Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpiszcie na alle lampizator i zobaczcie co tam się dzieje

 

9.450zł za taką jakość wykonania, to prawie darmo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na lampach z....Wehrmachtu!! To prawdziwy Audio Blitzkrieg... :-)) a posiadacz słuchając może poczuć się jak na przemówieniu Fuhrera, albo jak Erich Von Manstein w akcji... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.450zł za taką jakość wykonania, to prawie darmo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdyby te opisy z tyłu nie były na taśmie malarskiej, to kosztowałby chyba równą dychę.

Gdzieś muszą wytanić :-)

 

Ale na lampach z....Wehrmachtu!! To prawdziwy Audio Blitzkrieg... :-)

 

Aaaa, to teraz już wiem - te taśmy z opisami chyba też są "z epoki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny uwagi jest ten przełącznik z tyłu, pamiętam, mieliśmy taki w pralce Frania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.450zł za taką jakość wykonania, to prawie darmo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

miałem na myśli bazunię:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to kupi mi ktoś go za te 600 ?

czy muszę konto specjalnie zakładać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prawie 9k. Ja nie wiem, ja już nic nie wiem, mnie w ogóle nie ma...

 

9.450zł za taką jakość wykonania, to prawie darmo.

Kurna, jak będę następnym razem chciał coś kupić na rynku wtórnym, to biorę ze sobą komplet wkrętaków. ;)

 

miałem na myśli bazunię:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra 3 stówy odsłuch, a ile kosztuje to coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano 2014-11-24 09:23

cena detaliczna 9200 Euro .

Pzdr

Czy to znaczy że popełniłem faux pas? Ten z ładną obudową i kaszaną w środku to chyba gorszy model. Kto w ogóle produkuje te lampizatory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie wprowadza w błąd. Bo kupić można nie czytając - już z poziomu kliknięcia na stronie spisu jego przedmiotów w opcji kup teraz. Nazwa przedmiotu aukcji nie wskazuje usługi a towar. Jak to nazwać? Tendrugi przynajmniej nie ma nic do ukrycia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 9k. Ja nie wiem, ja już nic nie wiem, mnie w ogóle nie ma...

Ja już mam taki specjalny uchwyt do blatu biurka przykręcony,

żebym miał się czego złapać i przytrzymać zanim wejdę na wątek o sansui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi przynajmniej nie ma nic do ukrycia :-)

Nie neguję że to może dobrze grać, skoro jednak kosztuje 9.5k to przecież można to jakoś sensownie złożyć do kupy. W takim stanie jak na zdjęciu wygląda to jak eksponat sztuki nowoczesnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To unikat. To wiele tłumaczy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To unikat. To wiele tłumaczy :-)

Poczytałem sobie trochę. Wielu ludzi twierdzi, że to debeściak jest. Nie wiem czy akurat ten, ale pozytywne opinie się powtarzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie trochę. Wielu ludzi twierdzi, że to debeściak jest. Nie wiem czy akurat ten, ale pozytywne opinie się powtarzają.

 

ja nie neguję jakości ani przez moment

sama wartość materiałowa o czymś świadczy - takich elementów w takiej ilości nie spotka się w ŻADNYM urządzeniu

 

cena może wydawać się wysoka

ale jak się ją porówna z ceną najnowszego kabla usb Synergistica (coś pomiędzy 10 a 13 tys)

to perspektywa się trochę zmienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie trochę. Wielu ludzi twierdzi, że to debeściak jest. Nie wiem czy akurat ten, ale pozytywne opinie się powtarzają.

 

Poczytaj sobie trochę o wykwitach radosnej twórczości Miszcza Pana Darka czyli niejakiego Darkula vel Nadkonstruktora.

Tam też "wielu ludzi twierdzi, że to debeściak jest" a miesiąc później cichaczem pchają ten złom po ogłoszeniach.

Osiem tysięcy za wzmacniacz kupiony za 400zł na Allegro z którego Miszcz Pandarek wydłubał flaki

i przełożył do własnej obudowy z przerobionej skrzynki na listy i walcuje wszystko w zasięgu wzroku.

Dziesięć tysięcy za kolumny na chińskich głośnikach wepchniętych do przyciasnych obudów ze krzynek po jabłkach,

zwrotnice z tego co akurat Miszcz Pandarek w koszu z częściami pod stołem znalazł i hajend taki, że łeb urywa.

Osiem wątków, wszyscy pieją, dopóki ktoś przytomny nie wziął i tych dłubanek nie porównał z fabryczną produkcją.

Nagle się okazało, że super zagra specjal edyszyn za osiem koła nie chce grać nawet tak jak stary kapelusz za osiem setek,

a oprócz tego burczy, skwierczy i grozi zabiciem właściciela przy próbie wyłączenia, o wyglądzie z litości już nie wspominając.

Wypasione kolumny na specjalnie dobieranych głośnikach, które nie pasują do otworów w rozpadających się obudowach,

postawione obok tanich infinity, które można kupić za 1/4 ceny dzieł Miszcza, brzmią jak głośniki montowane w radiobudzikach.

Wszystko jest specjalne i specjalnie dobierane na specjalne zamówienie, a jak przyszło do pytań o konkrety,

to bardzo szybko się okazało, że Miszcz obmyśla projekt w locie i dobiera wszystko na pałę, aby tylko jak najtaniej wyszło,

żeby jak najwięcej przyciąć na frajerze, który za to dzieło sztuki nowoczesnej z chęcią zapłaci omamiony lekturą z forum.

Tak więc dobry bajer nie jest zły, ale odrobina umiaru przy wycenie tych wszystkich cudów chyba jednak by się przydała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów sobie przypomniałem jak to kolumny na peyingach od darkula walcowały velodynea w kwestii basu dopóki....HQ nie podgłosił i zaczeło pierdziec :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz Rochu był uprzejmy skomentować mnie jako "idiotę" na okoliczność wystawionego przeze mnie na allegro transportu. Przyznam, że długo nie zaglądałem na forum, ale jak widzę, niewiele się zmieniło. Skala agresji i inwektyw w normie.

 

Transporty takowe posiadam dwa. Mogę powiedzieć, że w znacznej mierze współuczestniczyłem w ich konstrukcji na zasadzie doboru zegara, kondów, rezystorów itp.

Bardzo lubię z tego dźwięk. To najlepsze źródło, jakie miałem - oczywiście w połączeniu z DACem.

 

Ostatecznie wybrałem który transport mi bardziej odpowiada. Jeden zatem zostaje, drugi jest na allegro. Ostateczny wybór jest kwestią subtelnych różnic w brzmieniu wynikających z kondów i innych drobiazgów. Przyjemność związana z tym transportem polega na tym, że jak na przykład czytam, że dane źródło gra cieplej, zimniej, muzykalniej .... - to w transporcie Lampizatora przez dobór części - sami sobie pod swój gust układamy brzmienie.

 

Czy puszczenie sygnału cyfrowego poprzez lampę ma sens? Z punktu widzenia elektronicznego - raczej nie. Nie o to jednak tu chodzi. Po prostu gra to bardzo dobrze i jest wrażliwe na jakość zastosowanych części. Dlaczego tak jest i czy to ma sens - nie mam zamiaru dociekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno cię nie było Stachu

ale rzeczywiście - niewiele tracisz :)

mam podobne peregrynacje z niektórymi fascynatami komputerowego grania :) - jak prześledzisz choćby moje dzisiejsze posty

 

Rochu odniósł się do potencjalnego nabywcy :) - nie sprzedawcy, więc - sam rozumiesz - ciebie nie dotyczy... :)

 

btw: ciekawe, że ludziom nie przeszkadzają jakieś puste w środku strumieniowce za 8-16 tysięcy - których pełno w audiosklepach, a niepokoją się czymś, co ma potencjał grania nieporównywalnie lepiej rozwinięty niż owe "fabryczne wynalazki" na impulsowych zasilaczach za 20 zł i układach scalonych za niewiele więcej.

 

ale de gustibus...

większość i tak różnic by nie usłyszała po prostu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoryczny: nie bardzo rozumiem uwagę w kwestii jakości przełącznika na tylnej ściance. To Elma - raczej takowych w pralkach nie stosują. To wysokiej jakości przełącznik.

 

MRB: skąd te uszczypliwe uwagi na temat lamp z Wehrmachtu?. Zegar na lampach to kluczowa część transportu. Każde z lamp grają/brzmią w nim inaczej: Telefunken, RTL, Siemens. Zegar w wersji mniej rozbudowanej na innych lampach - także gra inaczej. Zasadniczo chodzi o poszukiwanie takich rozwiązań, które dają szlachetności dla dźwięku. Z Blitzkrieg to raczej nie ma nic wspólnego.

 

Uwagi w stylu Notorycznego oraz MRB - nie za wiele w kwestii meritum wnoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notoryczny: nie bardzo rozumiem uwagę w kwestii jakości przełącznika na tylnej ściance. To Elma - raczej takowych w pralkach nie stosują. To wysokiej jakości przełącznik.

 

 

Tak jak napisał audiograde- o gustach się nie dyskutuje, to, że coś Tobie się podoba, nie musi podobać się mnie.

 

Tak na marginesie, jest wiele konstrukcji DIY, które choćby wizualnie nie mają czego się wstydzić. Ale obciachowy przełącznik niezmiennie kojarzy mi się z włącznikiem pralki, musisz mi to wybaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Ostatecznie wybrałem który transport mi bardziej odpowiada. Jeden zatem zostaje, drugi jest na allegro.

 

Nie masz obaw, że potencjalny nabywaca może stracić dom na skutek pożaru wywołanego używaniem takiego wynalazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRB: skąd te uszczypliwe uwagi na temat lamp z Wehrmachtu?. .... Z Blitzkrieg to raczej nie ma nic wspólnego.

 

Uwagi w stylu Notorycznego oraz MRB - nie za wiele w kwestii meritum wnoszą.

 

Gdybyś chciał być merytoryczny, to zauważyłbyś, że komentowałem (obszczymurskie w swoim wyglądzie) taśmy z opisami na tylnym panelu.

Nie wiem jak one wpływają na dźwięk, ale wyglądają zniechęcająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu - podobne komentarze słyszałem w liczbie znacznej pod adresem wzmaka Andrzeja Markówa klika lat temu. Że bez gaśnicy nie podchodź itp. Ryzyko pożaru chyba z każdym urządzeniem elektrycznym jest tożsame. Nie widzę jakiegoś większego powodu, aby zaprojektowany przez Pana Ł. Fikusa układ miał się szczególnie palić. Są bezpieczniki. Jakość części, przewodów itp, - bardzo wysoka. Ja raczej pośród znajomych mam doświadczenia z samozapłonem markowych odtwarzaczy DVD i tym podobnych urządzeń. Ten "wynalazek" - to idea Lampizatora. W podobny sposób jest zbudowanych wiele Jego urządzeń. Z resztą, jak się spojrzy na lutowanie typu punkt-punkt jest to sposób wg. którego sporo paskudnie drogich urządzeń się robi.

 

MRB - naklejki z tyłu. Racja - dziadowskie są. Cóż z tego - na dźwięk nie wpływają. Za to kwestia wypróbowania połączenia I2S - to bardzo ciekawe doświadczenie - jako porównanie z spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Akurat temat samozapłonu wzmacniaczy Markowa jest znany.

O ile pamięć mnie nie myli Fr@nz miał taką przygodę.

 

A co do twojego transporu.

Zdjęcie mówi samo za siebie.

 

post-48-0-79896200-1425245661_thumb.jpg

 

Cena - prawie dziesięc tysięcy złotych polskich.

To jest po prostu chore.

 

Jeżeli to ma byc ta "idea Lampizatora" to mysle, że fikus jest świetnym marketingowcem.

Tylu ludziom tak namieszać w głowach i przekonać do zakupu swoich wynalazków.

Szacunek.

 

Dalej twierdzę, że trzeba być sprawnym intelektualnie inaczej aby w cenie używanego strumieniowca Linna kupić taki samodział jak na w/w fotografii.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu. Zacytuję Twoje wpisy "o Tobie". Całe ich mnóstwo. Raczej nic o sprzęcie jakim grasz. Ale może się mylę. Słabo poruszam się po tym Forum. Może nie potrafię znaleźć.

 

Twoje credo nr 60 (zaiste całe mnóstwo tych "refleksji" sformułowałeś). W każdym razie nr 60 !!! z Twojej listy brzmi: "Świat audio pełen jest teoretyków. Tych co naprawdę słyszeli jest garstka. Dziwnym trafem ci drudzy z reguły są ostrożni i skąpi w swoich ocenach". Gdybyś tej idei się sam trzymał - byłoby super!!! Nie skąpisz bowiem "swoich ocen". Oj nie. Jak zakładam nie słuchałeś urządzenia - a komentujesz, że aż iskry lecą. Zatem po prostu teoretyzujesz.

 

Cytuję Ciebie - cytat z credo nr 63: "Unikaj ideologii. Fiksowanie się, że tylko lampy, tylko pliki, tylko tuby, tylko analog, tylko DIY, etc ogranicza poszukiwania i jest prawdopodobnym źródłem przyszlego niepowodzenia". Moim zdaniem Twoje komentarze w kwestii, że coś "jest chore", albo że strumieniowiec Linna gra - jak sugerujesz - lepiej - to jest właśnie "fiksowanie się". Twoje komentarze byłyby może i słuszne - gdybyś miał doświadczenia odsłuchowe ze sprzętem, który krytykujesz "w ciemno" na zasadzie teoretyzowania. Czepiasz się ceny - Twoje prawo. Ale skąd wiesz jaka jest cena użytych komponentów. W kwestii produktów i brzmienia Linna - kiedyś dawno temu miałem CD Linna. Niby to dobry produkt. Wolałem lampizowanego CD w wydaniu Fikusa. To oczywiście kwestia gustu - jak wiele spraw w audio. A w kwestii "fiksowania" - uważam, że konstrukcje Lampizatora - łamią kanony audio. To jest czysta forma "poszukiwania" - o którym piszesz w swoim kanonie nr 60. Prawdopodobnie nikt inny nie próbował lampizacji sygnału cyfrowego. Rochu szanowny - dlaczego zatem "poszukiwania niezafiksowane" tak krytykujesz?

 

Krótka wizyta na Forum raczej utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma sensu się tu pojawiać i prowadzić dyskusji z osobami, które wypisują mnóstwo zasad - a same je łamią - teoretyzując oczywiście.

 

Odchodząc z tegoż wątku, przywołam motto Rocha, modyfikując je nieco: Świat audio pełen jest teoretyków. Tych co naprawdę SŁUCHAJĄ jest garstka.

Krytyka w stylu Rocha może być oczywiście zasadna. Ale tylko na zasadzie SŁUCHANIA - nie zaś teoretyzowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.