Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :-)

Tak się podzielę moim skromnym zdaniem po roku używania IA 30T mk2 po upgrade do dwóch lamp w preampie . Wstawieniu modułu pilota- ALE TO BYŁA PORAŻKA -zepsuło się brzmienie -nie wiem dlaczego ? . Wstawienie potencjometru KHOZMO - mistrzostwo świata . Wymianie przewodów sygnałowych na srebro wewnątrz wzmaka , gniazda głośnikowe na WBT-0703 Cu nextgen , gniazdo IEC na Furutech FI-09G i wstawienie bezpiecznika Synergistic Research :-)

Po pierwsze - nie mam już go :-)

Skąd uśmiech ...ano stąd że przed wyjazdem pożyczyłem koledze na odsłuch i nie oddał mi go już .

Zakupił za cenę prawie nowej sztuki . Tylko moja sztuka z innymi lampami i jak pisałem zrobiłem upgrade producenta i swój własny więc sporo zaoszczędził .

Ale chłop naciskał ...dlaczego ?

Bo u niego zagrało lepiej od wzmaka ( UWAGA) Accuphase E-460 .

Dynamika porównywalna , bas troszkę, ale może to tylko .troszkę lepszy był w Accu...ale już przestrzeń , muzykalność , mikrodynamika , soprany i średnica ...tu LAR po modach CZAPKI Z GŁÓW Panie i Panowie :-)

Lampa LAR rozpieprzyła podejście mojego kolegi do drogiego sprzętu i Hi Endu ....

Accu zostaje jako drugi system odsłuchowy ...LAR sprawia ze ma banana na buzi a ja zostałem bez lampy ...

 

Teraz moja uwaga ...upgrade TAK ...ile można wsadzić kasy ? ...to już indywidualne podejście ale BROŃ Boże przed wsadzaniem sterowania pilota ...nie wiem o co komon ale zagrało gorzej po tym upgrdae ...dało się wyczuć

jakby ...uproszczenie dźwięku ...coś nie tak ...

Ale potencjometr KHOZMO ...to już inna bajka i inna liga ...muzykalność i delikatne poszerzenie spektrum dźwięku ...To trzeba zrobić KONIECZNIE !!!

Następnym krokiem kabel zasilający ...mój wzmak był bardzo czuły .

Wymiana bezpiecznika ...poprawa spora ( przejrzystość i dynamika ), ale trzeba przemyśleć czy chce się kilka stówek wydać za bezpiecznik który można spalić :-)

Ciekawa była wymiana przewodów sygnałowych ...na początku jakby jaśniej i mniej basu ...po jakimś czasie wyskoczyła lepsza lokalizacja instrumentów , budowanie planów i dźwięczność wysokich .

Wstawienie nowego gniazda IEC -więcej oddechu i luzu dla muzyków i bas jakby mocniejszy i niżej zszedł i ..

Na koniec wstawienie WBT gniazd głośnikowych ...zdecydowana poprawa wszystkiego ale jakby trochę jaśniej i więcej muzycznego planktonu ...

Czy warto było wsadzić dużo gotówki w ten sprzęt i ryzykować,żę coś się skopie ? ...dla mnie TAK ...a dlaczego ...

Uśmiechnięta "gęba " mojego kolegi i ...accu w "niełaskę " ...

Za tydzień dotrze do mnie wzmak Leema Tucana II ...na odsłuchy ...pożyczę mojego byłego LARA na porównanie ...ale coś mi się zdaje że skopie tyłek anglikowi .

Co do zakupu ...cóż pozostanę przy mistrzu Czyżewskim i pewnie coś zakupię :-)

Pozdrawiam i uprzedzam malkontentów ,że to tylko moje uwagi i indywidualnie wyrobione zdanie .

Acha ...Panie Czyżewski ..zrób coś Pan z tym ustawianiem biasu ...bo to jedyna kość w gardle- chętnej na zakup publiki :-)

Ps. sorry za jakoweś błędy ale mi się nie chce już poprawiać ...;-)

Czy to aby nie lekka przesada z tym zwycięstwem nad Accu E-460. To co by było,gdyby nie to sterowanie z pilota...,które tak zepsuło brzmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie lekka przesada z tym zwycięstwem nad Accu E-460. To co by było,gdyby nie to sterowanie z pilota...,które tak zepsuło brzmienie.

Trochę tu kogoś poniosło, tez tak czytam i wynika z tego że wszystko inne to chłam... Gra lepiej od Accuphase E-460 :) ?? Litości... troche za wiele tego słodzenia jak dla mnie....

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu nie może...?

 

Zapewne dlatego, że za tanie i polskie...

Niedługo będę miał możliwość porównania nowej hybrydy z drabinką khozmo z topową dzieloną elektroniką McIntosha. Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie LAR... Na pewno nowa hybryda jest godnym konkurentem pod względem brzmienia dla wzmacniacza zintegrowanego McIntosh MA 6700. Ale więcej napiszę jak tylko mój egzemplarz zagości w moim domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zapewne dlatego, że za tanie i polskie...

Niedługo będę miał możliwość porównania nowej hybrydy z drabinką khozmo z topową dzieloną elektroniką McIntosha. Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie LAR... Na pewno nowa hybryda jest godnym konkurentem pod względem brzmienia dla wzmacniacza zintegrowanego McIntosh MA 6700. Ale więcej napiszę jak tylko mój egzemplarz zagości w moim domu:)

 

Jakie to polskie ;-(((

 

Czekam na wrażenia...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam LAR-a w domu, więc wiem co pisze. Jest to fajne urządzenie na jakimś tam pułapie cenowym, ale z tymi porównaniami McIntosh, Accuphase...i może jeszcze Vitus Audio :) itd to troszkę przecholował ktoś... Za chwilę mnie tu zjecie, jednak apeluje o wyłącznie o zdrowy rozsądek i umiar.

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak sobie testujemy to ja postaram się na jesień , jak już będę miał więcej czasu wypożyczyć Accuphase E-270 i porównać z lampowym LARem. Tylko szczerze i rozsądnie z tymi porównaniami. Wszyscy wiemy, że LAR to bardzo dobry wzmacniacz , w dobrym zestawieniu nawet wybitny, ale konstrukcje ponad pięć razy droższe powinny być jednak lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak twój tuningowany Leben woyski ?

A do czego pijesz w tym momencie?

Daruj sobie takie dygresje, bo to klub LAR-a.

 

konstrukcje ponad pięć razy droższe powinny być jednak lepsze

Powinny, ale w hi endzie cena gra też inną rolę. Są klienci, którzy zobaczą metkę i cenę i już im gra :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tymi porównaniami McIntosh

 

No tak się składa, że słuchałem McIntosha MA6700 i miałem LAR IA30TMk2. Teraz czekam na nową hybrydę, a miałem na odsłuchach także model poprzedni. Pod względem brzmienia hybryda 120 nie ustępowała MA6700. Nie wiem dlaczego tak trudno jest w to uwierzyć? Pod względem funkcjonalności i wyglądu oczywiście McIntosh przewyższa LAR'a, ale mówimy tu o dźwięku. A ten w niczym nie ustępuje wobec McIntosha. Oczywiście porównanie z topowym McIntoshem nie odbywa się celem przekonania, który wygra bo wiem, że to będzie Mac, ale celem sprawdzenia, w których aspektach Mac jest lepszy i w jak dużym zakresie, biorąc pod uwagę ceny obu urządzeń.

Także jeśli ktoś nie słuchał bezpośrednio danych urządzeń nie powinien się wypowiadać. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega jak już przystępuje do rozmowy to potrafi pociągnąć trochę wątek lub chociaż dokończyć przynajmniej jedno zdanie.

 

Ale co tu kończyć, przecież każdy wie o co chodzi:) Wysoka cena nie zawsze przekłada się na na lepsze granie urządzenia. Np.: 5 razy droższy wzmacniacz nie gra pięć razy lepiej:) Zapewne wygląda lepiej (aczkolwiek nie jest to regułą:), ale czy gra? Trzeba porównać bezpośrednio. Zazwyczaj wzmacniacz za 50 tys zagra lepiej od tego za 10, ale już za 30 niekoniecznie, a nadal przecież jest droższy. Itd, itd. ...

Ostatnio miałem u siebie transport McIntosha MCT450 i dac Amare Musica. Nie wiem, może się nie dopasowały do siebie, albo nie zgrały z moim systemem, ale po porównaniu do nagrań z płyt gramofonowych (Sondek - wkładka MM + Sensor2), z płyt CD nie było co zbierać. Tak to źle zagrało. Co nie znaczy, że oddzielnie te urządzenia są słabe, bo tak nie jest. U mojego kolegi MCT450 gra bardzo dobrze. W jego systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu kończyć, przecież każdy wie o co chodzi:) Wysoka cena nie zawsze przekłada się na na lepsze granie urządzenia. Np.: 5 razy droższy wzmacniacz nie gra pięć razy lepiej:) Zapewne wygląda lepiej (aczkolwiek nie jest to regułą:), ale czy gra? Trzeba porównać bezpośrednio. Zazwyczaj wzmacniacz za 50 tys zagra lepiej od tego za 10, ale już za 30 niekoniecznie, a nadal przecież jest droższy. Itd, itd. ...

Ostatnio miałem u siebie transport McIntosha MCT450 i dac Amare Musica. Nie wiem, może się nie dopasowały do siebie, albo nie zgrały z moim systemem, ale po porównaniu do nagrań z płyt gramofonowych (Sondek - wkładka MM + Sensor2), z płyt CD nie było co zbierać. Tak to źle zagrało. Co nie znaczy, że oddzielnie te urządzenia są słabe, bo tak nie jest. U mojego kolegi MCT450 gra bardzo dobrze. W jego systemie.

Dobrze napisałeś, nie zawsze. Pomimo tego,że to nie było pytanie do Ciebie. Ja też miałem kolumny AP Tempo 25, sprzedałem i teraz mam głośniki Bryston. Wydawało by się znaczny krok w tył, a jest zupełnie odwrotnie. Teraz dopiero Lar gra z klasą. Mogę nawet powiedzieć, że takiej obszernej i namacalnej sceny jaką mam teraz w domu nie słyszałem na bardzo drogich sprzętach w salonie. Jednak daleko mi do stwierdzenia ,że mam najlepiej grający system, bo tak zapewne nie jest. Mam nawet pozostawione miejsce w nowej szafce na jakiś fajny wzmacniacz. Kto wie, może po wypożyczeniu Accuphase tego wolnego miejsca już nie będzie. Jeszcze jest jedna firma, która mnie interesuje, mianowicie Luxman. Wszystkie te trzy wzmacniacze łączy jeden piękny szczegół :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu gram bardziej na Heglu z Emotivą

 

Emotivą? Mój kolega miał bardzo długo emotivę w swoim systemie. Połączona z Divine Acoustics Proxima tworzyła bardzo ostre i sterylne brzmienie. Emotiva z LARem 30T Mk2 zawsze "przegrywała". De facto nie było co porównywać. Mowa oczywiście o wzmacniaczu zintegrowanym.

 

Gdybym tu przypadkiem nie zajrzał to bym się nigdy nie dowiedział, że jakiś LAR to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wzmak na rynku.

 

Człowiek się uczy całe życie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotivą? Mój kolega miał bardzo długo emotivę w swoim systemie. Połączona z Divine Acoustics Proxima tworzyła bardzo ostre i sterylne brzmienie. Emotiva z LARem 30T Mk2 zawsze "przegrywała". De facto nie było co porównywać. Mowa oczywiście o wzmacniaczu zintegrowanym.

 

W moim przypadku mowa oczywiście o odtwarzaczu cd, hdcd , który to płyty słabo nagrane zmienia nie do poznania.

 

 

 

Człowiek się uczy całe życie:)

Kolega Huberto użył tutaj raczej sarkazmu patrząc na jego klocki w systemie. Edytowane przez greg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.