Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

S&L słuchaliśmy dwa tygodnie temu w łodzi,

jeśli chodzi po spotkanie to zapewne za miesiąc może dwa będę u SA, bowiem wówczas będę odbierał monobloki,

zapewniam Robert, że będzie jest czas na skosztowanie "malucha"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 19w to duzej glosnosci sie nie uzyska, chyba, ze na jakis wysoko efektywnych kolumnach. Tego inaczej sie nie da zrobic.

i tu powstaje ciekawe pytanie - z czego bierze się ta głośność jeśli 89dB kolumienka (1-szy rząd) z 4wat lampką w pentodzie potrafi skutecznie zamieszać w 50m2+ a z jakim byle Vellemanem gała spada na 9-tą

 

u Piotra odwrotnie podłączony IC spowodował, że 300B skończyła się zanim zagrała i to na 95dB Tannoyu

po odwróceniu kabla, gała wróciła na 10-tą

 

więc jak to jest z tymi watami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Janek, glosno to pojecie wzgledne, dla kogos kto slucha jazzu- glosno to czesto umiarkowanie glosno dla kogos kto slucha metalu lub techno. Do tego prtzy takie muzyce sa czesto olbrzymie ilosci basu i ogolnie odbierana przez wiekszosc audiofili kakofonia dzwieku;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie nie osłabiaj, techno i metalu nie słucham ale jestem przygotowany i na te okoliczność - Struss załatwia mi takie tematy, przecież lampa do takiej muzyki to profanacja dźwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i metalu na phascie slucham, powiem, szczerze, ze gdyby system u Piotra nie zagral rowniez i takiej muzyki to bym Phasta nie kupil. Ja nie slucham bardzo glosno, ale glosno i slysze ograniczenia z 17W, pomimo, ze Phastowe waty to porzadne waty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałeś u Piotra 2 x 60W z PP na EL34, podobało by Ci się mimo, że to niekoszerna pentoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale 60W lampowe to juz cos a my mowimy o 17-19W. Mi i tak sie juz bardzo podoba, mieszkam w bloku i moc phasta jest dla mnie idealna i mnie stopuje przed zapedami, poprzednio jak mialem Hegla 2*120W w8 i 220W w 4 to mysle, ze sasiedzi mnie nienawidzili, mieszkalem gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Chciałbym zaprosić chętnych, na odsłuch zbalansowanego DAC-a na kościach 1704, zrobionego przez kolegę Ricka (według projektu Waldiego06). Dac grał na wystawie AS w listopadzie (wtedy zintegrowany w jednej obudowie z transportem) i zrobił na nas spore wrażenie. Jeśli ktoś jest chętny, to proszę o info w wątku, lub na pw. Nie podaję dokładnej daty, sprawa jest do dogadania, a w grę wchodzi przyszły tydzień.

 

Pozdrawiam

Robert

Ps. Mile widziane osoby ze swoim sprzętem do porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Dla chętnych, ostatnia szansa odsłuchu u mnie daca (wyjaśnienia post wyżej). Słuchamy we wtorek, później DAC wraca do właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Długo nie mogłem się zabrać za pisanie, więc opiszę co się działo w ostatnim czasie.

Gościłem kilku forumowiczów, oraz testowałem parę rzeczy. Przede wszystkim, testowałem DAC na PCM 1704 kolegi Ricka (zbudowany według opracowania Waldiego). Gościłem kolegę Nostromo, z jego akcesoriami - polepszaczami dźwięku. Byłem też u Grzegorza Gierszewskiego z firmy Albedo, na odsłuchu systemu opartego na Reimyo + kolumny ART, IC i głośnikowe Albedo, sieciowe Harmonix. Spotkałem się tam wraz z bratem, z kilkoma chłopakami z Bydgoszczy. Była fajna atmosfera, kawa, ciastka i dobra muzyka.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Może zacznę od końca, a więc Reimyo.

W systemie nastąpiła zmiana i pre Reimyo zastąpiło pre ART Conductor, który według Grzegorza lepiej się sprawdził w tym zestawie. Sprzęt wizualnie mi się podobał, ale najlepsze wrażenie robiły ładnie wykonane kolumny.

 

Przed krytycznym odsłuchem, głośniki zostały potraktowane wiatraczkiem Furutecha :)

Jeśli chodzi o dźwięk, to powiem szczerze, że całość zgodnie z oczekiwaniami, była na wysokim poziomie. Średnica to najmocniejszy punkt tego zestawu, jedna z najlepszych jakie słyszałem. Głos Rynkowskiego brzmiał doskonale! Rzadko słucham takie klimaty, jednak muszę przyznać, że nie chciało się zmieniać płyty... Tak samo było w innych nagraniach - pełny, świetnie osadzony w przestrzeni wokal. Struny gitary były pełne, wybrzmiewające a jednocześnie z doskonałym atakiem. Jedynie najwyższe dźwięki strun, wolałbym jeszcze bardziej dosadne. Talerze, dzwoneczki i inne przeszkadzajki miały blask, wybrzmienia, chociaż były odrobinę mało agresywne. Najniższe częstotliwości nieco się wzbudzały w pomieszczeniu. Za to wyższy bas, płynnie się łączył ze średnicą i był naprawdę sprężysty. Uderzenia w duży kocioł, były imponujące. Naprawdę spora dawka masująca ciało :). Jak wspomniałem, brak było kontroli w najniższym basie, za to bez spadków. Wiem, że Grzegorz niedawno wprowadził się do nowego lokum i ma w planach ustroje akustyczne. Pewnie to załatwi w dużym stopniu sprawę basu.

Jeśli chodzi o przestrzeń, to była zaskakująco dobra jak na tak duże kolumny. Wolałem kucać za kanapą, wtedy było jeszcze lepiej, przede wszystkim głębiej i nieco szerzej. Kolumny mają jednak swoje wymiary, a głośniki są nieco rozsunięte, więc z większej odległości, lepiej łączyły się ich osie.

 

Dziękuję Grzegorzowi i kolegom forumowiczom, za możliwość wspólnego odsłuchu.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Wizyta kolegi Nostromo, była jak podróż kosmiczna na inną planetę :) Były płytki Holfi, nakładana mata na płytę CD, podkładki amortyzujące do podkładania pod nogi CD. Kolega przywiózł też, swoje wyroby DIY - kable cyfrowe, tajemnicze rzeźbione pudełeczka z kabelkami zakończonymi widłami do podłączenia pod kolumny, lub inne pod zaciski wzmacniacza i parę innych rzeczy. Przyjechał też kolega Krzysiek, większość takich wynalazków określający jako voodoo ... było więc ciekawie. Co do skuteczności tych akcesoriów, to trudno coś powiedzieć, było zbyt mało czasu. Wydawało mi się, że niektóre z tych rzeczy, wnoszą zmiany do dźwięku, ale dokładnie w jaką stronę szły te zmiany ... trudno opisać. Przyznam szczerze że kolega zainteresował mnie i chętnie sprawdziłbym spokojnie niektóre rzeczy.

 

Chciałbym również podziękować Nostromo za przyjazd. Widać że niemal całe Twoje życie, to audio.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Porównanie DAC-ów było rozciągnięte w dość długim czasie. Bohaterem tych zmagań był DAC Ricka na PCM 1704, wykonany według opracowania Waldiego. Przypomnę, że DAC grał w zestawie wystawianym na AS. Wówczas pokonał kilka innych konstrukcji diy i zrobił na nas świetne wrażenie. Było kilka porównań, min. z rDacem, Mytkiem, Thetą pro basic II i z CD Audioneta (z wykorzystaniem jego transportu). Dac Ricka, to dobre urządzenie, ma dźwięk niemal identyczny, jak przetwornik wewnątrz CD Audioneta. Podpięliśmy dac do tego CD i wykorzystując go jako transport, przełączaliśmy źródła na pre (także Audionet). Nie byliśmy w stanie rozpoznać co w danej chwili gra. Dac Mytka, to już inna bajka, był znacznie jaśniejszy i mniej muzykalny. W testowanym zestawie, lepszy był DAC Ricka. rDac (z lepszym zasilaczem), to znacznie słabszy urządzenie, niż Diy na PCM 1704. Arcam jest podobny do Mytka, tyle że słabszy... Gdy już myślałem, że DAC Ricka będzie najlepszym testowanym mnie DAC-em, przyjechał kolega Witold z Thetą basik pro II. Dac Ryszarda bronił się muzykalnością, jednak Theta pokazała więcej szczegółów i lepiej zwarty bas. Porównanie było krótkie (jedno popołudnie), być może jaśniejszy charakter Thety, zacząłby drażnić przy dłuższym odsłuchu. Przetwornik Rysia, można słuchać całymi dniami i mam pewność, że nie znudzi się, jednocześnie nie może być mowy o jakimkolwiek drażnieniu. Na dzień dzisiejszy, zaryzykowałbym Thetę, ale trzeba to będzie jeszcze sprawdzić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-28934200-1312154686_thumb.jpg

post-24402-0-88716400-1312154723_thumb.jpg

post-24402-0-66610700-1312154814_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Średnica A.R.T'ów uzależnia - doświadczyłem tego po wrocławskim "Audiofilu" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostowanie - odsłuchiwany przetwornik Thety to model Pro Prime II i faktycznie grał, przynajmniej moim zdaniem, pod każdym względem lepiej. Najwazniejszą cechą dla mnie było naturalniejsze brzmienie instrumentów akustycznych, a jest to najistotniejsze. Niemniej trzeba powiedzieć, że Theta jest troszkę droższa, a konkurent też był solidnym i porządnie grającym urządzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Siema chłopaki jeżeli jeszcze można (za pozwoleniem)dopisze się do waszego klubu ,Jestem z Golubia-Dobrzynia może kiedyś ugadamy się na odsłuchy mojego klona accuphase e-550 ,bo potrzebuje ludzi którzy mi powiedzą czy mój sprzęt dobrze gra .Pracuje w Osieku nad Wisłą wiec do Ciechocinka mam nie daleko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Do mnie masz ok. 70km (do babci miałem 74 na liczniku rowera :), jeśli masz ochotę, to zapraszam. Jak się w końcu wybiorę do Golubkowa, to się zaanonsuję.

 

 

 

Zdjęcie z Jackiem (jacm), którego spotkałem na wczorajszym koncercie Marcusa Millera.

Opis z koncertu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-00442000-1313967150_thumb.jpg

post-24402-0-86532100-1313967343_thumb.jpg

post-24402-0-10257700-1313967425_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten śpiewak operowy z Texasu to zwieńczenie tego kosmicznego koncertu , patrzyło się na faceta i miało wrażenie że nie jest prawdziwy tylko wyszedł ze starego czarno białego filmu :) . Mi w pamięci pozostanie to co wyczyniał kontrabasista z Marcusem podczas improwizacji , coś niesamowitego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Dzisiaj miałem przyjemność słuchać zestawu ojca założyciela tego tematu, czyli Piotrka. Modyfikowany zmacniacz Quad-a znałem już wcześniej, podobnie jak pre DIY. Są to świetne urządzenia i nie ma w tym mojej uprzejmości. Zresztą pre już zamówiłem i mam nadzieję niedługo je mieć. Okazało się że Piotrek ma jeszcze jedną perełkę, są to podstawkowe kolumny Quad-a. Pierwsze co się rzuca w oczy, to ładne wykonanie lakierem na wysoki połysk. Całość robi niezłe wrażenie, chociaż kolumienki są naprawdę niewielkie. Tym bardziej, dźwięk zaskakuje sporym basem z niezłym zejściem i wykopem. Jest go naprawdę sporo. Z monitorów nie słyszałem go tyle, no może z ESA Furioso. Do tego nasycona, barwna średnica. Wokale wypadają b.fajnie, podobnie gitara czy wszelakie bębenki. Wysokie tony uzupełniają pasmo, nie są wybitne, ale i nie drażnią. Wszystko to mógłbym napisać, nawet gdyby kosztowały znacznie więcej. Gdy usłyszałem ich cenę, to kapcie mi spadły ... ok. 500euro (u nas podobno niedostępne). Nadal nie jestem pewien czy Piotrek mnie nie wkręca, ale w sumie droższe Quady to elektrostaty. W tej cenie nie mam pytań, zresztą inne monitory nawet 3-4 razy droższe, mogą się już bać. Chciałbym posłuchać u mnie, ale pewnie z moimi lampami tak nie zagrają, bo czuć że do okiełznania tego basu, trzeba w miarę mocnego pieca.

 

Dzięki Piotrek za gościnę.

 

PS. Na drugim zdjęciu, puchary mistrza kierownicy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-91228000-1317336200_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

I znowu "kujawskie" na wyjeździe, czyli ja i Sławek u Magdy i Przemka w Poznaniu. Dołączył do nas Jurek z Harpii, wraz ze swoim nowym topowym dzieckiem, czyli Monk-iem.

 

Recenzję Monk-ów będę dopiero pisał (z pewnością znajdzie się ona w klubie), więc podam tylko pewien zarys. Tutaj chciałbym napisać kilka słów związanych z innymi ciekawostkami.

 

Monki w skrócie to kolumny detaliczne, szczegółowe, neutralne, z maksymalną kontrolą w całym zakresie, o brzmieniu otwartym po zdecydowanie jasnej stronie. Bas nigdy się nie wzbudza i pomimo dwóch 22-ek na kanał, było go w 26m2 tyle co powinno. Przestrzeń jeśli chodzi o wielkość nie była wybitna, ale za to z precyzyjnym lokalizowaniem instrumentów. Wysokie tony grały pierwszą rolę, znakomicie rozdzielcze, ale przy złym zestawieniu zbyt natarczywe. Zadziwiająca były możliwości oddania bardzo głośnego i czystego dźwięku. Większość kolumn przy takim natężeniu, wyplułaby głośniki, nie mówiąc o zniekształceniach ... Na Monk-ach wychylanie coraz dalej pokrętła głośności, nie robiło wrażenia. Raz wprawdzie pojawił się taki głos, ale myślę że to była wina pomieszczenia.

Do porównania służyły nam Przemka S&L enigmy polskiej manufaktury z Krakowa, o diametralnie innym dźwięku. Brzmienie tych kolumn opisywałem wcześniej w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc tym razem powiem tylko, że to ciepło grające głośniki z nieco wycofaną górą i wyeksponowaną średnicą.

 

Po małej rozgrzewce z systemem gospodarza, wnieśliśmy ze sporym wysiłkiem Monki. Wraz ze skrzynią, dawały nam się na schodach nieźle we znaki... Po podłączeniu Harpii pomyślałem - jasność, wiedzę jasność :) Zaczęliśmy kombinować ze sprzętem, wypięliśmy z toru preamp Bat-a VK 51SE i słuchaliśmy bezpośrednio z Wadii. Spróbowaliśmy grać z monobloków lampowych PhastSE i przyznam że było lepiej niż się spodziewałem. Pokazało się sporo kolorów, całość była bardziej plastyczna. Można było uzyskać całkiem satysfakcjonujące natężenie dźwięku, jednak szybkość ataku na basie pozostawiała niedeosyt. Ponieważ Monki mają podwójne terminale głośnikowe, postanowiliśmy zrobić bi-amping, z lampowym Phastem na wysokie i średnie, oraz z JR na dole. Powiem szczerze, to było TO. Cztery monobloki sterowane bezpośrednio z Wadii dały nam świetne efekty. Wreszcie całość się wypełniła, nabrała szlachetności i oddechu. Nie było wątpliwości, że to świetny dźwięk. Był jeszcze jeden mały bohater tego zestawienia, to bufor lampowy na ECC 88, wpięty pomiędzy Wadię a Phasta. Było też szybkie porównanie kabli głośnikowych i Cardas GR wypadł w tym zestawieniu nieco słabiej, niż kabel przywieziony przez Jurka (druty stosowane przez NBS-a). Jednak najlepszy jak zwykle był mój AQ Midnight. Próbowaliśmy również serwera Olivii, ale ze względu na problem z ustawieniami w pre Bat-a, daliśmy z tym spokój.

 

Najpiękniejszy moment wieczoru, to spektakularne odejście lampy mocy w jednej z końcówek Phasta. Popularny diabełek skonał wśród sypiących się iskier, niczym zimne ognie w sylwestra. Szczęście że miałem zapas lamp przy sobie, a Przemek nowy bezpiecznik... Naszego diabolicznego bohatera dostał na pamiątkę Jurek, co prezentuje na jednym ze zdjęć.

 

Konkluzja - audio wciąż zaskakuje. Drogie pre Bat-a nie zachwyciło, stara Wadia 16 była lepsza od serwera. Bufor lampowy jeszcze poprawił dźwięk z Cd, a kable AQ się nie starzeją :) Kolumny S&L i Harpii to przeciwległe światy, nie mają ani jednej wspólnej cechy. Do Harpii trzeba pedantycznie dobierać system (no chyba że się ma NAD-a, jak Jurek twierdzi), S&L zagrają prawie ze wszystkim. Nie mam pojęcia które wybrać, bo chociaż nieco bliżej mi do szybkości Harpii, to Enigmy mają fajną barwę. Tak więc wybieram ... moje kulki - Space One :)

 

 

Robert

 

Chciałbym pięknie podziękować za gościnę Magdzie i Przemkowi. Serdeczne dzięki!

 

PS. Mam nadzieję, że chłopaki napiszą kilka słów od siebie.

PS2. Tak - na ostatnim zdjęciu, to szklaneczka whisky ;)

post-24402-0-02502300-1319067303_thumb.jpg

post-24402-0-10409000-1319067356_thumb.jpg

post-24402-0-60234700-1319067435_thumb.jpg

post-24402-0-11527800-1319067475_thumb.jpg

post-24402-0-79794400-1319068444_thumb.jpg

post-24402-0-85366500-1319068547_thumb.jpg

post-24402-0-64333700-1319068564_thumb.jpg

post-24402-0-79680200-1319068615_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze w koszuli flanelowej (patrząc na fotki) chyba się nie podobało

moze to po tym "odejsciu" lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

koledze w koszuli flanelowej (patrząc na fotki) chyba się nie podobało

 

Pewnie masz rację ... to fan grania w stylu Dynaudio. Dla Sławka przeważnie jest zbyt szczupło na średnicy i basie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukiwania "zaginionej lampy" zakończyły się pewnie na fotce nr. 8.............z moje strony wystarczy tych uszczypliwości...pozdrawiam z Włocławka i fajosko się bawicie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton foto 8 jest cokolwiek dwuznaczne

 

A Pan Harpia jaki zadowolniony jezd i ma chiba miernik w...oku))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Robertem że Monki zagrały najlepiej z JRDG model 6 na basie i monoblokach Phasta na średnicy i górze podłączone równocześnie do Wadii. Nowe kolumny Harpii mają szybki kontrolowany bas, potrafią zejść bardzo nisko i grać głośno bez zniekształceń, świetnie wypadł fragment ścieżki dźwiękowej z Gladiatora z bitwą, imponująca szybkość, dynamika, atak i lekkość grania... I nie daje się przy tym odczuć że bas jest w jakikolwiek sposób podkreślony w stosunku do góry czy średnicy. Pasmo w mojej ocenie wyrównane i spójne.( Jurek twierdzi że są zestrojone absolutnie liniowo). W zakresie średnicy osobiście wolę nieco więcej wybrzmień, wokale jak dla mnie brzmią trochę mało wciągająco, czasami da się słyszeć podkreślenie sybilantów ale być może to wina jakości nagrania. Wydaje mi się że Monki wymagają starannie dobranego sprzętu, okablowania, i przy różnych konfiguracjach pokażą słabe elementy w torze czy jakość nagrania odsłuchiwanej płyty.

Co do jakości wykonania to 5+!, wizualnie robią duże wrażenie , naprawdę mogą się podobać.

Rzeczywiście trudno je porównać do Enigm, to zupełnie inny biegun brzmienia, Enigmy grają barwniej, przestrzenniej, mają charakterystyczny klimat gdzie pierwszą rolę gra średnica i nieco obszerniejszy bas, czasami mogłyby mieć bardziej otwartą górę. Monki to szybkość , precyzja, przejrzystość, dynamika.

 

Bufor lampowy który przywiózł Robert to rzeczywiście pozytywne odkrycie, za jego pośrednictwem Pasty podłączone były do Wadii i grały lepiej z buforem niż bez...

Jeszcze jedna kwestia to sam Phast, gdyby miał większą moc... pewnie kupiłbym go... ale bez JRDG na basie nie dawał rady... szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

poszukiwania "zaginionej lampy" zakończyły się pewnie na fotce nr. 8.............z moje strony wystarczy tych uszczypliwości...pozdrawiam z Włocławka i fajosko się bawicie.....

 

Możemy pobawić się razem, wystarczy dać znać i przyjechać do Ina...

 

palton foto 8 jest cokolwiek dwuznaczne

 

Bo takie miało być :) Jurek to niezły jajcarz, na forum tylko nieco nerwowy jak mu dowalają za nic. Taka moda teraz ... ale trzeba to zmienić !

 

A Pan Harpia jaki zadowolniony jezd i ma chiba miernik w...oku))

 

Jak iskry z lampy lecą, to miernik raczej mało przydatny ...

Piotrek, a z tym miernikiem to właściwie jak jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ze szklaneczką nie weszło wcześniej, to może tym razem coś dla moich wielbicieli:

post-24402-0-66435800-1319155278_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek jest the best :)

-mina nr 3.0: k!! co to jest :?

-mina nr 5.0: umarłem, już dawno nie żyję

-mina nr 7.0: cicho, coś słyszę

-mina nr 8.0: proszę, przynajmniej ktoś jest zadowolony, bynajmniej nie ja :), myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, nie zważać na ból, pełna asertywność, pełna asertywność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Sławek jest the best :)

-mina nr 3.0: k!! co to jest :?

-mina nr 5.0: umarłem, już dawno nie żyję

-mina nr 7.0: cicho, coś słyszę

-mina nr 8.0: proszę, przynajmniej ktoś jest zadowolony, bynajmniej nie ja :), myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, myśleć pozytywnie, nie zważać na ból, pełna asertywność, pełna asertywność

 

Ciężki jest los Dynaudio-wca ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.