Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioShow


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z szacunku dla odwagi i zaangażowania kolegów którzy brali czynny udział prezentowaniu pokoju 601 napiszę cos i od siebie.

Osobiście spedzilem około 15 min., wiec dane bylo mi słuchac tylko jednego zestawienia, gdzie grały "kulki" i dac na 4 pcm-kach. miło napisać mi teraz ze zastaw był wart pokoju w sobieskim, bylo wiele gorszych zestawów. Ale zły sprzet z grzecznoscie sie chwali a w dobrym szuka słabości, wiec napiszę kilka swoich uwag ktytycznych:

co do kolumn - stolarka bardzo ładna. Dzwiek: dół jak na tej wielkości monitorki bardzo ładny i konturowy (choć odrobine pudełkowy - stąd też moja aluzja podczas rozmowy z Paltonem o propozycji dołożenia odrobiny wełny owczej), bez zastrzezen średnica ale juz przejście średnicy i wysokie zostawiała wiele do życzenie, zreszta też w pokoju o tym powiedziałem że głośnik brzmiał jak świezutki co sie potwierdzilo - reasumując - mimo niedociągnięć kolumn mają one duze mozliwości ktore z czasem zostaną napewno doszlifowane - chetnie bym je raz jeszcze posłuchał (moze znow za rok na kolejnym audioshow)

I jeszcze jadna rzecz na którą zwrociłem uwage to KABLE - słychać było ze w mocnym stopniu ograniczały możliwości systemu. Warto im naprawde poswiecic troche uwagi. dorba sieciowka czasem zagra lepiej z gorszym cd-kiem anizeli cd-ek o klase lepszy na komputerowej sieciowce. podobnie sprawa sie ma z reszta okablowania. Ale ten problem dotyczył znacznej wiekszosci systemow prezentowanych na AS,natomiast może ktoś z was zwrocił uwage na dzwiek w pokoju Acoustic Zena, tam czuć było to jak pieknie i bez ograniczen jest oddawana muzyka - ale ceny na ktore wiekszosc z ludzi sobie nie moze pozwolic.

 

Najważniejsze ze światek DIY mogl sie zaprezentowac i pokazac ze naprawde dobry dzwiek mozna miec za mniejsze pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z szacunku dla odwagi i zaangażowania kolegów którzy brali czynny udział prezentowaniu pokoju 601 napiszę cos i od siebie.

Osobiście spedzilem około 15 min., wiec dane bylo mi słuchac tylko jednego zestawienia, gdzie grały "kulki" i dac na 4 pcm-kach. miło napisać mi teraz ze zastaw był wart pokoju w sobieskim, bylo wiele gorszych zestawów. Ale zły sprzet z grzecznoscie sie chwali a w dobrym szuka słabości, wiec napiszę kilka swoich uwag ktytycznych:

co do kolumn - stolarka bardzo ładna. Dzwiek: dół jak na tej wielkości monitorki bardzo ładny i konturowy (choć odrobine pudełkowy - stąd też moja aluzja podczas rozmowy z Paltonem o propozycji dołożenia odrobiny wełny owczej), bez zastrzezen średnica ale juz przejście średnicy i wysokie zostawiała wiele do życzenie, zreszta też w pokoju o tym powiedziałem że głośnik brzmiał jak świezutki co sie potwierdzilo - reasumując - mimo niedociągnięć kolumn mają one duze mozliwości ktore z czasem zostaną napewno doszlifowane - chetnie bym je raz jeszcze posłuchał (moze znow za rok na kolejnym audioshow)

I jeszcze jadna rzecz na którą zwrociłem uwage to KABLE - słychać było ze w mocnym stopniu ograniczały możliwości systemu. Warto im naprawde poswiecic troche uwagi. dorba sieciowka czasem zagra lepiej z gorszym cd-kiem anizeli cd-ek o klase lepszy na komputerowej sieciowce. podobnie sprawa sie ma z reszta okablowania. Ale ten problem dotyczył znacznej wiekszosci systemow prezentowanych na AS,natomiast może ktoś z was zwrocił uwage na dzwiek w pokoju Acoustic Zena, tam czuć było to jak pieknie i bez ograniczen jest oddawana muzyka - ale ceny na ktore wiekszosc z ludzi sobie nie moze pozwolic.

 

Najważniejsze ze światek DIY mogl sie zaprezentowac i pokazac ze naprawde dobry dzwiek mozna miec za mniejsze pieniadze.

 

 

Kable według mnie ,nie były od macochy :)

 

furtechy ,transparenty , kondo itp

 

ale takie rzeczy nie dopiera się w jeden wieczór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie uzywam kabla DIY jako kolumnowe i przez kilku moich znajomych (starych wilków audio) ocenione wyzej niz np Furukawy La Scala ktore porownywalem do nich, a kable nie tanie.

ale tak jak piszesz kable dobiera sie do jednego systemu czasem kilka miesiecy lub dluzej wiec dobor jednego wieczora jest bardzo trudny.

 

Acoustic zen :?? było coś takiego w sobieskim, jednak... chyba się ewakuowałem stamtąd, coś przegapiłem?

 

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam,

z szacunku dla odwagi i zaangażowania kolegów którzy brali czynny udział prezentowaniu pokoju 601 napiszę cos i od siebie.

Osobiście spedzilem około 15 min., wiec dane bylo mi słuchac tylko jednego zestawienia, gdzie grały "kulki" i dac na 4 pcm-kach. miło napisać mi teraz ze zastaw był wart pokoju w sobieskim, bylo wiele gorszych zestawów. Ale zły sprzet z grzecznoscie sie chwali a w dobrym szuka słabości, wiec napiszę kilka swoich uwag ktytycznych:

co do kolumn - stolarka bardzo ładna. Dzwiek: dół jak na tej wielkości monitorki bardzo ładny i konturowy (choć odrobine pudełkowy - stąd też moja aluzja podczas rozmowy z Paltonem o propozycji dołożenia odrobiny wełny owczej), bez zastrzezen średnica ale juz przejście średnicy i wysokie zostawiała wiele do życzenie, zreszta też w pokoju o tym powiedziałem że głośnik brzmiał jak świezutki co sie potwierdzilo - reasumując - mimo niedociągnięć kolumn mają one duze mozliwości ktore z czasem zostaną napewno doszlifowane - chetnie bym je raz jeszcze posłuchał (moze znow za rok na kolejnym audioshow)

I jeszcze jadna rzecz na którą zwrociłem uwage to KABLE - słychać było ze w mocnym stopniu ograniczały możliwości systemu. Warto im naprawde poswiecic troche uwagi. dorba sieciowka czasem zagra lepiej z gorszym cd-kiem anizeli cd-ek o klase lepszy na komputerowej sieciowce. podobnie sprawa sie ma z reszta okablowania. Ale ten problem dotyczył znacznej wiekszosci systemow prezentowanych na AS,natomiast może ktoś z was zwrocił uwage na dzwiek w pokoju Acoustic Zena, tam czuć było to jak pieknie i bez ograniczen jest oddawana muzyka - ale ceny na ktore wiekszosc z ludzi sobie nie moze pozwolic.

 

Najważniejsze ze światek DIY mogl sie zaprezentowac i pokazac ze naprawde dobry dzwiek mozna miec za mniejsze pieniadze.

 

Dzięki za cenne uwagi, właśnie na takich wpisach mi i jak sądzę kolegom z naszego pokoju, zależy. Sprzęt DIY ma to do siebie, że zazwyczaj jest ciągle ulepszany, więc trzeźwe spojrzenie z boku pomaga nam. Co do wełny owczej to miałem ją nawet w pokoju obok, kilka dni przed AS wyciągnąłem ją z kulek bo wydawało mi si, że jest lepiej. Bez wełny był lepszy atak ale pewnie było nieco ostrzej, szkoda że nie pomyślałem żeby wełnę jednak włożyć do środka. Powiem tylko, że mieliśmy tyle do przetestowania gratów, iż nie było czasu na to. Fajnie że miałem porównanie bezpośrednie z innymi uznanymi kolumnami, będzie ono przydatne.

Może napiszę kilka słów o kolumnach lulu. Gdy zobaczyłem spory wofer w kolumnach pomyślałem że może być ciężko. Okazało się że dosyć łatwo ujarzmiliśmy bas i było naprawdę fajnie. Oczywiście zupełnie inne brzmienie i DOBRZE! dzięki temu mogliśmy pokazać dwa różne systemy. Gdybym mógł, zestawiłbym jeszcze jaśniej grającą elektronikę, dla kulek zaś bardziej grającą średnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable według mnie ,nie były od macochy :)

 

furtechy ,transparenty , kondo itp

 

ale takie rzeczy nie dopiera się w jeden wieczór.

Nie sposób dobrać kabli kiedy trochę czas goni. Wpływ do wyłapania na spokojnie w domu znając swój system, nagrania, pomieszczenie. To nie był pokój odsłuchowy, w którym można się było wsłuchiwać w szczególiki, smaczki, niuanse gdzie kable mają wpływ. Tutaj też pewnie miały, ale osobiście nie wierzę, że ktokolwiek w tych warunkach byłby w stanie cokolwiek wyłapać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mieliśmy się bawić kablami, skoro publiczność czekała, a każdy chciał pokazać swój sprzęt. Raz wyszła przerwa pięć minut na kable, to wszyscy wyszli oburzeni, jeszcze ktoś na forum o tym napisał że czuł się rozczarowany i musiał wyjść z tego powodu. Zabawy z kablami to były w piątek. Poza tym niosą ryzyko uszkodzenia sprzętu jeżeli człowiek się spieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kable według mnie ,nie były od macochy :)

 

furtechy ,transparenty , kondo itp

 

ale takie rzeczy nie dopiera się w jeden wieczór.

 

Dwie siecówki były Furutecha, jedna Tary, reszta DIY, listew Sunlieste. Głośnikowe AQ midnight z kulkami i naima z wstęgą. Ic RCA Transparent referenc, Kondo, VH, srebrne DIY Arka 45, cyfrowa Tara ISM. Sądzę że w kablach mieliśmy jakieś naście tysięcy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł, zestawiłbym jeszcze jaśniej grającą elektronikę, dla kulek zaś bardziej grającą średnicą.

 

Prawde mowiac to nie tedy droga by jedna ułomność drugą łatac, sprzet musi byc na tyle przeźroczysty aby dobór komponentow byl tylko drobna zmiana charakteru w kategoriach odczuc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie siecówki były Furutecha, jedna Tary, reszta DIY, listew Sunlieste. Głośnikowe AQ midnight z kulkami i naima z wstęgą. Ic RCA Transparent referenc, Kondo, VH, srebrne DIY Arka 45, cyfrowa Tara ISM. Sądzę że w kablach mieliśmy jakieś naście tysięcy :)

 

i jeden z najbardziej oplutych przez audiofili Virtual Dynamics Power 3

 

który według mojego kolegi jest jednym z lepszych kabli do źródła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac to nie tedy droga by jedna ułomność drugą łatac, sprzet musi byc na tyle przeźroczysty aby dobór komponentow byl tylko drobna zmiana charakteru w kategoriach odczuc.

 

Ty, Mądrutek, nie wymądrza się tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję za dobre opinie. Najbardziej cenię sobie jednak towarzystwo Wasze i atmosferę :) dziękuję za to. Kochani spróbujcie przypomnieć sobie kto mógł wziąć mój parasol :)może ktoś oddał do szatni lub recepcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od kabli głośników, innych pierdół :)

 

kiedy następne spotkanie ?

Mam nadziej ,że wcześniej niż za rok :)

 

Nie długo będzie coś nowego do posłuchania u mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od kabli głośników, innych pierdół :)

 

kiedy następne spotkanie ?

Mam nadziej ,że wcześniej niż za rok :)

 

Nie długo będzie coś nowego do posłuchania u mnie :)

 

E u Ciebie co tydzień jest coś nowego do posłuchania :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to 4+1, czyli cztery DIY i (zabrany na wszelki wypadek) mój Audionemesis DC1, który po szybkim porównaniu powędrował na półkę. Zdaje się że dac benpe testowaliśmy na kolumnach lulu i okazał się zbyt ciemny, żałuje że nie posłuchaliśmy jeszcze raz z moimi kulkami. Najlepiej uniwersalnie wypadł DAC Ricka, bardzo dobrze też DAC McGyvera, jednak ze względu na jaśniejszy charakter grał tylko z kolumnami lulu (prawdopodobnie wymiana lampek na cieplejsze załatwiłaby sprawę). Dac Krzyśka testowano beze mnie, wnioskuję że nie wpasował się w brzmienie (może sam właściciel się wypowie, lub ktoś kto przy tym był).

Tak więc urządzenie Ricka i MaGyvera to wysoka półka, chciałbym je przetestować na spokojnie u siebie.

 

Tyle w temacie Dac-ów na tą chwilę.

 

Szkoda że przegapiłem porównania DAC`ów, z doświadczenia coś czuję że były duże różnice, hmmm przy tej ich ilości i możliwości kombinacji z preampami było zapewne więcej niż udało się posłuchac.

Poprzednio też odstawilismy fabrycznego Stelmacha który był do dyspozycji bo grał zbyt chudo i ostro i nawet brumił !, potem modyfikowanego marantza 94 tu odwrotnie zbyt tłusto i ciepło, dopiero Nos DAC Petera na TDA 1543 zagrał muzykę w tym konkretnym systemie. Nie oznacza to że Stelamch czy Marantz są złe one poprostu grały inaczej. Zalezało nam na tym abysmy mogli odtwarzać muyczkę bardziej zróznicowaną od opery do Rammstein`a bez ryzyka że się wyłozy.

 

Nawiasem, dla mnie referencyjny system wystawy oprócz Jadis to MBL który "nie wybiera" nagrań czy też nie jest przeznaczony do okreslonego rodzaju muzyczki...może zbyt jasno ale się tu czepiam.

Przesiedziałem tam pół wystawy, nawet odtworzono dla mła 17 minut Porcupine Tree -...zawsze wiedziałem że to może tak zabrzmieć...płyta nie specjalnie super nagrana mimo to scenka opada :) Jazda się zaczęła kiedy zaśpiewała Leontyne Price...kuziwa jak żywa...myslę o w mordę ona tu stoi !!!

Przysięgam niczego nie paliłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla Paltona, że wziął na siebie ciężar

organizacji tego pomysłu - widać było, że czasem go to dużo

kosztowało, ale dzielnie sobie ze wszystkim poradził ;)

 

Pokój miał niewątpliwie swój klimat, a i emocji było

baaardzo dużo - widać, że dla wszystkich którzy tam byli

audio to prawdziwe hobby.

 

Jedno jest pewne - jesli chodzi o dźwięk to nie było

się czego wstydzić.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton był świetnym organizatorem, ja bym tego nerwowo nie wytrzymał. I już powoli mi się klaruje co powinno być i jak. Tak sobie myślę, że może za rok trzeba złożyć dzień wcześniej jeden system i dać sobie spokój z kombinacjami podczas samej wystawy, bo ilość malkontentów jest za duża. System musi roznieść wszystko i być najlepszy, żeby nie było żadnego ale. Z eksperymentów na pewno wynikną 2 czy 3 dobre konfiguracje. Trzeba będzie przegłosować je w głosowaniu jawnym lub tajnym na wieczór przed wystawą i wybrać jedną, przy czym w głosowaniu będą mogły brać udział osoby, które cały czas były obecne i słyszały wszystkie konfiguracje. Nawet jeżeli to będzie tylko 5 osób. Ja jestem gotów dać sobie na wstrzymanie, mój sprzęt nie musi grać i może stać na półce jeżeli się nie zegra i nie stworzy uniwersalnej, niszczącej wszystkie debilne stereotypy maszyny. Będzie wtedy więcej spokoju, a w sobotę i niedzielę będzie można słuchać spokojnie muzyki i się cały czas nie stresować. W końcu chodzi o słuchanie muzyki a nie własne ego.

 

Powiedzmy to tak, jeżeli złożymy naprawdę dobry system, to każdy będzie mógł być z tego dumny, nawet jeżeli jego sprzęt akurat nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton był świetnym organizatorem, ja bym tego nerwowo nie wytrzymał. I już powoli mi się klaruje co powinno być i jak. Tak sobie myślę, że może za rok trzeba złożyć dzień wcześniej jeden system i dać sobie spokój z kombinacjami podczas samej wystawy, bo ilość malkontentów jest za duża. System musi roznieść wszystko i być najlepszy, żeby nie było żadnego ale. Z eksperymentów na pewno wynikną 2 czy 3 dobre konfiguracje. Trzeba będzie przegłosować je w głosowaniu jawnym lub tajnym na wieczór przed wystawą i wybrać jedną, przy czym w głosowaniu będą mogły brać udział osoby, które cały czas były obecne i słyszały wszystkie konfiguracje. Nawet jeżeli to będzie tylko 5 osób. Ja jestem gotów dać sobie na wstrzymanie, mój sprzęt nie musi grać i może stać na półce jeżeli się nie zegra i nie stworzy uniwersalnej, niszczącej wszystkie debilne stereotypy maszyny. Będzie wtedy więcej spokoju, a w sobotę i niedzielę będzie można słuchać spokojnie muzyki i się cały czas nie stresować. W końcu chodzi o słuchanie muzyki a nie własne ego.

 

Powiedzmy to tak, jeżeli złożymy naprawdę dobry system, to każdy będzie mógł być z tego dumny, nawet jeżeli jego sprzęt akurat nie gra.

 

 

Jedno można mu tylko zarzucić ,że nie ładnie się z nami pożegnał nie tak jak inni forumowicze :)

 

Ch*****j wam w d **** :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jedno można mu tylko zarzucić ,że nie ładnie się z nami pożegnał nie tak jak inni forumowicze :)

 

Ch*****j wam w d **** :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Panowie, przemilczmy proszę. Kosztowało mnie to sporo nerwów, ale zapomnijmy i tyle. Jak się troll obudzi, to go zmiażdżymy i tyle. Ok ?

 

Nie odpowiadajcie na ten znak zapytania ...

 

Palton był świetnym organizatorem, ja bym tego nerwowo nie wytrzymał. I już powoli mi się klaruje co powinno być i jak. Tak sobie myślę, że może za rok trzeba złożyć dzień wcześniej jeden system i dać sobie spokój z kombinacjami podczas samej wystawy, bo ilość malkontentów jest za duża. System musi roznieść wszystko i być najlepszy, żeby nie było żadnego ale. Z eksperymentów na pewno wynikną 2 czy 3 dobre konfiguracje. Trzeba będzie przegłosować je w głosowaniu jawnym lub tajnym na wieczór przed wystawą i wybrać jedną, przy czym w głosowaniu będą mogły brać udział osoby, które cały czas były obecne i słyszały wszystkie konfiguracje. Nawet jeżeli to będzie tylko 5 osób. Ja jestem gotów dać sobie na wstrzymanie, mój sprzęt nie musi grać i może stać na półce jeżeli się nie zegra i nie stworzy uniwersalnej, niszczącej wszystkie debilne stereotypy maszyny. Będzie wtedy więcej spokoju, a w sobotę i niedzielę będzie można słuchać spokojnie muzyki i się cały czas nie stresować. W końcu chodzi o słuchanie muzyki a nie własne ego.

 

Powiedzmy to tak, jeżeli złożymy naprawdę dobry system, to każdy będzie mógł być z tego dumny, nawet jeżeli jego sprzęt akurat nie gra.

 

Piotrek, mamy cały rok, myślę że spotkamy się nie raz. Już mi świta ambitny plan...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, bo mnie samego to motywuje. Po prostu taki cel- stworzyć bardzo doskonały system.

Teraz celem było to, żeby pokazać kilka dobrych systemów, lub takich sobie, żeby pokazać swój stuff.

Zaraz ktoś powie, że można dwa dobre systemy złożyć i zmieniać. To już wiemy.

Nie, nie można. Jeżeli będą dwa dobre, to i tak w drodze długiej eliminacji któryś odpadnie. Bata ni maa. Szczególnie jeżeli w jury bedą osoby mocno związane z muzyką na żywo, studiem.

I teraz pytanie. Czy dla gorszego tego czy tamtego jest 5 minut na pokazanie. Moim zdaniem nie, szkoda pięciu minut, żeby ten najlepszy system nie grał pełnych dwóch dni.

Ponieważ to właśnie jest celem. Oczarować wszystkich, lub przynajmniej jak najwięcej osób. Zboczeńcy się nie liczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed osobami, które napracowały się nad odtwarzaczem CD i głośnikami w drewnie, ale moim skromnym zdaniem

to zestawienie i dźwięk płynący z tego połączenia nie był godny pokonania odległości 600 km aby rozkoszować się nim,

z drugiej strony brzmienie w powyższym wydaniu utwierdziło mnie w przekonaniu, iż zestawienie innego odtwarzacza z leciwymi kolumnami głośnikowymi Yamaha z berylowymi kopułkowymi głośnikami było o niebo lepsze. Jednak ta ciężka praca, którą szanowni Panowie wykonali jest bezcenna i chwała Wam za to.

 

No, jesli chodzi o leciwą Yamahę to trudno o lepsze brzmienie - te tubowe głośniki i nietuzinkowy bas...po prostu audiofilska jazda na maxa, warta przejechania i 1000 km by rozkoszowac sie nią:

Planuję zakup na wiosnę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mówię, bo mnie samego to motywuje. Po prostu taki cel- stworzyć bardzo doskonały system.

Teraz celem było to, żeby pokazać kilka dobrych systemów, lub takich sobie, żeby pokazać swój stuff.

Zaraz ktoś powie, że można dwa dobre systemy złożyć i zmieniać. To już wiemy.

Nie, nie można. Jeżeli będą dwa dobre, to i tak w drodze długiej eliminacji któryś odpadnie. Bata ni maa. Szczególnie jeżeli w jury bedą osoby mocno związane z muzyką na żywo, studiem.

I teraz pytanie. Czy dla gorszego tego czy tamtego jest 5 minut na pokazanie. Moim zdaniem nie, szkoda pięciu minut, żeby ten najlepszy system nie grał pełnych dwóch dni.

Ponieważ to właśnie jest celem. Oczarować wszystkich, lub przynajmniej jak najwięcej osób. Zboczeńcy się nie liczą.

 

Piotr, gusta są różne. Ja sądzę że udało nam się pokazać coś super, dwa systemy które były zupełnie różne, ale jak myślę bardzo dobre. Dlaczego odrzucać drugi system jako gorszy (na przykład moje kulki z Twoim wzmacniaczem i cd + pre Ricka), tylko dlatego że wśród nas znajdą się osoby lubiące inny typ grania (i odwrotnie). Myślę że to nasz sukces, złożyliśmy dwa fajne systemy. Jedyne co to wiem, to że trzeba wszystko dopiąć przed wystawą (najpóźniej w piątek), nie można robić eksperymentów przy zwiedzających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych sprawach akurat jestem ortodoksem. Uważam, że drogą długich czy krótkich testów można wybrać zawsze lepszy system, a spaczone gusta mnie nie interesują. Wierzę w jedno, prawdziwe, wierne, nieosiągalne brzmienie. Grałem na kilku instrumentach, grałem w orkiestrze, bywałem na koncertach, brałem udział w studyjnym nagraniu... Staram się mieć poziom odniesienia.

Niemniej jestem otwarty na nowinki i czyjąś argumentację. Posłucham, wysłucham.

Zgodzić się muszę z tym, że gdyby zaistniała taka sytuacja, że na przykład takie kulki nie mogłyby zagrać, to byłoby smutne i pogrążające. Tyle pracy, taki wygląd, a nikt nie mógłby posłuchać. Trzeba będzie przemyśleć jakiś cel w tym wszystkim.

 

Może po prostu zbudować systemy z założeniem że każde kolumny muszą zagrać. Jednak to też jest problem. Bo jak trafią się kolumny nie do przełknięcia w danym pokoju, lub słabe brzmieniowo, to będzie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ja w tych sprawach akurat jestem ortodoksem. Uważam, że drogą długich czy krótkich testów można wybrać zawsze lepszy system, a spaczone gusta mnie nie interesują. Wierzę w jedno, prawdziwe, wierne, nieosiągalne brzmienie. Grałem na kilku instrumentach, grałem w orkiestrze, bywałem na koncertach, brałem udział w studyjnym nagraniu... Staram się mieć poziom odniesienia.

Niemniej jestem otwarty na nowinki i czyjąś argumentację. Posłucham, wysłucham.

Zgodzić się muszę z tym, że gdyby zaistniała taka sytuacja, że na przykład takie kulki nie mogłyby zagrać, to byłoby smutne i pogrążające. Tyle pracy, taki wygląd, a nikt nie mógłby posłuchać. Trzeba będzie przemyśleć jakiś cel w tym wszystkim.

 

Może po prostu zbudować systemy z założeniem że każde kolumny muszą zagrać. Jednak to też jest problem. Bo jak trafią się kolumny nie do przełknięcia w danym pokoju, lub słabe brzmieniowo, to będzie problem.

 

Ok, sam dochodzisz do właściwych wniosków. Dokładnie to samo napisałby ktoś inny o kolumnach lulu, np. Jozwa. Ja sam jestem za dwoma systemami, daje to po prostu więcej możliwości i doświadczeń. Pozostają też kwestie finansowe ...

 

Ps. Bracie, czytaj PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, bo mnie samego to motywuje. Po prostu taki cel- stworzyć bardzo doskonały system.

Teraz celem było to, żeby pokazać kilka dobrych systemów, lub takich sobie, żeby pokazać swój stuff.

Zaraz ktoś powie, że można dwa dobre systemy złożyć i zmieniać. To już wiemy.

Nie, nie można. Jeżeli będą dwa dobre, to i tak w drodze długiej eliminacji któryś odpadnie. Bata ni maa. Szczególnie jeżeli w jury bedą osoby mocno związane z muzyką na żywo, studiem.

I teraz pytanie. Czy dla gorszego tego czy tamtego jest 5 minut na pokazanie. Moim zdaniem nie, szkoda pięciu minut, żeby ten najlepszy system nie grał pełnych dwóch dni.

Ponieważ to właśnie jest celem. Oczarować wszystkich, lub przynajmniej jak najwięcej osób. Zboczeńcy się nie liczą.

 

...a pokoik nazywać się bedzię DIT audio, zamiast DIY audio, nie żeby pokazać swój indywidualny stuff, lecz to co się wspólnie wyłoniło. Ogólnie założenie ciekawe, ale nie do spełnienia w tak skrajnym wydaniu. Myśle że i tak całkiem nieźle wyszło jeśli chodzi o dobór sprzętu. Oczywiście można organizować wspólne odsłuchy już dużo wcześniej, ale z praktyki wiadomo że wiele urządzeń było zmontowanych na ostatnią chwilę. Najlepsze rozwiązanie to po dobraniu dwóch, trzech zestawów, ustalić dokładnie co kiedy zagra na dzień przed wystawą i tego się trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie, zapomniałem parasola, może ktoś go zabrał i nie został tam ?

 

Parasole znalazłem dwa, jeden "torebkowy" składany do długości ok. 30cm, drugi tradycyjny chyba bordowy. Jutro dokładnie sprawdzę, bo zostały w aucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dwa lata temu jako punkt wyjściowy mieliśmy wyjściowy sprzęt w postaci dwóch par kolumn (RLS i ART), do których dopasowywaliśmy resztę. Jako rezerwa były też klocki Denona (które akurat miałem w teście). A w sumie i tak najwięcej grało na Yamahach Pana Maćka i na jego monoblokach. Czyli system niejako sam się wyłonił :-) Tym razem jedynym komercyjnie dostępnym sprzętem były stoliki Górka, więc można uznać, że poziom rozwoju DIY rośnie, tym bardziej więc trudno a proiori ograniczać liczbę prezentowanych klocków i systemów. Musi być trochę luzu, byleby się tylko nie pobić :-)

 

Natomiast nie skorzystaliśmy z możliwości zorganizowania wykładów. Poprzednio dużym powodzeniem cieszyła się pogawędka Koteczka o wzmacniaczach lampowych, sądzę, ze przynajmniej co drugi z wystawiajacych w tym roku mógłby opowiedzieć cuda. To może za rok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.