Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Namawiam żebyś zwędził ? od razu Q21 jakieś solidne standy na czas testów, stawianie Dynek na jakichś przypadkowych taboretach czy szafkach to nie najlepszy pomysł. Potem 2.5m bazy, trójkąt równoboczny, głowa na wysokosci monitorków oraz Ty i monitory nie przy ścianach i ... czekam na wrażenia ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynie wylądowały i... po prostu ŁOŁ! Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka - ale to małe. Po odpaleniu Kate i Nine Milion Bicycles kopara opadła jak dużym dźwiękiem te maleństwa grają. Szeroka i precyzyjna scena, fajny szybki mocny bas, naturalny wokal. Dzieje się. „To Nie Ptak” Kayah & Bregović no po prostu bajka. Przy „Money For Nothing” obeszły mnie ciarki po całym ciele. Insane. Test basu i jego zróżnicowania przy „Birds” od Coldplay zdany celująco. „Army Dreamers” Kate Bush po prostu miód na serce. 

Dynie mam do soboty, ale myślę że już ze mną zostaną 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiesz czemu byłem spokojny o wynik tego testu. 

Uważam, że najlepsze co mają Excite to właśnie średnica, oddanie wokali - tu ograniczeniem są chyba tylko pozostałe elementy systemu. W X14 jak na standardy Dynaudio  dół jest wyjątkowo udany, szybki, zwarty, nie podgrzewa średnicy i jest zróżnicowany. Wysokie znowu nasycone ale nie podkolorowane. Stereofonia bardzo dobra. No i jak na rozmiar skrzyneczki skala brzmienia i możliwości basu, którym te maluchy operują jest zadziwiająca. U mnie tak w skali od 1 -10 dzieląc po audiofilsku ? pasmo na trzy zakresy daje im za basik 8, za środek 10 i za górę 7. A i w kolorze czarna satyna są śliczne a wykonanie perfekcja. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jackobtone napisał:

Pułapek na pewno warto spróbować. Też być może rozważę zainstalowanie takowych u siebie. Czas pokaże. Najpierw jednak monitory ?

Pułapek basowych, czy absorberow? 

Te pierwsze raczej muszą być strojone na konkretną częstotliwość,  a wtedy taka pułapka może być wielkości szafy komandor ?

Myślę, że warto zainteresować się absorberami na bazie wełny PT80, teraz takie w zależności od obicia mogą nawet przystroić wnętrze. 

 

Tu macie a'la pułapki basowe, kiedyś postawiłem pytanie, czy wypożyczą za kaucją, odpowiedzi nie uzyskałem. 

Poza tym czytałem różne opinie jeśli chodzi o ich "skuteczność".

Tak naprawdę to trzeba sprawdzić jaką częstotliwość się wzbudza w naszym pomieszczeniu, każde ma inny rezonans i wtedy trza szukać pułapki na ta konkretną częstotliwość. 

Czasem wcale nie potrzeba pomiaru , wystarczy płyta testowa z samplami całego pasma Hi-fi i Muzyka kiedyś taką wypuściła z jednym numerem czasopisma.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku do X14 i małego pokoju jak mój te panele z wełenki nie koniecznie się sprawdzą, masz to szczęście, że nie mieszkasz w pokoju wielkości niedużej łazienki ? a i nie znasz charakteru brzmienia X14 więc możesz do końca nie wiedzieć co się dzieje po wstawieniu do mojej klitki paneli o których wspomniałeś. Powiem Ci, że to nie takie proste jak się wydaje i więcej można popsuć niż zyskać. Przećwiczyłem to dość sumiennie i coś tam wiem. Oczywiście każdy pokój jest trochę inny akustycznie, zależy też jak grający wzmacniacz i źródło mamy, wiadomo o co chodzi... Ogólnie do małej kanciapy najlepiej kupić jakieś Audeze czy MrSpeakers  i mieć całą akustykę w 4 literach hah

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Jacku do X14 i małego pokoju jak mój te panele z wełenki nie koniecznie się sprawdzą, masz to szczęście, że nie mieszkasz w pokoju wielkości niedużej łazienki ? a i nie znasz charakteru brzmienia X14 więc możesz do końca nie wiedzieć co się dzieje po wstawieniu do mojej klitki paneli o których wspomniałeś. Powiem Ci, że to nie takie proste jak się wydaje i więcej można popsuć niż zyskać. Przećwiczyłem to dość sumiennie i coś tam wiem. Oczywiście każdy pokój jest trochę inny akustycznie, zależy też jak grający wzmacniacz i źródło mamy, wiadomo o co chodzi... Ogólnie do małej kanciapy najlepiej kupić jakieś Audeze czy MrSpeakers  i mieć całą akustykę w 4 literach hah

Dlatego pisałem, że potrzeba Bass Trapu na konkretną częstotliwość,  widziałeś moją "jaskinię", ja szukałem modów własnych pomieszczenia na bazie sampli z płyty. Najlepiej jednak zrobić pomiary.

Kiedyś wzbudzał mi się bas na płycie American Beauty, tam są konkretne zejścia, drzwi wpadały w rezonans i pięknie dzwoniły szyby o dziwo po uzbrojeniu sufitu w Dyfuzory Omnibounce NYQUISTA sprawę załatwiło ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na czarne się zdecydowałem. Nie przepadam ogółem za czarnymi kolumnami bo moim zdaniem giną trochę, ale w tym przypadku trzeba przyznać że wyglądają wyjątkowo elegancko

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to dobrze ? ja to nie mogę zaplanować sobie wyjazdu do jakiegoś salonu by posłuchać razem z 5-6 monitorów i trochę rozjaśnić sobie w głowie, normalnie nie mam kiedy a najlepiej to pojechać na 2 dni przekimać i powtórzyć odsłuch ?,to byłoby coś. 

Czekam @jackobtone na więcej opisów , bo z chęcią bym podążał twoim tropem, tym bardziej że mam 18m2 i podobna elektronikę. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Namawiam żebyś zwędził ? od razu Q21 jakieś solidne standy na czas testów, stawianie Dynek na jakichś przypadkowych taboretach czy szafkach to nie najlepszy pomysł. Potem 2.5m bazy, trójkąt równoboczny, głowa na wysokosci monitorków oraz Ty i monitory nie przy ścianach i ... czekam na wrażenia ?

Kojarzę Adam, że gdzieś tam narzekałeś na wzbudzanie basu. Z ciekawości spytam:

1.Kolumny masz skręcone czy równolegle do ściany?

2.Czy próbowałeś przesunąć się z pół metra z miejscem odsłuchu, żeby trójkąt był bardziej równoramienny a nie równoboczny?

U mnie właśnie najbardziej sprawdziło się skręcenie kolumn do miejsca odsłuchu i nie trójkąt równoboczny, a miejsce odsłuchu 60 cm większe niż baza. Każdy ma inną akustykę, inne miejsca wczesnych odbić itd., ale zawsze warto spróbować.

Niestety ograniczeniem są rozmiary pokoju, bo zwyczajnie można nie mieć miejsca, gdzie się cofnąć. Dlatego zlikwidowałem tylne głośniki od kina domowego, bo nie miały sensu-zabrakło mi metra pokoju.

Za do teraz mam fajną scenę dźwiękową stereo, wszystko się klei razem nie ma efektu, że kanały grają osobno i wszystkie pasma grają równo-tak mi się w każdym razie wydaje. Zauważyłem, że minus skręconych kolumn to 20 cm lewo w prawo z miejscem odsłuchu i już scena się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny skręcone bezpośrednio na miejsce odsłuchu i jednak wolę siedzieć w miejscu "przecięcia". Odsuwając miejsce odsłuchu odbicia od ścian zaczynają mi bardziej dokuczać a i zwiększa się ilość niskich tonów, może się to komuś oczywiście bardziej podobać jednak przy dyniach szkoda tracić środek ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skręcaniem to prawda, trzeba tylko trafić w ten nasz sweet point.

ProAc D2 , generalnie ProAci skręca się bardzo delikatnie, niektórzy wcale ze względu na umiejscowienie kopułki, nie powinno się przekraczać ok. 5-7 stopni.

Z Eposami też jeżdziłem, jak za mocno, czyli na wprost słuchacza to bas robił się mocny zwarty, ale brakowało czegoś, scena etc. Jak za mocno na wprost, to znowu bas ucieka i góra iskrzyła, generalnie przyjąłem, że z miejsca odsłuchu widziałem wewnętrzne boki kolumn na granicy ich niewidzenia ?

Z ProAcami jest inaczej.

Trzeba szukać, wiem, że na urządzenia z jabłuszkiem są aplikacje, które pozwalają poprawnie wypozycjonować głośniki, kładzie się IPhona na kolumnę w stronę słuchacza, później na drugą i po sprawie. Jak to działa to nie wiem, bo jabłuszka mam tylko z sadu ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dedal75 napisał:

Niektórym to dobrze ? ja to nie mogę zaplanować sobie wyjazdu do jakiegoś salonu by posłuchać razem z 5-6 monitorów i trochę rozjaśnić sobie w głowie, normalnie nie mam kiedy a najlepiej to pojechać na 2 dni przekimać i powtórzyć odsłuch ?,to byłoby coś. 

Czekam @jackobtone na więcej opisów , bo z chęcią bym podążał twoim tropem, tym bardziej że mam 18m2 i podobna elektronikę. 

Myślę, że kolega Adam swoim komentarzem wyczerpał temat. Po prostu trzeba ich posłuchać! Póki trwa outletowa wyprzedaż magazynowa (kolumny nowe, nieużywane, oryginalnie zapakowane i z plastikowymi zabezpieczeniami na tweeterach) możesz kupić komplet na test. Zawsze masz możliwość zwrotu w przeciągu 14 dni. Mi bardzo te maluchy podpasowały. Są bardziej wymagające od Zensorów 7, mocniej trzeba gałkę przekręcić ale grają tak że nie da się przestać słuchać i z żalem wychodziłem z domu na zajęcia (chociaż muzyka grała dalej, niech się wygrzewają). Nie wiem jak zagrałyby z miedzianym kablem (mam na dole Taralbs Air 1 więc sprawdzę w wolnej od delektowania się chwili) ale ze srebrem jest super. Nic nie kłuje po uszach; bas szybki, zróżnicowany i dosadny, no i te śliczne naturalnie brzmiące wokale. Cieszę się że pozbyłem się Dali. Mimo że cenowo wypadają podobnie do Dynaudio to brzmieniowo zuuuupełnie inna liga. Ciekaw jestem jak by zagrały wyższe modele ale to moooże kiedyś sprawdzę. Naprawdę jest rewelacja.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt muszę odsłuchać, czas pokaże. 

Sporo minęło zanim znalazłem się tu gdzie jestem, i jeszcze trochę potrwa nim się przesune dalej, myślę że okazje się trafiają i ja coś na moje finanse wychacze ?. Miłego słuchania. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyhaczysz na pewno ? Tak czy inaczej jak będziesz szukał polecam sięgnąć po te  dynie. Adam miał rację, grają i to jak!

Muszę teraz znaleźć jakieś fajne podstawki. Warto sięgnąć po te dedykowane od Dynaudio czy lepiej czegoś innego poszukać? Nie mam kompletnie rozeznania w temacie a niespecjalnie chce mi się wszczynać poszukiwania na forum. Co polecasz Adam?

Podstawki to na ten moment ostatni element układanki. Ewentualnie z miedzianymi IC się jeszcze pobawię jak czas pozwoli.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie pod zamówienie robił ? firmowe wydają mi się mało stabilne oczywiście pod kątem małych dzieci i to takich jak moje ?. Bo u znajomych stoją różne i jest ok jednak oni nie mają tak nie przyjaznego środowiska dla głośników jak ja ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmowe podstawki Dynaudio jakoś mnie nie przekonują z wyglądu ale ich nie miałem. Takie anorektyczne się wydają. Coś z naszego podwórka bym kupił, zwróć tylko uwagę na jeden element - ich wysokość. Chodzi o to byś siedząc wygodnie ? w swoim fotelu  miał głowę na wysokości monitorów a nie gdzieś nad nimi czy pod nimi, akurat z X14 tak dostaniesz najwięcej z ich zalet. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jackobtone napisał:

Muszę teraz znaleźć jakieś fajne podstawki. Warto sięgnąć po te dedykowane od Dynaudio czy lepiej czegoś innego poszukać? Nie mam kompletnie rozeznania w temacie a niespecjalnie chce mi się wszczynać poszukiwania na forum

Jest tu na forum kolega kamil79,  który robił mi platformę i standy do D2, solidne naprawdę polecam.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu puściłem „Private Investigations” Dire Straits. Głowa chodzi na boki. Niesamowitą scenę kreują. Szeroką i bardzo głęboką. Adam co do basu nie odczuwam jego nadmiaru. Nie ma „buły” chociaż pewnie gdyby podłączyć Vincenta SV-500 którego słuchałem (lub SV-227 któreg słuchać będę) to powiedziałbym co innego. Z drugiej strony póki co lepiej żyć w błogiej nieświadomości. ? Dużo frajdy daje obecne połączenie. 

Z ciekawości wpiąłem w wolnej chwili te TaraLabs o których pisałem wcześniej. Wtedy faktycznie basu było za dużo i był taki bułowaty. Wokal się ocieplił i nie brzmiał już tak naturalnie. Po ponownym przełączeniu na Nordosta basu ubyło ale zyskał na precyzji, szybkości i nie nachodził tak jak w przypadku TaraLabs na średnicę. Wbrew pozorom góra się nie wyostrzyła (jeśli już to w granicach percepcji) to znaczy sybilanty przy Nordoscie wybrzmiewały tak jak z Tara Labs. 

Jutro / w sobotę pojadę po podstawki. Nie mogę się doczekać ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja aż taaakich zmian na kablach nie słyszę (w sumie to nie mam zdania), kabelki to nie moje klimaty, jedne są ładniejsze, drugie mniej i tyle ? Z tego co wiem to masz nowego Atoll-a a te piece, żeby zaczęły czarować (pomijam czy to są zniekształcenia czy nie :)) muszą swoje pograć więc może być jeszcze lepiej. Atoll (jeżeli trafimy na tę szczęśliwą serię bo nie każdy chce tak niestety grać np. najnowsze setki nie chcą) z X14 daje jedną kapitalną dla mnie rzecz, takie jakby zawieszone w pokoju morskie powietrze (wiem, wiem dziwne określenie :)), ten wysokotonowy Dynaudio potrafi z odpowiednim piecem baaardzo mocno napowietrzać wysokie, świetnie robił to z piecem YBA Heritage A100, trochę inaczej i w mniejszym stopniu robi to z in100se (może różnice wynikają z faktu, że YBA nie podgrzewał środka, był dla mnie surowy barwą i przez tą surowość bardzo prawdziwy). Masz tak Jacko napowietrzoną górę ze swoim Atollem? 

Ps. Dobre standy to dobra rzecz ? Aż muszę w weekend przepiąć wzmacniacze i trochę Atollem pograć ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co masz na myśli i skłonny jestem potwierdzić - mam ? 

Nie twierdzę że zmiany na kablach są duże. U mnie na pewno największa różnica zawsze wychodzi na basie. Zarówno w przypadku Dali jak i Dyniek przy miedzianych kablach głośnikowych pojawia się dudnienie, basu jest za dużo. Ocieplenie wokali też łatwo wyłapać. Najlepiej wpiąć testowany kabel w miejsce starego z którym się osłuchaliśmy, pograć różne utwory tak z godzinkę żeby się przyzwyczaić, a następnie przepiąć na stary. U mnie różnica w basie wychodzi najlepiej w miejscu „nieodsłuchowym” czyli z boku, poza trójkątem (w miejscu odsłuchowym żeby nie było - też ale nieco mniejsza :)). Na pewno duży wpływ ma na to skos sufitu z którym nic na tę chwilę nie zrobię. Przy szybkim przepinaniu różnice tak ładnie nie wychodzą jak przy dłuższym osłuchaniu się. Pewnie już bawiłeś się w kable ale mimo to zachęcam do wypożyczenia czegoś dobrego, srebrnego i zrobienia takiego właśnie testu. Moim zdaniem Atoll sporo wtedy zyskuje. 

Standy kupię raczej budżetowe (czekają na mnie wydatki w kategorii fotografia). Dokonałem pomiarów wysokości i pokuszę się o Norstone Stylum 2. Tak na początek myślę że tragedii nie będzie. Później jak znajdę czas może sam sobie coś uklepię ?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę teraz, że ja mam dokładnie te Norstone, nie lubię ich i drugi raz bym ich nie kupił. Wyglądają dla mnie kiepsko, spasowanie elementów i wykonanie też mierne....  Wolałbym VAP ER i je bym teraz kupił ale do niczego nie namawiam. Te Standy, które polecił Luk wydają się za to najlepszym wyborem ale ciekawe jak z dostępnością. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę ? Znajomy je ma u siebie również jak się okazało. Nie przyglądałem się im zbytnio. W sieci wyglądają całkiem nieźle ale spasowanie ważna rzecz. Przemyślę jeszcze zakup w takim razie.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wypożyczyliśmy z kumplem na testy ATOLL IN100SE aby podłączyć go po bypass z ampli Marantz i powiem tak szału nie ma. Może gra lekko dokładniej ale mam wrażenie że Marantz pomimo tego że ampli w stereo porównywalnie, liczyłem na wow ale tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kolumnach graliście?

ByPass to jak ktoś powiedział 50% brzmienia wzmacniacza, 50% pre czyli w tym przypadku Marantza. Jak jak podłączę swoją Yamahę WXC-50 po bypass to też szału nie ma. Ograniczeniem jest zawsze najsłabsze ogniwo ?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że po bypass fronty w 100% idą ze wzmacniacza. Wszystko było podłączone pod monitor audio RX8. Z tego wszystkiego już nie brałem tego wzmacniacza do siebie bo jak posłuchałem to mi się odechciało. U mnie miał być podłączony pod MA Gold 100

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.