Skocz do zawartości
IGNORED

Jak walczyć z trującą lub niejadalną żywnością.


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na nowy wątek o Zdrowej żywności i zdrowymtrybie życia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA przyznają, że dodawanie fluoru do wody uszkadza zęby i jest to wielki eksperyment

 

 

Polecam indyjską pastę do zębów Herbal z Auchan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzić do upadku korporacjonizm. Jrdyne wyjście żeby dostać zdrowsza żywnośc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Miód obecnie mieszany jest na potęgę z syropem fruktozowo-glukozowym.

Dowiedziałem się o tym od kierowcy rozwożącego beczki z syropem do pasiek, on sam był zdziwiony w jakie "zadupia" to woził, nawet do malych pasiek.

Kilka dni temu w ZDF pokazywali felieton o braku badań miodu na zawartość glifosfatu, mimo że Niemcy zużywają 5mln litrów tego produktu Monsanto (tak, to ten od słodzików i modyfikacji genetycznych)

Ze zdziwieniem skonstatowano, że wykonano tylko 1200 badań na glifosfat na ponad 5 milionów badań zawartości pestycydów.

 

Przestałem jeść miód ze względu na indeks glikemiczny (strzał glukozy), używam czasami do nalewek (np. do porterówki)

 

Wystrzegam się "miodu wielokwiatowego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten strzał to prawda, w szczególności jak ktoś pije ciepłą albo gorącą herbatkę z miodem. Wtedy on jest do potęgi.

Ja lubię na zimno z lodem, wodą i limonką, ew. cytryną. Mam rozcieńczony lekko miód żeby się nie kleił, butelkę z sokiem wyciśniętym z cytryny i robię sobie taką lemoniadę czasami. Żadnych strzałów wtedy nie ma, tym bardziej jak się wypije to ratami wielkości lampki wina, czyli po pół szklanki.

Pomyślałem sobie że lepsze to i tak niż jakieś słodzone napoje albo ciasto na deser. Nawet jeżeli miód w jakiejś części jest oszukany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód obecnie mieszany jest na potęgę z syropem fruktozowo-glukozowym.

Dowiedziałem się o tym od kierowcy rozwożącego beczki z syropem do pasiek...

Nawet do:

...Bartnik Sądecki.

?

 

Zawsze pszczelarze sypali do uli cukier w zamian za podbierany miód, przynajmniej na okres jesienno-zimowy.

Czort wie, co w tym miodzie jest...

Same pszczoły również nie pogardzają słodkim spapranym jakimś badziewiem. Tak powstają ziołomiody...

Wszyscy się tym jarają i wmawiają klientom, że to jest przerobione przez pszczoły i zawiera... ble, ble,...

 

Tymczasem w zasadzie nie ma badań miodów na zawartość...

Ktoś tam coś kiedyś zmierzył w takich nowozelandzkich miodach Manuka. Hit sprzedaży, kilka-kilkanaście razy droższe od innych...

Czy siła marketingu?

 

Miałem szczęście długi czas mieć miody od rodziny.

Z ciekawych spraw, z tamtego źródła pozyskany wosk pszczeli wyleczył kilka problemów skórnych w rodzinie...

Sam miód w smaku zbytnio się nie różnił od tego kupnego (oczywiście z uznanych pasiek).

Do dziś nie zapomnę smaku najsmaczniejszego z miodów; wrzosowego.

Ten rzeczywiście był lepszy od kupnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych spraw, z tamtego źródła pozyskany wosk pszczeli wyleczył kilka problemów skórnych w rodzinie...

 

Po drugim skierowaniu do szpitala i kolejnej partii antybiotyków z powodu kłopotów z przewodem pokarmowym od dobrego znajomego dostałem zestaw nalewek z dokładną rozpiską stosowania. Oprócz wrotyczu, orzecha włoskiego i syropu z trzmieliny był tam też propolis. Problemy zaczęły ustępować i to bez stosowania leków. Później przez dłuższy czas wypijałem codziennie rano zaraz po przebudzeniu kieliszek nalewki z propolisu robiąc co kilka tygodni dwutygodniowe przerwy. Wszystko powróciło do stanu sprzed choroby... Teraz stosuję go na drobne rany. Zauważam też, że polecają go także w zakładach kosmetycznych.

 

Cieszy mnie fakt, że rośnie świadomość społeczeństwa w kwestii leków i odżywiania się i coraz więcej osób skłania się ku naturze... Z drugiej strony widzę że nadal są osoby, dla których zatwierdzenie przez FDA czy inną tego typu organizację jakiegoś produktu spożywczego jest równoznaczne z gwarancją braku negatywnego wpływu na zdrowie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do:

 

?

 

Zawsze pszczelarze sypali do uli cukier w zamian za podbierany miód, przynajmniej na okres jesienno-zimowy.

Czort wie, co w tym miodzie jest...

Same pszczoły również nie pogardzają słodkim spapranym jakimś badziewiem. Tak powstają ziołomiody...

Wszyscy się tym jarają i wmawiają klientom, że to jest przerobione przez pszczoły i zawiera... ble, ble,...

 

Tymczasem w zasadzie nie ma badań miodów na zawartość...

Ktoś tam coś kiedyś zmierzył w takich nowozelandzkich miodach Manuka. Hit sprzedaży, kilka-kilkanaście razy droższe od innych...

Czy siła marketingu?

 

Miałem szczęście długi czas mieć miody od rodziny.

Z ciekawych spraw, z tamtego źródła pozyskany wosk pszczeli wyleczył kilka problemów skórnych w rodzinie...

Sam miód w smaku zbytnio się nie różnił od tego kupnego (oczywiście z uznanych pasiek).

Do dziś nie zapomnę smaku najsmaczniejszego z miodów; wrzosowego.

Ten rzeczywiście był lepszy od kupnego...

 

Może jedyna metoda, to wyspecjalizować swój smak, nabrać trochę degustacyjnego doświadczenia. Węch to potężne narzędzie, smak też.

Miód mocno doładowany jakimś cukrem to żenua, prawie w ogóle nie ma tego specyficznego aromatu i smakuje właśnie jak cukier. To już lepiej kupić droższy i samemu rozcieńczyć.

Z tej firmy Bartnik, dzisiaj zauważyłem, jest droższa wersja EKO. I jest na etykiecie napisane że jest np. z Rumunii. Jestem więc ciekaw jak wypada porównanie smakowe, może kupię.

 

miody-ekologiczne-miod-akacjowy-500-g.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając lepszy i zdrowszy produkt, przyczyniasz się do polepszania rynku. Sprawiasz, że producenci zaczynają myśleć inaczej. To dotyczy także nas, w Polsce. Lepiej oszukam - lepiej zarobię, tak myślą oni. Tutaj znany aktor promuje właśnie ten nowy sposób myślenia: oszukasz - gówno sprzedasz. Pamiętam go z całkiem świeżego i świetnego serialu True Detective. Szukajcie i polecajcie dobre produkty znajomym, rodzinie. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ dobre oferty lubią się psuć po pewnym czasie. Niektórzy producenci już po miesiącu od wprowadzenia promocyjnej jakości zaczynają walić "kichę". Jest to wręcz powszechna praktyka. Trzeba promować tych, którzy dobrą jakość mają na stałe w swojej filozofii.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, Ty wierzysz tej kobiecie? A co? Nie je, nie pije, ale potrafi wypić 5 kieliszków wódki bez konsekwencji, w jakiś "duchowy" sposób "zneutralizować" jak to określa? WTF?

 

Ona twierdzi że ma 8539 lat. Rozumiem że ma mi ten "fakt" zaimponować i zwiększyć jej mądrość w moich oczach? Wow! Naprawdę, co za doświadczona osoba! Tyle lat!

 

Rozumiem także, że ma dostęp do świata duchowego i widzi rzeczy, których taki przeciętniak jak ja nie zna. Na przykład wierzy w elfy i krasnoludki, których mi nie było dane widzieć, ponieważ jem. A o na nie je i jest lepsza, gdyż niejedzenie daje jej super powers. Rozumiem że powinienem zapisać się na prowadzony przez nią kurs, dzięki temu dokonam naprawy duchowej siebie poprzez niejedzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przemysł cukrowniczy w latach 60. opłacał naukowców, by ci swoimi publikacjami umniejszali związek między spożyciem cukru i chorobami serca. Badacze całą winę za zdrowotne kłopoty Amerykanów przekierowali na tłuszcze nasycone. Co jeszcze ciekawsze - te sponsorowane wyniki wpłynęły na lata zaleceń rządowych instytucji odpowiedzialnych za zdrowie milionów ludzi, a kosztowały bogate korporacje zaledwie 150 tys. dolarów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam panie, przecież to tylko spiseg, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To toksyczna pszenica jest problemem, a nie gluten?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Herbatka jako źródło 22 pestycydów, w tym kilku zakazanych:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem w warzywniaku paprykę czerwoną zaczęła strasznie śmierdzieć

( benzyną/ropą/naftą )....., smród był niemiłosierny..., zacząłem szperać w necie, okazało się że to częsty przypadek..żeby "zaczerwienić paprykę", plantatorzy podpinają pod szklarnię rurę wydechową od auta w kilka godzin papryczka już jest czerwona......, ponoć nie opłaca się kupować czerwonej papryki zimą bo en proceder jest nagminny...

 

 

Smacznego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tommiashi

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości ugryzłem świeżo kupioną paprykę czerwoną, bez mycia. Po kilku minutach na języku poczułem dziwne pieczenie, potem język mi wysechł i przez kilka godzin chodziłem z językiem jak kołek. W nocy też nie mogłem zasnąć, przeszło dopiero po 5 godzinach. Ale muszę powiedzieć że wyglądała podejrzanie i zastanawiałem się długo czy ją kupić...

 

Smacznego!

 

To ze spalinami to norma dla niektórych. Ojciec kiedyś widział na szklarni jak facet miał podłączony szlauch od rury wydechowej od syrenki i kopcił nią do tych szklarni...

 

Smacznego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach na języku poczułem dziwne pieczenie, potem język mi wysechł i przez kilka godzin chodziłem z językiem jak kołek.

 

Może to nie była papryka, tylko nieodpowiedzialny sex oralny? ;-)

 

W zeszłym tygodniu kupiłem w warzywniaku paprykę czerwoną zaczęła strasznie śmierdzieć

( benzyną/ropą/naftą )....., smród był niemiłosierny

 

W warzywniaku nic nie czułeś? Dopiero taki niemiłosierny smród w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie była papryka, tylko nieodpowiedzialny sex oralny? ;-)

 

 

Nie, doskonale pamiętam że nie, a byłem wtedy w dobrej formie psychofizycznej, więc błąd pamięciowy wykluczam. Papryka znajdowała się w reklamówce, a ugryzłem ją kiedy wkładałem reklamówkę z zakupami do bagażnika :) Dodatkowo była niesmaczna, więc okazała się być owocem poznania zła i zła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, niesmaczna była papryka czy reklamówka?

Kolegi mi tu chcą śniadanie (z papryką) obrzydzić, czy co? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warzywniaku nic nie czułeś? Dopiero taki niemiłosierny smród w domu?

 

W warzywniaku było dosyć chłodno..., nie czułem smrodu, dopiero w domu poczułem ten specyficzny zapach niczym ze stacji benzynowej...., Makabra..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, niesmaczna była papryka czy reklamówka?

Kolegi mi tu chcą śniadanie (z papryką) obrzydzić, czy co? ;)

 

Papryka papryce nie równa! Reklamówka nie powoduje chemicznego oparzenia języka!

Z resztą jakość papryki można poznać po wyglądzie i przede wszystkim po smaku. Najlepsza papryka smakuje jak słodki kwiat, a jej sok jest jak posłodzona woda źródlana, bez żadnych dodatkowych dziwnych kwachów i spieprzonych smaków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! Ja sobie latem zrobiłem soki z takich dobrych papryk (do gulaszu). Pomimo pasteryzacji, jak się otwiera słoik, to czuć zapach fiołków, ale nie znam się na zapachach kwiatów, tylko tak mi się skojarzyło :)

 

Papryka co rosła zdrowo i powoli, nie ma takiej wklęsłej główki, tylko raczej szpiczastą. Podobnie chaotyczny, ale ładny kształt może świadczyć o tym że warunki miała dość dobre. A najfajniej jest jak mieni się różnymi kolorami, to wtedy już prawie bankowo wiadomo że jest to dobra partia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.