Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy rockowy zespół koncertowy


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Subiektywny temat, więc i subiektywna odpowiedź. Dla mnie najlepszym koncertowym zespołem świata jest Iron Maiden. Panowie jeżdżą po świecie już od 30 lat, a ich występy to nadal potężna dawka mocy. Osobiście widziałem ich już trzy razy i z całą pewnością pojechałbym na każdy kolejny koncert w naszym kraju (a gdy trzeba będzie, to nawet za granicą). Maiden to koncertowa machina, zawsze naoliwiona i zawsze w formie. To nie tylko muzyka, ale i show. A wszystko za sprawą Bruce'a Dickinsona, który od wielu lat czaruje publiczność swoją nieposkromioną energią na scenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w kwesii jakości koncertu, nie liczy się samo wykonanie i muzyka, ani też efekty, pirotechnika itd. Ważni są fani jacy są na koncercie,klimat, np. na AC/DC w Warszawie była tragedia. Zaspoły takie jak w/w Iron maiden czy metallica mają wiernych 'wyznawów' i to się czuje. Jak 60 tys. osób przyspiewuje przy fear of the dark to koncert musi byc genialny, przecież muzycy też odczuwają takie wsparcie i nastrój, więdzą że grają i dla kogo grają. Każdy kto był na płycie z pogo na metallice ma wrażenia do końca życia. Myśle że o to chodzi w talich koncertach, jak ktoś chce koncertu bluesa w klubie to jednak są inne standardy i wtedy ocenia się tylko muzyke. Właściwie można wymienić każdy znany zespół rockowy, wszyscy dawali/dają rade:)

 

na temat polskich zespołów sie nie wypowiadam, nie słucham współczesnych, a jak było SBB to mnie z kolei jeszcze nie było:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC/DC - bo dają z siebie wszystko, do tego scenografia...

Pink Floyd bo... wiadomo

A obecnie Rammstein - na początku lipca grają w UK, można sprawdzić. Obłęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gupi wątek;) Jak można wybrać ten JEDEN najlepszy spośród tylu świetnych?

 

Widzę, że brylują tu przedstawiciele "rocka stadionowego", no to ja z innej beczki - NoMeansNo!

Jest okazja sprawdzić - w tym tygodniu dają parę koncertów w Polsce. Trzech niepozornych kolesi o wyglądzie siwych dziadków z sąsiedztwa daje takiego czadu, że muzycznie kopią dupę wielu renomowanym rokendrolowym gwiazdorom. Granie z niesamowitą energią, polotem i jajem. A o to chyba w rocku chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale gupi wątek;) Jak można wybrać ten JEDEN najlepszy spośród tylu świetnych?

Nie chodzi o wybieranie JEDYNEGO najlepszego zespołu obiektywnie, lecz podzielenie się swoimi emocjami związanymi z występami poszczególnych grup i wskazanie, który z zespołów wzbudza u danej osoby największe emocje live.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Byłem na wielu koncertach - ale najlepszy pod względem show i widowiskowości oraz "klimatu" był Rammstein. Koncert w łódzkiej arenie był genialny. Polecam płytę Volkerball (CD + DVD) - zdecydowanie coś innego niż normalne płyt studyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie się to u mnie zmieniało, różne kapele stawiałem na czele swojego prywatnego rankingu. Jednak od zeszłego roku jak myślę jaki zespół chciałbym najbardziej zobaczyć ponownie, jaki wywołał u mnie ostatnio największy opad szczęki, to myślę o jednym - Alter Bridge. To, co zobaczyłem na ich koncercie przeszło moje najśmielsze oczekiwania, zmietli ze sceny większość klasyków, jakich dotąd najwyżej sobie ceniłem. Entuzjazm, energia, fenomenalny kontakt z publiką, porywający materiał - nie zabrakło niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer - koncerty z klimatem, mocą, profesjonalizmem, szacunkiem do uczestnika. Kto słyszał na żywo Aray'ę rozkręcającego ekstremalne szaleństwo na widowni, a chwilę potem uspokajającego tłum, gdy robiło się trochę zbyt "gęsto" pod sceną i ludzie zaczynali upadać, ten wie o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Com'on nie ta liga. Bez przesady. To dziadki. Tak sie gra na perkusji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tutaj zgodzę się paulem - Kiss jest zespołem absolutnie koncertowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zarty. Tak jak puka palker kiss to nawet ja potrfie. Tak jak gra Lombardo to malo kto umie. Czy chociaz masz pojecie co porownujesz? Kiss to plastic rock. Czy atrakcyjne muzycznie sa ich podeszwy od butow? A moze to ze Bog stworzyl R and R:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie arku67, że się uaktywniłeś, szkoda tylko że w tak (...) wątku...Cóż, takie czasy! Pozdrowienia!

 

Kiss-ów też kiedyś słuchałem, w podstawówce hehe! Kisi to kapela dla matołów z tira bez obrazy ale to jest koorwa rock dla młotów, młotków nawet, prostackie granie pod amerykański gust i hot-doga. Takie goowno jak u nas budka i inne syfy, po prostu matoł-rock...

 

Iron Maiden 1984 Polska.

 

Działo się!

 

R.Stones, KCrimson, Zappa - tak rozumiem koncertowe granie rocka, czad energia i pulsacja, jazda, ale koorwa kisi to jest anty-bend rocka, sorki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rocka americano to już wolę brusa bossa springstina, którego ubóstwia autor wątku prawda...ten przynajmniej gra prosto, ale konkretnie i nie bawi się w głupoty...

 

przepraszam paul, wiem że kiss to całe twoje popaprane życie, ale czas dorosnąć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.