Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2022 o 10:43, Pawellang napisał:

będą to najlepsze głośniki pasywne

Pan Andrzej dysponuje wystarczającą wiedzą i doświadczeniem, aby zrealizować projekt z podziałami pasywnymi. Z czego wynika wybór takiego zasilania? Nie masz zaufania czy są inne powody na rezygnację z aktywnych podziałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Pan Andrzej dysponuje wystarczającą wiedzą i doświadczeniem, aby zrealizować projekt z podziałami pasywnymi. Z czego wynika wybór takiego zasilania? Nie masz zaufania czy są inne powody na rezygnację z aktywnych podziałów?

Powiem szczerze, że wszystkie konstrukcje jakie miałem do tej pory były pasywne. Nie za bardzo mam rozeznanie co do dobrych zwrotnic aktywnych a poza tym wydawało mi się że ma to tylko sens jeśli każdy kanał (pasmo) jest zasilany oddzielnym wzmacniaczem, a ja posiadam tylko końcówkę 2 kanałową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamczuszek 😉 

Posiadasz 2 x SB-4000 a to razem z Twoimi Elli stanowi rodzaj systemu aktywnego. Suby mają własne wzmacniacze i regulowane zwrotnice. 

Jego główną zaletą jest odciążenie końcówek mocy od konieczności sterowania najniższymi oktawami. Jest jeszcze kilka zalet i kalka wad. 

  

Edytowane przez colcolcol
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Kłamczuszek 😉 

Posiadasz 2 x SB-4000 a to razem z Twoimi Elli stanowi rodzaj systemu aktywnego. Suby mają własne wzmacniacze i regulowane zwrotnice. 

Jego główną zaletą jest odciążenie końcówek mocy od konieczności sterowania najniższymi oktawami. Jest jeszcze kilka zalet i kalka wad. 

  

To prawda mam 2 suby, ale nie korzystam z nich przy stereo bo dla mnie to trochę profanacja i degradacja dźwięku, tym bardziej że w obecnych kolumnach i tak mam za dużo basu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, EMiL napisał:

Midrange dome ellipticor nadejdzie wkrotce:

http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-A50.htm

Nie działa link. Masz informacje jaka średnica głośnika? Jest to bardzo istotne dla mojego projektu a oficjalne dane mają podać dopiero na sobotniej premierze w Monachium 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EMiL napisał:

W nazwie modelu bylo 84, Troels coal go zdaje sie przy 340hz. Duza kopula do laczenia w 21we.

Ja już wiem, że nie wykorzystam go w moich kolumnach na 99%. Obecnie słucham miękkich kopułek ATC i brakuje im czegoś.

Andrzej będzie je miał na testach wkrótce wiec zobaczymy co potrafią 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pawellang napisał:

Ja już wiem, że nie wykorzystam go w moich kolumnach na 99%. Obecnie słucham miękkich kopułek ATC i brakuje im czegoś.

Andrzej będzie je miał na testach wkrótce wiec zobaczymy co potrafią 🙂

https://www.scan-speak.dk/product/d8404-552000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:

Waveguide nie owalne?

6 godzin temu, Pawellang napisał:

Nie działa link. Masz informacje jaka średnica głośnika? Jest to bardzo istotne dla mojego projektu a oficjalne dane mają podać dopiero na sobotniej premierze w Monachium 🙂

Widziałem nim zniknął, no nie podoba mi się to rozmieszczenie głośników na froncie; Troels ma interferencje na obudowie głęboko tam...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawellang napisał:

Z tego co Andrzej mówił ma w planach zrobić taki właśnie projekt 🙂

No to ładnie 🙂

38WE spokojnie sięgnie 400-500Hz i wyjdzie z tego eleganckie, klasyczne 3 way.

 

21WE tam gra bez filtra górnoprzepustowego, trochę to dziwne dla mnie ale może tak ma być i wystarczy do głośniejszego grania.
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, S0nic napisał:

No to ładnie 🙂

38WE spokojnie sięgnie 400-500Hz i wyjdzie z tego eleganckie, klasyczne 3 way.

 

21WE tam gra bez filtra górnoprzepustowego, trochę to dziwne dla mnie ale może tak ma być i wystarczy do głośniejszego grania.
 

Powstanie takie trochę lepsze ATC 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawellang napisał:

Powstanie takie trochę lepsze ATC 🙂

Czy lepsze to niewiadomo ale na pewno będzie to zacny zestawi mi osobiście podoba się idea. Średniotonówka z prawdziwego zdarzenia, woofer z prawdziwego zdarzenia.

Znamy cene tego 3" głośnika?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link działa, jest gotowa zwrotnica i to w dwóch wersjach dostępna za darmo, tylko - komu to?

Nie filtrowany od góry 21WE, wielka kopuła nie obejmująca całego pasma głosu, masakryczne koszty (zwrotnica + głośniki), wyższy podział w okolicach 4 kHz kiedy należałoby pewnie w okolicach 1,5-2 kHz. 

Reasumując: nie rozumiem koncepcji i wyboru punktów podziału 😕 Nie jestem zwolennikiem wprowadzania na siłę niskich podziałów i zmuszania przetworników do grania na granicy możliwości, ale w tym projekcie widzę jakby asekurację i pierwszoplanową dbałość o bezpieczeństwo głośników na ekstremalnych wychyleniach. Do tego świetne i "trochę" tańsze  są 15 calowe Beymy.  

"A newly acquired Gryphon Diablo 300 had been installed and the speakers were tested at disco+ levels"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, colcolcol napisał:

Link działa, jest gotowa zwrotnica i to w dwóch wersjach dostępna za darmo, tylko - komu to?

Nie filtrowany od góry 21WE, wielka kopuła nie obejmująca całego pasma głosu, masakryczne koszty (zwrotnica + głośniki), wyższy podział w okolicach 4 kHz kiedy należałoby pewnie w okolicach 1,5-2 kHz. 

Reasumując: nie rozumiem koncepcji i wyboru punktów podziału 😕 Nie jestem zwolennikiem wprowadzania na siłę niskich podziałów i zmuszania przetworników do grania na granicy możliwości, ale w tym projekcie widzę jakby asekurację i pierwszoplanową dbałość o bezpieczeństwo głośników na ekstremalnych wychyleniach. Do tego świetne i "trochę" tańsze  są 15 calowe Beymy.  

"A newly acquired Gryphon Diablo 300 had been installed and the speakers were tested at disco+ levels"

 

Drogie te głośniki to fakt. Może w listopadzie scan postawi je na targach w Warszawie i uda się posłuchać w miarę kontrolowanych warunkach.

Wyższy podział 4kHz?

 

38W do grania od 80Hz w dół to trochę wrzucanie na siłę tam elipticora. Są lepsze głośniki do tego o cenie nie wspomnę. Mi by było szkoda tego głośnika jako subbas. Zapewne powstanie dedykowany głośnik subbasowy w najbliższej przyszłości.

 

Pytanie czy ta kopułka to majstersztyk i brzmi obłędnie czy nie 🙂

Reszte można dobrać z innych firm czy niższych serii scana.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, S0nic napisał:

38W do grania od 80Hz w dół to trochę wrzucanie na siłę tam elipticora. Są lepsze głośniki do tego o cenie nie wspomnę. Mi by było szkoda tego głośnika jako subbas.

Troels pisze , że chciał zmniejszyć budę i dać dla siebie 28w ale to już absolutnie nie było to

Jeden z kolegów , który ma 38we w br napisał mi , że wyłączył dwa suby bo po pierwsze zejście 38we jest wystarczające a po drugie znacznie lepszej jakości

Godzinę temu, S0nic napisał:

Reszte można dobrać z innych firm czy niższych serii scana.

wszystko można 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Może w listopadzie scan postawi je na targach w Warszawie ... Wyższy podział 4kHz?

Taki jest u Troelsa, mocne. Czy Scan kiedykolwiek wystawiał się jako firma w Wa-wie? Oglądanie głośników jest nudne.

Czuję, że najszybciej będzie je można posłuchać u YB, pewnie jakiś "szaleniec" zamówi jako kolejny zestaw do kolejnego pokoju w kolejnym domu. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 16:05, colcolcol napisał:

Czuję, że najszybciej będzie je można posłuchać u YB, pewnie jakiś "szaleniec" zamówi jako kolejny zestaw do kolejnego pokoju w kolejnym domu.

I właśnie dzięki takim "szaleńcom" jest postęp. Ktoś musi przecierać szlaki 😉

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - po dłuższych rozmowach z Andrzejem ustaliłem, że dołożymy po jednej sztuce d8404-552000 na stronę 🙂

Albo grubo albo wcale 😂

W dniu 20.05.2022 o 10:18, S0nic napisał:

Studio monitor C 🙂

Ellipticor-50_v3_1200.png

Zajefajne te Grande. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem bo bym takie zrobił pewnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, colcolcol napisał:

Trzymam kciuki za sprawną realizację. Gdyby zdążył do warszawskiego szoł, mógłby sprzedawać dodatkowe bilety na wejście i odsłuch 🙂 

Pewnie mógłby, ale to są moje prywatne kolumny, poza tym Andrzej nigdy nie wystawia swoich projektów z tego co mi wiadomo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 18:36, colcolcol napisał:

Trzymam kciuki za sprawną realizację. Gdyby zdążył do warszawskiego szoł, mógłby sprzedawać dodatkowe bilety na wejście i odsłuch 🙂 

Pewnie mógłby, ale to są moje prywatne kolumny, poza tym Andrzej nigdy nie wystawia swoich projektów z tego co mi wiadomo 🙂

Panowie, ze względu na budowę nowego projektu mam do sprzedania kolumny zbudowane na Scan Speak Ellipticor 2x21WE + 1x18WE + 1xD3404 na stronę.


Cena 40 tys zł bez negocjacji. W zasadzie jest to koszt samych przetworników i zwrotnic. Głośniki są praktycznie nowe bo mam je od kilku miesięcy a dużo nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawellang napisał:

Pewnie mógłby, ale to są moje prywatne kolumny, poza tym Andrzej nigdy nie wystawia swoich projektów z tego co mi wiadomo 🙂

Panowie, ze względu na budowę nowego projektu mam do sprzedania kolumny zbudowane na Scan Speak Ellipticor 2x21WE + 1x18WE + 1xD3404 na stronę.


Cena 40 tys zł bez negocjacji. W zasadzie jest to koszt samych przetworników i zwrotnic. Głośniki są praktycznie nowe bo mam je od kilku miesięcy a dużo nie słuchałem.

dlaczego mam Cię pod innym nikiem ? 🙂

9 godzin temu, Pawellang napisał:

Pewnie mógłby, ale to są moje prywatne kolumny, poza tym Andrzej nigdy nie wystawia swoich projektów z tego co mi wiadomo 🙂

Panowie, ze względu na budowę nowego projektu mam do sprzedania kolumny zbudowane na Scan Speak Ellipticor 2x21WE + 1x18WE + 1xD3404 na stronę.


Cena 40 tys zł bez negocjacji. W zasadzie jest to koszt samych przetworników i zwrotnic. Głośniki są praktycznie nowe bo mam je od kilku miesięcy a dużo nie słuchałem.

@.:Gerard:. może chcesz ?

9 godzin temu, Pawellang napisał:

Cena 40 tys zł bez negocjacji.

sam te kolumny stworzyłeś czy inny kolega z tego forum zrobil je dla Ciebie?

forma i fornir ten sam tylko tamte są na jednym 21we

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

dlaczego mam Cię pod innym nikiem ? 🙂

@.:Gerard:. może chcesz ?

sam te kolumny stworzyłeś czy inny kolega z tego forum zrobil je dla Ciebie?

forma i fornir ten sam tylko tamte są na jednym 21we

Nie dziękuje, z moich jestem bardzo zadowolony, myślałem ze może OB ale to nie moja bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.