Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz 'Ugoda'


jar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, 1Ender napisał:

Przecież my to wałkujemy 2 dzień z prądem spoczynkowym... 

Użyłeś złej formy - walkujesz, to jest dział DIY czyli zrób to >>>sam<<<.

Koledzy o anielskiej cierpliwości próbują ci pomagac ale to ty tym okrętem sterujesz i podejmujesz decyzje. Ktoś już na początku zwrócił uwagę że nie jest to dobry pomysł bo nie masz ani wiedzy ani doświadczenia ani jak widać cierpliwości.

Więc nie odwracaj kota ogonem i nie pytaj już więcej kto to teraz ogarnie bo roszczeniowa postawa wzgledem kapitana okrętu który idzie na dno jest tragi komiczna bo to Ty z calym szacunkiem tym kapitanem jesteś.

Pozdrawiam i szczerze trzymam kciuki za powodzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Użyłeś złej formy - walkujesz, to jest dział DIY czyli zrób to >>>sam<<<.

Koledzy o anielskiej cierpliwości próbują ci pomagac ale to ty tym okrętem sterujesz i podejmujesz decyzje. Ktoś już na początku zwrócił uwagę że nie jest to dobry pomysł bo nie masz ani wiedzy ani doświadczenia ani jak widać cierpliwości.

Więc nie odwracaj kota ogonem i nie pytaj już więcej kto to teraz ogarnie bo roszczeniowa postawa wzgledem kapitana okrętu który idzie na dno jest tragi komiczna bo to Ty z calym szacunkiem tym kapitanem jesteś.

Pozdrawiam i szczerze trzymam kciuki za powodzenie.

Z jednym się zgodzę, nie mam wiedzy i to jest mój grzech główny. Doświadczenie zdobywa się z czasem. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z jednym się zgodzę, nie mam wiedzy i to jest mój grzech główny. Doświadczenie zdobywa się z czasem. 
Pozdrawiam 
No właśnie. Zdobywa się cierpliwością i wykonywaniem dokładnie tego co radzą fachowcy. Sam się uczę ale wiem że najważniejsze jest by wiedzieć co się robi. Przeczytaj jeszcze raz wskazówki i zrób dokładnie to co w nich zawarto. Jeśli nie wiesz co to dopytaj. Na spokojnie wszystko jest do ogarnięcia. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ustawienia 0V na wyjściu.Jeżeli na wyjściu będzie więcej niż 0.6V to przekaznik nie zaklika drugi raz bo działa zabezpieczenie Wiec podłącz multimetr tak jak na zdjęciu i kręć tak jak napisane

Jak zejdziesz poniżej 0.6V to zabezpieczenie powinno  się wyłączyć i będzie OK

Jak już się z tym uporasz to wtedy ustawiasz prąd spoczynkowy tak jak na drugim zdjęciu

 

Powodzenia 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u1 prad.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad:

1. Jako punkt pomiarowy "masa" weź masę sygnału - złącze CON3 piny 1 i 2

2. DC na wyjściu nie mierz na zaciskach głosnika, bo jak przekaźnik rozwarty to nic tam nie zmierzysz, Mierz to między masą  jak wyżej i  punktem wspólnym rezystorów emiterowych , regulacja za pomocą R6

3. Prąd spoczynkowy mierzysz jako spadek napięcia na rezystorach emiterowych, zakres pomiarowy 200mV, wartość oczekiwana ok. 5mV, regulacja za pomoca R22

Rezystory emitrowe już pisałem które to.

Po wtóre, naprawde chcemy Ci pomóc i wiemy jak to zrobić, ale jak pisał Daniel to Ty sterujesz tym okrętem, Ty masz w rękach miernik, dlatego bardzo ważne jest żebyś dokładnie stosował sie do naszych w skazówek, bo inaczej nie mając poprawnych danych pomiarowych zdalna nawigacja tym okrętem będzie niezwykle trudna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że się mylę ale żeby ustawić 1mv marketowy miernik za 20pln może nie wystarczyć @1Ender (nie mam pojęcia jaki masz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci kiedyś napisałem nie bierz się za to bez odpowiedniej wiedzy no nie da się. Wiedza elektronika jest dostępna jak nigdy wcześniej. Zostaw Ugodę i bierz się za naukę. Na początek Feszczuk, a jak za trudny, elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz - elementy, a potem układy. Te pozycje dostępne są w pedeefach. Ja się z tego kiedyś dawno uczyłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na poczatek wzmak na LM3886, pozniej TDA7294. Dalej dorob do tych wzmakow pre/selektor. Poduczysz sie elektroniki. Przy Ugodzie sie tylko zniechecisz a szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scott L.F. napisał:

Zacznij od ustawienia 0V na wyjściu.Jeżeli na wyjściu będzie więcej niż 0.6V to przekaznik nie zaklika drugi raz bo działa zabezpieczenie Wiec podłącz multimetr tak jak na zdjęciu i kręć tak jak napisane

Jak zejdziesz poniżej 0.6V to zabezpieczenie powinno  się wyłączyć i będzie OK

Jak już się z tym uporasz to wtedy ustawiasz prąd spoczynkowy tak jak na drugim zdjęciu

 

Powodzenia 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u1 prad.jpg

To co pokazałeś do regulacji prądu spoczynkowego to R26, parząc na płytkę.. Mylę się? 

R22 jest prostopadle wyżej. Tuż nad R26. 

DC mierze na przewodach głośnikowych. Ale przykładając końcówki multimetru zarówno przy płytce pcb, jak i na przewodach nie mogę odczytać DC. Ustawienie 2000m, DC pływa od  013 do - 013. Ustawienie 200m od 3,7 do - 2,4 

Znalazłem Con3! Czyli przewody sygnałowe. Tu prąd jest stabilny. 

1 godzinę temu, frobek napisał:

Kilka porad:

1. Jako punkt pomiarowy "masa" weź masę sygnału - złącze CON3 piny 1 i 2

2. DC na wyjściu nie mierz na zaciskach głosnika, bo jak przekaźnik rozwarty to nic tam nie zmierzysz, Mierz to między masą  jak wyżej i  punktem wspólnym rezystorów emiterowych , regulacja za pomocą R6

3. Prąd spoczynkowy mierzysz jako spadek napięcia na rezystorach emiterowych, zakres pomiarowy 200mV, wartość oczekiwana ok. 5mV, regulacja za pomoca R22

Rezystory emitrowe już pisałem które to.

Po wtóre, naprawde chcemy Ci pomóc i wiemy jak to zrobić, ale jak pisał Daniel to Ty sterujesz tym okrętem, Ty masz w rękach miernik, dlatego bardzo ważne jest żebyś dokładnie stosował sie do naszych w skazówek, bo inaczej nie mając poprawnych danych pomiarowych zdalna nawigacja tym okrętem będzie niezwykle trudna ?

Pytanie o punkt 1 i 2. Jaki zakres ustawić na multimetrze? 20, 200, 500, 200m, 2000m

Punkt 3 zostawiam na później. 

1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

bardzo możliwe że się mylę ale żeby ustawić 1mv marketowy miernik za 20pln może nie wystarczyć @1Ender (nie mam pojęcia jaki masz)

Miernik Uni-T UT33B, więc chyba nie taki najgorszy? 

1 godzinę temu, Krzych 2 napisał:

A ja Ci kiedyś napisałem nie bierz się za to bez odpowiedniej wiedzy no nie da się. Wiedza elektronika jest dostępna jak nigdy wcześniej. Zostaw Ugodę i bierz się za naukę. Na początek Feszczuk, a jak za trudny, elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz - elementy, a potem układy. Te pozycje dostępne są w pedeefach. Ja się z tego kiedyś dawno uczyłem. 

Uczę się! Teoria na podstawie wykładów Reduktora Szumu. Obecnie wykład o prądzie spoczynkowym. 

Prawdopodobnie będę miał jakieś pytania z zakresu elementarnej wiedzy podstaw elektroniki. Czegoś, co nie będę mógł znaleźć. Jakieś definicje. Mogę liczyć na pomoc? 

57 minut temu, Buzzer napisał:

Proponuje na poczatek wzmak na LM3886, pozniej TDA7294. Dalej dorob do tych wzmakow pre/selektor. Poduczysz sie elektroniki. Przy Ugodzie sie tylko zniechecisz a szkoda.

Przepraszam Cię, ale nie mam teraz budżetu na ww wzmacniacz. 

Ustawienie DC Miernik 200m 

11,2 - 11,3 niżej nie można zejść. Pomiar na sygnałowych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 1Ender napisał:

Miernik Uni-T UT33B, więc chyba nie taki najgorszy? 

Jest też film w temacie mierników u Reduktora. Ja nie wiem - nie miałem go w rękach. Miernik z mojego warsztatu (statku) umie zmierzyć napięcie 1mv z taką dokładnością:

0.3% + 4d dla 400mv

Twój patrząc na pierwszą lepszą speckę z sieci [1]

0.5%+2 dla wszystkich zakresów

Jeszcze kwestia czy ta dokładność dla miernika za 40pln jest zachowana. Ja mam taki za 400pln ale podejrzewam, że 1mv to on nie ogarnia jakoś specjalnie.

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 1Ender napisał:

Uczę się! Teoria na podstawie wykładów Reduktora Szumu. Obecnie wykład o prądzie spoczynkowym. 

Prawdopodobnie będę miał jakieś pytania z zakresu elementarnej wiedzy podstaw elektroniki. Czegoś, co nie będę mógł znaleźć. Jakieś definicje. Mogę liczyć na pomoc? 

Reduktor Szumu. Hmmm. No nie wiem czy np oglądając National Geografic można zostać geologiem. 

Jak coś nie wiesz pytaj. Zapraszam na PW

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomiar prądu spoczynkowego na rezystorach Multimeter 200m

 

R57 7,9

R59 - 8

Ustawiłem wartości końcówki Prawej 

DC 11,2 / 11,3

R57 5,4 

R59 - 5,4

Teraz powrót do końcówki Lewej 

DC 14,3 / 14,4

R57 5,4

R59 - 5,1

Bardzo dziękuję za Cierpliwość!! Winowajcą był DC!! 

Czy teraz jest dobrze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

Jest też film w temacie mierników u Reduktora. Ja nie wiem - nie miałem go w rękach. Miernik z mojego warsztatu (statku) umie zmierzyć napięcie 1mv z taką dokładnością:

0.3% + 4d dla 400mv

Twój patrząc na pierwszą lepszą speckę z sieci [1]

0.5%+2 dla wszystkich zakresów

Jeszcze kwestia czy ta dokładność dla miernika za 40pln jest zachowana. Ja mam taki za 400pln ale podejrzewam, że 1mv to on nie ogarnia jakoś specjalnie.

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Daniel jaki multimetr polecasz do 150 zł, może być "używka" Taki dla początkujących elektroników. 

Może ktoś z kolegów coś poleci? 

@jar1

Przepraszam za OT. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, 1Ender napisał:

 

Pomiar prądu spoczynkowego na rezystorach Multimeter 200m

 

R57 7,9

R59 - 8

Ustawiłem wartości końcówki Prawej 

DC 11,2 / 11,3

R57 5,4 

R59 - 5,4

Teraz powrót do końcówki Lewej 

DC 14,3 / 14,4

R57 5,4

R59 - 5,1

Bardzo dziękuję za Cierpliwość!! Winowajcą był DC!! 

Czy teraz jest dobrze? 

No bosko. :)

Nie da rady zejść bliżej zera z tym DC? Czyli bardzo delikatnie próbować potkiem R6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jar1 napisał:

No bosko. ?

Nie da rady zejść bliżej zera z tym DC? Czyli bardzo delikatnie próbować potkiem R6 ?

To koniec regulacji. Więcej nie można zejść. 

Być może tu jest niedoskonałość multimetru. I DC jest niższe.. 

 

18 minut temu, Scott L.F. napisał:

A przekaźniki od zabezpieczenia klikają teraz tal jak trzeba?

Na lewej końcówce słychać wyraźnie 2 kliki, na prawej słyszę 1 klik, czyli softstart. Czy jest to powód do zmartwień? Być może jest klik, ale bardzo cichy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie załącza się przekaźnik głośników, to znaczy że DC jest za duże. Zakres pomiarowy 200mV w zupełności wystarczy żeby to ustawić w miarę precyzyjnie. Jak pisałem wcześniej, rób pomiary na rezystorach a nie zaciskach głośników. Jedna sonda multimetru do masy sygnału złącze CON3 pin 1 i 2, druga sonda punkt wspólny rezystorów emiterowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie końce rezystorów w pobliżu duzy kondensatorów zasilania są przyłączone do wyjścia wzmacniacza, ale przed przekaźnikiem. Pomiar DC na wyjściu można zrobić na końcówce każdego z nich względem masy np. z wejścia wzmacniacza albo masy głośnika, bo ta nie jest rozłączana przez przekaźnik. Czyli gniazdo CON2 (SP),  pin (-).

Przy pokręcaniu potkiem R6 powinno być takie miejsce, kiedy mierzone napięcie na wyjściu zmienia znak z dodatniego na ujemny albo odwrotnie po przejściu przez punkt 0V.  

10mV na plusie albo minusie to nie jest zła wartość, ale może da się jeszcze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jar1

Tak jak pisałem, kręcenie potkiem R6 nic nie daje. (zmniejszanie)

To teraz co zwiększać maksymalnie, aż pojawi się minus?? Niczego nie spalę? 

1 godzinę temu, frobek napisał:

Jak nie załącza się przekaźnik głośników, to znaczy że DC jest za duże. Zakres pomiarowy 200mV w zupełności wystarczy żeby to ustawić w miarę precyzyjnie. Jak pisałem wcześniej, rób pomiary na rezystorach a nie zaciskach głośników. Jedna sonda multimetru do masy sygnału złącze CON3 pin 1 i 2, druga sonda punkt wspólny rezystorów emiterowych. 

To już nie rozumiem. 1 sonde mogę dać albo na pin 1, albo na pin 2 w CON3. Rezystory R25 i R30? Patrzyłem na schemat są połączone najbliżej. 

PIN 2 jest pusty. Przewód sygnałowy jest na pin 1 i pin 3. Tak było, czy to jest dobrze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem Prawa końcówka In: minus 11, Sp:  plus 1,7 

Lewa końcówka In: plus 15,1 Sp: plus 163

miernik 200m

Spoczynkowy lewa końcówka 5,4 i - 5,4

Spoczynkowy prawa końcówka 5,4 i - 5,1

Na lewej słychać 2 przekaźniki, na prawej tylko 1 przekaźnik softstartu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, 1Ender napisał:

@jar1

Tak jak pisałem, kręcenie potkiem R6 nic nie daje. (zmniejszanie)

To teraz co zwiększać maksymalnie, aż pojawi się minus?? Niczego nie spalę? 

To już nie rozumiem. 1 sonde mogę dać albo na pin 1, albo na pin 2 w CON3. Rezystory R25 i R30? Patrzyłem na schemat są połączone najbliżej. 

PIN 2 jest pusty. Przewód sygnałowy jest na pin 1 i pin 3. Tak było, czy to jest dobrze? 

Te 2 piny są zwarte więc wszystko jedno, to jest po prostu masa. Mi chodzi o to, żeby robić pomiary względem "pewnej" masy, inaczej pomiary sa mało wiarygodne. Jeszcze raz, jedna sonad na pin 1 Con3, druga sonda na punkt wspólny rezystorów emiterowych i masz pomiar DC. Tu, moim zdaniem, coś nie gra, prady spoczynkowe wyglądają OK.

47 minut temu, 1Ender napisał:

To teraz co zwiększać maksymalnie, aż pojawi się minus?? Niczego nie spalę? 

Tak, kręć odwrotnie powoli aż dojdziesz do zera. Nie kręć na maksa, podłącz multimetr i kręć patrząc co się dzieje. mam wrażenie, że najpierw kręcisz, potem mierzysz, to trzeba jednocześnie. Sondy z krokodylkami albo dolutuj kawałki przewodów tak żeby miernik cały czas pokazywał mierzona wartość i charakter zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, 1Ender napisał:

Zmierzyłem Prawa końcówka In: minus 11, Sp:  plus 1,7 

Lewa końcówka In: plus 15,1 Sp: plus 163

Cos dziwne to jest.

Jakbyś mógł bardziej opisowo wyjaśnić, jak to dokładnie zrozumieć, byłoby łatwiej ?

Godzinę temu, 1Ender napisał:

To teraz co zwiększać maksymalnie, aż pojawi się minus?? Niczego nie spalę? 

W złą stronę nie ma co kręcić, bo będzie coraz gorzej.  Ważne czy rozróżniasz na mierniku  minus od plusa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frobek napisał:

. Sondy z krokodylkami tak żeby miernik cały czas pokazywał mierzona wartość i charakter zmian.

Nie może być tak ,że pokręcisz , zmierzysz , znowu pokręcisz itd.Musisz mieć cały czas przlożone przewody miernika i powoli kręcić i patrzeć.Jak nie masz krokodylków to wsadź ostrożnie sondę od miernika za końcówkę rezystora , tak by tkwiła tam stabilnie , albo poproś kogoś by trzymał.

Udoda jest tak mało wymagająca ,że miernik za 20 zł zupełnie wystarczy do podstawowego ustawienia , nie daj się wkręcić w zestawy pomiarowe za miliony.

Aby uruchomić swoją Ugodę wystarczy spokojnie przeczytać tutorial i powoli rozważnie robić swoje.Nie daj się wkręcić , że do tego musisz mieć w małym palcu teorię względności i setki konstrukcji na koncie.

Wszyscy chcemy Ci pomóc , a le robisz dużo dymu i Twoje wpisy są mało informacyjne , zdjęcia byłyby bardziej pomocne, trudno czasem zrozumieć co piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimetr ustawiony 200mV

Przekaźnik załączył się przy prądzie DC 12,5 mV

mierzę na pin 2 Con3 i R25 na wejściu z lewej strony patrząc na płytkę pcb. 

Kręcę dalej zobaczymy co będzie. 

3 godziny temu, frobek napisał:

Te 2 piny są zwarte więc wszystko jedno, to jest po prostu masa. Mi chodzi o to, żeby robić pomiary względem "pewnej" masy, inaczej pomiary sa mało wiarygodne. Jeszcze raz, jedna sonad na pin 1 Con3, druga sonda na punkt wspólny rezystorów emiterowych i masz pomiar DC. Tu, moim zdaniem, coś nie gra, prady spoczynkowe wyglądają OK.

Tak, kręć odwrotnie powoli aż dojdziesz do zera. Nie kręć na maksa, podłącz multimetr i kręć patrząc co się dzieje. mam wrażenie, że najpierw kręcisz, potem mierzysz, to trzeba jednocześnie. Sondy z krokodylkami albo dolutuj kawałki przewodów tak żeby miernik cały czas pokazywał mierzona wartość i charakter zmian.

Możesz mi podać punkt współdzielny, konkretne miejsce? Znajdę sobie na schemacie lub płytce pcb. 

 

3 godziny temu, jar1 napisał:

Cos dziwne to jest.

Jakbyś mógł bardziej opisowo wyjaśnić, jak to dokładnie zrozumieć, byłoby łatwiej ?

W złą stronę nie ma co kręcić, bo będzie coraz gorzej.  Ważne czy rozróżniasz na mierniku  minus od plusa. 

Tak na mierniku mam plus i minus, raczej bez problemu. 

46 minut temu, artw napisał:

Nie może być tak ,że pokręcisz , zmierzysz , znowu pokręcisz itd.Musisz mieć cały czas przlożone przewody miernika i powoli kręcić i patrzeć.Jak nie masz krokodylków to wsadź ostrożnie sondę od miernika za końcówkę rezystora , tak by tkwiła tam stabilnie , albo poproś kogoś by trzymał.

Udoda jest tak mało wymagająca ,że miernik za 20 zł zupełnie wystarczy do podstawowego ustawienia , nie daj się wkręcić w zestawy pomiarowe za miliony.

Aby uruchomić swoją Ugodę wystarczy spokojnie przeczytać tutorial i powoli rozważnie robić swoje.Nie daj się wkręcić , że do tego musisz mieć w małym palcu teorię względności i setki konstrukcji na koncie.

Wszyscy chcemy Ci pomóc , a le robisz dużo dymu i Twoje wpisy są mało informacyjne , zdjęcia byłyby bardziej pomocne, trudno czasem zrozumieć co piszesz

Jedną ręką trzymam sondy, drugą kręcę R6. 

Jak jest blisko to problemu nie ma. ?

ZATRZYMAŁO SIĘ NA 26 mV  DALEJ NIC SIĘ NIE ZMIENIA. 

CO TERAZ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jaką cholerę mierzysz napięcie na R25? Na moim schemacie to opornik na wejsciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, artw napisał:

po jaką cholerę mierzysz napięcie na R25? Na moim schemacie to opornik na wejsciu

To gdzie mierzyć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1Ender napisał:

Przekaźnik załączył się przy prądzie DC 12,5 mV

Kolego proponuje daj sobie spokój, wiem mimo szczerych chęci pomocy kolegów . Ty nie masz pojęcia co robisz mylisz pomiar prądu z napięciem, oddaj komuś do uruchomienia ,a ty dużo musisz się jeszcze uczyć. Szkoda czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kepel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 1Ender napisał:

To gdzie mierzyć? 

 

7 godzin temu, jar1 napisał:

Wszystkie końce rezystorów w pobliżu duzy kondensatorów zasilania są przyłączone do wyjścia wzmacniacza, ale przed przekaźnikiem. Pomiar DC na wyjściu można zrobić na końcówce każdego z nich względem masy np. z wejścia wzmacniacza albo masy głośnika, bo ta nie jest rozłączana przez przekaźnik. Czyli gniazdo CON2 (SP),  pin (-).

 

Czyli na którymkolwiek z rezystorów z tych rezystorów np. R19, R20...R51, R59... albo R62...R66. Spójrz na schemat i zobacz, ze one są połączone do wyjścia wzmacniacza. A napięcie stałe na wyjściu mierzysz na wyjściu wzmacniacza a nie na wejściu.  Względem masy układu. A Masę układu weź, jak pisałem już, z pinu oznaczonego (-) na złączu CON2 SP.  (Wyjście na głośniki) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież załączałeś zdjęcia , więc to nie stanowi dla Ciebie problemu.Czemu , mimo usilnych próśb , tego nie robisz? ułatwiłoby to pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.