Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kroki w PC-Audio - PORADNIK


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj na nich się nadziałem - ciekawa firma! Niechby dołożyli do BRAVO jakiś buforek i mamy prawie Digital Lens za 250 euro... :) Napiszę im maila z sugestią. To byłby killer na rynku taniego audio, bo Bravo przyjmuje nie tylko USB, ale także po optyku i coax,ie, więc gotowe lekarstwo nawet na tańsze kręciołkowe transporty. Accuphase się z nich i tak nie zrobi ale za taką kasę - czemu nie spróbować? :)

DO ROBOTY FIRESTONE! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA eBayu wychodziło u kogoś (RedKey) 365 zł z darmową wysyłką. RMS planuje wprowadzić produkty Firestone do sprzedaży po 499 zł. A nam w Polsce zawsze drożej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zamawiać bezpośrednio na ich europejskiej stronie.

Po co dopłacać dystrybutorowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku wychodziła podobna cena. 85 euro. Ten z eBaya oferował przesyłkę za darmo DHLem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy nie wystarczyłoby "dorobienie" WY COAXIAL SPDIF z płyty głównej Acera (czyli playera).... Technicznie jest to możliwe. A tańsze niż konwerter USB-SPDIF. No i spełniamy warunek "lepszego" wyjścia niż TOSLINK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze, OK, ale konwerter robi jeszcze reclocking. Przy sygnale SPDIF ma to może mniejsze znaczenie ale hiba jednak też się przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że konwerter odświeża i regeneruje sygnał za pomocą swojego zegara ? ("Reclocking can be thought of as "refreshing" or "regenerating" a signal. " -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) . Myślisz,że od razu "dziadostwo" wyskakuje z wyjścia cyfrowego komputera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niekoniecznie. Ale skoro w mojej konfiguracji konwerter pomaga, to trochę tego "dziadostwa" musi być... :)

Chętnie bym go wzbogacił o bufor, bo jitter jest przecież zakłóceniem czasowym. Przykład Genesis Digital Lens pokazuje, że to się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przebrnąłem przez temat i ktoś pisał o podłączeniu kompa do ampli (pewnie KD) tak samo gdzieś się pojawiła zmianka o tym że spdif z płyty głównej a karta muzyczna (nie jakaś tam super) nie miało dużej różnicy.

 

Na razie mam ładnie sprzęt skonfigurowany z kompem który stoi koło wzmaka jako media center, jest to podłączone do ampli właśnie przez spdif z płyty. Plan mam taki żeby i tak tą zintegrowaną kartę podmienić na coś lepszego, dobrze by było jak by to była zewnętrzna karta a cała filozofia polega na tym gdzie się kończy opłacalność bo z mojego pkt widzenia np taki audiotrack do 400zł jeśli nic nie poprawi to na pewno nie zaszkodzi ale też koszt nie jest powalający, jest sens szukać czegoś lepszego jeśli tor będzie komp=>karta/dac=> ampli po cyfrze czy analogu (to trzeba sprawdzić) ? Miałem kiedyś styczność z różnymi klockami audio i obecny ampli gra całkiem przyzwoicie i poprawnie po obecnym połączeniu brak mu tylko kopa ale to da się rozwiązać jakąś końcówką mocy.

 

Wydaje mi się że taka konfiguracja też nie jako powinna się tu znaleźć , ktoś się pochwali swoimi doświadczeniami czy będziemy czekać na mój kolejny wpis po zakupie karty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przebrnąłem przez temat i ktoś pisał o podłączeniu kompa do ampli (pewnie KD) tak samo gdzieś się pojawiła zmianka o tym że spdif z płyty głównej a karta muzyczna (nie jakaś tam super) nie miało dużej różnicy.

 

Na razie mam ładnie sprzęt skonfigurowany z kompem który stoi koło wzmaka jako media center, jest to podłączone do ampli właśnie przez spdif z płyty. Plan mam taki żeby i tak tą zintegrowaną kartę podmienić na coś lepszego, dobrze by było jak by to była zewnętrzna karta a cała filozofia polega na tym gdzie się kończy opłacalność bo z mojego pkt widzenia np taki audiotrack do 400zł jeśli nic nie poprawi to na pewno nie zaszkodzi ale też koszt nie jest powalający, jest sens szukać czegoś lepszego jeśli tor będzie komp=>karta/dac=> ampli po cyfrze czy analogu (to trzeba sprawdzić) ? Miałem kiedyś styczność z różnymi klockami audio i obecny ampli gra całkiem przyzwoicie i poprawnie po obecnym połączeniu brak mu tylko kopa ale to da się rozwiązać jakąś końcówką mocy.

 

Wydaje mi się że taka konfiguracja też nie jako powinna się tu znaleźć , ktoś się pochwali swoimi doświadczeniami czy będziemy czekać na mój kolejny wpis po zakupie karty ?

 

Poprzez SPDIF nie prześlesz żadnego nowego formatu dźwięku. Coraz więcej koncertów dostępnych jest z dźwiękiem Dolby True HD i DTS HD Master Audio. Obecnie do komputera typu media center nie potrzeba żadnej karty dźwiękowej, aby przesłać audio poprawnie co do bita do amplitunera. Wystarczy karta graficzna z wyjściem HDMI 1.3a. Zewnętrzne DAC, karty dźwiękowe itp. mają jakiś sens (też nie zawsze) jedynie jak ktoś słucha na słuchawkach i potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego stereo. Jeśli ktoś Ci odpowie, że lepiej mieć zewnętrzną kartę dźwiękową, bo ma lepszy DAC, tzn. że amplituner musi być kiepski i wtedy i tak lepiej będzie wymienić amplituner na lepszy (nawet używany) niż wydawać pieniądze na drogi DAC podłączony potem do kiepskiego amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ wątek ma w tytule poradnik, to chciałbym zapytać: jaki sygnał wychodzi z mac'a (iTunes) po USB ?

 

ps. naprawdę nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się pożyczyć audiotrack cube , podłączone analogowo do mojej yamahy rxv1400 (na aq coperhard niezłe wrażenia, na eagle mc90 nic szczególnego) około tygodnia gościł u mnie i naprawdę pierwszy raz zetknąłem się żeby amplituner tak zagrał. Owszem są, czuć i słychać jakie niedostatki ma amplituner ale przestrzeń jaka się pojawiła i łatwość przekazu dźwięku bardzo przyjemna , po prostu zrobiło się przyjemnie więc warto próbować niż tylko nastawiać się na jedno. Jestem i będę za muzyką 2.0 dlatego kino pozostanie kinem a ja znów złożę jakiś system stereo i to ożenię ze sobą , tylko jakąś kartę muzyczną muszę wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

ponieważ wątek ma w tytule poradnik, to chciałbym zapytać: jaki sygnał wychodzi z mac'a (iTunes) po USB ?

 

ps. naprawdę nie wiem

 

Ale o co konkretnie pytasz? Jakaś konkretna właściwość sygnału Cię interesuje?

 

Bo na tak ogólnikowo postawione pytanie, to odpowiedź może być tylko jedna: elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Skoro poradnik pc audio to może trochę o transporcie.

Mi udało się za grosze wyrwać obudowę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) która stoi między reszta sprzętu i nie rzuca się w oczy , po ostatniej aktualizacji oprogramowania z pilota bez problemu działa mi foobar, więc dla mnie ok.

 

Co do samego serca, dyski itp to każdy sobie coś wybierze, najpierw miałem coś na atomie , mała płyta ramy sodim i zero wiatraków, pobór prądu taki że mój zasilacz bez problemu działał z wyłączonym wiatrakiem, jedynie do czego można się przyczepić to wyjście coax trzeba sobie wyprowadzić samemu z pinów z płyty i tylko dsub na monitor/tv w moim przypadku akurat, ale można kupić opcje zasilaną z zasilacza liniowego a nie typowo komputerowego, w każdym razie ten zestaw kosztował z pamięcią (płyta z prockiem) jakieś 300-400zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teraz mam zmianę na amd z nowej serii, dużo lepiej wyposażona płyta, bogato w wyjścia i jest toslink więc do dac bezpośrednio można się podłączyć, jednak jak to na media center oczekiwałem filmów fullhd i z tym jest lekki problem, ale to inna sprawa. Cena trochę inna ale działa , tylko w zestawie jest wiatrak na główny układ który jest 3pinowy, z płyty jest wyprowadzenie PWM 4pinowe, ale wiatrak trzeba sobie wymienić we własnym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście można z różnych innych podzespołów sobie to poskładać, ale to mi w miarę śmigało na win7 64bit i komp był cały czas włączony w sieci i jako nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie, Panie,

Mam dylemat i liczę na pomoc. Chciałbym zaimplementować SB Duet w swój system, tak aby mieć dostęp do biblioteki muzycznej (2TB głównie flac) bez przymusu włączania komputera.

 

Jak rozumiem można to zrobić po wi-fi albo USB. Doczytałem już że CB i USB to nie jest idealne połączenie, niechaj będzie więc wi-fi.

Pytanie mam - jak to zrobić i podłączyć i gdzie żeby pracowało jak trzeba ?

 

Mój router (który dostałem w prezencie za miesięczną opłatą od UPC) ma 4 wyjścia sieciowe i nadaje wygnał wi-fi. Muzyka w plikach jest na zewnętrznym dysku 3,5" czyli mogę go podłączyć przez USB.

 

Wzmacniacz to 4-letni Arcam A70 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), posiada tylko wejścia RCA.

 

 

Z moich wyczytywań na internecie wywnioskowałem że w jakiś sposób muszę udostępnic dysk z muzyką w sieci, a do tejże podłączyć (powiedzmy) SB Duet, który potem z kolei podłączam do wzmacniacza (powiedzmy) na AUX. Kilka pytań:

 

1) czy do udostępniania dysku potrzeba zakupu dysku sieciowego podłączonego bezpośrednio do routera ? To jak rozumiem zapewni mi wygodę bez przymusu włączania komputera...

2) wnioskuję że router, widząc dysk po USB / dysk sieciowy, jest w stanie wysłać muzykę do SB Duet po wi-fi ?

3) czy należy rozważyć dodatkowy DAC pomiędzy SB Duet a wzmacniaczem ? nie jestem złotouchy chociaż głuchy też nie...

4) najprostsza opcja to udostępnienie dysku przez PC tak aby widział go router a potem przez wi-fi słał do DB Duet ?

 

za porady dziękuję.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

No właśnie - poradnik. Jak nie wiedziałem przed lekturą tak nie wiem po lekturze co do czego.

Panowie, najchętniej używam PC (prawdziwego PC, a laptopa) do słuchania muzyki w gęstych formatach. Wav, flac ściągane z sieci, albo wav ripowane z moich CD. Jednak głośniki komputerowe to marna jakość, więc chciałbym połączyć zalety zalety amplitunera i kolumn podstawkowych z PC jako źródłem.

No i teraz zaczyna się lekka górka, bo jak połączyć NAD'a 326 + JM Lab Chorus 706 z komputerem? Chciałbym się dowiedzieć czy bezpośrednio z kartą dźwiękową czy hardware'owo ma to być bardziej skomplikowane. Czyli co wsadzić między kartę dźwiękową, a amplituner i jakimi przewodami to połączyć?

 

Aby nie pozostawiać nic nie wnoszącego postu opiszę jak zbudowałem komputer, aby nadawał się jako źródło muzyki.

Z założenia miała to być cicha maszyna. Ciche miało być nie tylko chłodzenie, ale również HDD i elektronika zasilacza, bo nie ma nic gorszego niż piszczące cewki. Obecnie o tym czy PC jest włączony informuje mnie dioda w monitorze bo nie sposób wywnioskować tego na słuch.

Obudowa to Chieftec LBX - duża, wykonana z grubej blachy, sztywna. Wykleiłem ją w środku (boczne drzwi, podłoga, sufit) dwiema warstwami maty bitumicznej twardej, front wyłożyłem gąbką z bolcami.

HDD Samsung F1 750 GB znajduje się w skrzynce stalowej wyklejonej matami bitumicznymi. Jest on ściśle obłożony matami, które odbierają od niego ciepło i wyciszają go.

CPU chłodzony jest wielkim radiatorem miedzianym (masa 1 kg), którego konstrukcja oparta jest na ciepłowodach, tzw. head pipes. Podobne konstrukcyjnie radiatory chłodzą mostki północny i południowy płyty głównej. Karta graficzna chłodzona pasywnie aluminiowym radiatorem.

Radiatory o tak dużej powierzchni oddawania ciepła wymagają jedynie niewielkiego ruchu powietrza w obudowie. Zapewniają to trzy wentylatory 120 mm regulowane potencjometrem, starannie wyselekcjonowane z kilkunastu, odpowiednio wydajne przy zasilaniu 7-8V, ciche przy zredukowanych obrotach i takie, które w ogóle ruszają przy tym napięciu.

Zasilacz oczywiście też ma przerobione chłodzenie - jest nim jeden z tych trzech wentylatorów. Zasilacz 420W, dający stabilne napięcia na wszystkich liniach i nie posiadający piszczącej elektroniki.

Wentylatory zawieszone na kołkach silikonowych, nie przekazują wibracji obudowie.

Komputer waży około 25 kg co poniekąd świadczy o jakości jego wytłumienia.

 

Na koniec została karta dźwiękowa. To Creative Sound Blaster Audigy - stara jak świat, pierwsza z serii Audigy, która wyszła do sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej, za pomocą DACa, zewnętrznego(podpinasz przez usb, lub spdif)

DAC będzie miał wyjścia RCA, którymi podłączysz go do wzmacniacza

są też dobre karty muzyczne wewnętrzne, ale tak najprawdopodobniej narazisz się na zakłócenia, jakie ta karta pozbiera

a jaki DAC, to już inna historia - wybór niełatwy, bo sporo tego, ale na forum jest też dużo porad

SoundBlastera lepiej pewnie nie używać do słuchania muzyki

 

edit:

a jak chcesz koniecznie za pomocą soundblastera to pewnie: lineout karty=>adapter jack/rca=> kable RCA i do wzmacniacza,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dorzucę od siebie w kwestii gotowych rozwiązań PC Audio (zgodnie z sugestią autora wątku - swoją drogą pozdrawiam kolege z forum canon-board.info hehe ;) )

słucham muzyki wyłącznie z PC, korzystam z AIMP3 i ze sterowników WASAPI.

ja poszedłem troche na skróty i kupiłem wzmacniacz zintegrowany Teac A-H01 z wbudowanym asynchronicznym USB DAC (wzmacniacz ma również wejścia koaksjane i optyczne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podłączam sobie wzmacniacz do peceta za pomocą najzwyklejszego przewodu USB, instaluje sterowniki i viola!

dźwięk jak marzenie :)

zero kłopotów, zero kombinacji.

jedyny minus takiego rozwiązania to cena.. 2300 pln za wzmacniacz to może być drogo, zwłaszcza że moc (i gabaryty), mogą dla niektórych być niewystarczające.

no ale jest jeszcze podobne i 2x tańsze urządzenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tym, że Denon ma wejście DAC wyłącznie po optyku/coax (nie ma USB DAC)

więc Teac jest zdecydowanie bardziej praktyczny.

Teac'a podłączasz do jakiegokolwiek komputera z portem USB (PC, laptop, netbook - bez znaczenia) i cieszysz sie wspaniałą jakością dźwięku ;)

a z tymi interfejsami coax/optyk to jak widać chociażby po lektórze tego wątku, że nawet najbardziej kompetentne osoby mają sprzeczne teorie - wiec w sumie nie wiadomo o co chodzi i co lepsze ;]

ale z usb wiadomo, że:

- nikomu jeszcze nie zdażyło się narzekać na słabe brzmienie, czy ogólnie kiepską jakość dźwięku z asynchronicznych USB DAC'ow

- każde urządzenie komputero-podobne ma USB, więc problem kompatybilności odchodzi do lamusa.

kupując zintegrowany wzmacniacz z wbudowanym USB DAC nie trzeba sie pieprzyc z drogimi kartami muzycznymi, interkonektami, zew. USB DAC i cała kombinacja podłaczeń.

tutaj jest tylko PC -> Teac A-H01 -> kolumny ;]

i dam sobie rękę obciąć, że żyje na tej planecie jedyna osoba, która usłyszy jakies audiofilskie niuanse, czy negatywny wpływ przewodu USB na magme dźwięku bądź ujemne brzmienie analogowo-cyfrowo-kosmiczno-satelitarne..

.. Pan Wojciech Pacuła :P

myślę, że z czasem coraz więcej "pełnoprawnych" wzmacniaczy audio będzie wyposażona w asynchroniczny USB DAC, bo tak jest po prostu wygodniej.

jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

pozdrawiam,

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem np. w monitory aktywne, a dac z regulacją głośności służy również jako preamp - tak też można i też jest to ergonomiczne;)

jednak Karbon wzmaka już ma z tego co można wyczytać, chyba że ten NAD to w planach dopiero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno spoko, tylko twoje rozwiązanie jest conajmniej 2x droższe niż moja propozycja..

ja w kwocie 6000 pln zmieściłem się z kupnem wzmacniacz+USB DAC, kolumny oraz subwoofer.

nie uniżając nic z twojego setup'u, to jednak myślę że tańszy USB DAC + dodatkowy subwoofer w tej samej cenie dadzą wyraźnie większą poprawę dzwięku niż sam USB DAC, tyle że bardzo wysokiej klasy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to co teraz mam nie jest sprzętem docelowym, w przyszłości planuję kupić adamy z serii s, chociażby s1x

póki co specjalnie postawiłem na małe monitorki, bo mam mało miejsca, mały pokój

a daca kupiłem po okazyjnej cenie więc nie chcę się go tak prędko pozbywać, tym bardziej, że lubię go też funkcjonalnie

Powiem Ci, że póki co do muzyki jakiej słucham nie czuję super mało basu, te małe a3x potrafią naprawdę ładnie zagrać

a jednak pójście w stronę sprzętu studyjnego - monitory aktywne, to też w miarę efektywne wydawanie kasy.

Wiem, że jest tutaj sporo przeciwników tego typu drogi, ale co tam

 

suba to bym kupował nieprędzej, jakbym kombinował jakieś kino domowe - stereo w jednym właśnie na monitorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ze względu na to, że nie widziałem tu na forum wątku w którym całościowo poruszany był temat systemu opartego na komputerze. Dlatego z waszą pomocą chciał bym tu stworzyć coś co mogło by być wskazówką dla początkujących i nie tylko, którzy chcieli by oprzeć swój system o komputer.

Chciałbym abyśmy porozmawiali o wzajemnych zależnościach miedzy poszczególnymi częściami systemu łącznie z okablowaniem, zasilaniem i systemem operacyjnym.

Kwestią, o której chciał bym też porozmawiać to metody testowania sprzętu przydatne dla zwykłego użytkownika.

 

Zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor konwertera czy pulapki Pc Audio czy zakladka stereo, bylo juz to poruszane wielokrotnie wiele razy. Nie ma sensu sie dublowac, jak chcesz stworzyc poradnik, to do moderacji i prosba o utworzenie odpowiedniego FAQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor konwertera czy pulapki Pc Audio czy zakladka stereo, bylo juz to poruszane wielokrotnie wiele razy. Nie ma sensu sie dublowac, jak chcesz stworzyc poradnik, to do moderacji i prosba o utworzenie odpowiedniego FAQ.

To proszę podaj swój przepis na system z komputerem z uzasadnieniem wyborów.

 

Poza tym nie ma zakładki która zbiera to wszystko do kupy.

 

<br />pulapki Pc Audio <br />
Jak wiesz wylądowały w koszu wiec nie są ogólnie dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem o tym by poprosic moderacje o odpowiedni FAQ.

 

Juz nie raz napisalem, poza tym sa dwie kwestie, komputer stricte pod audio, lub komputer do codziennego uzytku, ale rowniez dajacy satysfakcje z odsluchu muzyki. I jedno i drugie powinno miec dobry transport. Reszta to kwestia czy idziesz w swiat kolumnych aktywnych czy pasywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dlatego napisalem o tym by poprosic moderacje o odpowiedni FAQ. <br />
To nie ma być poradnik tylko rozmowa. Miedzy innymi o tym co daje nam system który przeznaczony jest tylko do audio, czy w jakikolwiek sposób jest on lepszy od systemu biurkowego itp. sprawy.

 

Na początek chciałbym zapytać czy rodzaj użytego konwertera wpływa na dźwięk? A jeśli tak to w jaki sposób i z czego to wynika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń wynika że dużo taniej jest osiągnąć dobre efekty unikając przesyłania dźwięku przez usb, i dbając o dobre zasilanie.

O jakim rozwiązaniu mówisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.