Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jamess8 napisał:

Po co te odwracanie kota ogonem?

Jesli chodzi o głosniki to akurat pracuje w lab. firmy jednej z najwiekszych w Europie, gdzie produkuje sie ich miliony rocznie, wiec "co nie co wiem" od kuchni.

Milego sluchania.

 

Do kuchenek mikrofalowych zapewne ale to nie o takie głośniki chodzi mimo że swego czasu przy wyborze z 14 różnych dostawców jeden zdeklasował pozostałe i był o dziwo z tych najtańszych bo ok 3$

?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredniotonowy juz mam 18M i to w wersji 4omy. Zastanawialem sie nad 8om, ale wybralem 4 omy i po pomiarach nie zaluje. Jak bedzie trzeba tlumic to niewielkimi wartosciami. Gorzej wygladal Seas l26 + W18, ale z gainem pomieszczenia jest tak na styk efektywnosci tego L26. A mod pomieszczenia 30hz i tak sie sporo wybija ponad charakterystyke.

Na pomiarach ta 18tka SS idzie płasko jak stół do 6kHz.

Filtry dla niego beda, najpierw dolnoprzepustowy, potem gorno-przepustowy, dlatego ze taka filtracja lepiej mi sie sprawdzila w poprzedniej kontrukcji

IMG-20211224-WA0001.jpeg

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jamess8 napisał:

Sredniotonowy juz mam 18M i to w wersji 4omy

masz świadomośc ,że po dodaniu konda szeregowego impedancja minimalna będzie niska?

fajnie sie robi skuteczne kolumny o niskiej impedancji , ja też tak lubię ale trzeba brac pod uwage ,że do tego typu potrzebny jest naprawdę mocny wzmacniacz

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glośnik niskotonowy akurat jest na zdjeciu  SS 32W/4, podzial wstepnie wyszedl ok. 200hz, ale ostatecznie zawsze odsluch rozstrzygnie.

Zrobilem dzisiaj wstepne pomiary zastepczo z xt25tg, mysle ze ledwie, ale go starczyło na efektywnosci. Mozna nawet zastosowac maly rezystor do wyrownania chatakterystyki, do ok. 1,5 oma i wyglada ok na symulacji.

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jamess8 napisał:

Glośnik niskotonowy akurat jest na zdjeciu  SS 32W/4, podzial wstepnie wyszedl ok. 200hz, ale ostatecznie zawsze odsluch rozstrzygnie.

Zrobilem dzisiaj wstepne pomiary zastepczo z xt25tg, mysle ze ledwie, ale go starczyło na efektywnosci. Mozna nawet zastosowac maly rezystor do wyrownania chatakterystyki, do ok. 1,5 oma i wyglada ok na symulacji.

proponowałem beryl 8om po to by nie tłumić go wcale

poza tym ma duzo ładniejsze pasmo od SS i jest łatwiejszy w aplikacji

podział na 200hz z 32W to tak minimum ..... ale wyżej tez jast kompromisem 🙂

przydaloby się dołozyć 22cm i zrobic 4way wtedy byłby mniejszy kompromis 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, slawek.xm napisał:

proponowałem beryl 8om po to by nie tłumić go wcale

poza tym ma duzo ładniejsze pasmo od SS i jest łatwiejszy w aplikacji

podział na 200hz z 32W to tak minimum ..... ale wyżej tez jast kompromisem 🙂

przydaloby się dołozyć 22cm i zrobic 4way wtedy byłby mniejszy kompromis 🙂

Jeszcze brakuje małego średniaka pomiędzy 18m a tweeterem, będzie jeszcze mniejszy kompromis. Po co się ograniczać?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EMiL napisał:

Jeszcze brakuje małego średniaka pomiędzy 18m a tweeterem, będzie jeszcze mniejszy kompromis. Po co się ograniczać?;)

nie , beryl sb bardzo dobrze zgrywa się z głośnikami 18cm

22W w małej CL nawet o qtc 0,9 dałby fajne polączenie z 32W , odtworzyłby piorunująco wyższy bas i dociążył niski środek jednocześnie pozwoliłby na praktycznie dowolny podział z 18M i nie zmuszal go do grania basu przez co zyskałaby średnica

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

nie , beryl sb bardzo dobrze zgrywa się z głośnikami 18cm

22W w małej CL nawet o qtc 0,9 dałby fajne polączenie z 32W , odtworzyłby piorunująco wyższy bas i dociążył niski środek jednocześnie pozwoliłby na praktycznie dowolny podział z 18M i nie zmuszal go do grania basu przez co zyskałaby średnica

Wydaje mi się, że cała sztuka polega na tym, aby tak stroić 32W, aby mieć ten piorunujący wyższy bas bez dodawania kolejnego głośnika. To jest osiągalne, patrz 3way w KAiM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EMiL napisał:

Widziałeś je wielokrotnie, 3way z ne315, w18nx i ellipticor.

ne  to nie 32W a w18nx jest midwooferem a nie średniotonowym

proponuje oblukac projekty Ellipticor 3

illuminator 4

Seas next 4

ATS4

Gravesena

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, colcolcol napisał:

Twoja obudowa może być za mała na ten głośnik i być może skończy się na 25 Hz. 

Podobają mi się takie obudowy. 🙂 

 

Oj, obudowa jest za duża. Bedzie miejsce jeszcze na poprawe akustyki wewnatrz obudowy😄 4 omy tutaj " pocieszą się" mniejszą objetoscia od 8 omowego odpowiednika. Taki kompromis.

Ten glosnik tez jest bardziej zaprojektowany w kierunku wyzszej efektywnosci, kosztem nizszego basu.

Dodatkowo ma on naprawdę swietny zrownowazony dzwiek i nie brakuje wyzszego basu. Dla mnie na razie referencja.

Obudowa modulowa mnie nie ograniczy jak bede chcial dodac kolejne elementy🙂

 

Wielokrotnie wystepuje słowo "kompromis". Od dawna uwazam, ze to jest najwazniejsze slowo w audio i od niego powinien sie zaczynac słownik audio dla konstrukorów. I on zawsze bedzie, niezaleznie ile wydamy kasy.

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ne  to nie 32W a w18nx jest midwooferem a nie średniotonowym

proponuje oblukac projekty Ellipticor 3

illuminator 4

Seas next 4

ATS4

Gravesena

 

Bardzo chętnie, tylko gdzie;)

3way twonka/misiomora to dowod, że jak się ma pomysł to sklejenie z sukcesem 12cali z 6.5cala jest jak najbardziej możliwe. Polecam Ci posłuchać, być może zmienisz powyzsze zdanie o potrzebie 8cali jaki łącznika pomiedzy 12cali a 6-7cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, EMiL napisał:

3way twonka/misiomora to dowod, że jak się ma pomysł to sklejenie z sukcesem 12cali z 6.5cala jest jak najbardziej możliwe. Polecam Ci posłuchać

zawsze możesz sklonować 🙂  albo odkupić jeśli Piotr jeszcze nie sprzedał

obraz.thumb.png.30dfaf497f89231a49eedc3e7a45c47c.png

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, EMiL napisał:

Wydaje mi się, że cała sztuka polega na tym, aby tak stroić 32W, aby mieć ten piorunujący wyższy bas bez dodawania kolejnego głośnika. To jest osiągalne, patrz 3way w KAiM.

Polecam sciezke dzwiekową z Titanica w dsd64. 

Rewelacyjne wykonanie. Swietnie tez slychac potezne basisko. Ja wlasnie po pierwszych odsluchach na pierwszej wersji zwrotnicy i nie zaluje zlotowki za tego potworka 32W. Robi niezle fale udezeniowe, chodzi o jakosc niskich tonow, bo ja juz dawno wyroslem z dudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, EMiL napisał:

Bardzo chętnie, tylko gdzie;)

3way twonka/misiomora to dowod, że jak się ma pomysł to sklejenie z sukcesem 12cali z 6.5cala jest jak najbardziej możliwe. Polecam Ci posłuchać, być może zmienisz powyzsze zdanie o potrzebie 8cali jaki łącznika pomiedzy 12cali a 6-7cali.

Myślę, że ciekawym doświadczeniem było by odsłuchać jakichś sensowny 4way. Wilson Audio? 

Są głośniki i głośniki. 

Podzielam pogląd Sławka.xm.

Np. Znam 18we, nie radzi sobie, moim zdaniem za dobrze, z wysokim basem i niską średnicą. 

I dlatego, moim zdaniem, musi być wspomagany w tym zakresie innym głośnikiem. 

Myślę, że dlatego właśnie Troels dał mu wspomaganie w postaci 21we. W swoim projekcje elipticor 3. 

Nieprzypadkowo chyba też czasem się czyta na forum, że to właśnie 4way, jest bezkompromisowe. 

Nie znam aż tak dobrze innych 18 skana aby podjąć dyskusje co z nimi. 

Podobny pogląd głosił np. Yoshi80 ale to też dotyczyło tej serii Skana. Także są głośniki i głośniki. 

Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2021 o 19:49, jamess8 napisał:

sciezke dzwiekową z Titanica w dsd64. 

Rewelacyjne wykonanie. Swietnie tez slychac potezne basisko.

Tam nie ma ani potężnego ani super niskiego basu. Solidne 30 Hz, dosyć wyrównane z resztą pasma. Jeżeli chcesz rozgrzać 32W zapuść np 50 Cent - Ayo Technology.

 

Zrzut ekranu z 2022-01-05 07-39-30.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Trochę w cieniu poszukiwań bezkompromisowego dźwięku powstał zestaw, który pod wieloma względami zbliża się do ideału. Nie słuchałem a wiem? Tak, znając głośniki - wiem czego mogę oczekiwać.

Epic Ultimate Monitor YB - bo o nich piszę - wpisują się w to, czego oczekuję od kolumn. Gdybym miał w tej chwili robić zestaw, zrobiłbym ich większego brata. Głośnik 21WE cm na średnie i większe obudowy dla niższego zejścia dla niego oraz 28W. Obudowy jak w tym projekcie czyli zamknięte i połączone z DSP. 

Czy naprawdę te trumniaste kształty są oczekiwane i lubiane przez klientów? To jedyne co mnie odrzuca w ww projekcie, ale skoro ktoś tak chciał...

YB Audio:

o_1ea96dmamjii11uj1gl6qjnmeu18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Czy naprawdę te trumniaste kształty są oczekiwane i lubiane przez klientów?

Chyba za czesto chodzisz na pogrzeby... elegancka klasyczna linia. Dla mnie projekty wizualne YB to mocna strona firmy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.