Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdy mieszkasz w mieście, gdzie co trochę są transformatory średnie/niskie i linie kablowe to, moim zdaniem, "filtracja kablem" ma znaczenie niezauważalne

 

Ja mieszkam w mieście i filtracja (o ile to filtracja) jest bardzo zauważalna - więc jak dla mnie ta teoria do kosza.

A szufladkowanie czy voo-doo czy sruu-duu nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Ważna jest zmiana w odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

 

Ja mieszkam w mieście i filtracja jest bardzo zauważalna - więc jak dla mnie ta teoria do kosza.

 

Zgadzam się, od razu do kosza.

Jeśli Twój kabel sieciowy eliminuje zakłócenia, które stwierdziłeś bez stosowania tego kabla, to mogę tylko

pogratulować świetnego kabla.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak liczyć długość takiego kabla? Czy liczymy od pierwszego punktu styku? Mam na myśli od listwy do odbiornika, czy może kabel doprowadzający z gniazdka do listwy też ująć w kalkulacji. Jakby nie liczyć 1 + 1 daje 2m :D

Zapomniałem dodać listwa jest od Tomanka TAP6 z filtrami Schaffnera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli nie "sumujemy". U mnie najlepiej wpisały się w Tomanka TAP8 - DC blocker.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wielki zamulacz zastanawiają mnie ludzie którzy to używają ,co więcej chwalą to ustrojstwo.

 

W moim systemie sprawdza się lepiej niż filtry. Filtry są zamulaczami a DC blocker "porządkuje".

Bez niego jest może troszkę szybciej i jaśniej, ale skala bałaganu powoduje, że chcę szybko wracać do DC blockera.

Tak więc nie jest to jednostronna poprawa, ale skala pozytywnych zmian jest zdecydowanie większa od skali negatywnych zmian. I na marginesie - byłbym daleki od generalizowania - zamulacz, nie zamulacz - jak ze wszystkim w audio. W jednym systemie będzie poprawa w drugim degradacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam czegoś do zasilania, chce spróbować yarbo 7000/8000/1100.

Jak jest z ich elastycznością?

1100 jest dość sztywny, nie chce zbytnio współpracować w układaniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie idealną długość kabla zasilającego jest 1.7 m, co odpowiada 1/4 długości fali dla częstotliwości 50Hz.

4x1.7= 6.8m w czasie 1/50 s czyli 0.02s, 6.8m/0.02s= 340m/s czyli prędkość dźwięku w powietrzu.

Genialne !!!

To prędkość opowiadanych głupot !!!

 

Znaczy kabel ma długość odpowiadająca fali głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dzius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x1.7= 6.8m w czasie 1/50 s czyli 0.02s, 6.8m/0.02s= 340m/s czyli prędkość dźwięku w powietrzu.

Genialne !!!

 

Bingo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, to jest bardzo śmieszne.

Jak wszystko co do tej pory tu napisałeś i jeszcze napiszesz.

Popełnienie błędu jest naturalne. Ignorowanie popełnionego błędu...

 

Tłumacz Sobie jak chcesz wszystko, Przecież i tak dla wielu z Was "kable nie grają" więc co by kto nie napisał i tak będzie dla Was brednią, jedynym właściwym wyjściem będzie pominięcie tej konwersacji i życzenie powodzenia w dążeniu do celu :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

P.S to o czym wspomniałem szerzej wyjaśniają także inne firmy produkujące kable zasilające do Audio. Wystarczy poszukać. Polecam publikacje swoich badań firm takich jak Black Rhodium, Synergistic Research, a ja się ucinam od dyskusji raz na zawsze, i nie słyszących pozdrawiam i współczuję ubytku w słuchu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gucio.

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

 

 

Tłumacz Sobie jak chcesz wszystko, Przecież i tak dla wielu z Was "kable nie grają" więc co by kto nie napisał i tak będzie dla Was brednią, jedynym właściwym wyjściem będzie pominięcie tej konwersacji i życzenie powodzenia w dążeniu do celu :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

P.S to o czym wspomniałem szerzej wyjaśniają także inne firmy produkujące kable zasilające do Audio. Wystarczy poszukać. Polecam publikacje swoich badań firm takich jak Black Rhodium, Synergistic Research, a ja się ucinam od dyskusji raz na zawsze, i nie słyszących pozdrawiam i współczuję ubytku w słuchu :)

 

Albo udajesz, że nie wiesz o co chodzi, albo jesteś tak zapatrzony w siebie, że ignorujesz resztę.

 

Przypominam zatem:

http://www.audiostereo.pl/kabel-sieciowy-diy_75039.html/page__view__findpost__p__4296491

 

To co tam napisałeś jest stekiem bzdur i dopóki nie przedstawisz cytatu z publikacji naukowej, nie związanej z dziedziną audio, która potwierdzi Twój wpis, będę uważał Twoje wypowiedzi za kupę wartą śmiechu jedynie.

 

P.S to o czym wspomniałem szerzej wyjaśniają także inne firmy produkujące kable zasilające do Audio. Wystarczy poszukać. Polecam publikacje swoich badań firm takich jak Black Rhodium, Synergistic Research, a ja się ucinam od dyskusji raz na zawsze, i nie słyszących pozdrawiam i współczuję ubytku w słuchu :)

 

Co szerzej wyjaśniają? To, że prędkość fali elektromagnetycznej w kablu miedzianym jest cztery razy mniejsza od prędkości fali dźwiękowej w powietrzu?!

 

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz Sobie jak chcesz wszystko, Przecież i tak dla wielu z Was "kable nie grają" więc co by kto nie napisał i tak będzie dla Was brednią

 

Bo tak jest w istocie. Grające sieciowki to brednie do kwadratu ;)

 

to o czym wspomniałem szerzej wyjaśniają także inne firmy produkujące kable zasilające do Audio. Wystarczy poszukać. Polecam publikacje swoich badań firm takich jak Black Rhodium, Synergistic Research, a ja się ucinam od dyskusji raz na zawsze, i nie słyszących pozdrawiam i współczuję ubytku w słuchu :)

 

Te "publikacje" to umiejętne tworzenie legend. Polega to na przedstawieniu jakościowego opisu z pominięciem analizy jakościowej. Tak skonstruowana praca nie miałaby żadnych szans na ukazanie się w poważnym czasopiśmie, w którym publikuje się tylko recenzowane teksty. Te bajeczki mogą si ukazywać tylko na stronach producenta, ewentualnie w audiofilskich periodykach, których czytelnicy z braku wiedzy łykną każdy idiotyzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo raczej mamy problem ze słuchem, a dokładnie z przetwarzaniem słuchowym. Niestety w wieku dojrzałym jest to praktycznie nie do wyleczenia.

Współczuję słyszącym inaczej.

p.s.

 

Tylko po jaką cholerę się wypowiadać o czymś czego się nie ogarnia?

 

Właśnie. Po co się wypowiadać na temat, którego albo się nie rozumie, albo się dobrze rozumie, ale z przyczyn czysto materialnych nie można napisać prawdy?

 

Kpina, wypominanie wieku i inne równie subtelne metody, to widać jedyny argument przemawiający za oszustwem kablowym, bo inne nie istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum to nie była kpina.

Prawdziwe współczucie.

Naprawdę.

Wybacz, nie pogadamy, bo nie mamy wspólnego tematu.

Miłego dnia.

Zgadza się. Zaślepienie i wiara we własną nieomylność to bardzo silne narzędzia.

 

Nie rozumiem czego mi współczujesz? Zazdrościsz zdrowego rozsądku? Kiedyś może do ciebie dotrze, że traciłeś czas na nie mające żadnego znaczenia bzdury. W związku z tym współczucie należy się tobie i tobie podobnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci dopiszę to abyś nie cytował mnie 20 razy dziennie - W POWIETRZU - ha teraz się zastanawiaj i żyj w niepewności o co chodzi, myślałem że taki ścisły umysł jak Twój zrozumie że chodzi o dźwięk, no tak sory przecież wg. Was kable nie grają ..... haha

 

Ułomność słuchu może być wrodzona - to nie koniecznie nikogo wina - przykre ale prawdziwe

 

To mój ostatni post w temacie. Żegnam.

 

Ciekaw jestem, czy rzeczywiście ostatni. widać podświadomie czujesz, że cala ta kablologia to czysty przekręt, ale boisz się do tego przyznać. Wierz, mi szkoda czasu na takie głupstwa, lepiej słuchać muzyki. Chyba, że sprzęt jest celem samym w sobie. W takim przypadku nie można ci już pomóc.

 

Napisałeś sobie motto, podziwiam Twoją samokrytykę :)

EOT.

 

J.w. Kolejny EOT :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz że oszukuję ludzi, idź do sądu.

 

Swoją drogą raz pewna osoba (pokroju Buma - takie same stereotypy) mi zarzuciła tak samo jak i Ty sam, że to wszystko ściema, ja krótko odpadłem i tu też o tym wspominałem, wyślę Ci 3 kable zasilające i Sobie porównasz odparłem, wiecie co usłyszałem ?

 

- ja nie mam nawet gdzie ich wpiąć, moje sprzęty mają kable na stałe.

 

Ciągle powtarzasz to samo w kółko kolego Bum, a czy próbowałeś, baaaaa.... czy miałeś w ręku chociaż raz kabel zasilający dedykowany do Audio klocków ? - to jest pytanie klucz do całej sprawy, człowieku zaślepiony własnymi przekonaniami podpartymi fizycznymi wzorkami. Byli byśmy dużo do przodu gdyby fizyka była już skończona i wszystko było możliwe do zmierzenia i określenia wzorkami.

 

Ah znowu udało Ci się mnie wywołać do tablicy.

 

Obejrzy sobie to:

 

 

i pomyśl trochę, jeśli potrafisz. To jest przyczyna tego "grania" kabli. Wiem, że to nie jest dobra wiadomość, ale nie martw się. Naiwnych nie brakuje i zbyt na te swoje sieciówki skręcane w kuchni się znajdzie.

 

A o fizyce, przynajmniej na razie nic nie mów, bo do niej nie dorosłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, nie pisaniem niczego odpowiedziałeś na każde z moich pytań.

 

Dziękuję, nie mam z kim dyskutować :)

 

Zauważ, że w żadnym moim poście Cię nie obraziłem, a Ty cały czas to próbujesz robić, pokazuje to także jak "niski" jesteś, a wypowiedź w sprawie fizyki utwierdza mnie w przekonaniu iż Twój umysł jest już skończony i więcej wiedzy nie jest wstanie przyjąć - Sory jeśli zabolało ale nie będę patrzył cały czas jak chcesz mnie obrazić

 

Przejrzyj sobie swoje wpisy, bo pamięć masz krótką ;)

 

Obejrzyj sobie uważnie ten filmik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo udajesz, że nie wiesz o co chodzi, albo jesteś tak zapatrzony w siebie, że ignorujesz resztę.

Żartujesz ? on na tym zarabia.Patrz na poniższą wymianę zdań:

 

A propo elastyczności popracowałem trochę i dało się zrobić tak elastyczny kabel, to na razie prototyp wykonany w ilości 2szt na tymczasowych wtykach Viborga. Przewodnik to wysokiej czystości miedź o przekroju 4mm2

Wow, wygląda świetnie. Uchyl rąbka konstrukcji

Wybacz, wrzuciłem go w ramach ciekawości, nie zdradzam co jest wewnątrz :)

Takich ciekawostek mam całą masę, gdyż kręcę je na co dzień., ale niestety nie mogę zdradzić szczegółowej budowy.

Jest możliwość wypożyczenia do odsłuchu i jaki byłby koszt zakupu w razie powodzenia ?

PW

 

 

Tak gdzie spotykają się ludzie DIY z całego świata, jest podobny wątek na temat kabli zasilających, ale ma tylko 2 strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlaczego ? Bo taka ilość wyczerpuje to zagadnienie w zupełności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Znalazłem na tej stronie http://black-rhodium.pl/2017/08/stream-nowy-kabel-zasilajacy-black-rhodium/

 

post-3254-0-52300300-1517850626_thumb.jpg

 

FALI PRĄDU ZASILANIA!

 

Już Ci dopiszę to abyś nie cytował mnie 20 razy dziennie - W POWIETRZU - ha teraz się zastanawiaj i żyj w niepewności o co chodzi, myślałem że taki ścisły umysł jak Twój

zrozumie że chodzi o dźwięk, no tak sory przecież wg. Was kable nie grają ..... haha

 

Kto się myli?

 

Myślę, że na stronie http://www.blackrhodium.co.uk/power.html nie ma ani słowa o tym, że jest to jak wyżej, albo, że jest to

ćwiartka fali dźwiękowej 50Hz w powietrzu.

Co ciekawe, to ich Librę 5A można kupić w długościach od 1 do 10m. Czyli, że nie musi być te 1,7m za każdym razem.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"This aligns very closely with the quarter wavelength of the 50 Hz mains frequency which is 1.7m,"

Jednak Polacy tego nie wymyślili, a niejaka Janine Elliot z Hifi Pig.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

"This aligns very closely with the quarter wavelength of the 50 Hz mains frequency which is 1.7m,"

Jednak Polacy tego nie wymyślili, a niejaka Janine Elliot z Hifi Pig.

 

http://hifipig.com/black-rhodium-stream-power-cable/

 

Dziękuję za info. Szkoda tylko, że ten pierd jest bez większej refleksji powielany.

Koniec z mojej strony, aczkolwiek zaczynam się domyślać związku pomiędzy mechanicznymi 50Hz i elektrycznymi w kablu.

Jeśli mi się uda obgadać ten temat ze znajomym, to może coś skrobnę.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

wydałem ponad 2k na kabel zasilający do wzmacniacza lampowego. Nie słyszę różnicy.

Czy w związku z tym muszę wymienić całą instalację w domu aż do pierwszej plomby na liczniku?

czy może upomnieć się o ten nowy licznik cyfrowy bo mam jeszcze taki stary trójfazowy buczący z talerzykiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydałem ponad 2k na kabel zasilający do wzmacniacza lampowego. Nie słyszę różnicy.

Czy w związku z tym muszę wymienić całą instalację w domu aż do pierwszej plomby na liczniku?

czy może upomnieć się o ten nowy licznik cyfrowy bo mam jeszcze taki stary trójfazowy buczący z talerzykiem

 

Jeżeli nie słyszysz różnicy to po co przepłacać ?

Nie musisz wymieniać instalacji, nie wiele to wniesie, jeżeli aktualny system nie jest wystarczająco różnicujący i nie wykazuje zmian kabli zasilających.

Ja bym się cieszył i zainwestował w IC lub głośnikowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany IC czy głośnikowych to czasem przełom. Nawet długośc zmienia brzmienie czy ilośc drucików i ich grubośc. Idąc tym tropem zainwestowałem w zasilający co wydawało mi się podstawą, no bo przeciez od prądu wszystko sie zaczyna a tu taki klops. Kto mi to kupi teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany IC czy głośnikowych to czasem przełom. Nawet długośc zmienia brzmienie czy ilośc drucików i ich grubośc. Idąc tym tropem zainwestowałem w zasilający co wydawało mi się podstawą, no bo przeciez od prądu wszystko sie zaczyna a tu taki klops. Kto mi to kupi teraz?

 

To prawda. Zostaw na kolejny wzmacniacz, może tam "zagra" :)

 

PS. Kabel za 2 tys kupiłeś w ciemno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisany że najlepszy w tej cenie i nawet parę naukowych wywodów rzucone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.