Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to jest przykład jak się na Allegro robi z kilku jeden w stanie gabinetowym

Jeden ale jaki!

Wintydż hajend rarytas top stan od kolekcjonera, jedyny na allegro, praktycznie nieużywany, ostatnie 15 lat stał zaklejony w kartonie.

Udzielam 14 dni gwarancji rozruchowej, bo więcej laser może nie wytrzymać, zresztą nawet nie wiem czy on w ogóle jakoś działa,

ale w razie czego zawsze można zwalić na kuriera czy coś tam, promieniowanie kosmiczne na przykład albo leśne skrzaty bla bla bla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla przeciwwagi. sprzedawałem swój odtwarzacz dvd Pioneer , który miał w sobie może 10 płyt. Stało się tak gdyż dwa tygodnie po jego zakupie trafił mi się poszukiwany BD i dvd nie było już potrzebne. Stał ten odtwarzacz 3 lata Ponieważ nie przywiązywałem do niego szczególnej uwagi to został w domu na czas kapitalnego remontu. Po remoncie kobitka prosi mnie żebym coś z tym zrobił bo tylko stoi i się kurzy. Ok odpaliłem gościa i co.. ano przeskakuje na płycie cd......Olałem sprawę i wystawiłem z REALNYM opisem na allegro.

(od 1 pln) oczywiście jako uszkodzony. Kupił go facet za całe 29pln. Wysłałem. Otrzymałem piękny komentarz. Mianowicie sprzęt jak nowy laser zakurzony po wyczyszczeniu sprzęt idealny. I mam ten komentarz do dziś choć minęło prawie dwa lata od sprzedaży. Nie piszę powyższego aby ustosunkowywać się do słuszności Panów racji a jedynie po to aby zwrócić uwagę iż można czasem zarówno coś realnie opisanego kupić na aukcji jak i sprzedać. Chociaż moje doświadczenia z tym kupowaniem nie są wielkie. Kupuje przeważnie kotom chrupki i piasek na szczanie albo płyty audio (i to z reguły od tych samych sprzedawców), więc tych negatywnych doświadczeń mam raczej znikomy udział.

Mam taki rytuał że raz na jakiś czas poprzez allegro wspieram aukcje charytatywne , głownie na leczenie chorych dzieci. Nie są to wielkie kwoty ale zawsze miło komuś chociaż tak pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez climax99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupiłem timer Vega za 50 zł od handlarza. Wyglądał jak wyjęty z pudełka. Pan napisał że nie udało mu się go uruchomić ale być może nie umie. I dokładnie tak było - działa u mnie już rok bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja też mogę podać dobre przykłady solidnych sprzedawców.

M.in.

Pioneer Elite M-91 stan rewelacyjny

Velodyne DD12- nie do odróżnienia od nowego wyjętego z pudełka. Zresztą komplet pudeł, woreczków jak ze sklepu.

I sprzedający na dodatek przywiózł mi go do domu i dał posłuchac przed płaceniem. Brawo.

ostatnio KEF XQ2c niziutka cena a kolumna nie do odróżnienia od dopiero co wyjętego z pudełka. Poważnie.

Na dodatek wysoki połysk bez jednej ryski. Nie miał pudełka ale tak zapakował, że pół dnia roboty miał syn żeby sie dogrzebać. Na drugi dzień telefon czy głośnik doszedł, czy jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, właśnie chce kupić RFT dlatego myśle nad tymi Siemensami, tylko popatrz sobie na zdjęcie EL34 z tej strony

To przecież widać po kształcie bańki,oryginalny rft ma górę płaską a JJ owalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macc666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam żadnych doświadczeń z kupowaniem elektroniki audio na portalach aukcyjnych.

Moje doświadczenia tak jak pisałem wyżej opieram na innych zakupach. Z ciekawości przejrzę sobie aukcje z elektroniką.

Ciekaw jestem jakie są proporcje udziału ofert osób prywatnych i sprzedaży komercyjnej.

Tym niemniej ostatnio nabyłem dysk twardy do komputera właśnie za pomocą kupna na aukcji i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Paczka nadana kurierem, produkt nowy z dowodem zakupu.

Może użytkownicy komercyjni wykazują większą staranność od osób prywatnych?

Nie jestem w stanie ocenić. Chociaż chrupki i koci piach przychodzą zazwyczaj tak jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla przeciwwagi.

Na początek żeby nie zepsuć klimatu powiem że prawie wszystkie transakcje były w porządku, czasem nawet bardzo sympatycznie.

Ale jedna dla przykładu.

Sprzedawałem kilka klocków, wszyscy zadowolenie, sprzęt na 100% w bardzo dobrym stanie i sprawny. Poza jednym , dla skrócenia nazwę go dalej "gadem".

Gad pisze maila że cd nie działa i widział kropelki wody , na pewno zalałem ale dla pewności nie włączał , wysuszył , wychuchał, wydmuchał i włączył dopiero kiedy doprowadził "ruinę" jaką wysłałem do ładu /żeby nie uszkodzić/ . W końcu jest wieloletnim pracownikiem serwisu RTV i wiedzę ma nieograniczoną. Kolejne maile i kolejne wywody. Potem już niemiło bo facet głupoty pisał i stwierdził że celowo go oszukałem. Dla świętego spokoju zaproponowałem zwrot kasy, to zażądał rekompensaty. Tu już przegiął pałę i sprawa wylądowała w sądzie /przy pomocy allegro bo te matoły od razu piszą gadowi pozew bez wnikania na moje wyjaśnienia/. Pobudka 4 rano żeby pół Polski przejechać. W sądzie niespodzianka , sędzina do gada: gadzie ile lat będziemy się tu spotykać mówiąc gadowi z Imienia? Niezła i długotrwała znajomość!! Okazało się że handlarz. Gad napisał prośbę o zwolnienie z kosztów powołując się na jakieś paragrafy i oczywiście sąd go zwolnił , więc mógł łazić do sądu ile chciał i pozywać kogo chciał. Jak wyjaśniłem że zaproponowałem ugodę dla świętego spokoju /miałem kopie wszystkich maili/, sędzina się wk.... wiła i oznajmiła gadowi że tym razem zmieni postanowienie sądu i naliczy mu wszystkie koszty a do mnie żebym dał spokój bo gad latami się sądzi z innymi i czy warto mi przez te 1000zł przyjerzdzać ze dwa lata. Gad wymiękł i zgodził się , ugoda spisana przez sędziną i podpisana. Gadowi przelałem kasę i czekam na sprzęt, gad nie odesłał sprzętu bo skonsultował z prawnikiem i stwierdził że owszem miał oddać sprzęt ale nie ma w ugodzie na czyj koszt!!! Więc ma mnie w d... i mam mu wpłacić koszty wysyłki 100zł. Stwierdziłem że tego nie zdzierżę i niech się pie.......li. Co napisałem drukowanymi literami . Odczekałem dwa lata, mój prawnik doradził żebym coś skrobnął i zażądał ukarania za niewywiązanie się z ugody. 1000zł +odsetki. Gad dostał nakaz zapłaty , a sprzętu dalej nie odesłał. Poczekam dwa lata i ponownie wystąpię o to samo . Teraz to nawet nie chcę ani sprzętu ani kasy, mam frajdę a będę miał większą jak za czas jakiś gość zabuli ponownie.

Tak to sobie wymyślił sposób na biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Czy moglibyście zerknąć na poniższą aukcję głośników Focal 826V? Niby sprzedawca pisze że zakupione w sklepie ale cena jakoś mała i nikt się nie interesował jeszcze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki i pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Czy moglibyście zerknąć na poniższą aukcję głośników Focal 826V? Niby sprzedawca pisze że zakupione w sklepie ale cena jakoś mała i nikt się nie interesował jeszcze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki i pozdrawiam,

Marcin

 

Następny cwany gapa :)

Daj normalną cenę, to może ktoś się zainteresuje.

Za 4.000zł to sobie trzymaj je dalej, powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, daj sobie spokój.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Użytkownicy

1 postów

Rejestracja: 23.03.2013

 

I wszystko jasne :)

 

Co za amatorka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę podać dobre przykłady solidnych sprzedawców.

M.in.

Pioneer Elite M-91 stan rewelacyjny

Velodyne DD12- nie do odróżnienia od nowego wyjętego z pudełka. Zresztą komplet pudeł, woreczków jak ze sklepu.

I sprzedający na dodatek przywiózł mi go do domu i dał posłuchac przed płaceniem. Brawo.

ostatnio KEF XQ2c niziutka cena a kolumna nie do odróżnienia od dopiero co wyjętego z pudełka. Poważnie.

Na dodatek wysoki połysk bez jednej ryski. Nie miał pudełka ale tak zapakował, że pół dnia roboty miał syn żeby sie dogrzebać. Na drugi dzień telefon czy głośnik doszedł, czy jestem zadowolony.

 

A po co Ci tyle śwaksów jak sprzęty hajent od Lemura już w drodze. Chyba potrzebujesz coś do walcowania lub miażdżenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Czy moglibyście zerknąć na poniższą aukcję głośników Focal 826V? Niby sprzedawca pisze że zakupione w sklepie ale cena jakoś mała i nikt się nie interesował jeszcze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki i pozdrawiam,

Marcin

 

czemu mala?

 

a, chyba juz nie musze czekac na odpowiedz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A po co Ci tyle śwaksów jak sprzęty hajent od Lemura już w drodze. Chyba potrzebujesz coś do walcowania lub miażdżenia?

Szymon.

Wyobraź sobie że mam nie jeden pokój, w którym stoi sprzęt, czy to stereo, czy to kino domowe.

I głęboko mam Twoją zazdrość z tego tytułu.

Naprawdę, nie spotkałem się jeszcze na tym forum z takim przypadkiem że atakuję sie osobę za to, że kupuje za dużo sprzętu. Wyobraź sobie, że na tym forum jest więcej osób które mają po kilka systemów nagłośnieniowych w różnych pomieszczeniach, domach. Tak, to możliwe.

Edytowane przez climax99
atak personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hit czy kit? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hit czy kit? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raczej bomba zegarowa, którą ktoś probuje upłynnić tuż przed detonacją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś awaria i wszystkie aukcje przesunięte zostały o 24h.

Allegro ma problemy . A tak dokładniej od dwóch tygodni - coś hakerzy się na nich uwzięli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że mam nie jeden pokój, w którym stoi sprzęt, czy to stereo, czy to kino domowe.

I głęboko mam Twoją zazdrość z tego tytułu.

Wyobraź sobie, że na tym forum jest więcej osób które mają po kilka systemów nagłośnieniowych w różnych pomieszczeniach, domach. Tak, to możliwe.

HQ150 dla Ciebie słowo naiwny ma chyba inne znaczenie, mam nadzieję że Dark-end już dotarł? Nie wyobrażam sobie więcej niż jednego pokoju odsłuchowego, ja za biedny żuczek jestem na takie "hajenty".

Dla mnie to możesz skupić nawet cały sprzęt z allegro. Pytanie brzmi dlaczego nie kupiłeś wszystkiego u Darkula, czy będziesz w stanie pogodzić się z taką degradacją dźwięku z innych sprzętów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, daj sobie spokój.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Użytkownicy

1 postów

Rejestracja: 23.03.2013

 

I wszystko jasne :)

 

Co za amatorka...

O co Ci koleś chodzi? To że nie mam żadnych postów to znaczy że jestem oszustem i krętaczem? A może wytężył swoje szare komórki i pomyślał że nie mam ich ponieważ niedawno założyłem konto? Z tego co pamiętam to jak zaczynasz jakąś przygodę na danym forum to nie dostajesz premii w postaci 1000 postów albo coś w ten deseń.

 

Myślisz że to ja wystawiłem te głośniki i robię jakiś rekonesans? Mylisz się grubo! Zakładałem że takowy temat daje możliwość uzyskania pomocy od osób doświadczonych w tym temacie ale widzę że mam do czynienia z bandą napompowanych dumą i wyniosłością zarozumialców, którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy. Nie chcesz pomagać? Nie musisz, ale też nie obrażaj innych ok?

 

@ Moon - co Ci przeszkadza w określeniu mała cena? Jest to jak najbardziej poprawny synonim słowa "niska" i jak niemniej poprawne polskie słowo. Ja bym się bardziej zastanowił nad Twoją polszczyzną ponieważ nie potrafisz napisać tego słowa poprawnie ortograficznie cyt. "mala".

 

Podsumowując, szkoda czasu na takich zarozumialców, poszukam pomocy w bardziej przyjaznym miejscu. Mam nadzieję że admin pozwoli na pojawienie się tego wpisu bo piszę tutaj suche fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja mam nadzieję, że następnym razem nieco bardziej się przyłożysz,

bo takimi prymitywnymi zagraniami obrażasz inteligencję forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

O co Ci koleś chodzi? To że nie mam żadnych postów to znaczy że jestem oszustem i krętaczem? A może wytężył swoje szare komórki i pomyślał że nie mam ich ponieważ niedawno założyłem konto? Z tego co pamiętam to jak zaczynasz jakąś przygodę na danym forum to nie dostajesz premii w postaci 1000 postów albo coś w ten deseń.

 

Myślisz że to ja wystawiłem te głośniki i robię jakiś rekonesans? Mylisz się grubo! Zakładałem że takowy temat daje możliwość uzyskania pomocy od osób doświadczonych w tym temacie ale widzę że mam do czynienia z bandą napompowanych dumą i wyniosłością zarozumialców, którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy. Nie chcesz pomagać? Nie musisz, ale też nie obrażaj innych ok?

 

@ Moon - co Ci przeszkadza w określeniu mała cena? Jest to jak najbardziej poprawny synonim słowa "niska" i jak niemniej poprawne polskie słowo. Ja bym się bardziej zastanowił nad Twoją polszczyzną ponieważ nie potrafisz napisać tego słowa poprawnie ortograficznie cyt. "mala".

 

Podsumowując, szkoda czasu na takich zarozumialców, poszukam pomocy w bardziej przyjaznym miejscu. Mam nadzieję że admin pozwoli na pojawienie się tego wpisu bo piszę tutaj suche fakty.

 

parantulla już tak ma że wszędzie węszy spisek. Potrafi oskarżać ludzi o handel nawet wtedy kiedy bilans konta na Allegro wynosi kilka lub kilkanaście przedmiotów sprzedanych w ciągu 9 lat. A bilans jego konta w tym samym czasie jest zdecydowanie wyższy. Wypada jeszcze dodać do tego bardzo pewny siebie ton i kompletny brak znajomości historii audio. Dla niego każdy starszy klocek to rupieć nawet jeśli jest to urządzenie bardzo drogie i poszukiwane na zachodnich forach. Nie masz się co tym zrażać. Ot forumowy folklor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

@ Moon - co Ci przeszkadza w określeniu mała cena? Jest to jak najbardziej poprawny synonim słowa "niska" i jak niemniej poprawne polskie słowo. Ja bym się bardziej zastanowił nad Twoją polszczyzną ponieważ nie potrafisz napisać tego słowa poprawnie ortograficznie cyt. "mala".

Chodziło raczej o to, że ta cena nie jest wcale mała. ;)

Niska też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla już tak ma że wszędzie węszy spisek. Potrafi oskarżać ludzi o handel nawet wtedy kiedy bilans konta na Allegro wynosi kilka lub kilkanaście przedmiotów sprzedanych w ciągu 9 lat. A bilans jego konta w tym samym czasie jest zdecydowanie wyższy. Wypada jeszcze dodać do tego bardzo pewny siebie ton i kompletny brak znajomości historii audio.

Wystarczy mi znajomość historii kilku modeli wzmacniaczy, które kolega discomaniac71 kupował za czapkę śliwek,

po czym tak długo pitolił do znudzenia o nich na forum, aż ich rynkowa wartość wzrosła co najmniej dwukrotnie,

żeby wtedy po cichutku je sprzedawać i kupić kolejnego grzmota...

 

Dla niego każdy starszy klocek to rupieć nawet jeśli jest to urządzenie bardzo drogie i poszukiwane na zachodnich forach.

Tak tak, szczególnie te, które akurat u Ciebie stoją, zanim trafią do sprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.