Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
43 minuty temu, KrisNext napisał:

Rozumiem że dla ciebie metrowy kabelek RJ45 za ponad 200tyś PLN nie jest bzdurą ? I że jego cena jest adekwatna do wprowadzanej poprawy brzmienia? 

Przecież takie kuriozalne przykłady są w każdej dziedzinie nie tylko w audio. Ktoś sobie coś wymyślił wystrzelił cenę nie wiadomo skąd i dlaczego taką a zrobił to głównie dla rozgłosu. Nie wiem po co się tak tym ekscytować. Nie zmienia to faktu wpływu kabli zasilających na wiele urządzeń audio, głównie poprzez wpływ zakłóceń EMI. Zauważam, że wpływ tych wydaje się tym większy im więcej jest owych zakłóceń. Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych zwiększyła się popularność kabli zasilających bo coraz więcej osób zauważa ich wpływ w swoich systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek byłby poważny, gdyby nie takie rodzynki jak regulacja brzmienia systemu śrubkami scalającymy obudowę listwy zasilającej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kris_54701 napisał:

Wątek byłby poważny, gdyby nie takie rodzynki jak regulacja brzmienia systemu śrubkami scalającymy obudowę listwy zasilającej.

Dla każdego poważne będzie co innego. Śrubki trzeba dokręcić tak, aby "trzymały" wedle założeń. Ma być sztywno i trwale. Jednak to jest moje zdanie i nie będę się wybierał z nikim na wymianę słowną z tego tytułu. Poza tym w dziale DIY wiele rzeczy możemy robić sami chociażby zrobić kabel zasilający w innej koncepcji niż np. używany komputerowy i sprawdzić, czy jest jakaś różnica dla mnie w moim systemie. Jeszcze łatwiej jest z kablami głośnikowymi. Tylko prawda jest taka, że jak system wszystko częściowo zlewa to ciężko bawić się w wyłapywanie różnić z brzmienia, które nazwałbym "ogólnym".  Niby pokazuje wiele, ale tak naprawdę bardzo dużo zakrywa, co utrudnia szukania różnic. Wszystko jest w tym przypadku kwestią dobrego "czystego" zasilania i poprawności ukadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszysko się zgadza poza porównywaniem zasilających do głośnokowych czy sygnałowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kris_54701 napisał:

wszysko się zgadza poza porównywaniem zasilających do głośnokowych czy sygnałowych.

Przewody sieciowe mają w praktyce większy wpływ na dźwięk niż interkonekty i dużo większy niż głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Wątek byłby poważny, gdyby nie takie rodzynki jak regulacja brzmienia systemu śrubkami scalającymy obudowę listwy zasilającej.

Na odpowiednio rozdzielczym systemie (sprawdzałem to na systemie studyjnym za jakieś 500 tys. zł ale to nie wartość robi robotę tylko dobranie i tuning elementów) i doświadczonym, wrażliwym uchu, słychać każdą zmianę, być może i byłoby słuchać śrubki. 

Co powiesz na to, że moja oryginalna, tłoczona płyta niezłej jakości brzmi minimalnie (ale słyszalnie) gorzej niż ta sama płyta przegrana na miejscu na tuningowanej, profesjonalnej kopiarce płyt, za to na nośniku za 1 zł? Kopia  brzmi lepiej (wydaje się, że jest tam więcej harmonicznych), ale przecież to nie jest oryginalne nagranie tylko już jakoś zmodyfikowane, czyż nie? No i na przeciętnym systemie różnicy nie słychać... 

No i co w takim razie, to lepiej czy gorzej? Nie ma jednej odpowiedzi, każdy lubi co innego i inaczej do tematu podchodzi. 

Np. na bukiet i smak wina wpływ mają różne gatunki pleśni w piwnicy, w której dojrzewa w beczkach. Nie mówiąc o pochodzeniu dębu na beczki i tysiącu innych mniejszych i większych rzeczy. 

Ja się nauczyłem tego, że nie zakładam z góry że coś jest możliwe lub nie, dopóki nie sprawdzę. I nawet wtedy nie twierdzę, że coś jest tak lub tak, po prostu ją mogę coś odczuć a ktoś inny nie. A przecież nasz słuch się różni, nie tylko między ludźmi ale i także nasz własny się zmienia, częściej niż nam się wydaje. Chyba każdy to czasem słyszy, ten sam system raz nam gra lepiej, raz gorzej. 

Oczywiście można by zrobić w pełni profesjonalne eksperymenty, wszystko rejestrować i analizować, tylko to nie jest moim zdaniem temat do diy. Tutaj mamy wymieniać doświadczenia, z których inni skorzystają lub nie. 

Jeśli ktoś słyszy śrubki to ja nie mówię z góry, że to niemożliwe. Ale chętnie bym to sprawdził i wtedy mógłbym coś o tym powiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Przemmo napisał:

Załóżcie sobie jakiś wątek dla siebie i piszcie tam co sobie chcecie. A my też tam będziemy czasem zaglądać, żeby sobie humor poprawić i na pewno nie będziemy z tym tam u Was polemizować

Dobrze prawisz, dać Ci wódki ? 

stop, czekaj...

dać Ci wina, takiego za 200zł abo i droższego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemmo napisał:

Dla wielu bez sensu jest zapłacenie za stare auto kilku czy kilkudziesięciu milionów złotych, ale czy to znaczy, że tak ma być dla wszystkich? Nie oceniam tego jako bzdurę bo wiem, że tym ludziom sprawia to przyjemność. A mnie za to sprawia przyjemność oglądanie takiego auta od czasu do czasu na jakiejś wystawie i jestem po prostu wdzięczny ludziom, dzięki którym jest to możliwe. 

Piję przynajmniej kilka razy w roku wina za 200 zł i więcej, co dla większości ludzi jest totalnie bez sensu. A ja się tylko uśmiecham, bo to jedna z moich pasji, którą rozwijam 20 lat i wiem, że 20 lat temu nie byłbym w stanie tego tak docenić jak dziś. I bez stresu wypijam w kilka godzin te 200 zł, mam z tego ogromną radość i nie interesuje mnie, czy inni to rozumieją. To moja pasja. 

I powiem Ci tak już konkretnie w temacie - mam znajomego z branży dźwiękowej, który całe życie temu poświęcił, projektuje i realizuje duże instalacje nagłośnienia (teatry, sale koncertowe, itd.), jest też reżyserem dźwięku. Ma w studio do różnych potrzeb kilka par kolumny za ok. 60-80 tys. zł plus kable do nich za... 200 tyś. Słuchałem tego, robi wrażenie...

I co, też to jest bzdura? A za przeproszeniem co Ty o tym wiesz? Ile takich zestawów i kabli przesłuchałeś? Czy jesteś aż takim ekspertem, że możesz wydawać bezwzględne oceny?

Nie ma w ogóle czegoś takiego, ocena zawsze jest subiektywna i kropka. A adekwatna kwota zależy od portfela i własnych preferencji. Mnie np. śmieszą ludzie którzy kupują sobie majtki Calvina Klaina albo koszulki Lacoste, no i co z tego? Mają takie prawo, byle nosili czyste ?

Teraz uwaga do wszystkich, którzy tylko krytykują (nie tylko tu, to samo jest w akustyce i kilku innych tematach) - zostawcie nas w spokoju, tych, którzy szukają i próbują. Szanujcie nasz czas i nasze zdanie. My nie chcemy czytać Waszych opinii, ciągle takich samych, zaśmiecacie tylko nasze wątki. To jest wątek dla nas, gdzie ludzie bardziej doświadczeni przekazują swoje obserwacje innym, którzy szukają informacji. 

Powiem szczerze, gdybym był adminem to bym takich ludzi w danych wątkach blokował, bo tylko bez sensu generują śmieci i budzą złe emocje. Czytam regularnie fora zagraniczne i co ciekawe tam nie ma takich problemów, jak ktoś napisze że w coś tam nie wierzy to szybko dostaje prośbę o wycofanie się i się dostosowuje. Dlaczego to nie jest możliwe u nas? 

Na waszym miejscu poświęciłbym ten czas na słuchanie swojej ulubionej muzyki, bo przecież o to nam wszystkim w końcu chodzi. 

Załóżcie sobie jakiś wątek dla siebie i piszcie tam co sobie chcecie. A my też tam będziemy czasem zaglądać, żeby sobie humor poprawić i na pewno nie będziemy z tym tam u Was polemizować ?

 

 

Mądrego zawsze warto posłuchać, to co napisałeś jest w punkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemmo napisał:

Powiem szczerze, gdybym był adminem to bym takich ludzi w danych wątkach blokował

image.png.e8ae6bea2cb12bea1cc30825b7b7b389.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, boomaga napisał:

Dobrze prawisz, dać Ci wódki ? 

stop, czekaj...

dać Ci wina, takiego za 200zł abo i droższego. 

Są zupełnie uczciwe wina za 30-40 zł więc wiesz, szybka zarzuta i chętnie przyjmę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Porównanie brzmienia zasilających do czegokolwiek innego w systemie i poza nim jak np. wina jest trochę nie bardzo dokładne. 

2. Jezeli sygnałowy i głośnikowy gra, to i zasilający zagra

3. Jezeli w coś wierzę to tak jest

4. Uzasadnienie że masz zbyt tani system by dosttrzec różnicę jest dosyć mocno nadużywany w kręgach, gdzie chodzi o duże pieniądze.

5. Jeśli mam zarzucone, czy zaproponowane sprawdzenie co gra, a co nie, to szybko odpowiadam. Nawet na śmietnikowym systemie sygnałowy i głośnikowy gra. Płyta też gra jak jest skopana. 

5. Autosugestia czy tez slepa wiara jest nagorzym złem współczesnego świata.

14 minut temu, Przemmo napisał:

Są zupełnie uczciwe wina za 30-40 zł więc wiesz, szybka zarzuta i chętnie przyjmę ?

 

Jeśli kolega nie odróżni wina za trzy dychy od tego za dwie stówy, to jest różnica pomiędzy jednym a drugim czy jej nie ma. Z drugiej strony, czy to samo wino pite z dwóch kieliszków może inaczej smakowac? Mam nadzieję że robi się takie ślepe testy. Które wino jest lepsze, to za trzy dychy, czy to za dwie stówy? Według specjaloistów z chodnika czytaj osłuchanych w sprawach audio, to winko za 3,5 PLN jest jest lepsze i potwierdzi to każdy prawdziwy alkohofil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris, odbiegamy od tematu wątku. Nie będę z Tobą o tym tutaj polemizował. Właśnie po to napisałem co napisałem, żeby ograniczyć ilość śmieciowych dla tematu wpisów. Jeśli chcesz to ciągnąć, zapraszam na priv. 

A jeśli masz coś merytorycznego do dodania w temacie kabli diy to pisz, naprawdę chętnie przeczytam, bo po to tu jestem, tak samo jak większość czytelników i uczestników dyskusji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcinkę w spokojną sielankę. Celem mojego wpisu było przywrócenie wątku do pionu, ale jak widzę, wiekszosć tutaj woli lezeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego wina bo nie pił wina??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtyki to to jest najlepsza wtyka :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ten nie powinien jakiegokolwiek DIY wykonywać polecam seans obejrzeć do końca

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ryzyka nie ma zabawy. Kolega chyba na 110v eksperymentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

chyba na 110v eksperymentuje.

Widać , że na niektórych eksperymentach było po kilkadziesiąt tys wolt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ttakie niegrożne maloamperazowe. Niebezpieczne jes to  z gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami moje boje ciąg dalszy...

Zrobiłem kolejny kabel sieciowy. Tym razem skorzystałem z posiadanego wcześniej wtyku - ósemki Furutech FI-8N (R), czyli rodowanego. Wcześniej był na LAPP kablu, a tym razem ponownie skorzystałem z kabla KaCsa KC-FP25 UP-OFC 6N (miedź 6N UP-OFC). Zamówiłem też wtyk schuko Viborg VE501R (rodowany), ale ponieważ w tym dniu akurat nie było go na stanie w zasobach sklepu BlackDotAudio, to otrzymałem bardzo miłą propozycję... Pan Karol jest świetny w tym, co robi - zamiennie, po konsultacji ze mną, wysłał mi bez dopłaty (!) droższy i bardzo fajnie zbudowany wtyk NeoTech NC-P312-OFC (również z elementami na miedzi UP-OFC).

I tym sposobem powstał fajny kabelek do mojego źródełka, który widzicie na poniższym zdjęciu. Dziękuję BlackDotAudio ?

Co do odsłuchów, to nie podejmę się, bo ostatnio za dużo zmian - nowe lampy we wzmacniaczu, a dodatkowo wymieniłem kilka kabli jednocześnie - takie małe "stadko" na Viborgach 511R (rodowanych) i poprzednio już posiadany na Viborgu 501G (złoconym).

Wszystko to teraz się ładnie układa, a ja jestem "szczuplejszy" o całkiem ładną kasę (Bogdan_, a myślałeś, że jedynie trolluję? ?).

Jak widać, wszystko jest okablowane przewodem KaCsa, który ma dosyć długi czas wygrzewania. Pierwsze wnioski są obiecujące (detal, kontrola, niezły bas), choć gram przecież na nowiutkiej kwadrze lamp 6CA7 Electro Harmonix, która będzie potrzebowała mimimum tygodnia intensywnych odsłuchów, aby osiągnąć odpowiednie brzmienie.

Oczywiście, nie bawię się w żadne oploty, ferryty i inne "ozdobniki biżuteryjne". Gołe wtyki, goły kabel i tak jest moim zdaniem dobrze. A tą serię wtyków Neotech (mam tylko schuko) szczerze polecam - montaż jest o wiele przyjemniejszy i łatwiejszy (szybszy), aniżeli w przypadku Viborgów. Dobra jakość materiałów i marka, którą chyba bardziej ostatnio preferuję od przereklamowanych bazowych wtyków Furutech, które są też droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stadko.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowych odsłuchach kilka wniosków:

Najlepiej gra konfiguracja kabli na wtykach:

Źródło: Furutech/Neotech (tu nie ma specjalnie wyboru, bo tylko jeden kabel mam na ósemce);
DAC: Rodowane Viborg 511
Wzmacniacz: Pozłacane Viborg 501 (na rodowanych było za jasno i bez odpowiedniej masy)
TAP4 (ściana -> listwa): Rodowane Viborg 511

I tu uwaga: Najlepsze efekty jednak po wpięciu wszystkiego do listwy filtrowanej, a nie wprost do ściany.

Tak więc na poziomie źródła (DAC/transport) dobrze sprawdzają się analityczne wtyki.
Wzmacniacz (przynajmniej u mnie) lepiej gra na miedzi złoconej - fajniejsza średnica, dźwięk bardziej 'dociążony'.

Kabel KacSa wg mnie sprawdza się, choć te ok. 30 godzin wygrzewania to trochę jeszcze za mało. Okablowanie całego systemu typowymi długościami (1,5 m) to nieduży koszt, a dźwiękowo w zupełności wg mnie na poziomie. Scena prawidłowa (na linii głośników i w głąb), stereofonia dobra (nawet w moim pomieszczeniu ze sporymi ograniczeniami), a dodatkowo jest precyzja i mikrodetal - wszystkie "smaczki" czytelne, przyjemne w odbiorze, brak natarczywości.

No i nowe lampy Electro-Harmonix'a - 6CA7, to wg mnie najlepszy wybór do wzmacniacza MT3 (przez parę lat grałem na EL34, które może i były nieco bardziej "kolorowe" na średnicy, ale za to miały mniej precyzyjny bas). Lampy 6CA7 to jak dotąd jedyne z testowanych przeze mnie, gdzie na tym wzmacniaczu lepiej zagrały na trybie triodowym - wszystkie dotychczas (w tym oryginalne chińskie, oraz EL34) lepiej grały w trybie pentodowym, który w pomiarach wypada gorzej, a brzmiał wtedy lepiej... Podobnie twierdził redaktor Pacuła w jednym z testów tej lampy. Na 6CA7 wszystko wydaje się jeszcze bardziej naturalne, a wokale to już praktycznie czysta perfekcja. Szczerze polecam te lampy do tego Xindaka - nic lepszego w cenie 400-800 zł nie kupicie ? To opinia na bazie 5 lat odsłuchów tego modelu urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lete napisał:

Po weekendowych odsłuchach kilka wniosków:

Najlepiej gra konfiguracja kabli na wtykach:

Źródło: Furutech/Neotech (tu nie ma specjalnie wyboru, bo tylko jeden kabel mam na ósemce);
DAC: Rodowane Viborg 511
Wzmacniacz: Pozłacane Viborg 501 (na rodowanych było za jasno i bez odpowiedniej masy)
TAP4 (ściana -> listwa): Rodowane Viborg 511

I tu uwaga: Najlepsze efekty jednak po wpięciu wszystkiego do listwy filtrowanej, a nie wprost do ściany.

Tak więc na poziomie źródła (DAC/transport) dobrze sprawdzają się analityczne wtyki.
Wzmacniacz (przynajmniej u mnie) lepiej gra na miedzi złoconej - fajniejsza średnica, dźwięk bardziej 'dociążony'.

Kabel KacSa wg mnie sprawdza się, choć te ok. 30 godzin wygrzewania to trochę jeszcze za mało. Okablowanie całego systemu typowymi długościami (1,5 m) to nieduży koszt, a dźwiękowo w zupełności wg mnie na poziomie. Scena prawidłowa (na linii głośników i w głąb), stereofonia dobra (nawet w moim pomieszczeniu ze sporymi ograniczeniami), a dodatkowo jest precyzja i mikrodetal - wszystkie "smaczki" czytelne, przyjemne w odbiorze, brak natarczywości.

No i nowe lampy Electro-Harmonix'a - 6CA7, to wg mnie najlepszy wybór do wzmacniacza MT3 (przez parę lat grałem na EL34, które może i były nieco bardziej "kolorowe" na średnicy, ale za to miały mniej precyzyjny bas). Lampy 6CA7 to jak dotąd jedyne z testowanych przeze mnie, gdzie na tym wzmacniaczu lepiej zagrały na trybie triodowym - wszystkie dotychczas (w tym oryginalne chińskie, oraz EL34) lepiej grały w trybie pentodowym, który w pomiarach wypada gorzej, a brzmiał wtedy lepiej... Podobnie twierdził redaktor Pacuła w jednym z testów tej lampy. Na 6CA7 wszystko wydaje się jeszcze bardziej naturalne, a wokale to już praktycznie czysta perfekcja. Szczerze polecam te lampy do tego Xindaka - nic lepszego w cenie 400-800 zł nie kupicie ? To opinia na bazie 5 lat odsłuchów tego modelu urządzenia.

Świetny opis. Sam zastanawiam się nad tą KaCsa. Jakiś wtyk 8 muszę załatwić do Yamaszki streamer:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

 Jakiś wtyk 8 muszę załatwić 

Ja bym się pokusił by wymienić w streamerze na IEC o ile jest na tyle miejsca (2-5zł zakup) no chyba że Furutecha 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Pszczyna napisał:

Ja bym się pokusił by wymienić w streamerze na IEC o ile jest na tyle miejsca

Owszem, tylko NIE WOLNO podłączać środkowego (PE) bolca do masy urządzenia.

 

28 minut temu, Pszczyna napisał:

(2-5zł zakup) no chyba że Furutecha 

Szczerze, to z tym jest "trochę" roboty, na tyle żeby nie było warto się żydzić na najtańsze gniazda. Od razu wstawić złocone lub rodowane, jak nie Furu to chociaż Valaba lub Sonarquesta od Chińczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wstawiłem do Denon DCD 720AE te kabelki od lampki nocnej to śmiech pewien producent z mej okolicy chałupnikowi płaci za zalanie wtyczki 0,8gr/szt a wtryskarka ma 3-trzy grzałki po 1,5Kw + pompa hydrauliczna +pompka do wody + woda jako chłodziwo +oświetlenie+własna robocizna to koszty własne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, McGyver napisał:

Owszem, tylko NIE WOLNO podłączać środkowego (PE) bolca do masy urządzenia.

 

Szczerze, to z tym jest "trochę" roboty, na tyle żeby nie było warto się żydzić na najtańsze gniazda. Od razu wstawić złocone lub rodowane, jak nie Furu to chociaż Valaba lub Sonarquesta od Chińczyka.

Co zrobić z PE? Zostawić go w powietrzu? 

Kroić na razie nie będę bo streamer jest na gwarancji. Mam swoją listwe sieciowa z filtracją i tak myślę żeby zapodac jakiś lepszy kabelek. Pod Lyngdorfa 3400 dałem wtyki Viborga z kablem Yarbo 1100 i jest mega poprawa. 

Ciekawe czy będzie jakiś progres jak wstawię lepszy kabelek od liswty do Yamahy która robi mi tylko za transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szczypior88 napisał:

Co zrobić z PE? Zostawić go w powietrzu? 

Kroić na razie nie będę bo streamer jest na gwarancji. Mam swoją listwe sieciowa z filtracją i tak myślę żeby zapodac jakiś lepszy kabelek. Pod Lyngdorfa 3400 dałem wtyki Viborga z kablem Yarbo 1100 i jest mega poprawa. 

Ciekawe czy będzie jakiś progres jak wstawię lepszy kabelek od liswty do Yamahy która robi mi tylko za transport. 

Zobacz czy masa urządzenia ma bezpośrednie połączenie z obudową. Jeżeli nie ma to PE dajesz na obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szczypior88 napisał:

Co zrobić z PE? Zostawić go w powietrzu?

Tak jak tu: 
spacer.png

 

9 minut temu, szczypior88 napisał:

Ciekawe czy będzie jakiś progres jak wstawię lepszy kabelek od liswty do Yamahy która robi mi tylko za transport. 

U mnie dobra sieciówka robi największą różnicę przy DACu i transporcie. Przy monoblokach o tyle o ile...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, McGyver napisał:

U mnie dobra sieciówka robi największą różnicę przy DACu i transporcie

Jakimi cechami, właściwościami, parametrami charakteryzuje się dobra sieciówka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Jakimi cechami, właściwościami, parametrami charakteryzuje się dobra sieciówka?

Nie zastanawiam się nad tym. Oceniam wyłącznie brzmieniowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.