Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co nowego chodzi mu po głowie;-)

 

 

Tom,doczytaj.

Dwa metry potrzebne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A faktycznie, napisane że chce kupić dłuższą wersję. To temat się wyjaśnił. Nie wydaje mi się możliwe, żeby w międzyczasie pojawiło się na rynku coś lepszego. Sam zainteresowany milczy a ja go nie będę dekonspirował;-)

 

Tom,doczytaj. Dwa metry potrzebne :)

 

O wywołałem wilka z lasu;-) Zobacz jaka telepatia, prawie w tym samym czasie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Rhodium

 

i to się teraz nadaje do prasy ;-)) , ale mniejsza z tym, bo jak wszyscy wiemy tv i prasa kłamie... - ciekawi mnie natomiast czy ktoś z kablarzy po osiągnięciu tzw. nirvany zrobił albo robi downgrade i dochodzi do normalnych kabli sieciowych nie audiofilskich, czy raczej nie ma takiej możliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dostałem dziś do odsłuchów srebrne QSW. Podłączyłem do źródła i czekam aż się dobrze wygrzeje. Pierwsze skojarzenia dźwiękowe przywołują dźwięk kabli Argento Audio, mniej więcej ta sama estetyka.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie natomiast czy ktoś z kablarzy po osiągnięciu tzw. nirvany zrobił albo robi downgrade i dochodzi do normalnych kabli sieciowych nie audiofilskich, czy raczej nie ma takiej możliwości?

 

Ja zrobiłem coś takiego :)

Co prawda nie jestem 'kablo-nirwanowcem' bo już dawno stwierdziłem, że w moim systemie cena niekoniecznie gra rolę a ważniejsze są takie aspekty jak przekrój, rodzaj materiału (miedź czy srebro) czy wtyczki (np. rod Vs. złoto). Ostatnio przy DAC-u po różnych próbach podłączyłem kabel dodawany z urządzeniem (taka zwykła czarna komputerówka). I okazało się, że jest lepiej niż z kilkoma wcale nietanimi sieciówkami :)

Mój system potrzebował lekkiego odchudzenia i ta komputerówka to zapewniła. Co ciekawe, nie czuję żadnego dyskomfortu z powodu np. pogorszenia się jakości wysokich tonów itp. Wręcz wydaje mi się, że są lepsze niż kiedykolwiek :)

Podłączenie drugiej komputerówki w system dało już pogorszenie (pewne odchudzenie i lekką ostrość na średnicy)

 

Ale faktem jest, że człowiek rzadziej sięga do downgrade... zwykle próbuje się droższych.

A antidotum może być.. wspomniany downgrade. Polecam czasami spróbować jak nie idzie w górę :)

Niekoniecznie z komputerówką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To często tak jest, że na większości nagrań prawie nie słychać różnicy. Ale jak się pozbyć - to okazuje się, że są takie nagrania, którym ta jedna, aktualnie brakująca sieciówka w torze - nadawała inny wymiar. Bez niej - tego innego wymiaru już nie ma - jest na poziomie innych, przyzwoitych nagrań. Podobnie jest z cyfrówkami - niby nic się takiego nie dzieje tonalnie, dynamicznie, informacyjnie - ale znika magia, naturalność przekazu, to nieokreślone, tak rzadko występujące: wow! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na kolana mnie nie rzuciło.

No w Twoim przypadku może to nie być takie łatwe;-)

Ale jak się uda, to będzie bolało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek rzadziej sięga do downgrade... zwykle próbuje się droższych.

 

Z sieciówkami trzeba ostrożnie i bardzo uważać, to są kable, które potrafią nieżle nakaszanić i zrobić karykaturkę z przekazu muzycznego :-)

ja ostatnio wycofałem ze swojego systemu MITa Z3 i zielonego Furutecha, wcześniej rezygnowałem z Gargantua2, Brahmy itp, było tego trochę więcej na przestrzeni lat. Teraz myślę, że fajnie podłączyć zwykłą sieciówkę, będzie o wiele bezpieczniej :-) - dzwięk normalnieje, przestaje prężyć, wszystko wraca na swoje miejsce, zaczyna układać się i wybrzmiewać naturalnie.

Nie mówię tutaj o chamskich sztywnych cienkich chinolach z zalewanymi wtyczkami dołączanych do marketowych sprzętów, ale jak producent dostarczył z urządzeniem hifi kabel i wygląda on porządnie to warto wypróbować po latach ;-) - albo wystarczy miedziana linka z elektryka 3x1,5mm2 + poprawnie zarobione wtyki (tutaj można się pobawić i dobrać, bo też wyrażnie wpływają) i tyle, oczywiście imho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram

zamiast kubla zimnej wody na glowe polecam raz na jakis czas spiac wszytsko "zwyklymi kablami" jjesli takowe sa pod reka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram

zamiast kubla zimnej wody na glowe polecam raz na jakis czas spiac wszytsko "zwyklymi kablami" jjesli takowe sa pod reka

 

również polecam :)

niedawno wyrzuciłem z systemu trzy Anacondy i pospinałem leżącymi w szafie Oyaide, pouczające doświadczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne jest to ze sporo ludzi usiluje poprawiac niedomagania systemu kablami wlasnie. na przyklad "malo basu" i szukamja cieciowek z basem. pare razy sam w taka pulapke wpadlem. to oczywiscie dziala ale ten bas bedzie megasztuczny. napompowany i summa summarum kiepski. moim zdanim nmozna kablami "stuningowac" brzmienie. zrobic ostatni szlif - tu sie zgodze. ale punt wyjscia musi byc co najmniej poprawny o akustyce nie wspomne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik mateuszek dnia 17.03.2016 - 11:39 napisał

popieram

zamiast kubla zimnej wody na glowe polecam raz na jakis czas spiac wszytsko "zwyklymi kablami" jjesli takowe sa pod reka

 

Zachęcony przez Pięknego Stefana i squada05 mam zamiar buchnąć dziś wieczorem czarny kabel na którym sąsiadka na podwórzu suszy majtki i takie tam inne rzeczy. Taki napowietrzony i wygrzany przez lata zwykły kabel z pewnością poczyni pogrom Siltechom z serii Royal Signature. "Kabel podwórkowy" to z pewnością pewne panaceum na problemy kablarskie, szczególnie w przededniu wiosny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem dokładnie, ja bym dał minimum 100h pracy non stop. Cytat ze strony Combak : "Note: Break-in time: longer time, more musical sound NAGOMI can deliver."

 

Ech....te filozofie Kazuo Kiuchi. Nie chciałbym być niemerytoryczny ale po takiej "prawdzie" trudno być... Nic tylko kupować second hand Nagomi za 10-20 lat kiedy będą już wystarczająco dotarte. A może wciąż nie...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zachęcony przez Pięknego Stefana i squada05 mam zamiar buchnąć dziś wieczorem czarny kabel na którym sąsiadka na podwórzu suszy majtki i takie tam inne rzeczy. Taki napowietrzony i wygrzany przez lata zwykły kabel z pewnością poczyni pogrom Siltechom z serii Royal Signature. "Kabel podwórkowy" to z pewnością pewne panaceum na problemy kablarskie, szczególnie w przededniu wiosny.

 

Tak, takie doświadczenia sa cenne ;) warto sprawdzić czy worek pieniędzy wydany na kable jest tego wart. Żeby nie było, ja uważam, ze porządne kable (zwłaszcza zasilające) w systemie to mus i bez tego NIE ma grania. Kropka.

Sa jednak czasami momenty kiedy na kable trzeba po prostu popatrzeć z lekkim przymrużeniem oka, zwłaszcza jak zmieniamy kluczowe elementy w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, ze porządne kable (zwłaszcza zasilające) w systemie to mus i bez tego NIE ma grania. Kropka.

 

to tak jak ja :-)

 

tylko od siebie dodam, że spełniają to kable, które mają minimum 2 metry, wykonane są z tzw. czystej miedzi, może z 3N? :-)), przekrój 3x1,5mm2 i są poprawnie zaterminowane. Wtyki można wybrać wg uznania, mogą być złocone, najlepiej zachowywać ciągłość i spójność materiałową połączeń, czyli miedż do miedzi itd, a kabel jak kabel, żeby tylko nie za dużo skaszanił i nie naginał brzmienia - teraz dostajemy coraz większe wypaczenie i karykaturę, niestety. Mając jak ja w systemie audio 9 kabli sieciowych radz sobie chłopie z hiendową układanką, a cały czas się pręży i rozjebuje jak domek z kart, juchuuuuu, fajna zabawa :-)))

 

i bym zapomniał najważniejszego - nie mogą być ekranowane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze , worek pieniędzy jak masz , wydany na kable zasilające ma sens.

- nieprawda że minimalna długość kabla zasilającago to 2m. Ale im dłuższy tym tym lepiej.

- miedź do miedzi to też nie jest prawda.

Mając 9 kabli w systemie, polecałbym kable jednej firmy dopóki nie opanujesz tematu. No chyba że słuch masz jak Penderecki . Ale proszę bez urazy , przerobiłem to wiele razy i mam na ten temat swoje zdanie . Ale każdy ma prawo do swoich doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioracjonalizm ( ;) ) miał już tu swoje wejście przed świętami! :)

 

"Użytkownik globtroter1 dnia 23.12.2015 - 21:29 napisał Problemem nie jest to, czy kable audiofilskie wnoszą zmiany. Są robione po to, żeby takie zmiany wnosić. Stosowane są najróżniejsze techniki. Od napylania/ powlekania do wręcz montowania elementów aktywnych. Zwracam uwagę na kluczowe tu słowo; tozsame z faktycznym celem: zmiana! Teraz. Czy ktos wie jaki kabel jest dla nich kablem wzorcowym? Kablem ktory zmiany nie wnosi? Jaki kabel jest kablem wzorcowym dla producentow elektroniki i głośników? ....

 

.... Moge polecic tylko jedno doswiadczenie. Jezeli juz zabrniecie wg was wystarczajaco daleko w nagromadzenie wielu roznych kabli w swoim systemi, tak daleko, ze juz sami nie wiecie co na co i jak wplywa, to wypnijcie je wszystkie z systemu i wstawcie na chwile zwykle dolaczane kable i przewody. Wepnijcie to wszystko do zwyklych, ale solidnych przedluzaczy..."

 

... potem zastanówcie sie, czy nie taniej i efektywniej bedzie kupic np. korektor parametryczny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioracjonalizm ( ;) ) miał już tu swoje wejście przed świętami! :)

 

pamiętam ten post :-)

 

potem zastanówcie sie, czy nie taniej i efektywniej bedzie kupic np. korektor parametryczny....

 

ale ma być hiend czy nie? jak tak, to celujemy w FMa minimum i już nie jest tanio ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze , worek pieniędzy jak masz , wydany na kable zasilające ma sens.

 

imho zupełnie bez sensu wydane pieniądze, no ale jak masz ich lużnych dużo to tylko pogratulować.

 

- nieprawda że minimalna długość kabla zasilającago to 2m. Ale im dłuższy tym tym lepiej.

 

a właśnie że prawda :-)

 

- miedź do miedzi to też nie jest prawda.

 

zgoda - tutaj mogę odpuścić, przypadki mogą być rzeczywiście różne

 

Mając 9 kabli w systemie, polecałbym kable jednej firmy dopóki nie opanujesz tematu.

 

kiedyś miałem cały lampowy system okablowany Siltechem SPX30, inny po zmianach z tranzystorami MITem Z3 i nie wydaje mi się to dobrym pomysłem...

ale, mam wrażenie że temat opanowałem, np. wczoraj robiłem końcowy wojsing kabla do końcówki mocy - 3 kable i 4 rodzaje wtyczek - zajebioza totalna w skupieniu ze srubokrętem, a co się ruszy to się pruszy! - pozdrawiam kablarzy i dobrą zabawę :-))) to jest na prawdę ciężka robota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.