Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Octagon-

pozwól że się wstrzymam, do czasu aż nowe phono pojawi u mnie w wersji "demo", projekt jest (jak wszystko z założeń uda się zrealizować, to zakończę moje poszukiwania na długi czas) , części też, pozostaje tylko -czas- żeby urządzenie poskładać, a z tym wiadomo jak to jest w dzisiejszym czasie przy iluś tematach,

ale ja tam cierpliwy jestem.

Gdy phono się zmaterializuje i "zabrzęczy" pozwolę sobie na wpis , może będzie jeszcze wtedy na półce stała jedynka.

pozdr.

 

Witam

A czy w LPS2 zagoszczą lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem dziś swojego funkiel-nówka LARa ia30 mk2 z Nautilusa i wygrzewam, wygrzewam, słucham już od 12-tej...

Właśnie wyłączyłem go na chwilę, bo już mi pęka głowa :o)

Niech sobie odpocznie wraz z LARkiem przed wieczornymi odłsłuchami.

Edytowane przez EmilioE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nabrałem ochoty na tego LAR'a lampowego, mam jeszcze przez 5 dni na odsłuch lebene 300f i nie wiem czy lar w tym czasie do mnie dotrze . Co przemawia za lar'em względem lebena ?

Obiektywnie jakość wykonania, topologia układu,serwis, możliwość kustomizacji. Subiektywnie dźwięk. Kult marki- w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bardzo dobry inzynier, ktory stawia na bezkompromisowa jakosc, bez zadnych papek marketingowo-ksiegowych. Facet wie co robi i wierze, ze nie pogorszy jakosci swoich wytworow kosztem wiekszego zysku. Spojrz na topologie wzmacniaczy. Tam w srodku nie ma sciemy.

 

Ale trzeba posluchac. Wzmacniacze i preampy gramofonowe dr inz. Czyzewskiego bronia sie znakomitym dzwiekiem.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów ,

może ktoś zainteresowany . Na sprzedaż LAR LPS-1 kupiony 05.02.2015 - srebrny . Stan oczywiście sklepowy , opakowania , faktura , gwarancja . Przedwzmacniacz wprowadził mnie w całkowicie nowe doznania muzyczne . Postanowiłem rozbić świnkę i polecieć z zakupami dużo , dużo dalej ....czy lepiej nie wiem ale muszę to sprawdzić na własnej skórze :(

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5151512830

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu kupiłem na allegro od PIOTR - PIOTR przewody głośnikowe Chord Epic Twin i muszę napisać, że to przeuroczy człowiek, prawdziwy wielbiciel audio. Gość naprawdę dba o swój sprzęt i warto u niego kupować. Gdybym nie miał LPS-1 to pewnie bym się na ten zakup skusił. Choć nie, mój LPS-1 jest w kolorze czarnym.

 

ps. już za niedługo będę miał na odsłuchu hybrydę IA-120H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
Postanowiłem rozbić świnkę i polecieć z zakupami dużo , dużo dalej ....czy lepiej nie wiem ale muszę to sprawdzić na własnej skórze :(

Dlaczego ma nie być lepiej? LPS-1 to w końcu nie pępek świata.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wstępnie wygrzany , nie mogłem się doczekać by go włączyć , więc 10 min pod prądem i jedziemy.

Co jest ? gdzieś nie podłączyli mi jakiegoś kabla nie mam (podług lebena) niskich tonów , dźwięk taki eteryczny delikatniejszy niż w lebenie tam jest wszystko grubą krechą .Tutaj scena składa się z pojedyńczych wykonawców tam jeden zlepek ,niskie tony też zaczęły się pojawiać i to pod bardzo dobrą kontrolą nic się nie rozłazi . Wygląd ,leben wygląda jak milion dolarów mógłbym z nim spać ,jest to mistrzostwo i warto go kupić tylko dla samego wyglądu ,zwłaszcza ktoś kto miał np. radmora i za ma do niego sentyment. Jednak lar wygląda naprawdę porządnie a nawet świetnie i nie ma się czego wstydzić przy zagranicznych wynalazkach. Ogólnie wielkie brawa Panie Edmundzie. Następne spostrzeżenia w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tego porównania. Posiadam Lebena CS-300F. Jeśli masz go na fabrycznych lampach to jest dobry nawet bardzo ale lampy sterujące które kupiliśmy wspólnie w klubie Lebena wynoszą go poziom wyżej a przypomnę, że daliśmy 150USD za 100 lamp na 4 osoby. Do tego lampy mocy po 1,5USD za sztukę identyczne jak daje producent. Za 600zł kupiłem 28 lamp mocy i 25 lamp sterujących. Zapas lamp mocy na 15 lat a sterujących na 25 lat przy bardzo intensywnej eksploatacji. Jak dla kogoś ceny lamp mają znaczenie to Leben jest obecnie nie do pobicia. Mimo wszystko ciekawe jak zagra fabryczny Leben w porównaniu do LAR-a i jakie masz kolumny na których testujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napiszę, ale chciałbym rozwinąć wypowiedź, bo LAR zasługuje na to bardzo.

Może jakiś teścik do działu Opinie walnę

Tymczasem jeśli tylko nie gonią mnie obowiązki, to siedzę i słucham, słucham...

Dawno już nie miałem takiej radochy :o)

Czysta muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli LARa kupujemy od producenta to pomijamy marżę sklepu, więc wychodzi jeszcze taniej. A gra pięknie .Tak leben jest na fabrycznych lampach. Na pewno bym coś kombinował z jego lampami. Natomiast w lar'ze to bym na razie bał się grzebać by czegoś nie zepsuć w dźwięku. Dla mnie przestały na razie istnieć inne wzmacniacze niż leben i lar :)

Kolumny to Art Audio deco15 signature 91dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hifi Choice magazine (April 2013) pojawiła się recenzja Jason-a Kennedy-ego

 

…It’s naturally good on tone,especially voices and even voices shouting out

of the audience during Stanley Clarke’s solo in La Cancion de Sophia ( Forever

– Corea, Clarke & White). But the double bass playing is what steals the show.

It has both weight and speed and a harmonic richness that you have to pay

rather more for with solid state amps.

 

… The Linear Audio Research is well thought -out and properly build example

of the bread, there are cheaper alternatives but none to my knowledge that

are dual mono and have active preamp stages. Eugeniusz Czyzewski may have

an unpronunceable name, but his time in the rough and tumble world of studio

and stage electronics has taught him a thing or two about what makes a robust

and great sounding amplifier. If this is what Poles are capable of the Chinese

better up their game.

Czy ktoś się z Państwa zgadza się z w/w opinią ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Czy ktoś się z Państwa zgadza się z w/w opinią ?

We fragmencie który wkleiłeś nie ma nic specjalnego.

Tak, wzmacniacz gra świetnie.

Tak, prądu jest tyle że bas może być spektakularny.

Tak. Jest lepszy niż wszystkie chińczyki których słuchałem.

Tak. Mr. Czyżewski potrafi robić wzmacniacze

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.