Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym tygodniu wrócił do mnie wzmacniacz z naprawy gwarancyjnej. Okazało się, że to tylko padła lampa 6CA7, nic poważnego.

Przez dwa tygodnie zapomniałem już jak ten LARek gra i znowu przez weekend słuchałem z opadniętą szczęką. Ależ to jest świetny klocek!

Normalnie kocham go jak żaden inny element z mojego toru!

 

W sobotę byłem na koncercie Cinematic Orchestra, gdzie sekcja rytmiczna wiedzie prym – perkusja i kontrabas to wirtuozeria w ich wydaniu.

I muszę przyznać, że LAR daje radę jak cholera - ma taki bas, że wrażenia z odsłuchu płyt tego zespołu są iście live. Świeżo po wrażeniach z koncertu przesłuchałem parę kawałków i na twarzy od razu banan: właśnie tak to brzmiało w klubie. Moc, zejście, szybkość, zróżnicowanie – aż dziw bierze, że to dźwięk z lampiaka.

 

Zmieniłem też słuchawki z AKG K-701 na HiFimany HE500.

Zaiste, z dziurką w LARze wspinają się na wyżyny hi-endowe!

Sam sobie zazdraszczam :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory jest przyrost jakości w związku z zamianą akg na hifiman? Pytam bo mam akg k702 i może czas zamienić na coś innego?:)

 

Miałem K701 przez kilka lat i dażę je sympatię, więc nie chcę się wyżywać ale... HE500 to jest inna galaktyka, inny wymiar.

Bas, szczegółowość średnicy, szybkość, stereofonia, czystość barwy, można by długo wyliczać różnice.

Do tego pełna uniwersalność co do gatunków muzycznych oraz duża szczegółowość, a przy tym wybitna muzykalność.

Po prostu miazga!

Testowałem w konkursie Rafko HE400 i powiem, że HE500 to duży krok do przodu pod względem naturlaności przekazu i wyrównania pasma.

Absolutnie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co się zdecydowałeś ?

Nie stac mnie na trzymanie dwoch - wiec do klonow Art Emotion wybralem Lebena 300xs, wystarczy mocy. Ale on nie gra lepiej - gra inaczej. Jak poslucham 1-2dni Lebena to LAR jest jak objawienie. Potem za jakis czas wpinam Lebena i znow jest "wow". Zycie :)

 

Czy jest szansa by zagrał ten wzmacnniacz z sf minima amator?

Kamil - nie wiem. Harbethy SHL5 pchal bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowni koledzy!

 

Czy mógłby ktoś opisać różnice w brzmieniu pomiędzy Lebenem CS300f a Linear Audio Research IA-30TmkII ? Przejrzałem cały wątek i niewiele można się tutaj dowiedzieć na ten temat.

Chciałbym rozpocząć przygodę z lampą, bo tran chyba jednak mi się znudził, choć mój jest naprawdę wyśmienity.

Za opisy będę niezmiernie wdzięczny. Na jak długo starczają lampy i jaki jest koszt ich wymiany tak plus minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle szukasz bo opisywałem gdzieś te różnice ale ogólnie to Lar to większa rozdzielczość ,separacja, różnicowanie basu , przestrzeń lepsza cena

Leben to większy bas , możliwość pokręcenia pokrętałkami i hebelkami i zaj.... wygląd ale dla tych co lubią retro.

Zajrzyj jeszcze do opisu Pacuły , porównuje je .

Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profundis,

 

Lampa to krok w dobrą stronę, choć faktycznie Twój aktualny Xindak to nie w kaszę dmuchał..

W szczególności - patrząc na Twoje preferencje muzyczne - zyska realizm prezentacji gitary elektrycznej z wzmacniacza lampowego.

Dla mnie to była kropka nad "i", która przeważyła szalę...

LAR daje dźwięk z dużą zawartością muzyki w muzyce, nie powodując utraty żadnych niuansów prezentacji.

Możesz mieć miłą odmianę ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na pewno ten w gnieździe zasilania , wpływ bezpieczników już przerabiałem kilka razy i nie ulega wątpliwości że mają duży wpływ ,więc wymieniam je zaraz po zakupie jednak ktoś pisał że największy wpływ miała wymiana tego w gnieździe ,więc reszty nie wymieniałem .Bezpieczniki kupiłem hmmm.... miały dopisek "red" nie pamiętam nazwy producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.