki wynalazek kiedyś podłączany do PC ... nie przyjęło się.

 

Może się mylę, może nie mam racji, ale coś tak czuję, że przyszłość to OLED.

W niektórych telefonach są już instalowane i ludziska w sumie zadowolone. Dobrze rokuje to na przyszłość w sensie wykorzystania w TV/monitorach komputerowych/laptopach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktu że Ty tak uważasz jeszcze nie wynika, że tak JEST. Odrobinę skromności.

 

Aha, czyli gadamy 14-cie stron "co się komu podoba"?

Moim zdaniem możesz sobie podkręcić wszystko na 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli gadamy 14-cie stron "co się komu podoba"?

Moim zdaniem możesz sobie podkręcić wszystko na 100%.

Witku nie dogadamy się, gdyż nie ma takiej możliwości. To jest dyskusja na zasadzie co lepsze: kawa czy herbata? Albo które dziewczyny są ładniejsze: blondynki czy brunetki?

 

Raz jeszcze odwołam się do wpisu red. Filipa Kulpy. I PDP i LCD mają swoje niezaprzeczalne zalety i równie niezaprzeczalne wady. Ja wolę LCD, gdyż ich zestaw wad jest dla mnie bardziej do przyjęcia niż zestaw wad PDP. Dla Ciebie zbiór wad LCD jest nieakceptowalny, dlatego optujesz za PDP.

 

I niech tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku nie dogadamy się, gdyż nie ma takiej możliwości. To jest dyskusja na zasadzie co lepsze: kawa czy herbata? Albo które dziewczyny są ładniejsze: blondynki czy brunetki?

 

Raz jeszcze odwołam się do wpisu red. Filipa Kulpy. I PDP i LCD mają swoje niezaprzeczalne zalety i równie niezaprzeczalne wady. Ja wolę LCD, gdyż ich zestaw wad jest dla mnie bardziej do przyjęcia niż zestaw wad PDP. Dla Ciebie zbiór wad LCD jest nieakceptowalny, dlatego optujesz za PDP.

 

I niech tak zostanie.

Ok, niech tak zostanie tyle tylko że ja nie chcę dyskutować z kimkolwiek o tym co się jemu akurat podoba.

Wybrałeś LCD ponieważ ten TV sie Tobie podoba, ja natomiast nie wybrałem plazmy bo mi się podoba, tylko dlatego że wyświetla obraz naturalny, a nie sztuczny. Red. Filip Kulpa pisze jasno o wadach i zaletach, nie pisze nic które wady i zalety są pomijalne lub w zwykłym użytkowaniu nieistotne, między wierszami można wyczytać że stawia jednak na plazmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech tak zostanie tyle tylko że ja nie chcę dyskutować z kimkolwiek o tym co się jemu akurat podoba.

Wybrałeś LCD ponieważ ten TV sie Tobie podoba, ja natomiast nie wybrałem plazmy bo mi się podoba, tylko dlatego że wyświetla obraz naturalny, a nie sztuczny. Red. Filip Kulpa pisze jasno o wadach i zaletach, nie pisze nic które wady i zalety są pomijalne lub w zwykłym użytkowaniu nieistotne, między wierszami można wyczytać że stawia jednak na plazmę.

ROTFL, Sztuczny dla ciebie - nie wiem czy to tak trudno pojąć :))))))A między wierszami to naucz się czytać, bo nadinterpretacja to twoja domena :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech tak zostanie tyle tylko że ja nie chcę dyskutować z kimkolwiek o tym co się jemu akurat podoba.

Wybrałeś LCD ponieważ ten TV sie Tobie podoba, ja natomiast nie wybrałem plazmy bo mi się podoba, tylko dlatego że wyświetla obraz naturalny, a nie sztuczny. Red. Filip Kulpa pisze jasno o wadach i zaletach, nie pisze nic które wady i zalety są pomijalne lub w zwykłym użytkowaniu nieistotne, między wierszami można wyczytać że stawia jednak na plazmę.

Ty (oraz wielu) nazywasz PDP naturalnym, ja (i również wielu, tyle że innych) mdłym i wyblakłym. Ten sam zestaw wad, który dla jednego jest pomijalny i nieistotny - dla innego będzie miał kardynalne znaczenie, dyskwalifikujące w jego oczach tę albo inną technologię. A między wierszami każdy zauważa to, co chce zauważyć. Niekoniecznie to, co tam wogóle było (jeśli wogóle cokolwiek było).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza wszystkim, co mnie obchodzi co sądzi redaktor ten czy tamten - to JA wybieram, a nie on, nie znajomi, nie panowie z poważnej firmy, tylko JA sam i nie potrzeba mi do tego mlaskań, westchnień, aprobaty forsiastych znajomych, bo JA wybieram to, co jest dla MNIE lepsze, bardziej naturalne, dla MNIE, a nie dla kogoś innego :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza wszystkim, co mnie obchodzi co sądzi redaktor ten czy tamten - to ja wybieram, a nie on, nie znajomi, nie panowie z poważnej firmy, tylko JA sam :))))

Widzisz Zyziu: niektórzy sami siebie obwołali Autorytetami (przez duże "A"). Tacy nigdy nie powiedzą, że kupili PDP a nie LCD, gdyż obraz, jaki daje plazma się IM bardziej podoba, bądź lepiej trafia w ich gusta. Oni będą do upadłego twierdzić, że plazma JEST OBIEKTYWNIE LEPSZA, a LCD to dno. Na zasadzie: mój indywidualny gust = wyznacznik obektywnej jakości. Każda sroczka swój ogonek chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech ta sroczka chwali swój ogonek, ale zachowa przy tym odrobinę zdrowego rozsądku, te podpieranie się znajomymi, redaktorami, panami z poważnej firmy, czynienie z samych siebie elitarnych przewodników plebsu LCD jest wręcz przezabawne :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech ta sroczka chwali swój ogonek, ale zachowa przy tym odrobinę zdrowego rozsądku, te podpieranie się znajomymi, redaktorami, panami z poważnej firmy, czynienie z samych siebie elitarnych przewodników plebsu LCD jest wręcz przezabawne :))))

Całkowita zgoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlatego że wyświetla obraz naturalny, a nie sztuczny.

Jak w LCD wyłączysz tryb sklepowy to też wyświetla naturalny obraz (czyli 6500K,gamut sRGB, gamma 2,2 i wszystko w miarę liniowe ... oczywiście na jednym modelu będzie bliżej tego a na innym dalej) ... właściwie LCD potrafi wyświetlać bardziej naturalnie bo nie ma "pływania jasności" ... nawet red. Kulpa pisał że w plazmach trudno przez do sprecyzować gammę ... skoro Ja nie jestem dla Ciebie autorytetem to posłuchaj przynajmniej Kulpy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty (oraz wielu) nazywasz PDP naturalnym, ja (i również wielu, tyle że innych) mdłym i wyblakłym. Ten sam zestaw wad, który dla jednego jest pomijalny i nieistotny - dla innego będzie miał kardynalne znaczenie, dyskwalifikujące w jego oczach tę albo inną technologię. A między wierszami każdy zauważa to, co chce zauważyć. Niekoniecznie to, co tam wogóle było (jeśli wogóle cokolwiek było).

Miało być koniec ale widzę że jednak dalej Ty i zyzio piszecie te bzdury typu MNIE SIE TEN PODOBA, a co mnie k**wa obchodzi co się Wam podoba, wisi mi to.

Jestem przekonany że gdybyśmy się spotkali na testy z np. dwoma-trzema LCD i tylż samo plazm, Wasze nastawienie uległoby zmianie.

W plazmie można wykręcić kolory i ostrość do takiego samego poziomu jak ma LCD

 

Widzisz Zyziu: niektórzy sami siebie obwołali Autorytetami (przez duże "A"). Tacy nigdy nie powiedzą, że kupili PDP a nie LCD, gdyż obraz, jaki daje plazma się IM bardziej podoba, bądź lepiej trafia w ich gusta. Oni będą do upadłego twierdzić, że plazma JEST OBIEKTYWNIE LEPSZA, a LCD to dno. Na zasadzie: mój indywidualny gust = wyznacznik obektywnej jakości. Każda sroczka swój ogonek chwali.

Nieprawda, LCD to nie dno, ale daje obraz mniej naturalny.

 

Jak w LCD wyłączysz tryb sklepowy to też wyświetla naturalny obraz (czyli 6500K,gamut sRGB, gamma 2,2 i wszystko w miarę liniowe ... oczywiście na jednym modelu będzie bliżej tego a na innym dalej) ... właściwie LCD potrafi wyświetlać bardziej naturalnie bo nie ma "pływania jasności" ... nawet red. Kulpa pisał że w plazmach trudno przez do sprecyzować gammę ... skoro Ja nie jestem dla Ciebie autorytetem to posłuchaj przynajmniej Kulpy ...

Doradzałeś mi już raz i choćbym niewiem jak "kręcił" tego EX500 to chyba wcześniej kaktus na czole wyrósłby mi jeśli ten TV gra naturalnie.

Kulpa też nim nie jest, bo wcześniej od niego rozpocząłem przygodę z telewizorami, to o czym on pisze nie jest istotne w normalnym oglądaniu i k**wa mać pisałem wiele razy że winą jest zasilacz, ale czemu do jasnej cholery to nie dociera do Was tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i zyzio piszecie te bzdury typu MNIE SIE TEN PODOBA,

Jaka jest definicja "bzdur"? Zdanie odmienne od Twojego? Przestań podciągać swoje indywidualne upodobania do rangi prawideł ogólnie obowiązujących to nie będziemy na Twoje wpisy odpowiadali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa mać pisałem wiele razy że winą jest zasilacz, ale czemu do jasnej cholery to nie dociera do Was tego nie wiem.

Mnie bardziej dziwi dla czego do Ciebie nie dociera że ja wiem że za to jest odpowiedzialny zasilacz .... ale faktu zastanego to nie zmienia. A nawet gdyby zaczęli montować mocniejsze zasilacze to plazma na białym pobierała by ~KW ... oczywiście odpowiedziałeś kiedyś "skąd to mogę wiedzieć" ... po prostu drogą dedukcji. Powiedzmy że plazma na białym pobiera 400W i daje 60 cd jasności (przy wymaganych 180) ... więc jeśli damy zasilacz tak mocny że pozwoli 3x zwiększyć jasność ekranu na białym pokryciu, to można się domyślić jaką moc będzie musiał pobrać z gniazdka wzgl. obecnych 400W przy tych "ciemnych" 60 cd. (cały czas oczywiście mowa o wyświetlanie białego na całym ekranie - już nie musisz mi tu pisać o oczywistościach że zasilacz komputerowy 800W w idle nie pobiera nawet połowy tego :] )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, może nie mam racji, ale coś tak czuję, że przyszłość to OLED. Może również TV laserowe, który miałem okazję oglądać "w akcji" (Mistusbishi).

LaserVue się nie przyjmie. Za drogie i ludożerka chce płaszczaka na ścianę, maksymalnie na 1 cal grubości. LV mimo iż poczyniło w dziedzinie głębokości sprzęta znaczący postęp, nadal jest TV tylno projekcyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest definicja "bzdur"? Zdanie odmienne od Twojego? Przestań podciągać swoje indywidualne upodobania do rangi prawideł ogólnie obowiązujących to nie będziemy na Twoje wpisy odpowiadali.

Nieprawda, to właśnie Ty tak robisz, zobacz sobie wyżej co piszesz.

 

Mnie bardziej dziwi dla czego do Ciebie nie dociera że ja wiem że za to jest odpowiedzialny zasilacz .... ale faktu zastanego to nie zmienia. A nawet gdyby zaczęli montować mocniejsze zasilacze to plazma na białym pobierała by ~KW ... oczywiście odpowiedziałeś kiedyś "skąd to mogę wiedzieć" ... po prostu drogą dedukcji. Powiedzmy że plazma na białym pobiera 400W i daje 60 cd jasności (przy wymaganych 180) ... więc jeśli damy zasilacz tak mocny że pozwoli 3x zwiększyć jasność ekranu na białym pokryciu, to można się domyślić jaką moc będzie musiał pobrać z gniazdka wzgl. obecnych 400W przy tych "ciemnych" 60 cd. (cały czas oczywiście mowa o wyświetlanie białego na całym ekranie - już nie musisz mi tu pisać o oczywistościach że zasilacz komputerowy 800W w idle nie pobiera nawet połowy tego :] )

Ale napiszę że pobierane waty z sieci to nie to samo co "moc świecenia".

Wiem że wiesz że to zasilacz, mój wpis był adresowany do innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, to właśnie Ty tak robisz, zobacz sobie wyżej co piszesz.

Ty natomiast piszesz prawdy objawione. Jedynie słuszne. Kolejny autorytet z nominacji własnej. Widzę, że z braku argumentów już puszczają nerwy?

 

LaserVue się nie przyjmie.

 

Obawiam się, że możesz mieć rację :) Szkoda, gdyż obraz rewelacyjny. Czyli: zostaje OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w LCD wyłączysz tryb sklepowy to też wyświetla naturalny obraz (czyli 6500K,gamut sRGB, gamma 2,2 i wszystko w miarę liniowe ... oczywiście na jednym modelu będzie bliżej tego a na innym dalej) ... właściwie LCD potrafi wyświetlać bardziej naturalnie bo nie ma "pływania jasności" ... nawet red. Kulpa pisał że w plazmach trudno przez do sprecyzować gammę ... skoro Ja nie jestem dla Ciebie autorytetem to posłuchaj przynajmniej Kulpy ...

zapominasz o jednym

plazma kontroluje podświetlenie KAŻDEGO piksela osobno a LCD ma stałe podświetlenie

to dlatego najlepiej w tym tv wypada uśrednianie barw, czyli tryb dynamiczny i zbliżony, a najsłabiej tryb tzw kinowy/filmowy, z największą ilością przejść tonalnych

stąd te częste "maski" na twarzach w LCD (w przenośni, bo tak źle to nie wygląda, ale jednak wyraźnie gorzej niż na plazmie)... tutaj może właścicielom LCD się wydawać, że wszystko jest ok, ale jak ktoś ma plazmę to wychwyci takie rzeczy od razu

stąd mimo większej ostrości w LCD (konturów) to w niektórych ujęciach jednak plazma daje wrażenie większej ostrości (o czym pisał m.in. Filip Kulpa), czy różnorodności kolorów

 

[

Użytkownik don111 dnia 06.12.2010 - 00:52 napisał

oczywiście że tak, a wiesz dlaczego ? nie ma żadnych LCD w cenie od których zaczynają się plazmy... dotyczy to modeli w każdym rozmiarze

 

W oczywisty sposób nie masz racji. LCD 40" 100 Hz można już dostać za 1990 zł.

przy wielkości ok 40' różnice są niewielkie ale rozstrzał się robi przy coraz większych wielkościach

podaj mi tv LCD o wielkości ok 50', to porównamy jakie plazmy i jakie LCD można kupić w różnych przedziałach cenowych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapominasz o jednym

plazma kontroluje podświetlenie KAŻDEGO piksela osobno a LCD ma stałe podświetlenie

LCD za to kontroluje przysłanianie światła każdego piksela z osobna. Jedyne co możesz tutaj zarzucić LCD to ten czas reakcji matrycy(czas potrzebny na przysłonięcie światła ze stanu np. nieprzysłoniętego), ale z kolei na plazmach też jest problem (tyle że innej natury), generowany przez tworzenie barw za pomocą zmiany czasu świecenia piksela (PWM), który to problem minimalizuje się ditheringiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już śmieszy usilne udowodnienie właścicieli lcd że ich tv są najlepsze więc przestaje cokolwiek pisać bo to farsa!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

don111 masz taką w końcu plazmę? ja przymierzam się do tego panasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD za to kontroluje przysłanianie światła każdego piksela z osobna.

i co w związku z tym ? jaką wg Ciebie to daje korzyść w zestawieniu z całkowitą kontrolą jasności świecenie plazmy ?

 

don111 masz taką w końcu plazmę? ja przymierzam się do tego panasa

mam teraz 46py8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co w związku z tym ? jaką wg Ciebie to daje korzyść w zestawieniu z całkowitą kontrolą jasności świecenie plazmy ?

Nie ma migotania pikseli na półcieniach(plazmowe PWM), nie jest potrzebny dithering (czyli można nastawić przysłonienie subpiksela na np. 256 poziomów intensywności), zapewniona jest bardzo wysoka stabilność jasności (nie ważne czy mały jasny biały element, czy cały biały ekran ... kolor biały czyli 255/255/255 będzie miał stałą jasność). Nie zachodzi nierównomierne wypalanie pikseli ... właściwie zupełnie nie zachodzi wypalanie pikseli (wypala się cała lampa podświetlająca, którą na upartego można wymienić)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, niestabilność świecenia, migotanie, wypalanie... tragedia jednym słowem, słyszałem to już wielokrotnie tylko jakoś tego nie sposób dostrzec...

obejrzyj sobie ten filmik do końca i zobacz co w praktyce dla jakości obrazu daje kontrola każdego piksela z osobna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, niestabilność świecenia, migotanie, wypalanie... tragedia jednym słowem, słyszałem to już wielokrotnie tylko jakoś tego nie sposób dostrzec...

obejrzyj sobie ten filmik do końca i zobacz co w praktyce dla jakości obrazu daje kontrola każdego piksela z osobna

 

Widziałem ten filmik od początku do końca ... jest na prawdę ciekawy, ale nie pokazuje co daje przysłanianie jednego piksela na matrycy PVA w praktyce ... są tam niskokontrastowe IPS z aktywnym kontrastem dynamicznym i ew. lokalnym wygaszaniem podświetlenia. Ale mogę się zgodzić że pod kątem plazma wypadnie lepiej od owego PVA - bez dwóch zdań ... więc na LCD PVA (i IPS bez polaryzatora A TW) nie jest wskazane patrzyć z większych kątów ... a na plazmach można to olać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie redaktorami, forsiastymi znajomymi, poważnymi firmami to rynsztokowymi k**wami zaczynąją rzucać ;D

LCD-owcy niczego nie udawadniają, cały czas piszą o różnych gustach, agresja i zacietrzewienie plazmowców uznających ich własny gust za nadrzędny jest doprawdy zabawna :)))

 

tak, niestabilność świecenia, migotanie, wypalanie... tragedia jednym słowem, słyszałem to już wielokrotnie tylko jakoś tego nie sposób dostrzec...

 

 

Dla mnie to wady deklasujące plazmę - nie mogę widzieć ? nie mogę mieć takiego zdania ?, zabronisz mi ?, a może po raz kolejny ktoś z was napisze o bzdurach ??? No to sobie piszcie, ulżycie sobie, ubaw mam z was po pachy :))))

 

W plazmie można wykręcić kolory i ostrość do takiego samego poziomu jak ma LCD

Nie podkręcisz tak na plaźmie jasności, kontrastu choćbyś padł, kwiczał i nadal rzucał k**wami :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.