Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Gratulacje .............rośnie nam drugi bajkopisarz Pacuła!!

Tych kabli, tak mnóstwo było..................ktore były h-endowe,bo nie wiem -tępy jestem.

Nie tępy, tylko masz sklerozę. Hi-Endowe przecież są Sonus Olivy, które często zastępowały u Ciebie Transparenta, lub Mita :) Pewnie myśląc kategoriami wydanej kasy, jeszcze Tara The One i Cardas GR... Pytanie tylko, czy takimi kategoriami powinno się dzielić sprzęt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To mają być kable hi-end? jakieś nieporozumienie chyba...

Tak się składa ,że słuchałem wszystkich tych kabli i moje wrażenia są podobne, chociaż ująłbym to nieco inaczej. Dla mnie najlepiej z nich gra SO, choć nie jest to jeszcze hi-end, a Cardas nie gra mięsiście i analogowo tylko zwyczajnie obcina pasmo i sprawia tylko takie pozytywne wrażenie na krótką metę, nikomu nie polecam żadnych Cardasów , bo to zwyczajne zamulacze są. Z Albedo bezprzecznie dobry jest dopiro Monolith, który gra z kolei tylko nieco lepiej od SO, ale jednak lepiej, pozostałe Albedo cechuje jednak ,,srebrna przypadłość".

PS. też jestem z kuj.-pom.

 

W temacie Hi-Endowych kabli, odpowiedziałem już Piotrowi, więc nie ma się co powtarzać. Może powiem jedynie ulubionymi słowami starego audiofila - gra zawsze system. Wobec tego, często tańszy kabel wpisujący się w znacznie droższy system, jest bardziej odpowiedni, niż inny drogi.

PS. Witam w 'Kujawskich" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30,jeżeli ma się acrolinka 6300 to wszystko [prawie wszysko] inne to tylko połprodukty. P.S.W maju robię duze przmeblowanie.Pozdrawiam

 

Wcale tak nie jest. Wiadomo, że Acrolink 6300, Tara Labs RS-1, MITy Oracle, wysokie Transparenty czy wysokie Synergistic Research to absolutny top high endu ale jest wiele dobrych kabli za znacznie niższe kwoty i potrafią ładnie zagrać w wielu systemach. Oczywiście trzeba odpowiednio dobrać.

Na pewno nie jest to jednak Cardas, który po prostu chamsko wycina górę i spłaszcza dół. To jest nie dopuszczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jeśli mogę się wtrącić w ten wątek to podzielam powyższą opinię kolegi Habakuki, że Cardasy to fatalne kable.

To nie ma nic wspólnego z ciepłym i mięsistym graniem.

Kable te wycinają skraje pasma i sprawia to pozorne wrażenie że to ciepły kabel ale tak nie jest.

Góra w nich jest tragiczna i połowy informacji nie ma w ogóle, bas jest właśnie płytki i pusty. Takie stukanie w karton.

Jedynie średnica jest ok ale bez żadnych rewelacji. Ot, po prosty średnica z przeciętnego kabla.

To tak jak by w samochodzie z silnikiem V8 odłączyć na stałe połowę cylindrów i dowodzić jaki to oszczędny ten V8 a to że nie ma połowy mocy już nikt nie wspomina.

Być może Cardasy są słabe, ale co do jego basu nie mogę się zgodzić. Przynajmniej w kategoriach ilości, ma go najwięcej ze znanych mi kabli. Np. znacznie więcej i lepszej jakości, niż Tara The One, która była moim faworytem w porównaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Cardasy są słabe, ale co do jego basu nie mogę się zgodzić. Przynajmniej w kategoriach ilości, ma go najwięcej ze znanych mi kabli. Np. znacznie więcej i lepszej jakości, niż Tara The One, która była moim faworytem w porównaniu.

dużo nie znaczy dobrze.

Bas w Cardasach muli, rozlewa sie a gdy trzeba mocno i głęboko walnąć to wali jak w karton. Poza tym jest mało zróżnicowany, nudny.

Co do Tary to może być podobnie. Dopiero najwyższe modele grają lepiej.

Oczywiscie prawdą jest że gra system i może być różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

dużo nie znaczy dobrze.

Bas w Cardasach muli, rozlewa sie a gdy trzeba mocno i głęboko walnąć to wali jak w karton. Poza tym jest mało zróżnicowany, nudny.

Co do Tary to może być podobnie. Dopiero najwyższe modele grają lepiej.

Oczywiscie prawdą jest że gra system i może być różnie.

Tara The One, to kiedyś najwyższy model. Dopiero później zrobiono The zero i następnie pośrednie dwa inne pomiędzy nimi. The one kosztuje ok. 10 000zł ... Pomijając dwa absurdalnie drogie, jest to po 0.8 drugi kabel w cywilizowanej, chociaż i tak b. wysokiej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara The One, to kiedyś najwyższy model. Dopiero później zrobiono The zero i następnie pośrednie dwa inne pomiędzy nimi. The one kosztuje ok. 10 000zł ... Pomijając dwa absurdalnie drogie, jest to po 0.8 drugi kabel w cywilizowanej, chociaż i tak b. wysokiej cenie...

 

Tu masz rację ale wynika to ze znacznego przeszacowania kabli tej niewątpliwie znakomitej marki.

The One jest wart max 4000zł, The 0.8 max 7000zł a RS1 max 12000 a kosztują 2x więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Może dodam jeszcze, że CGR kosztuje ok. 3000zł, a jest jakościowo bardzo porównywalny z The One. Zauważyłem też, że pisząc o kablach, zawsze optujesz za żylastymi w brzmieniu, jak np. Nordost. Prawdopodobnie wynika to z Twojego systemu, który widocznie musi grać w sposób bardzo wypełniony. W znanych mi systemach, Nordosty brzmiały sucho i bez masy. Nie skreślam ich, to tylko pokazuje, jak ostrożnym trzeba być w opiniowaniu i że warto sprawdzać sprzęty w różnych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam jeszcze, że CGR kosztuje ok. 3000zł, a jest jakościowo bardzo porównywalny z The One. Zauważyłem też, że pisząc o kablach, zawsze optujesz za żylastymi w brzmieniu, jak np. Nordost. Prawdopodobnie wynika to z Twojego systemu, który widocznie musi grać w sposób bardzo wypełniony. W znanych mi systemach, Nordosty brzmiały sucho i bez masy. Nie skreślam ich, to tylko pokazuje, jak ostrożnym trzeba być w opiniowaniu i że warto sprawdzać sprzęty w różnych systemach.

 

Oj, nie, nie...faktycznie w pewnych aspektach sprawdził się u mnie Nordost Fray w stosunku do ceny jaką ma.

Ale patrząc na topowe kable to niestety ani Valhalla ani Odin nie podobają mi się z tego samego powodu z którego nie podobają się tobie.

Lubię kable ciepłe ale szczegółowe. Ciepło czy tzw analogowość nie może oznaczać mulenia i wycinania skrajów pasma.

Najlepsze jak do tej pory to Acrolink DA6300, MIT Oracle MA-X2 i Synergistic Research Tesla Apex. Tara Labs RS1 też dobrze u mnie gra.

Gorzej od Acrolinka na Krellu ale na Burmesterze idą prawie łeb w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

RS1 ? Nie wiedzę w cenniku :

Model Cena zl

RCA lub XLR 0,6 m / 1 m / 1,5 m

Seria RSC Air

RSC AIR 3 SERIES 2 2.590 / 2.850 / 3.360

RSC AIR 2 SERIES 2 3.290 / 3.690 / 3.980

RSC AIR 1 SERIES 2 4.500 / 5.200 / 6.200

Seria ISM Onboard

ISM ONBOARD THE 3 4.600 / 5.300 / 6.300

ISM ONBOARD THE 2 6.190 / 6.860 / 8.200

ISM ONBOARD THE 1 8.950 / 9.960 / 11.350

ISM ONBOARD THE 0.8 12.900 / 13.960 / 15.600

Seria Zero

THE ZERO EDGE --- / 23.200 / 27.600

THE ZERO ONYX --- / 36.000 / 40.800

THE ZERO GOLD --- / 59.600 / 67.600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Tary w USA i zobaczysz że nad The 0.8 jest jeszcze RSC Air RS1 z ceną 4800$ netto czyli u nas gdyby była w dystrybucji co cena ok 5000 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wejdź na stronę Tary w USA i zobaczysz że nad The 0.8 jest jeszcze RSC Air RS1 z ceną 4800$ netto czyli u nas gdyby była w dystrybucji co cena ok 5000 euro.

Czyli w cenniku, pokrywałaby się cenowo z THE ZERO EDGE --- / 23.200 / 27.600

Polubiłem Tarę, za cyfrówkę ISM digital. Miałem ją ze trzy lata, teraz downgrade :( Wydaje się jednak, że IC Tary nie są tak dobre jak cyfrówki.

 

Model Cena zl / 1 m

Seria ISM Onboard

ISM ONBOARD DIGITAL 75 4.260

ISM ONBOARD DIGITAL 110 4.920

ISM ONBOARD 0.8 DIGITAL 75 10.200

ISM ONBOARD

0.8 DIGITAL 110 11.150

Seria Zero

THE ZERO ONYX DIGITAL 19.900

THE ZERO CCI DIGITAL 28.900

THE ZERO DIGITAL 31.000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odsłuchów u Paltona. Tym razem było grubo, poszliśmy na dwa pokoje, niech żałuje ten kto nie był :) Sporo fajnego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grubo to będzie jak kobitka Paltona wystawi Was za drzwi, w kolejności: Palton, reszta Towarzystwa. na koniec z niebywałym jak na możliwości białogłowy impetem wylecą jakieś kule oraz kłęby kabli i pozostałe - chyba jak powyżej Pan Moderator pisze będzie to SPORO fajnego sprzętu.

Jak będziecie znali termin tych wydarzeń DZWOŃCIE. Specjalnie urlop wezmę na te okoliczność.

Przewiduje że o ile" resztą tam" i kulami ktoś się zaopiekuje o tyle gospodarza należy także gdzieś umieścić. Bynajmniej do czasu powrotu do pełni sprawności.

 

A tak całkiem serio to miło ze się spotykacie. To uczy wzajemnej pokory mądrych pozostałych zaś niestety dzieli. Z każdego takiego spotkania zostaje wspomnienie , takie małe "coś"

Z odsłuchów u Climaxa nie pamiętam sprzętu za to pamiętam ludzi, emocje, dużo głośnej starej muzyki.

szczególnie wbiło mi się w pamięć stwierdzenie jednego z forumowiczów wystosowane w kierunku dwóch innych Panów. Cytuję:

" Nie denerwujta mnie bo kablem przyleje... a mam transparenty..."

Wpadło w pamięć bo każdy szanujący się audiofil ma w głowie to co znajduje się na końcu wspomnianych przewodów.

To mogły by być Nowe doznania z obcowania z przewodami? Panowie słuchajcie, słuchajcie. Bawcie się , nie pijcie i się nie bijcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dzięki wszystkim za przybycie i fajną zabawę.

Przemek - kujawskie spotkania, odbywają się w domu moich rodziców, a żona w tym czasie tam nie zagląda :)

 

PS. Później wkleję kilka zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kilka słów podsumowania.

Od przybytku, głowa nie boli ... a mieliśmy tym razem sporo klamotów. Yoachim przytargał świetne CD i wzmacniacz Lebena, do tego jeszcze fajne kable i listew sieciową Ennera. Piotr_1 przywiózł klona Pasa Alepha, pre diy, rDaca, a także kolumny "Czaya" z poprawioną zwrotką i kable. Po drodze dzięki uprzejmości salonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , Piotrek zabrał dla mnie kolumny Xaviana i wzmacniacz lampowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wcześniej miałem już sporo kabli od Wittolda i Dac-a Petera Daniela od Marka11111. Oczywiście były też moje Phasty i kulki, oraz kolumny od Kobala na Heilach.

Tak więc mieliśmy 4 wzmacniacze i 4 pary kolumn, oraz niezłe źródła i sporo kabli.

Frekwencja również dopisała i było nas 10 chłopa :) post-24402-0-23077400-1331937223_thumb.jpg

Przewidując spory tłumek, uruchomiłem na szybko drugi pokój do odsłuchów. Okazało to się strzałem w dziesiątkę i na przyszłość będzie to trzeba utrzymać. Kilkukrotnie chłopacy podkreślali zalety tego rozwiązania. Nawet przy mniejszej ilości osób, warto mieć drugi system do porównań. Wprawdzie akustyka jest istotna, a drugie pomieszczenie nie było pod tym względem idealne, to zawsze daje to większe możliwości.

 

Kilka słów o dźwięku ... Najwięcej ciepłych słów, mogę powiedzieć o wzmacniaczach. Leben pokazał się z dobrej strony. post-24402-0-00244100-1331936870_thumb.jpg

Był jaśniejszy od Phasta i od Klona Pasa, ale za to bardzo konturowy i dynamiczny. Dźwięk był bardziej skupiony i dokładny, o dobrej lokalizacji instrumentów na scenie. Alep Piotra, miał jak na tranzystor fajną gładkość na średnicy, ale trzeba pamiętać, że to klasa A.

post-24402-0-85814300-1331937178_thumb.jpgTri zagrał nieco bardziej szorstko niż Pass, ale słyszałem go tylko chwilkę.

Pewnie nie był jeszcze wygrzany, no i lampy podstawowe... Będę go miał dłużej, to się mu dobrze przyjrzę. Jeśli chodzi o kolumny, to muszę pochwalić Piotra. Zdecydowanie poprawił zwrotkę i teraz to naprawdę nieźle gra. O dziwo jest fajna przestrzeń, pomimo dosyć dużej ścianki i trzech dróg. Kulki nie pokazały do końca co potrafią. Błędem było usunięcie rezystora i jednak jest za jasno. Pozostałych kolumn nie słyszałem. Heile już znałem wcześniej, więc powiem, że wysokie tony są bardzo dobre. Pisząc to, mam na myśli jeden z najlepiej odtwarzanych dźwięków w tym zakresie. Niestety, według mnie mają zdecydowanie za dużo góry, o wiele więcej niż kulki bez wspomnianego rezystora. Szkoda, że nie słyszałem Xavianów, ale pewnie chłopaki coś napiszą.

 

Robert

 

PS. Sorki za jakość zdjęć, właściwie to jest "jakoś", a nie jakość :) Muszę w końcu się zmobilizować i kupić aparat. Poprzedni, załatwiła trzyletnia córa...

post-24402-0-47250000-1331936928_thumb.jpg

post-24402-0-06406000-1331936951_thumb.jpg

post-24402-0-48527300-1331937052_thumb.jpg

post-24402-0-27489000-1331937084_thumb.jpg

post-24402-0-33368300-1331937321_thumb.jpg

post-24402-0-75068800-1331937392_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opisy grania dość ogólnikowe-bo według mnie za dużo sprzętu a za mało czasu na wnikliwą analizę systemów.

Przy tej ilości wszystkich odsłuchujących i ilości sprzetu musi być duże zamieszanie......,a może jest idealnie pod grożbą ewentualnego zbanowania))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma chłop warunki (lokalowe oczywiście...) tylko pozazdrościć. ugościł nas też bardzo...

co do sprzętu faktycznie CD Yoachima zacne i klon Alepha oraz kolumny Piotra też - kawał dobrej roboty.

Heile poza świetną górą nie bardzo było czego słychać, Xavianom mam nadzieję przyjrzeć się bliżej w lepszych warunkach (ten drugi pokój nie miał sprzyjającej akustyki)

Tak ,kulki z rezystorami były lepszejsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Spotkanie było bardziej zapoznawcze. Chodziło mi o to, żeby siedzący samotnie przed swoimi ołtarzykami, ruszyli cztery litery. Czas na wnikliwe odsłuchy jest jeszcze przed nami. Ja większość czasu spędziłem na rozmowach i bieganiem z catcheringiem :)

 

Yachim wywołany do tablicy. Ayre nie było z niczym porównywane, więc właściciel niech się wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie więcej o Ayre-to mało znana firma(u nas).

 

Mam wrażenie że to dość znana marka, bardzo uznana w świecie high end i co ciekawe dość rozsądnie wyceniona.

Nie jest to oczywiście sprzęt tani ale np Ayre słynie z odtwarzaczy CD/SACD i oceniane są na równi z 3x-4x droższymi sprzętami.

Podobnie mają super wzmacniacze. Miałem u siebie na testach ich słynne końcówki mocy MX-R i grały rewelacyjnie z pre ampem Vitusa bo

nie miałem dedykowanego pre Ayre.

Do tego te oba monobloki były małe, zgrabne i detal na nie w Polsce to połowę mniej niż na monobloki Vitusa,Burmestera i wielu innych firm.

Jeśli ktoś ma możliwość spróbować sprzętów Ayre w swoim systemie to zdecydowanie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

palton,tylu chłopa sprowadziles do domu,ja pier...e !! Takiego audiofila ze swiecą szukac.Pełen uznania jestem dla CIEBIE

 

Takich rodziców ze świecą szukać :) Miałem nadzieję, że się odezwiesz i wpadniesz. Może we wtorek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton popieram to co robisz bo w zasadzie wszyscy siedzą przed monitorem a atmosfera po takim spotkaniu na forum jest znacznie przyjemniejsza pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

 

Jeżeli ktoś ma czas i ochotę zapraszam na prezentację kolumn Magnat Quantum 1005 z elektroniką Xindak XA-6900 + C-06. Zestaw będzie podłączony na stałe w naszej sali odsłuchowej od 19 do 31 marca. Od tej pory będziemy cyklicznie organizować dwutygodniowe prezentację. Jak dojedzie dostawa to następna będzie Rega. W dalszych planach Studio 16 Hertz, Audio Physic, Xindak MS-1201, chińskie wzmacniacze lampowe. Na bieżąco będę o wszystkim informował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton popieram to co robisz bo w zasadzie wszyscy siedzą przed monitorem a atmosfera po takim spotkaniu na forum jest znacznie przyjemniejsza pozdrawiam

 

Otóż to. Spotkania znacznie poprawiają atmosferę i uczą nowych doświadczeń. Niestety zamarły Lubuskie, Krakowskie, Mazurskie i inne też sporadycznie ożywają. Kilku trolli terroryzowało forum i to są efekty ich działania. Mam nadzieję, że wszystko ożyje, bo ludzie chcą się spotykać! Zresztą robią to nadal, tyle tylko, że nie chcą się tym dzielić. Ciągła kpina ze wszystkiego, pod płaszczykiem walki z niedorzecznymi i wydumanymi "interesami", rozwalała to forum. Od jakiegoś czasu, można normalnie pisać na forum, więc coraz częściej odzywają się niegdyś aktywni forumowicze. Jeszcze badają teren, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście są i nowi, ze świeżym zapałem. Cieszę się, że znów można poczytać o słuchawkach. To pokazuje mi, jak niewiele wystarczy żeby na nowo się czymś zainteresować.

 

Może dożyje czasów, gdzie wątków o spotkaniach będzie kilkanaście. Wszak kraj dość rozległy jest, a w każdym zakątku sporo zapaleńców. Dzięki "Kujawskim", poznałem kilkunastu chłopaków i co jakiś czas ktoś nowy się odzywa. Niektórzy mieszkali tuż pod nosem, a nic o sobie nie wiedzieliśmy. Takie tematy są więc niezwykle cenne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście spotkanie było zapoznawczo-towarzyskie, to była nasza pierwsza wizyta u Roberta, więc przyjechaliśmy się poznać z chłopakami. Odsłuchy były szybkie i na jakiekolwiek wnioski nie można sobie pozwolić, bo raz grało tak a raz siak. Sądzę, że jeszcze niebawem się spotkamy i przeanalizujemy to lepiej, może już u mnie na Tannoy'ach. Na pewno spotkanie było bardzo fajne i przyjemnie było się poznać, dzięki Palton za organizację ;)

 

Co do Ayre..

Niedawno, niecały tydzień temu nabyłem CX7-eMP, i muszę przyznać, że gra rewelacyjnie.

Dłuższy czas szukałem CD, wcześniej używałem C.E.C'a TL51Z, którego właścicielem jest mój kolega. Więc C.E.C jest moim bezpośrednim punktem odniesienia.

Przyznam, że byłem nieco przyciśnięty i trochę się śpieszyłem z zakupami, ponieważ po prostu zostałbym bez odtwarzacza, i zakupu dokonałem bez odsłuchu w swoim pokoju, więc trochę w ciemno.

No nic, bez ryzyka nie ma zabawy.. ;)

Wiedziałem, że jest dobry, tym bardziej, że jak ktoś wyżej wspominał, w zagranicznych redakcjach porównywali go do urządzeń wiele droższych i dawał sobie świetnie radę w tych porównaniach.

Po wpięciu Ayre do systemu zmieniło się dosłownie wszystko.

Pierwszą rzeczą, która jest odczuwalna natychmiast to rewelacyjna przestrzeń.

Scena się znacznie pogłębiła, poszerzyła i jakby urosła, w sensie w górę.

Szczególnie odczuwalne jest przy głosach ludzkich, jakby ktoś wstał z krzesła.

Górka na basie i niższej średnicy obecna w cec'u została wyrównana całkowicie.

Najniższy bas jest bardzo głęboki, świetnie kontrolowany, wielobarwny oraz mięsisty (ale tak bez podbicia).

Średnie tony są bardzo bogate, namacalne i świetnie zespolone zarówno z dołem i górą, która jest bardzo szczegółowa.

Poziom rozdzielczości na górze jest bardzo dobry, ale nie jest to hiperrozdzielczość.

Niemniej pozwala mi słyszeć dźwięki, których wcześniej u siebie nigdy nie słyszałem.

CX7 wprowadza niesamowity porządek, układa jakby wszystko od nowa.

Wszystko jest równe i normalne, nic nie wyskakuje i nic nie drażni, ale nie ma poczucia beznamiętności, wręcz przeciwnie wszystko wydaje się tak samo wyjątkowe i zaskakujące.

Instrumenty są naturalnej wielkości i naturalnej barwy.

Nie ma żadnego wrażenia "suchości", dźwięk jest bardzo kolorowy, ale nie jest podkolorowany, ani przerysowany.

Ogólny rysunek i konturowość jest jak dla mnie wybitna, jakby miękka i bardzo precyzyjna jednocześnie, coś jakby bardzo dobry analog (w dobrym tego słowa znaczeniu oczywiście).

Nie ma żadnego zamulenia, dźwięk jest szybki, dynamiczny i sprężysty.

Generalnie przeniósł mój system na dużo wyższy poziom.

Postaram się coś jeszcze o nim napisać, ale jeszcze dużo płyt do przesłuchania. Mogło by być wejście cyfrowe i napęd lepszy, no ale coż.. i tak jest świetnie!

Poza tym, chyba bo wg. naszej wyszukiwarki jestem jedynym posiadaczem Ayre CX7-eMP na forum...

 

pozdr.

joa.

 

ps. słaby ze mnie poeta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rodziców ze świecą szukać :) Miałem nadzieję, że się odezwiesz i wpadniesz. Może we wtorek ?

Na pewno sie odezwe,teraz w firmie mam pierdolnik i malo czasu.Dam znac jak bedzie luzniej,przywioze Dynaudio S25, a ty zalatwisz jakis mocny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Na pewno sie odezwe,teraz w firmie mam pierdolnik i malo czasu.Dam znac jak bedzie luzniej,przywioze Dynaudio S25, a ty zalatwisz jakis mocny wzmacniacz.

 

Ok. Być może do porównania Wittold przytarga pierwowzór S25, czyli S1. Witek ma też podstawkowe contury, on po prostu kocha dynki ;) Szwagier audiofil ma Audience 50 i wzdycha do S25, pewnie też by chętnie posłuchał. Szykuje się więc kolejne fajne spotkanie.

 

Witam Panów.

 

Jeżeli ktoś ma czas i ochotę zapraszam na prezentację kolumn Magnat Quantum 1005 z elektroniką Xindak XA-6900 + C-06. Zestaw będzie podłączony na stałe w naszej sali odsłuchowej od 19 do 31 marca. Od tej pory będziemy cyklicznie organizować dwutygodniowe prezentację. Jak dojedzie dostawa to następna będzie Rega. W dalszych planach Studio 16 Hertz, Audio Physic, Xindak MS-1201, chińskie wzmacniacze lampowe. Na bieżąco będę o wszystkim informował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Arek

 

Fajnie że chcesz coś zorganizować. W salonach to o wiele łatwiejsze do zrealizowania, niż w domu. Czy poza prezentowanym systemem, będzie coś do porównań ? A może jest opcja porównania elementu systemu z przytarganym przez siebie klockiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.