Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kroki w PC-Audio - PORADNIK


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba gdzieś po drodze się pogubiłeś. W bit perfekt chodzi właśnie o to by to co dac dochodzi było zgodne z tym co w pilku zapisane. Da się to tylko zrobić porównując sygnał cyfrowy ze wzorcem czyli plikiem.

 

Ale to są dwie sprawy...w jednej chodzi o bitperfect, a to wyklucza operacje na sygnale, natomiast drugi przypadek to zmiana formatu 16 bit na np. 32 w celu regulacji głośności z minimalną stratą na jakości.

Jak najbardziej w pierwszej kolejności należy ustalić czy jest bitperfect i kiedy dla danego systemu - to jest punkt odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale to są dwie sprawy...w jednej chodzi o bitperfect, a to wyklucza operacje na sygnale, natomiast drugi przypadek to zmiana formatu 16 bit na np. 32 w celu regulacji głośności z minimalną stratą na jakości.

Jak najbardziej w pierwszej kolejności należy ustalić czy jest bitperfect i kiedy dla danego systemu - to jest punkt odniesienia.

Więc o co chodziło z testami playerów z mierzonymi sygnałami na wyjściach analogowych dac?

 

Wyjaśnij do czego zmierzasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie JRiver ma kontrolkę bitperfect: w trakcie odtwarzania świeci się taka niebieska ikonka.

Uwazałem Cię za myślącego gościa, a Ty w bajki wierzysz :(

Nie da się sprawdzić BP w samym programie do odtwarzania. Aby tego dokonć trzeba porównać to co jest w pliku z tym co odebrał konwerter/Dac. BP jest wtedy kiedy jest 100% zgodności.

Można posłużyć sie też dekoderem dts i plikiem kalibracyjnym, gdzie przekłamanie jednego bitu zrywa transmisję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w jednej chodzi o bitperfect, a to wyklucza operacje na sygnale, natomiast drugi przypadek to zmiana formatu 16 bit na np. 32 w celu regulacji głośności z minimalną stratą na jakości.

Tym się akurat nie przejmuj. Konwersja z 16 na 32 bit to tylko dopisanie 16 zer, bez wpływu na zapis informacji. Przy regulacji cyfrowej głośności nadmiar 16 bitów pozwala na utrzymanie jakości bez utraty rodzielczości bitowej, czyli utraty informacji. Oczywiście w pewnym zakresie tłumienia.Warunkiem jest możliwość pracy DAC na słowie 32 bit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o co chodziło z testami playerów z mierzonymi sygnałami na wyjściach analogowych dac?

 

Wyjaśnij do czego zmierzasz.

 

Dokładnie tak.

 

Marekzwa napisał jak teoretycznie działa taka regulacja.

Ja mam na obu laptopach ustawione 32 bit integer, ale w AIMP3 mogę ustawić w ASIO tylko 32 bit integer, ale już w DS od 16 do 32 bit float i dalej mogę sobie teoretyzować, bo jeszcze jest sterownik firmowy daca, a dac nie pokazuje czy przyjmuje aktualnie 16, 24, czy 32 bity.

 

Protestowałem sobie znów brzmienie komputerów, OS i playerów - komputery jak wcześniej. Zmieniłem wzmacniacz, więc mogłem ustawić w obu playerach głośność na 100%, więc poziomy równe. Sytuacja wygląda tak, że wbrew moim dobrym chęciom playery grają inaczej, a szum z jednego laptopa poważnie zmienia dźwięk. Jak tak dalej pójdzie będę budował dla siebie komorę bezechową, aby w końcu posłuchać prawdziwego dźwięku ze słuchawek otwartych.

 

Jeśli chodzi o stronę teoretyczną wpływu szumów na parametry, to jak przeglądałem pomiary laptopów z dyskami HDD osiągają one ok.32 dB, a słuchawki grają z poziomem średnim 75-80 dB, więc przy tym lepszym laptopie mam aż 75-32=43 dB dynamiki, albo więcej , bo dysk zewnętrzny nakryłem polarem. Przy drugim kompie muszę mieć sporo więcej...powiedzmy, że mam 42 dB, to mam 33 dB dynamiki w cichszych fragmentach i ok 60 dB przy głośnych. Tak więc wygląda to bardzo słabo.

Nic dziwnego, że słuchawki zamknięte odbierałem jako lepsze, skoro one tłumią 10-20 dB w zależności od zakresu pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na obu laptopach ustawione 32 bit integer, ale w AIMP2 mogę ustawić w ASIO tylko 32 bit integer, ale już w DS od 16 do 32 bit float i dalej mogę sobie teoretyzować, bo jeszcze jest sterownik firmowy daca, a dac nie pokazuje czy przyjmuje aktualnie 16, 24, czy 32 bity.

Denon DA-300USB

Kość DAC pracuje na słowie 32 bit. Konwerter USB przyjmuje 24bit. Wejścia SPDiF również 24 bit. Zatem ograniczeniem jest 24 bit.

Jeśli w kompie ustawisz 32 bit i będziesz na takim słowie dokonywał przeliczeń związanych z tłumieniem głośności /w komputerze/ np. sygnału 16 bit to może dojść do małej utraty jakości ponieważ zostanie obcięte 8 mniej znaczących bitów wynikłych z możliwości transmisji danych do DAC tylko do 24 bit. Pogorszenie wystąpi słyszalnie przy dużym tłumieniu. Przy odtwarzaniu plików 24 bit pogorszenie jakości wystąpi przy każdym tłumieniu ze względu na brak bitów nadmiarowych. Słyszalnie będzie tym większe im większe będzie tłumienie.

Jeżeli nie będziesz tłumił sygnału w kompie to nie ma powodów do zmartwienia ponieważ zostanie ucięte 8 zer, co jest bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma się świecić na niebiesko.

 

A skąd ta informacja, że jak ta ikonka świeci się na niebiesko, to jest BP?

U mnie podświetla się na niebiesko jak najadę myszką.

 

Teraz sprawdziłem - mam wersję 17 JRiver i w niej ta ikonka rzeczywiście podświetla się na niebiesko w trakcie odtwarzania muzyki.

Natomiast w wersji 20 - nie.

 

O czym to świadczy wg. Ciebie? Że coś majstrowali w wersji 20?

Moim zdaniem dźwięk jest poprawiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma ochotę na jakieś spotkanie w realu, znudziło mi się to klepanie w klawiaturę trochę. Jestem z Krakowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DA-300USB

Kość DAC pracuje na słowie 32 bit. Konwerter USB przyjmuje 24bit. Wejścia SPDiF również 24 bit. Zatem ograniczeniem jest 24 bit.

Jeśli w kompie ustawisz 32 bit i będziesz na takim słowie dokonywał przeliczeń związanych z tłumieniem głośności /w komputerze/ np. sygnału 16 bit to może dojść do małej utraty jakości ponieważ zostanie obcięte 8 mniej znaczących bitów wynikłych z możliwości transmisji danych do DAC tylko do 24 bit. Pogorszenie wystąpi słyszalnie przy dużym tłumieniu. Przy odtwarzaniu plików 24 bit pogorszenie jakości wystąpi przy każdym tłumieniu ze względu na brak bitów nadmiarowych. Słyszalnie będzie tym większe im większe będzie tłumienie.

Jeżeli nie będziesz tłumił sygnału w kompie to nie ma powodów do zmartwienia ponieważ zostanie ucięte 8 zer, co jest bez znaczenia.

 

Mnie się wydaje, że przez USB przechodzi spokojnie 32 bity, ponieważ to jest jedyna opcja w firmowym sterowniku ASIO, ale pewności nie ma. Dzięki za wyjaśnienia.

 

Zainstalowałem na tym cichym kompie AIMP3 dla porównania.

Sprawdziłem sobie różne tryby pracy w AIMP3 i nie stwierdziłem różnicy między ASIO 32, DS 24,32, wasapi 24, 32 i jeszcze jakieś tryby z opcją event i push 24 i 32 też nic nie zmieniły przy głośności na 100%.

W porównaniu do WMP, który pracuje w jakimś trybie wyłączności 44/32 nie byłem w stanie stwierdzić różnicy w brzmieniu, więc być może na obu komputerach też nie ma różnic.

Mimo wszystko dźwięk z obu komputerów na słuchawkach otwartych jest inny, ponieważ oba hałasują, szumią i ten szum jest inny dla każdego kompa. O godzinie 1 w nocy okazało się, że i ten bezgłośny komp wydziela z siebie całkiem sporo szumów i dopiero po jego wyłączeniu tak naprawdę słychać jak dużo. W dodatku te szumu wpadają w rodzaj rezonansu z innymi jednostajnymi dźwiękami i są znacznie głośniejsze niż wynika to z ich sumy. Najpewniej w ciągu dnia wszystko zlewa się i słuch się adoptuje ze szkodą oczywiście dla jakości dźwięku. To niezwykle ciekawe doświadczenie powoduje, że widzę rozwiązanie w zbudowaniu dźwiękoszczelnej kabiny tylko do odsłuchu słuchawek, używania słuchawek zamkniętych albo odsłuchy w nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Mimo wszystko dźwięk z obu komputerów na słuchawkach otwartych jest inny, ponieważ oba hałasują, szumią i ten szum jest inny dla każdego kompa. O godzinie 1 w nocy okazało się, że i ten bezgłośny komp wydziela z siebie całkiem sporo szumów i dopiero po jego wyłączeniu tak naprawdę słychać jak dużo. W dodatku te szumu wpadają w rodzaj rezonansu z innymi jednostajnymi dźwiękami i są znacznie głośniejsze niż wynika to z ich sumy. Najpewniej w ciągu dnia wszystko zlewa się i słuch się adoptuje ze szkodą oczywiście dla jakości dźwięku. To niezwykle ciekawe doświadczenie powoduje, że widzę rozwiązanie w zbudowaniu dźwiękoszczelnej kabiny tylko do odsłuchu słuchawek, używania słuchawek zamkniętych albo odsłuchy w nocy. <br />
Proponuje Ci naprawdę sprawdzić jaki komfort będziesz miał przy całkowicie pasywnym chłodzonym komputerze np. takim jak u mnie w zakładce on już spokojnie u mnie działa z windows 8.1 wiec przesiadka na inny system też Cię nie zaboli. Jak zauważyłeś każdy "cichy" komputer nieźle hałasuje. Ja podobnie jak ty też miałem spore wątpliwości co do BP w niektórych playerach dlatego zdecydowałem się na Daphile i przynajmniej z BP mam temat załatwiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci naprawdę sprawdzić jaki komfort będziesz miał przy całkowicie pasywnym chłodzonym komputerze np. takim jak u mnie

 

każdy "cichy" komputer nieźle hałasuje

 

No nie wiem... mój desktop Dell Optiplex ma zwykły zasilacz, a po uruchomieniu nie słychać absolutnie żadnego szumu.

Jak przyłożę ucho do niego, to i owszem - delikatny szumek wiatraka jest.

Jednak w miejscu odsłuchu nawet jak muzyka nie gra - nic nie słychać.

Więc chyba to zasilanie pasywne jest trochę przereklamowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

....

To ma się świecić na niebiesko.

 

Powyższa kontrolka nie wskazuje, że sygnał jest BP, tylko że nie są aktywne z poziomu programu żadne dodatkowe wtyczki DSP. Czyli, że sam nie miesza nic poprzez moduły dodatkowe, ale to jeszcze nie gwarantuje niestety nic w kwestii BP. To oczywiście warunek konieczny, ale nie wystarczający. A generalnie w kwestii jriver doradzam ostrożność, bo akurat ta aplikacja lubi dość intensywnie "siadać" na odtwarzanym sygnale. Opcja płynnych przejść między utworami, nie bierze się znikąd. I wynika bezpośrednio z użytego silnika renderującego, a który każe bardzo ostrożnie podchodzić do zagadnienia "nie dotykania" sygnału przez aplikację.

 

W kwestii pasywnego chłodzenia, każdy aktywny układ chłodzący to potencjalne, a najczęściej i rzeczywiste, źródło zakłóceń. I to zarówno akustycznych jak i elektrycznych.

Tu nie ma co się nawet rozwodzić nad tym. Układ pasywny jest lepszy, ale w przypadku aktywnych źródeł ciepła, wbrew pozorom wcale nie taki łatwy do zrealizowania za pomocą naturalnej, a nie wymuszonej, konwekcji powietrza. Nawet niewielkie źródło ciepła, ale takie które oddaje energię cieplną stale, będzie podlegać zjawisku lawinowego narastania temperatury, jeśli bilans ciepła oddawanego do generowanego będzie ujemny. Wtedy zawsze dojdzie do przegrzania, to tylko kwestia czasu. Bilans musi być dodatni, czyli zdolność oddawania ciepła do otoczenia musi być większa od zdolności generowania. A w układach pasywnych o to ekstremalnie ciężko. Już najmniejszy wentylator za to zmienia kwestię diametralnie. Dlatego to jest tak trudne w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci naprawdę sprawdzić jaki komfort będziesz miał przy całkowicie pasywnym chłodzonym komputerze np. takim jak u mnie w zakładce on już spokojnie u mnie działa z windows 8.1 wiec przesiadka na inny system też Cię nie zaboli.

 

Już oglądałem te "bricki" wcześniej...jak dokupić SSD i system wychodzi niezła cena jak na stacjonarnego kompa tylko do audio...monitor i resztę mam, więc nie liczę. Wezmę jakiegoś pasywnie chłodzonego laptopa...jak już. I w ten sposób pc-audio przegrywa z cd;)

 

Ja podobnie jak ty też miałem spore wątpliwości co do BP w niektórych playerach dlatego zdecydowałem się na Daphile i przynajmniej z BP mam temat załatwiony.

W tej chwili "problem" BP uważam za marginalny dla jakości, a możliwe jest, że mam BP, tylko z dodanymi bitami do 32.

Nie wiem czemu ciągle słyszałem o bp, jitterze, a mało kto poruszał sprawę szumów tła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii hałasu z peceta...

W moim HTPC rozwiązałem to następująco: po złożeniu go rzeczywiście najbardziej hałasował zasilacz 300W. Dobrałem się do niego i wyjąłem, póki co na próbę wiatrak, ale tak już zostało i oprócz niewielkiego szmeru wiatraczka procesora słyszalnego kiedy przykładam ucho do obudowy, jest cisza :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No nie wiem... mój desktop Dell Optiplex ma zwykły zasilacz, a po uruchomieniu nie słychać absolutnie żadnego szumu.

Jak przyłożę ucho do niego, to i owszem - delikatny szumek wiatraka jest.

Jednak w miejscu odsłuchu nawet jak muzyka nie gra - nic nie słychać.

Więc chyba to zasilanie pasywne jest trochę przereklamowane.

Ja jednak słyszę różnice. Wiadomo że nie słychać chłodzenia przy włączonej muzyce ale mimo wszystko każde dodatkowe źródło dźwięku podwyższa szum tła i jeśli mogę zastąpić nawet słabo słyszalne chłodzenie całkowicie pasywnym rozwiązaniem to to robię. Co do Jriver to mimo że go czasem używam to mam sporą rezerwę do jego przezroczystości. Zawsze bardziej ufałem Foobar 2000. Teraz większość czasu gra u mnie Daphile mam do niego większe zaufanie przy okazji jest darmowy a do muzyki równie funkcjonalny co Jriver.

 

<br />Wezmę jakiegoś pasywnie chłodzonego laptopa...jak już<br />
A są laptopy chłodzone pasywnie?
<br />Nie wiem czemu ciągle słyszałem o bp, jitterze, a mało kto poruszał sprawę szumów tła. <br />

Bo problem szum tła łatwo rozwiązać w ten lub inny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa kontrolka nie wskazuje, że sygnał jest BP, tylko że nie są aktywne z poziomu programu żadne dodatkowe wtyczki DSP

 

Ano właśnie. W wersji 20 bawiłem się trochę ustawieniami w DSP Studio i ustawiłem sobie tylko room control.

Dlatego ikonka nie świeciła na niebiesko.

W wersji 17 w DSP nic nie było aktywne, dlatego ikona świeciła na niebiesko. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są laptopy chłodzone pasywnie?

 

np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak słyszę różnice. Wiadomo że nie słychać chłodzenia przy włączonej muzyce ale mimo wszystko każde dodatkowe źródło dźwięku podwyższa szum tła

 

Jeśli ma się komputer tylko do audio, powyłączane wszystkie niepotrzebne funkcje i procesy, bez dostępu do internetu,

bez żadnych firewalli, antywirusów etc., jedynie program typu JRiver zainstalowany tylko z modułem do audio

to obciążenie systemu jest na tyle małe, że powinien pracować bardzo cicho.

Ja tak mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim komputerku na płycie Intel D945GSEJT, bez żadnych wentylatorów (impulsowy zasilacz laptopowy) procek ma na Daphile 38 st. C. Gdy stał blisko lampy miał 42 st.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzeczywiście. Jeśli komputer ma służyć do innych zastosowań niż tylko audio to laptop to dobre rozwiązanie. Do samego audio wybrał bym jednak coś innego ale to tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś modele. Bo ja się prawdę mówiąc nie spotkałem.

Myślę o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie ma SSD ze 250GB

 

Jak widać z testu HDD jest źródłem hałasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie ma SSD ze 250GB

 

Jak widać z testu HDD jest źródłem hałasu.

Laptop nie jest najlepszym rozwiązaniem gdy chcesz mieć całkowitą cisze i przy okazji słuchać w siedząc przed nim muzyki. Rozwiązanie takie jak nettop łatwiej schować i nawet jesli używamy zwykłego hdd mamy ciszę w miejscu odsłuchu. Inny rozwiazaniem jest serwer nas. którego mozna umieścić w innym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałeś go w rękach, warto go rozważyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Miałeś go w rękach, warto go rozważyć?

 

Zenbook to najnowsza zajawka całej przyszłej grupy sprzętów opartych o nowe procesory Intela. Na ostatniej konferencji dealerskiej Intel mocno go promował. Nawet na jego potrzeby uruchomili już dziś produkcję tego procesora, wychodząc nieco przed szereg zaplanowa. Generalnie w przyszłości, całkiem nieodległej, będzie cała grupa tego typu sprzętów, które będą spełniały rolę notebooko-tabletu. Bardzo duży nacisk w nich będzie postawiony na kwestie oszczędzania energii, a co za tym idzie na małe wydzielanie ciepła. I ostatecznie związaną z tym możliwość pasywnego chłodzenia. Radiatorem-wymiennikiem ciepła, jest cała powierzchnia obudowy, najczęściej metalowa w związku z powyższym.

 

Ale póki co taki model jest dokładnie 1, słownie jeden. Na kolejne trzeba poczekać. Będzie też cała nowa gama komputerów Intel NUC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś go w rękach, warto go rozważyć?

 

Nie miałem okazję się nim bawić.

Laptop jak laptop :)

Wyróżnia go tylko to, że jest bezgłośny.

Osobiście za drogi imho, ale za czas jakiś pewnie będzie więcej tego typu modeli, w bardziej rozsądnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko znowu odradzam kupowanie laptopa lub komputera, który nie umożliwia instalacji dodatkowej karty USB. W ten sposób zamykamy sobie możliwość udoskonalenia naszego PC. Mniejsza z tym, czy ktoś w tej chwili wierzy w skuteczność takich kart, ale nawet spróbować nie będzie mógł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.