Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioShow


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, uważaj lepiej na drodze :)

Jeszcze raz "Utopijna" rekawiczka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, już po ... zmęczenie ogromne (przez ostatnie trzy doby spałem 8 godzin :), ale radość jeszcze większa ze spotkania forumowiczów. Okazało się że w realu są to super koledzy, gotowi w każdej chwili do pomocy. Chciałbym wszystkim jeszcze raz podziękować, tym razem na łamach forum.

Dzięki również za uwagi odwiedzających nas forumowiczów. Wasze opinie i uwagi są dla nas cenne więc nie słodzić, mówić co i jak!!! Urządzenia które grały są w większości wciąż poprawiane, więc przydadzą się nam wasze krytyczne wypowiedzi. My często nie widzimy wad swoich "dzieci".

 

Robert

Ps. Jak odeśpię, to napiszę coś więcej.

Dobra nie słodzić. Bo o tym co mnie urzekło napisałem wyżej . Co jakiś czas gdzieś na wyższej średnicy pojawiał się rezonans, potrafiło troszeczkę zakłuć. Góra jakby , ale to odrobinkę skompresowana i tutaj wstęgi grały chyba lepiej, ale to brak wygrzania raczej. System grał bardzo dobrze z kulkami, ale dużo gorzej z kolumnami Lulu , słuchać było potencjał, ale wymagały chyba drugiego systemu zbudowanego specjalnie pod nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem to pojechałeś... Bębny na kulkach brzmiały naprawdę prawdziwie. Może brakowało troszeczkę zejścia , ale to monitory w końcu.

pisalem bez jakiejkolwiek zlosliwosci . Dopiero tetaz gdy przeczytalem wlasny post widze ze sprecyzowalem swoja mysl bardzo niefortunnie . Oczywiscie w odnirsieniu do monitorow . bas mial niskie zejscie ograniczone . druga sprawa to to ze tannoy znakomicie napedzone tez potrafia zagrac niezle .

Oczywiscie podobalo mi sie , bez dwoch zdan .

 

Z tym porównaniem to pojechałeś... Bębny na kulkach brzmiały naprawdę prawdziwie. Może brakowało troszeczkę zejścia , ale to monitory w końcu.

pisalem bez jakiejkolwiek zlosliwosci . Dopiero tetaz gdy przeczytalem wlasny post widze ze sprecyzowalem swoja mysl bardzo niefortunnie . Oczywiscie w odnirsieniu do monitorow . bas mial niskie zejscie ograniczone . druga sprawa to to ze tannoy znakomicie napedzone tez potrafia zagrac niezle .

Oczywiscie podobalo mi sie , bez dwoch zdan .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Był drugi system zbudowany pod kolumny lulu, jednak były różne inne próby które różnie się sprawdziły. Może byłeś w złym momencie, bo to naprawdę fajnie grało.

Ps. Dzięki za "PRAWDZIWE" wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był drugi system zbudowany pod kolumny lulu, jednak były różne inne próby które różnie się sprawdziły. Może byłeś w złym momencie, bo to naprawdę fajnie grało.

Ps. Dzięki za "PRAWDZIWE" wypowiedzi.

Tak przy okazji wyszło jak ważna jest analogówka w DACu. Te parę minut kiedy grał mój, pokazały , że pasywki I/V już nie będę więcej zostawiał samej sobie. Tam musi być opamp lub lampa. Teraz w całości rozumię McGyvera, że tak obstaje przy lampizacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed osobami, które napracowały się nad odtwarzaczem CD i głośnikami w drewnie, ale moim skromnym zdaniem

to zestawienie i dźwięk płynący z tego połączenia nie był godny pokonania odległości 600 km aby rozkoszować się nim,

z drugiej strony brzmienie w powyższym wydaniu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż zestawienie innego odtwarzacza z leciwymi kolumnami głośnikowymi Yamaha z berylowymi kopułkowymi głośnikami było o niebo lepsze. Jednak ta ciężka praca, którą szanowni Panowie wykonali jest bezcenna i chwała Wam za to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19798-077918500 1289170013_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahh! Jestem w domu! Było GRUUUBO!Wspaniali ludzie! Z wiedzą, z pasją! Czułem się świetnie! Szkoda że to już koniec :/ Kilka fotek:

 

Otóż tak: podłączone i osłuchane zostało ponad 30 konfiguracji. Bardzo dobrze zagrały jakieś 3 lub 4.

Po czym to można było poznać!? Otóż w tych momentach była pełna zgodność, że GRA! Niektóre panie mdlały! Prosiły o jakąś wentylację, wachlarz, chłodzenie ciała! Widziałem łzy na oczach panów! Wszyscy nie mogli się dopchać! Aż wyskakiwały korki w zasilaniu!

 

Jeżeli ktoś nie trafił w porę to trudno :) Straciliście dużo, a drugiej identycznej szansy nie będzie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-039729500 1289173491_thumb.jpg

post-17391-036113800 1289173502_thumb.jpg

post-17391-092259900 1289173512_thumb.jpg

post-17391-091194700 1289173522_thumb.jpg

post-17391-011922700 1289173533_thumb.jpg

post-17391-042518200 1289173542_thumb.jpg

post-17391-042677800 1289173552_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

yeahh! Jestem w domu! Było GRUUUBO!Wspaniali ludzie! Z wiedzą, z pasją! Czułem się świetnie! Szkoda że to już koniec :/ Kilka fotek:

 

Otóż tak: podłączone i osłuchane zostało ponad 30 konfiguracji. Bardzo dobrze zagrały jakieś 3 lub 4.

Po czym to można było poznać!? Otóż w tych momentach była pełna zgodność, że GRA! Niektóre panie mdlały! Prosiły o jakąś wentylację, wachlarz, chłodzenie ciała! Widziałem łzy na oczach panów! Wszyscy nie mogli się dopchać! Aż wyskakiwały korki w zasilaniu!

 

Jeżeli ktoś nie trafił w porę to trudno :) Straciliście dużo, a drugiej identycznej szansy nie będzie :P

 

Melduję się i ja, właśnie wszedłem do domu. Piotrek, pięknie napisane :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gorszych konfiguracjach znikała już duma z twarzy, zaczynały się szepty, oczy gdzieś błądziły, wychodziliśmy do korytarza żeby nie słuchać, byle skończył się utwór, wreszcie zaczynało się sortowanie płytami, potem interkonektami, aż wstęga napuchła :)

 

Jedynym stałym elementem, który grał zawsze dobrze i ze wszystkim był transport-dac-pre Ricka. Szok! Niepozorny wygląd ale dla mnie REFERENCJA! Niestety w niedzielę już tego nie mieliśmy, bo Rick musiał jechać w sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panie, długooooo zapamiętam niektóre podane przez odwiedzających płyty np. ... Sepulturę, zbyt jasno brzmiącą orkiestrę, czy jakąś operę tak cicho nagraną że na maxa była podkręcona gałka w pre, a ledwo było coś słychać. W takich sytuacjach pokój pustoszał, a my musieliśmy szybko decydować czy narażać się pozostałym bardziej cierpliwym, czy właścicielowi takiego "cuda".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo pytań o swój odtwarzacz CD który pracował cała sobotę.

Poniżej kilka odpowiedzi:

Odtwarzacz był używany jako sam transport i jako kompletny odtwarzacz; wg opinii kolegów z forum i innych słuchaczy przetwornik w nim zaimplementowany najlepiej się "zgrał" z pozostałymi elementami naszego systemu.

Nie będę opowiadał o obudowie bo to kwestia gustu i estetyki tylko jakie były założenia przy jego budowie.

Zastosowałem napęd Philipsa CDPRO2 LF co niejako wymusiło układ top loader.

Z napędu wyprowadzony jest sygnał SPDIF który poprzez zewnętrzny kabel wraca do przetwornika CA.

Takie rozwiązanie pozwala na zabawę z innymi DACami.

DAC to układ opracowany przez Waldka (Waldi06).

Składa sie z 4 kości PCM1704K, przetwornika I/U na tranzystorach bipolarnych i bufora na fetach.

Układ jest symetryczny, posiada wyjścia XLR i RCA.

Obudowa jest konstrukcji mieszanej, MDF + aluminium + korek; to wszystko w celu maksymalnego usztywnienia i wytłumienia rezonansów.

To tyle krótkiego opisu, jeśli byłyby jeszcze jakieś pytania to zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff. nareszcie forum działa :-)

 

Panowie wielkie dzięki za ten weekend!

Sprzęt sprzętem, dźwięk dźwiękiem, ale atmosfera i towarzystwo... bezcenne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

uff. nareszcie forum działa :-)

 

Panowie wielkie dzięki za ten weekend!

Sprzęt sprzętem, dźwięk dźwiękiem, ale atmosfera i towarzystwo... bezcenne!

 

Dokładnie TAK! Jako organizator nie wypada mi się chwalić, ale sądzę że spotkanie było bardzo udane. Okazuje się że pasja jaką jest hi-fi łączy różnych z pozoru ludzi i pozwala nam się świetnie razem bawić. Tak właśnie traktuję tą przygodę, jako fajną zabawę i zdobycie nowego doświadczenia, a przede wszystkim jako nawiązanie nowych kontaktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapomniałem parasola, może ktoś go zabrał i nie został tam ?

 

 

został jakiś tylko nie pamiętam kto go zabrał

 

znaleźliśmy też lampę (oczywiście w naszym pokoju diy) właściciela proszę o kontakt na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za przesympatyczne spotkania.

Pasja, muzyka, wszystko fajne ale nie ma to jak kontakt w realu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapomniałem parasola, może ktoś go zabrał i nie został tam ?

Przy okazji ciekawostka...

Mój parasol został wydany innej osobie z szatni w Bristolu ,w zamian otrzymałem jakiś inny ! ... w sumie lepszy ;) miłe wyluzowane panie szatniarki cytuję: "proszę wziąć ten, co za różnica, przecież pada...zmoknie pan".....lekko skonsterowany podziękowałem :)))))))))

 

Przyznam że byłem bardzo ciekaw pokoju DIY jako uczestnik i współwystawca dwóch poprzednich edycji. Bardzo fajnie że ta nowa AudioSzałowa tradycja jest kontynułowana całkiem spontanicznie i przez osoby owładnięte pasją. Wielkie dzięki i szacun dla Paltona za organizację, stres i kawał dobrej roboty! innym za czas i wysiłek. Zawsze bezcennym doświadczeniem jest mozliwość sprawdzenia czy poddania ocenie wytworów własnych rąk.

Byłem wielce rozczarowany, w sobotę poprostu nie udało mi się wcisąć do środka:( w niedzielę było już trochę lepiej) nawet pare razy udało się czegoś posłuchać.

Nie mam jakoś wyrobionego zdania tym bardziej że zdaje sobie sprawę jak bardzo trudne jest zestrojenie systemu z elementów które przypadkowo zebrano i nie koniecznie było wiadomo czy do siebie pasują, czasem trzeba też trochę szczęścia :)

Nie mniej potencjał głośników Paltona i Lulu wyrażnie słyszalny. Wydaje mi się iż przesunięcie tonalne kulek w górę zdecydowanie do korekcji kablami lub innym "mięsistym" preampem. Przetworniczek rozdzielczy kulturalny poprostu bez uwag.

Dwa lata temu kolega Twonk ratował prezentację preampem Pana Maćka gdyż sytuacja była analogiczna, problemy z brakiem podstawy basowej lub za bardzo wywalona góra. W końcu udało się pod koniec drugiego dnia złozyć fajny system z monitorkami ArturaP.

Proponuję w przyszłym roku zrobić spotkanie kandydatów na neutralnym gruncie i przygotowac systemy wcześniej.

 

Dwa lata temu korzystałem z kondycjonera i kabli Redaktora więc miałem szczęscie, gdyby nie to prezentacja zakończyła by się katasrofą tylko przez fakt że przywiezlismy ze sobą wyłacznie Kimbera TC jako głosnikowy. Przez sam fakt wpięcia Veluma pojawił się bas i kolumny przestały byc agresywne, dzwiek poprawił się o kilka klas.

Załuje że nie słyszałem napędu Ricka....przydałoby się też więcej przetworników aby było z czego wybrać.

Poprostu systemy trzeba zgrać tego się nie przeskoczy.

Nie mniej atmosfera jak zwykle wyjątkowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o monobloki Utopii, to najbardziej mi się podobały jak grały na źródłach i pre Ricka plus kolumny Lulu. W muzyce klasycznej czarowało to barwą.

Natomiast monobloki Ugoda Teo podobały mi się w konfigu ze shigaraki, srebrnym pre, dacem McGyvera i kolumnami Lulu. Ale ugody grały też dość dobrze z kulkami. Quad był dość brutalny jeżeli chodzi o niedociągnięcia, myślę że wymagał pełnej liniowości i zestrojenia wszystkiego na płasko. Kiedy to było osiągane to grał :) Myślę że z kolumnami Lulu zagrał fajnie, kiedy jeszcze w piątek stała duża kanapa i pufy, rozbijało to taką okrutną falę przy średnim basie. No i nieskromnie powiem, że mój ulubiony konfig to był: źródło plus pre Ricka, quad i kulki, czyli finalne ustawienie z piątkowego wieczoru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz byłem na audioshow. Super grały kolumny lulu, kulki mistrzostwo wykonania. Wpadałem do pokoju co jakieś 7 razy w ciągu 6 godzin w sobotę i zawsze spotykałem się z super dźwiękiem i fajną atmosferą. W moim oczach wystawa to kilkadziesiąt pokoi handlowców, pot, zaduch, nie wart swojej ceny prestiżowy sprzęt do tego za głośne country i jeden pokój ludzi z pasją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Antoś, przetworników było chyba 5 :)

 

Dokładnie to 4+1, czyli cztery DIY i (zabrany na wszelki wypadek) mój Audionemesis DC1, który po szybkim porównaniu powędrował na półkę. Zdaje się że dac benpe testowaliśmy na kolumnach lulu i okazał się zbyt ciemny, żałuje że nie posłuchaliśmy jeszcze raz z moimi kulkami. Najlepiej uniwersalnie wypadł DAC Ricka, bardzo dobrze też DAC McGyvera, jednak ze względu na jaśniejszy charakter grał tylko z kolumnami lulu (prawdopodobnie wymiana lampek na cieplejsze załatwiłaby sprawę). Dac Krzyśka testowano beze mnie, wnioskuję że nie wpasował się w brzmienie (może sam właściciel się wypowie, lub ktoś kto przy tym był).

Tak więc urządzenie Ricka i MaGyvera to wysoka półka, chciałbym je przetestować na spokojnie u siebie.

 

Tyle w temacie Dac-ów na tą chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek podobały mi się kulki z gm70 ,nie było tak ostro na górze .

 

Ale bardzo dobre połączanie było:

 

- Pre i cd (jako transport) Ricka

- Dac McGyvera

- Kolumny lulu

- Monobloki na gm70

 

Szkoda ,że nie udało mi się powalczyć z moim pre ,w domu zrobiłem to w 5 minut jeden rezystor do masy :)

 

Bo fajnie grał tylko jeden kanał za głośno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.