Jump to content
IGNORED

Kondycja czasopisma AUDIO


major

Recommended Posts

Nigdy nie miałem dobrego zdania na temat czasopisma AUDIO , ich recenzji i ogólnie - wyglądu pisma ( całe masy reklam na każdym kroku , a mało konkretnych informacji nt. sprzętu -szczególnie z wyższej półki). A tu jeszcze chyba dochodzą kłopoty finansowe - bo jak inaczej wytłumaczyć , że mamy dziś 7 kwietnia, a na stronach internetowych pisma nie ma jeszcze wzmianki o kwietniowym numerze . Czy to może spóźniony żart prima aprilis owy?

Link to comment
Share on other sites

Z poślizgu wnioskujesz o kłopotach finansowych? Bardzo ciekawe. Z tego co widać kondycja gazety i samopoczucie redakcji jest przynajmniej dobre (np. wspomniane reklamy mówią same za siebie) za to po ich zabiegach marketingowych wnioskuje, że się profil pisma bardzo się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Już niebawem będzie "odświeżone" audio. Opóźnienia na stronie www nie maja związku z kondycja pisma, która jest co najmniej dobra ...

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wznawiam wątek, co wynika z mojego dzisiejszego poirytowania po znalezieniu w najnowszym, kwietniowym "Audio" cytatu (strona 20, środkowa kolumna pod tabelką z danymi odtwarzacza, jedyny akapit - przytaczam z pamięci):

 

"Wyższa średnica i góra nie jest tak mocna i naturalna jak w urządzeniach referencyjnych".

 

I takie zdanie pada przy opisie zestawu Xindak o symbolach 06 (cd w cenie 1599!!! i wzmacniacz w cenie 1650!!!). Napisał to niezastąpiony recenzent W. Pacuła.

 

Czy On miał na myśli porównanie Xindaka do urządzeń za 50 000 zł, które np. testuje na swojej internetowej stronie?

Co wnosi zacytowane zdanie do recencji budżetowych elementów?

Takie porównanie to komplement, zważywszy na cenę, czy krytyka niskiej jakości?

 

Po takim "kwiatku" odłożyłem pismo w EMPiKU i skierowałem się w stronę regałów z płytami. Taki mój komentarz.

Link to comment
Share on other sites

Były by jaja ( na czasie), gdyby autor tej recenzji dopisał , że niewiele jednak ustępuje urządzeniom referencyjnym.

 

Swoją droga jestem ciekaw kiedy bedzie test jakiegoś Rotela, BiW lub Marantza bo dawno nie było :-). Gdzie te czasy kiedy Audio czytało się od deski do deski.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

Guest jamówię

(Konto usunięte)

Taa Audio..pierwszy raz od lat chyba 8 nie kupiłem-merytorycznie dno,graficznie dno dna.Elb pisze coś o odnowie ,ciekawe...

Link to comment
Share on other sites

Trzeba chyba jako potencjalni czytacze - zaprotestować i oflagować się transparentami z umieszczonymi na nich znanymi nazwami typu "Precz z...." (zamiast kropek prosze sobie wpisać namolnie wciskaną nazwę). Na kontrmanifestacje wyjdą obrazeni dystrybutorzy i Redaktorzy naczelni z transparentami "Przecz z Preczem" i "Niech żyje plastik i małe ludziki ze skośnymi oczami - NIECH ŻYJE!!!!

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

Z racji ostatnich zakupów i coraz większego zacięcia do rynku profi z chęcią zobaczyłbym porównanie monitorków, które pracują w studiach nagraniowych, a ostatnio również pojawiają się w domach audiofili (Lipinskisound, ADAM, Samson...). Niektóre grają ponoć fenomenalnie w systemach domowych (Lipinskisound).

Link to comment
Share on other sites

rekin, 7 Kwi 2007, 16:26

 

Niektóre grają ponoć fenomenalnie w systemach domowych

>(Lipinskisound).

 

Tak,bodaj u NadRedaktora HFiM. W tym też piśmie znajdziesz recenzję monitorów bliskiego pola (ATC,Genelec,jeszcze cuś chyba Spendor)). Sprawdż też pisma pro.Tam jest tego dużo. ja jestem pod wrażeniem aktywnym Yamahy za kilkanście setek para.

Link to comment
Share on other sites

Tak czytałem niektóre z recnzji. Natomiast monitorki Lipinski znam głównie z opowiadań kolegów, którzy słuchali ich w studiach nagraniowych. Kilka już przeszło/przechodzi na L-707.

Jak zostanę azproszony, to podzielę się wrażeniami z ich odsłuchu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o recenzje zespołów głośnikowych to moim zdaniem "Audio" podchodzi najbardziej rzetelnie do sprawy (nie tylko ze względu na pomiary laboratoryjne). Często opis hi-endowych kolumn nie mieści się na czterech stronach! To jednak zasługa A.Kisiela. Żałuję jednak, że nie ma testów porównawczych sprzętu Hi-End'owego. Dotyczy to zresztą wszystkich naszych czasopism. I nie mam na mysli tekstów w których padałyby określenia wartościujące (lepszy-gorszy), ale takie które zawierały by wyczerpujący opis różnic brzmieniowych. W "Audio" nie podają nawet sprzętu towarzyszącego tworzącego testowy system.

 

W recenzjach "Hi-Fi i Muzyki" jest z kolei zbyt dużo... poezji. Krasomówcze zapędy recenzentów powinny moim zdaniem ustąpić nieco miejsca recenzenckiej rzetelności. Zawartość numerów jest jednak coraz lepsza!

 

"Audio-Video" wyrosło chyba na równoprawnego konkurenta (fajny zwyczaj publikowania kilku opinii z prób odsłuchowych). Kiedyś sporadycznie kupowałem, teraz - regularnie.

 

"Hi-Fi Choice" zupełnie do mnie nie trafia i jest to jedyne czasopismo, którego nie czytuję.

Link to comment
Share on other sites

Piotrek masz racje tylko dlaczego raz na kwartał i tak cienko (chodzi mi o ilosc stron do poczytania), czyżby zależało to od różnych innych "wielkich" tego rynku prasowego traktujacych piszacych tam za niegroźnych.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Odkąd w 1998 roku przeczytałem w "Audio" że odsłuchiwane w teście porównawczym kolumny TDL RTL2 grają bardzo podobnie do JPW Millenium 910 przestałem wierzyć w rzetelność opisów brzmienia zamieszczanych w tymże magazynie. interesujące natomiast pozostały opisy budowy urządzeń, rozbierane zdjęcia, oraz artykuły o teorii budowy urządzeń elektroakustycznych (tak, tak, kiedyś bywały i takie, później wyparte przez większą ilość reklam).

Kontakt na maila w moim profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

> pepe

 

Kilka opinii w jednym tescie to nic nowego. Stosował to z powodzeeniem Magazyn HiFi od lat 90-tych moim zdaniem niedoscigniony wzór w recenzowaniu sprzęty HaiFai w Polsce

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

->pepe,

Podzielam Twoje zdanie, zwłaszcza te o HFiM, dlatego kupuję raczej kwartalniki z Magazynem, są tam wartościowe testy jak dla mnie i nie 'trącą myszką' ;-)

Jeśli chodzi o Audio-Video, wróciłem do tego czasopisma, rzeczowe testy, bardzo często zgadzam się z recenzją i to ma dla mnie największe znaczenie. Jedyne czego w nim nie lubię to kina, plazm i projektorów, no ale czegoś trzeba nie lubić :-))

Natomiast najgorzej czyta mi się magazyn Audio, testy, recenzje przekazywane w jakiś taki suchy, beznamiętny sposób, no ale mają podparcie w testach laboratoryjnych, czego nie da się pominąć w ocenie.

Hi-Fi Choice odeszło w zapomnienie :-)))

Link to comment
Share on other sites

Profil, 7 Kwi 2007, 19:48

 

>->pepe,

>Podzielam Twoje zdanie, zwłaszcza te o HFiM, dlatego kupuję raczej kwartalniki z Magazynem, są tam

>wartościowe testy jak dla mnie i nie 'trącą myszką' ;-)

>Jeśli chodzi o Audio-Video, wróciłem do tego czasopisma, rzeczowe testy, bardzo często zgadzam się z

>recenzją i to ma dla mnie największe znaczenie. Jedyne czego w nim nie lubię to kina, plazm i

>projektorów, no ale czegoś trzeba nie lubić :-))

>Natomiast najgorzej czyta mi się magazyn Audio, testy, recenzje przekazywane w jakiś taki suchy,

>beznamiętny sposób, no ale mają podparcie w testach laboratoryjnych, czego nie da się pominąć w

>ocenie.

>Hi-Fi Choice odeszło w zapomnienie :-)))

 

TY po prostu poezję lubisz i dla tego Audio Ci nie pasuje :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.