Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To może ja napiszę coś w temacie wątku dla rozładowania atmosfery. Miałem opublikować opinię o Shunyacie Anaconda CX w stosownej zakładce Opinie, dopisałem stosowny rekord do bazy ale od kilku dni nikt go nie zatwierdził. Więc wklejam to co miałem napisać, może komuś się przyda. No i na pewno ma to związek z wątkiem....

 

Shunyata Anaconda CX

 

+ bardzo dobra jak na kabel miedziany trójwymiarowość sceny dźwiękowej

+ wysoka jakość wysokich tonów

+ stabilność i precyzja obrazów dźwiękowych

+ porządek i dyscyplina na scenie

 

- podkreślenie konturów wokali kosztem wypełnienia i barwy

- brzmienie efektowne, ale mało wciągające w odsłuch, przechodzi trochę obok muzyki

- pewne uproszczenia na samym dole pasma, zaokrąglenie i poluzowanie ataku basu

 

Odsłuchy Shunyaty były prowadzone w dwóch systemach, pierwszy to ARC Reference + kolumny Harpia Louis, drugi to Electrocompaniet EMC-1 UP, Mod Wright 9.0, monobloki Sphinx Project 12 oraz kolumny Spendor S100. Jak na kabel w całości miedziany Shunyata brzmi dość jasno w wysokich rejestrach, wydaje się nawiązywać estetyką brzmienia do kabli srebrnych. Niezła jest separacja poszczególnych instrumentów, aczkolwiek rozdzielczość nie osiąga poziomu najlepszych srebrnych sieciówek takich jak Acoustic Zen Absolute czy Verictum Demiurg. Całościowo brzmienie jest dość wciągające, Shunyata pokazuje dużo wydarzeń na scenie, przy czym czyni to w sposób niespecjalnie wykwintny. Jest to raczej kabel neutralny z tendencją do pewnego efekciarstwa, natomiast oddanie klimatu poszczególnych utworów przychodzi mu z większym trudem. Największe zastrzeżenia dotyczą prezentacji wokali, które zwłaszcza w systemie ARC okazały się dość beznamiętne i pozbawione wypełnienia. W tej dziedzinie znacznie więcej do powiedzenia ma używana przeze mnie na co dzień tania sieciówka Heavens Gate Ultra Silence. System oparty o kolumny Spendora okazał się pod tym względem bardziej tolerancyjny, aczkolwiek i w nim nie do końca sprawdziło się zestawienie tego kabla z grającą w innym miejscu systemu sieciówką AZ Absolute. Zwróciłem też uwagę na dość wyraźną różnicę w szybkości wybrzmień, bas prezentowany był wolniej niż wyższe zakresy. Jego definicja stoi na przeciętnym jak na tę klasę cenowym poziomie. Odniosłem również wrażenie, że w najniższym zakresie basu kabel Shunyaty zaczynał doznawać zadyszki, różnica dzieląca go od wzorca w tej dziedzinie czyli Acrolinka 7N-PC9500 jest wyraźna. Shunyata nie schodzi tak nisko jak Mexcel, a na samym dole pasma czuć uproszczenia w dziedzinie artykulacji. Co do ilości basu, wydaje mi się, że osiągnięto bardzo dobry kompromis, jest go proporcjonalnie mniej niż w Acrolinku, ale zdecydowanie więcej niż w większości kabli srebrnych. Do zalet Shunyaty należy zaliczyć bardzo klarowne, dobrze doświetlone i szlachetnie brzmiące wysokie tony. W tej dziedzinie Anaconda plasuje się blisko najlepszych kabli srebrnych i pozostawia w pobitym polu będącego punktem odniesienia miedzianego Acrolinka 7N-PC9500. Konstrukcja sceny dźwiękowej jest bardzo dobra, kabel gra bardzo szeroko oraz dobrze pokazuje głębię, przy czym ma tendencję do zmniejszania wokalistów oraz pokazywania wydarzeń z oddali. W tej dziedzinie Anaconda zbliża się do poziomu wspomnianego Acrolinka, tym niemniej ten ostatni jest jednak przysłowiowe pół kroku do przodu. Żeby uzyskać jeszcze większy przyrost holografii koniecznym jest przejścia na kable srebrne. W obydwu systemach Shunyata najlepiej sprawdziła się na listwie zasilającej, najsłabiej wypadła na źródle CD, ale wiadomo, że nie jest to jej przeznaczenie. Reasumując, jest to całkiem dobry kabel, dość uniwersalny w zastosowaniu, jednakże bardzo drogi w zakupie zarówno u dystrybutora jak i na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję moderacji, że ktoś posprzątał dzisiejszą, mało chwalebną polemikę, włącznie z moim udziałem. Czasami człowiekowi nerwy puszczają, za co w przepraszam, oczywiście w swoim własnym imieniu.

 

Ja również dziękuję moderacji za szybkie i efektowne działanie włącznie z ukaraniem winnych i prowokatorów. Sam dostałem

kilka punktów ostrzezenia !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Moderacji za posprzątanie i za punkty karne, no jak by to mogło być bez punktów, lada dzień schodziłem na 0 ;)

 

Nie pytaj Magnepanie bo dostaniesz kolejne bonusy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nikomu tutaj nie dziękuję i robię kukułę... To wasze wzajemne masowanie się i obcmokiwanie jest obrzydliwe i wręcz nieprzyzwoite - fuj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zlot gwiaździsty punktowiczów tu czy co? :)

 

Za takie podlizusowywanie to przynajmniej reset do zera nam się należy albo przynajmniej kredyt do nieskończoności bez bana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakiś problem ze sobą. Ty nienawidzisz ludzi. Nie wiem jaki jest tego powód, czy jakieś niepowodzenia życiowe, czy zbyt ciężka praca w USA, czy jakieś inne trudy życia na emigracji, ale coś z tobą jest nie halo. Taka nienawiść jaka od ciebie bije, to nie jest normalne. A może po prostu lubisz komuś dokopać? A może to rodzaj odreagowania pracy? Ktoś w pracy jest wredny i źle ciebie traktuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Sly, mylisz się zupełnie. Jesteś i żyjesz w błędzie w ocenie mojej osoby. Jakich ludzi? Chyba panocków? Proszę, daj pan spokój, bo zajadów dostanę - ale tak to jest, i dobrze mówią, że jednak do wielu naszych wybrańców bez kija nie podchodż! Jak ktoś włączy zegar inteligencji, to raczej wnioski sam wyciągnie i nie musisz tu robić za sędziego - ja niczego nie muszę akurat udowadniać - wytykam ignorancję, pustostan i próżność, a ty możesz sobie to interpretować jak chcesz - tylko od ciebie zależy jak sobie wszystko poukładasz. Ale masz rację, w sumie nie powinienem zabierać głosu w naszym narodowym hajendowym sosie, ale to jest publiczne, otwarte forum, w którym również biorę udział, tak jak i ty mój drogi sprawiedliwy z wieczną racją. Pomyśl ile razy i ty się musiałeś bronić - jest akcja, jest reakcja, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daję spokój i przepraszam, ale tylko ciebie, bo to twój wątek i faktycznie powinienem się ugryżć w język zanim coś klepnę. Abracadabra! Spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na Willis Tower i pamiętaj że only Sky is the limit. To piękny widok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupmy się na topowych kablach zasilających

 

 

 

Właśnie się skupiam od rana na Nagomi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, dla dobra ogółu forum powinieneś wysłać Chicago na przymusowe wakacje .

 

 

Ty dla dobra nas wszystkich powinieneś opuścić to forum,ani w audio,ani w muzyce nie masz do powiedzenia nic ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dla dobra nas wszystkich powinieneś opuścić to forum,ani w audio,ani w muzyce nie masz do powiedzenia nic ciekawego.

 

Przesadzasz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

 

Ty dla dobra nas wszystkich powinieneś opuścić to forum,ani w audio,ani w muzyce nie masz do powiedzenia nic ciekawego.

Stefek , daj spokój .....

 

 

 

I ty panocku po powyższych tekstach uważasz, że posiadasz jakikolwiek iloraz inteligencji? Bez kija nawet nie bedę podchodził do takich ludowców jak ty, o nie! Toż to od razu trzeba poczęstować pręgą, profilaktycznie, codziennie!

Mark , wyluzuj...proszę ...

Niesmacznie się zrobiło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogenes, dobrze się czujesz ? Coś Cię nęka dzisiaj od rana ? Punkty karne są i basta, czy się należy czy nie to nie twój problem.

 

Napisz coś więcej o Martonie tzn.jaki topowy kabel zasilajacy trza do niego użyć,aby się przy zejściu do 2 ohmów nie wykoleił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o Martonie tzn.jaki topowy kabel zasilajacy trza do niego użyć,aby się przy zejściu do 2 ohmów nie wykoleił?

 

 

 

To zależy jak szeroko buzię się otworzy :)

Przecież podobno powalił Cię na kolana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark , wyluzuj...proszę ...

Niesmacznie się zrobiło.....

 

Mogę wyluzować, spoko, ale nie pozwolę hołocie, żeby mi na plecy wskakiwała - o nie! Na palcach jednej ręki można policzyć z kim walczę - zawsze ci sami kosynierzy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam nadzieję że autor wątku nie pogoni mnie z tym pytaniem....wiem że nie to jest odpowiednie miejsce ale zapytać można...;-)

kolega szuka bardzo taniej sieciówki 300-400zł do amplitunera Harman Kardon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.