Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do lampy 6S33S SE


krzysiow122

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że gram obecnie na Eminence Alpha 8a i Vifie D25AG i przy lampie sie to sprawdza

Budę mam większa od ArturaP. Moja to ok 60l strojone na niecałe 50hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej chwili buduję sobie kolumny zaprojektowane przez Father_Pio na etonie i wstędze founteka. Z ręką na sercu mogę polecić ten projekt (mają te kolumny między innymi areg ( SE na gm 70) i involve (Se na diabłach - mi też się taki robi :))

 

 

 

Gdzie można poczytać coś konkretnie na ten temat??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można poczytać coś konkretnie na ten temat??

Konkretnie to chyba tylko u samego konstruktora tych paczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Jak może być niekonkretnie, to kiedyś pisaliśmy trochę tutaj o nich: http://www.audiostereo.pl/morel-mdt-37-plus-eton-eton-7-36037-hex_54477.html Ale więcej nic nie napiszę w tym wątku, bo po pierwsze, kolumny nie mieszczą się nijak w założonym przez Autora wątku budżecie, a po drugie, będzie że sobie robię reklamę. Jak ktoś chce spytać o szczegóły, to proszę na PW. Jest to projekt, któremu poświęciłem pół roku, nie zamierzam go ot tak, udostępniać za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odgrody mogą być dobrym kierunkiem ? z tym iż pomieszczenie jest dość małe ok.20m2

 

To zależy jak sobie te odgrody wobrazasz. Z wąskiej deski i 15" można realnie wyciągnąć 90db/w.

Znajomy wysterowuje to monoblokami na 300B i przy umiarkowanych poziomach głośności jest OK. Diabełkowe 13w powinno poradzic sobie znacznie lepiej.

 

Jeśli masz miejsce na duże deski basowe ustawione pod sciana to jestes w stanie wyciagnąć znacznie większą efektywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem troszkę konstrukcji odgród, pomieszczeń w których grają no i niestety będę musiał odpuścić :( .Może w przyszłości gdy zrobię przemeblowanie min. pod kątem tego typu głośników powrócę do tematu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj SoloVoxa (następca Rondo), właśnie trenuję, do 20m2 jak znalazł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj SoloVoxa (następca Rondo), właśnie trenuję, do 20m2 jak znalazł

 

No... takie to i owszem by się zmieściły. Ale jak z minimalną odległością tyłu od ściany ? tam jest ten głośnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? kurcze ta cena :( 1000 EUR. szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając dziurę 10" możesz próbować ze wszystkim co wpadnie Ci w ręce, Ja próbuję na dziś z AD9710

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś absolutnie najgorsze możliwe głośniki do lampy. Nie słyszałem, żeby którekolwiek z drogich głośników były gorsze do lampy, niż Revelatory. Chyba tylko Illuminatory mogą się "poszczycić" gorszą współpracą z lampą.

 

Czy możesz napisać dlaczego Iluminatory źle współpracują z lampą?

Spotkałem się z wieloma opiniami dot. revelatorów potwierdzającymi twoją opinie i jednocześnie wiele osób twierdzi że iluminatory są w odróżnieniu od revelatorów łatwiejsze do napędzenia i że można je zestawiać ze wzmacniaczami lampowymi?

Akustyk też raczej do iluminatorów poleca wzmacniacze tranzystorowe - coś musi więc być na rzeczy - zastanawiam się tylko co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Efektywność - nie ma (przykładowo) osiemnastek z tak niską efektywnością, co Illuminatory. Dobra, są, w jakichś badziewiach ze sklepu nie dla idiotów, ale tu mówimy o hi-endzie za grubą kasę. Od lat panowie ze Scan-Speaka pompują obciążalność swoich głośników, wydłużają cewki, zwiększają moce. Węglowa 18 miała 13 skoku p-p, Revelator tyle samo. Illuminator ma aż 18 mm, równocześnie mając najniższą efektywność. Węglowa 18 ma ok. 87 dB, Revelator podobnie, Illuminator w paśmie 250-900 Hz ma zaledwie 85 dB! Gdy odjąć od tego baffle step, to w układzie 2-drożnym ile zostanie? Pewnie z 80... http://akustyk.com.pl/scanspeak/pdf/18wu-8741t00.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej kolumnie vintage Sharp -a efektywność 101 dB pasmo przenoszenia od 50 hz do 15 khz (wysokotonowy głośnik mógłbym zmienić) Podobno kolumny idealne do lampy i niezła cena ok. 500 zł. Są to kolumnt 3-drożne , głośnik basowy ma 30 cm i jest na zawieszeniu płóciennym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Te wybiegaja sporo poza zalozony budzet ale moga byc ciekawa konstrukcja - Visaton Pantaton BB.

Cena bez skrzynek ok 1000 Euro za zestaw.

 

pentatonbb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na driverach estradowych - WLM. Z Almarro na diabełkach - synergia.

Dobry trop dla chcących posłuchać muzyki z płyt. Dla typowych audiofilów za duża dynamika, namacalność i realność :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na driverach estradowych - WLM. Z Almarro na diabełkach - synergia.

Dobry trop dla chcących posłuchać muzyki z płyt. Dla typowych audiofilów za duża dynamika, namacalność i realność :-)

Ale ja bym chciał sam zrobić kolumny na estradówkach ,WLM-y są za drogie .

Myślałem o głośnikach Eminence lub Beyma-ch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na driverach estradowych - WLM. Z Almarro na diabełkach - synergia.

Dobry trop dla chcących posłuchać muzyki z płyt. Dla typowych audiofilów za duża dynamika, namacalność i realność :-)

Jakie polecasz do do triody na 2a3 ( 8 -12 W mocy) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie na głośnik wysokotonowy (np do powyzszych Beym)?

Z nisko-średnio tonowego jeszcze coś idzie wybrać ale wysokotonowy to znak zapytania :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niektórzy polecają ten głośnik Beym-y ma bardzo ciekawe parametry -jest to koaksjal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być niekonkretnie, to kiedyś pisaliśmy trochę tutaj o nich:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale więcej nic nie napiszę w tym wątku, bo po pierwsze, kolumny nie mieszczą się nijak w założonym przez Autora wątku budżecie, a po drugie, będzie że sobie robię reklamę. Jak ktoś chce spytać o szczegóły, to proszę na PW. Jest to projekt, któremu poświęciłem pół roku, nie zamierzam go ot tak, udostępniać za free.

 

Witaj,

zbudowanie samemu trochę mnie manualnie przerasta - byłbym zainteresowany kupnem tych kolumn na etonie i wstędze founteka. Ile by to kosztowało i przede wszystkim , czy zrobisz dla mnie "cóś" takiego. To do tego Bewitcha na 2a3. Mieszkam w Krakowie. Pozdrawiam. Artur

 

Witaj,

zbudowanie samemu trochę mnie manualnie przerasta - byłbym zainteresowany kupnem tych kolumn na etonie i wstędze founteka. Ile by to kosztowało i przede wszystkim , czy zrobisz dla mnie "cóś" takiego. To do tego Bewitcha na 2a3. Mieszkam w Krakowie. Pozdrawiam. Artur

SORRY, Miało iśc na Priva ale to przez mojego kota, który własnie wlazł mi na klawiaturę... ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Co proponujecie na głośnik wysokotonowy (np do powyzszych Beym)?

Z nisko-średnio tonowego jeszcze coś idzie wybrać ale wysokotonowy to znak zapytania :(

 

Ja bez zastanowienia polecam to: http://allegro.pl/glosnik-wstegowy-fountek-neocd2-0-hi-end-wsteg-i1852378138.html a dla dzianych ludzi to: http://allegro.pl/glosnik-wstegowy-fountek-neopro5i-hi-end-wsteg-i1852378112.html Pierwszego miałem długo, ludzie, którzy mają moje kolumny mają nadal, Joachim Gerhard (ten od Audio Physica) wsadził go tu: http://www.immediasound.com/Sonics-Allegria.html i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to diabelnie dobry głośnik. Trzeba umieć się z nim obchodzić, aplikacja nie jest najprostsza, nie z każdą elektroniką gra dobrze (jak miałem E88CC Telefunkena w prampie to była lipa), ale relację jakości dźwięku do ceny moim zdaniem ma świetną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zastanowienia polecam to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a dla dzianych ludzi to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pierwszego miałem długo, ludzie, którzy mają moje kolumny mają nadal, Joachim Gerhard (ten od Audio Physica) wsadził go tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że to diabelnie dobry głośnik. Trzeba umieć się z nim obchodzić, aplikacja nie jest najprostsza, nie z każdą elektroniką gra dobrze (jak miałem E88CC Telefunkena w prampie to była lipa), ale relację jakości dźwięku do ceny moim zdaniem ma świetną.

 

Może głupie-może nie pytanie.

Patrząć na wykresy SPL tych beym to pasowało by je juz ciąc koło 2khz, a wstegi chyba lubią pracować od min 4khz. Czy dobrze kombinuję, jak z promieniowaniem dzwieku na boki przy tak niskim podziale ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Sorry, ale akustyka to szukanie kompromisów. CD2.0 dzieliłem przy 2,8 kilo i było super, ożenek z NeoPRO 5i załatwia sprawę, bo możesz dzielić na półtora kilo. Co do charakterystyk kierunkowych, to im niższy podział, tym lepiej. To z tymi 4 kilo to mit, Raven 3.2MMX gra swobodnie od 700 Hz: kwestia rozmiaru, wytrzymałości mechanicznej membrany i liniowości pola magnetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale akustyka to szukanie kompromisów. CD2.0 dzieliłem przy 2,8 kilo i było super, ożenek z NeoPRO 5i załatwia sprawę, bo możesz dzielić na półtora kilo. Co do charakterystyk kierunkowych, to im niższy podział, tym lepiej. To z tymi 4 kilo to mit, Raven 3.2MMX gra swobodnie od 700 Hz: kwestia rozmiaru, wytrzymałości mechanicznej membrany i liniowości pola magnetycznego.

 

Dziekuje za odpowiedź.

Z Twojej wypowiedzi wynika że spokojnie wstegę mogę łaczyć z tymi głośnikami estradowymi.

Muszę spróbować :)

Zwykłym kopułkom trochę brakowało SPL, estradówki WT miały bardzo mało szczegułów - dxwiek mizerny, a wstegi jeszcze nie próbowałem.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Thorens hp360 odgrody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dziękuję wszystkim za rady - ale ponieważ paczki już są gotowe i tak się składa, że mam już głośniki USHER 8935A to ciągle mam dylemat z czym je połączyć? Czy może to być Vifa DX25TG-09-04, czy lepiej Usher 9930-20 lub 9950-20?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęga bardzo mi się podoba - tylko nigdy jej nie słyszałem i nie mam do niej projektu zwrotnicy - to nie moja branża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam - dziękuję wszystkim za rady - ale ponieważ paczki już są gotowe i tak się składa, że mam już głośniki USHER 8935A to ciągle mam dylemat z czym je połączyć? Czy może to być Vifa DX25TG-09-04, czy lepiej Usher 9930-20 lub 9950-20?

 

Miałem ushery dla mnie przetworniki do bani nie dorastają do scanspeaków choć są podobnej budowy , góra słaba na poziomie kopułek Vify , berylowe nieco lepsze ale i tak im daleko do scanspeaków z serii revelator , o dynaudio nie wspomnę bo esotar 330 dla mnie nr 1 lepszy od czegokolwiek co słyszałem nawet od wstęgowego founteka choć ta ma najlepszą przestrzeń.

 

W porównaniu sonus faber amator 1 vs kolumny Piotra

Bas lepszy w kolumnach Piotra (monitory bas reflex w dół) schodzi niżej i jest go więcej niż w identycznej konstrukcji podłogowej kolegi (reszta pasma identyczna).

W kolumnach Piotara jest nieco więcej średnicy , jest bogatsza w detale przez co dźwięk jest bardziej muzykany.

 

Góry jest jej mniej niż z esotara 330 - chodzi o ilość informacji (w porównaniu do esoteca 260 w dynaudio contour fountek miał więcej do zaoferowania). Dla mnie esotar 330 w aplikacji sonusa pozostaje nr 1 jest lepszy od ringowych scanspeaków , diamentowych i berylowych wynalazków , lepszy od wstęg (choć te dają masę przestrzeni). Obecnie kopułki dynaudio też są "skaszanione".

 

Nowych kolumn tymczasowo słucham z amplifonem (wymienione kondy sprzegające) , słuchałem ich też z Se na diabłach oraz z przedwzmacniaczem lewisona z końcówką accuphase (amplifon okazał się lepszy) co potwierdza że te kolumny grają z lampą. Najlepiej jednak zagrały u kolegi z Se na GM70.

 

Pochwalę się i załączę nowe kolumny (standy się robią , nogi będą wypełnione olejem) wizualnie podobne do standów sonusa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.