Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kroki w PC-Audio - PORADNIK


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to, że nie widziałem tu na forum wątku w którym całościowo poruszany był temat systemu opartego na komputerze. Dlatego z waszą pomocą chciał bym tu stworzyć coś co mogło by być wskazówką dla początkujących i nie tylko, którzy chcieli by oprzeć swój system o komputer.

Chciałbym abyśmy porozmawiali o wzajemnych zależnościach miedzy poszczególnymi częściami systemu łącznie z okablowaniem, zasilaniem i systemem operacyjnym.

Kwestią, o której chciał bym też porozmawiać to metody testowania sprzętu przydatne dla zwykłego użytkownika.

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Było... dawno temu.

I to moje! :)

O kurka! To już prawie 4 lata! :)

Pewno nie wszystko aktualne ale zapraszam do już gotowego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwil porównuje pełen zestaw m2tech evo z zasilaczem chris audio podpięte do terminala z daphile do raspberry pi + hifiberry digi zasilany z tego samego zasilacza z wgranym runeaudio.

I jak wczoraj gdy grałem jeszcze na picoreplayer zamiast rune audio to się zastanawiałem z kac wziąć 5 kzl na m2tech tak fajnie to grało.

Teraz po zmianie oprogramowania i zasilania nie słychać żadnej różnicy, a wcześniej była przepaść.

Muzyka żeby dobrze grała przez usb wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było... dawno temu.

I to moje! :)

O kurka! To już prawie 4 lata! :)

Pewno nie wszystko aktualne ale zapraszam do już gotowego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz racje zapomniałem o tym wątku warto by go ruszyć od nowa. Przez 3 lata trochę nowych zabawek pojawiło się;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje zapomniałem o tym wątku warto by go ruszyć od nowa. Przez 3 lata trochę nowych zabawek pojawiło się;)

 

Szczególnie cenne są tam rozważania SławkaR na temat jakości zegarów konwerterowych i kwestii właściwych warunków pracy konwertera czyli, jak to mówią: "ZASILANIE, GŁUPCZE!!!" :) - w ogóle wszystko, co tam SławekR napisał nie straciło nic a nic na aktualności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwil porównuje pełen zestaw m2tech evo z zasilaczem chris audio podpięte do terminala z daphile do raspberry pi + hifiberry digi zasilany z tego samego zasilacza z wgranym runeaudio.

I jak wczoraj gdy grałem jeszcze na picoreplayer zamiast rune audio to się zastanawiałem z kac wziąć 5 kzl na m2tech tak fajnie to grało.

Teraz po zmianie oprogramowania i zasilania nie słychać żadnej różnicy, a wcześniej była przepaść.

Muzyka żeby dobrze grała przez usb wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.

Mógł byś rozwinąć jak porównywałeś te dwa systemy? To ciekawe co mówisz.

Z usb chyba nie jest tak bardzo źle.

 

 

 

Szczególnie cenne są tam rozważania SławkaR na temat jakości zegarów konwerterowych i kwestii właściwych warunków pracy konwertera czyli, jak to mówią: "ZASILANIE, GŁUPCZE!!!" :) - w ogóle wszystko, co tam SławekR napisał nie straciło nic a nic na aktualności.

Zauważyłem tylko ostatnio zostało to zostało jakby trochę zapomniane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z efektów na USB. Pewnie będę przerzucał jeszcze sprzęt. Aktualnie Foobar2000 z wtyczką WASAPI+ Rdac z zasilaniem Tomanek + modyfikowany NAD C320BEE + B&W CDM7SE

ostatnio doznałem szoku jak posłuchałem Kapeli ze wsi Warszawa, świetna płyta, lecz nie każdemu może się spodobać.

Znajomy był u mnie i powiedział, że względem jego Dali w domu B&W grają bardzo dobrze, także myślę, że warto pomyśleć nad Rdac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdac fajne urządzenie.

W tej klasie cenowej sprzętu, każda kolejne wydane, powiedzmy 500zł przynosi wyraźnie słyszalną zmianę dźwięku na plus.

Oczywiście DAC za 2000zl nieporównywalnie mniej zniekształca dźwięk niż kolumny za 2000zł.

Wychodzi na to że Arcam tak zrealizował zasilanie w tym DAC że podłączanie porządnych zasilaczy ma tu swoje jasne i klarowne uzasadnienie.

Przy DAC za 3000zł i więcej mamy już coraz więcej urządzeń z zasilaczem liniowym, porządnie filtrowanym na pokładzie, zamiast ładowarki do telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ładowanie zasilania w jednej obudowie może mieć negatywny wpływ na elektronikę czy nie lepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest dodatkowy klocek w postaci zasilacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ładowanie zasilania w jednej obudowie może mieć negatywny wpływ na elektronikę

Trza by zapytać konstruktorów końcówek mocy, preampów, i 99% urządzeń z zasilaczem na pokładzie.

Dobry zasilacz do DAC może być poza, głównie ze względu na wielkość samego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwil porównuje pełen zestaw m2tech evo z zasilaczem chris audio podpięte do terminala z daphile do raspberry pi + hifiberry digi zasilany z tego samego zasilacza z wgranym runeaudio.

I jak wczoraj gdy grałem jeszcze na picoreplayer zamiast rune audio to się zastanawiałem z kac wziąć 5 kzl na m2tech tak fajnie to grało.

 

dankam, testowałeś zestawienie raspberry+picoreplayer+evo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dankam, testowałeś zestawienie raspberry+picoreplayer+evo?

jeszcze nie wpinalem i raczej nie będę bo usb w rpi raczej do niczego się nie nadaje

 

w swoim dacu mam 4 wejścia coaxialne i wpinalem oba streamy odpaliłem na nich te same piosenki z opóźnieniem ok 5 s i pilotem przełączałam miedzy wejściami.

 

A jak jesteśmy już przy zasilaniu to w moim dacu z wbudowanym preqmpem są 2 toroidy z uzwojeniami wtórnymi osobnymi dla każdego kanału i dodatkowe wpięty psx-r z 300va który wynosi zasilanie każdego Cyrusa do max co można w zasilaniu zrobić?

 

Efekt jest taki sam jak wpięcie zasilacza chris audio do m2tech evo i rpi, czyli ogólny charakter się nie zmienia jest poporostu wszystkiego więcej lepiej, wyraźniej, szerzej.

Gdybym nie słyszał jakie zmiany daje psx-r dla rozbudowanego w sumie zasilacza dac Xp, to bym nie próbował podpiąć wypasionego zasilacza do rpi z którego wychodzę tylko cyfrówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak jesteśmy już przy zasilaniu to w moim dacu z wbudowanym preqmpem są 2 toroidy z uzwojeniami wtórnymi osobnymi dla każdego kanału i dodatkowe wpięty psx-r z 300va który wynosi zasilanie każdego Cyrusa do max co można w zasilaniu zrobić?

Efekt jest taki sam jak wpięcie zasilacza chris audio do m2tech evo i rpi, czyli ogólny charakter się nie zmienia jest poporostu wszystkiego więcej lepiej, wyraźniej, szerzej.

Gdybym nie słyszał jakie zmiany daje psx-r dla rozbudowanego w sumie zasilacza dac Xp, to bym nie próbował podpiąć wypasionego zasilacza do rpi z którego wychodzę tylko cyfrówką.

 

Bardzo ciekawa opinia na temat wpływu zasilania na dźwięk.

 

Podobny efekt, o którym mówi dankam słyszałem:

 

- w momencie podpięcia dodatkowego zasilacza naima do naim CD

- w momencie podpięcia zasilania bateryjnego do DAC M2TECH Young

- w momencie podpięcia zasilacza liniowego do PC - z tym, że najlepszy efket uzyskujemy tylko z równoczesnym zastosowaniem karty USB lub konwertera USB/SPDIF z izolacją.

 

Zresztą od Younga z zasilaniem bateryjnym zaczęła się moja cała zabawa z zasilaniem ... To była inspiracja do poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasilania komputera z zasilacza liniowego podchodziłbym z rezerwą. na płycie głównej są impulsowe stabilizatory które potrafią każde dostarczone napięcie zaśmiecić,

dlatego ważne jest żeby podpinać czyste napięcie najblizej wrażliwego elementu.

I druga sprawa baterie obrosły jakimś audiofilskim kultem, a dobry zasilacz gra lepiej niż bateria, nie ma problemów z osiągnięciem wysokiego poziomu dynamiki, i tez łatwiej o niższe niż w baterii szumy.

gdyby tak było to zewnętrzne zasilanie daców lub konwerterów nie robiło by różnicy.

 

Czy m2tech evo ma izolację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa opinia na temat wpływu zasilania na dźwięk.

 

Podobny efekt, o którym mówi dankam słyszałem:

 

- w momencie podpięcia dodatkowego zasilacza naima do naim CD

- w momencie podpięcia zasilania bateryjnego do DAC M2TECH Young

- w momencie podpięcia zasilacza liniowego do PC - z tym, że najlepszy efket uzyskujemy tylko z równoczesnym zastosowaniem karty USB lub konwertera USB/SPDIF z izolacją.

 

Zresztą od Younga z zasilaniem bateryjnym zaczęła się moja cała zabawa z zasilaniem ... To była inspiracja do poszukiwań.

 

jaki konwerter USB z izolacja polecasz ? czy ma sens łaczyc go z karta USB PPA z zasialniem liniowym ? efekt sie sumuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy m2tech evo ma izolację?

Zacytuję:

"All outputs, except straight I2S, are galvanically isolated (coax and AES/EBU via a pulse transformer)"

I dodam od siebie - gra lepiej na baterii niż zasilaczu impulsowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacytuję:

"All outputs, except straight I2S, are galvanically isolated (coax and AES/EBU via a pulse transformer)"

I dodam od siebie - gra lepiej na baterii niż zasilaczu impulsowym.

Czyli ma izolację.

Bateryjny zasilacz faktycznie grał lepiej niż impulsowy, jednak to prosta konstrukcja z bateryjkami LiPio. Kolejny postęp był po podpięcia 2 stopniowo stabilizowanego zasilacza jakie zrobił do niego chris sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wypożyczeniu cichego laptopa z W8.1...cichy znaczy tyle, że dysk zewnętrzny musiałem wyciszyć, bo szumiał bardziej.

Od razu zrobiłem test na odłączenie zasilacza i nic nie pomogło. Laptop jest jak by to powiedzieć na konfiguracji fabrycznej i nic nie wyłączałem.

Stwierdziłem różnicę w jakości dźwięku, czyli dźwięk z obydwu laptopów jest wyraźnie inny. Teraz mam kilka możliwości dlaczego tak jest:

- wydawało mi się, urojenia itp.

- inny poziom głośności lub wpływ odtwarzacza

- inny poziom szumów tła

- inne zakłócenia z innego zasilacza impulsowego

- zewnętrzny dysk na USB 3 dodaje zakłóceń

- inny Windows XP gra inaczej

 

Przy okazji sprawdziłem jak się zmienie jakość dźwięku w zależności od obciążenia systemu. Laptop najwyraźniej nie był dawno uruchamiany, bo zaraz się podłączył do updatów i sporo się działo, skończył i restart. Potem było jeszcze gorzej, jakiś t-worker się włączył, a wykresy na monitorze zasobów często zastygały, a na pasku komunikat program nie odpowiada, po czym znikał i pojawiał się co jakiś czas. Cały czas słuchałem muzyku i oczekiwałem, że coś się zatnie, ale nic takiego nie nastąpiło, a jakość dźwięku się nie zmieniała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na wypożyczeniu cichego laptopa z W8.1...cichy znaczy tyle, że dysk zewnętrzny musiałem wyciszyć, bo szumiał bardziej.

Od razu zrobiłem test na odłączenie zasilacza i nic nie pomogło. Laptop jest jak by to powiedzieć na konfiguracji fabrycznej i nic nie wyłączałem.

Stwierdziłem różnicę w jakości dźwięku, czyli dźwięk z obydwu laptopów jest wyraźnie inny. Teraz mam kilka możliwości dlaczego tak jest:

- wydawało mi się, urojenia itp.

- inny poziom głośności lub wpływ odtwarzacza

- inny poziom szumów tła

- inne zakłócenia z innego zasilacza impulsowego

- zewnętrzny dysk na USB 3 dodaje zakłóceń

- inny Windows XP gra inaczej

 

Przy okazji sprawdziłem jak się zmienie jakość dźwięku w zależności od obciążenia systemu. Laptop najwyraźniej nie był dawno uruchamiany, bo zaraz się podłączył do updatów i sporo się działo, skończył i restart. Potem było jeszcze gorzej, jakiś t-worker się włączył, a wykresy na monitorze zasobów często zastygały, a na pasku komunikat program nie odpowiada, po czym znikał i pojawiał się co jakiś czas. Cały czas słuchałem muzyku i oczekiwałem, że coś się zatnie, ale nic takiego nie nastąpiło, a jakość dźwięku się nie zmieniała.

Opisz dokladnie co z czym połączone jakimi kablami z jakim systemem komputer jaki player. Wtedy łatwiej będzie szukać przyczyn roznego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego tu szukac..kazdy komputer moze zagrac inaczej, nawet ten sam model, masowa produkcja ma pewne normy odchylen by zdac test pozytywnie przy produkcji urzadzen. Wiec wystarczy ze jedno PCB czy lutowanie jest zrobione gorzej, ale wciaz w granicach normy i juz brudy z komputera rosna. Przyklad z rynku RTV. Oczywiscie sa firmy jak np. B&O gdzie mimo to ze kupuja matryce czy panele od masowych producentow to robia im wew. selekcje wiec klient wie ze nie bedzie mial problemow z "cloudingiem" i innymi "chorobami" na ktore moze trafic Kowalski przy zakupie nowego TV.

 

Wiec wcale nie trzeba szukac winy w zew. okablowaniu czy urzadzeniu. Oczywiscie mozna, nawet w systemie, tylko to pozniejsze elementy ukladanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputery nie grają samw z siebie, one wysyłają dane a razem z nimi czasem śmieci.

 

Jeśli graja w różny sposób to właśnie trzeba szukać przyczyny Gdzie indziej

 

Proszę przeanalizować tor i wzajemny wpływ elementów w torze na siebie wtedy łatwiej jest znaleźć wrażliwe miejsca.

 

Kolega Piopio zbanowany został ze względu na nachalne promowanie rozwiązań przez siebie sprzedawanych w tym wątku nie będzie już więcej pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego tu szukac..kazdy komputer moze zagrac inaczej, nawet ten sam model, masowa produkcja ma pewne normy odchylen by zdac test pozytywnie przy produkcji urzadzen. Wiec wystarczy ze jedno PCB czy lutowanie jest zrobione gorzej, ale wciaz w granicach normy i juz brudy z komputera rosna. Przyklad z rynku RTV. Oczywiscie sa firmy jak np. B&O gdzie mimo to ze kupuja matryce czy panele od masowych producentow to robia im wew. selekcje wiec klient wie ze nie bedzie mial problemow z "cloudingiem" i innymi "chorobami" na ktore moze trafic Kowalski przy zakupie nowego TV.

 

Wiec wcale nie trzeba szukac winy w zew. okablowaniu czy urzadzeniu. Oczywiscie mozna, nawet w systemie, tylko to pozniejsze elementy ukladanki.

Dawid - to że lut jest niechlujnie zrobiony, nie oznacza że zabraknie w sprzęcie wysokich. Pewnie mogą lub nie pojawić się zakłócenia, przydźwięki, ale nic poza tym. B&O robi przegląd tego co dostał z masówki w trosce o swoją reputację, ale tylko tyle, aby sprzęt służył kupującemu wiele lat i nie lądował po kilku miesiącach w serwisach naprawczych. Tak w ogóle, to gdyby faktycznie firmy produkowałby masowo buble, rynek weryfikuje takowe a one szybko idą z torbami

Masz kolego w kwestii jakości dźwięku "prawdziwie" audiofilskie podejście niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to audiofilskie podejście do komputerów jast największym błędem który często kończy się nieustanymi modyfikacjami, które w najlepszym przypadku nic nie wnoszą.

 

czasami jak no w przypadku Jplay'a potrafią rozwalić system operacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladnie

 

Jeden komputer jest WinXP z playerem AIMP3 i ten player ma wszystko wyłączone, co może zmieniać dźwięk. W ustawieniach wybrane DS 32/44,1 - niby ma być mniej stratna regulacja głośności i nie mogę stwierdzić, że jest inaczej. Mogę wybrać też ASIO i gra tak samo. Mam też wyłączone na tym komputerze oprogramowanie związane z audio, tak że nie mam bez podłączonego daca miksera i dźwięku.

 

Drugi komputer jak wspominałem z fabrycznym softem i ustawieniami - nic tam nie zmieniałem poza instalacją kodeka do flaca takiego samego jak na tamtym laptopie, bo WMP nie odtwarza od razu flaców. Są takie same sterowniki od daca, ale w wersji 64 bit i w systemie wybrane 32/44,1 - domyślne ustawienia DS? No i tutaj nie wiem jak jest z tą regulacją głośności.

 

Dodam jeszcze, że na komputerze z WinXP miałem oba playery i też miałem wrażenie, że dźwięk z nich się różni, ale potem jak miałem lepszy sprzęt wykombinowałem, że to przez różnicę w głośności. Mam wrażenie, że znów jest tak jak wtedy, czyli to może być przez różnicę poziomów - starałem się słuchać na tej samej głośności, ale jest jeszcze coś związanego z brzmieniem. Trudno to opisać...dźwięk z jednego playera jest odbierany jako głośniejszy i jednocześnie prostszy, czasem niedokładny i miałem to samo wrażenie, kiedy wcześniej używałem tego laptopa, ale z innym wzmacniaczem wydawało się, że dźwięk jest lepszy. Wtedy oczywiście stwierdziłem, że nie ma powodu, aby grało inaczej.

 

Ja obstawiam najprostrze rozwiązanie, czyli różnicę poziomów i ogromną różnicę w hałasie produkowanym przez laptopy, a potem dopiero sprzęt i playery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM wszyskich nieświadomych zagrożenia forumowiczów:

 

W tym wątku niczego się o pc audio nie dowiecie, bo większość piszących tu osób to zajadle walczący ignoranci, którzy snują różne teorie ale nie mają własnych doświadczeń. Negują wpływ różnych elementów: kabli, zasilania, softwaru, specjalnych kart usb. Swoje wnioski opierają albo na fragmentarycznej wiedzy, albo na odsłuchach budżetowego sprzętu.

 

To na prawdę jest jakaś kpina, że wątek, który ma być teoretycznie kompendium wiedzy zakłada osoba bez żadnego doświadczenia w temacie.

Nikt poważny nie będzie też tracił czasu na dementowanie bzdur, które się tu będą regularnie pojawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

dd6, połączyłem dwa bliźniacze wątki, co być może powoduje wypaczenie Twojej wypowiedzi, napisanej w międzyczasie.

 

Z góry przepraszam za zaistniałą sytuację.

 

Robert Trzeszczyński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, połączyłem dwa bliźniacze wątki, co być może powoduje wypaczenie Twojej wypowiedzi, napisanej w międzyczasie.

 

Z góry przepraszam za zaistniałą sytuację.

 

Robert Trzeszczyński

Wiesz co, to może skasuj mój post, bardzo proszę, tamtego wątku nie czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Komputery nie grają samw z siebie, one wysyłają dane a razem z nimi czasem śmieci.

 

Jeśli graja w różny sposób to właśnie trzeba szukać przyczyny Gdzie indziej

 

Proszę przeanalizować tor i wzajemny wpływ elementów w torze na siebie wtedy łatwiej jest znaleźć wrażliwe miejsca.

 

Kolega Piopio zbanowany został ze względu na nachalne promowanie rozwiązań przez siebie sprzedawanych w tym wątku nie będzie już więcej pisał.

 

Kolego, mylisz się w całej rozciągłości i próbujesz narzucać swoje opinie innym uczestnikom forum. Dla uzyskania celu, stosujesz haniebne metody, usuwania niewygodnych forumowiczów ze swoich wątków. Na szczęście ten temat nie jest już Twój, mam nadzieję, że to zatrzyma ten żenujący proceder, o którym pisze min. dd6.

 

audiostereo jest forum dla ludzi chcących się dzielić doświadczeniem. Osoby które PRZETESTOWAŁY różne rozwiązania i chcą się dzielić wiedzą wynikającą z tego, mają szacunek i pełne poparcie moderacji oraz administracji portalu. Koledzy teoretycy, są mile widziani, jednak nie może to stanowić bariery, do poznań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Przepraszam za wpis techniczny, nie dotyczący stricte tematu.

 

Robert Trzeszczyński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mylisz się w całej rozciągłości i próbujesz narzucać swoje opinie innym uczestnikom forum. Dla uzyskania celu, stosujesz haniebne metody, usuwania niewygodnych forumowiczów ze swoich wątków. Na szczęście ten temat nie jest już Twój, mam nadzieję, że to zatrzyma ten żenujący proceder, o którym pisze min. dd6.

 

audiostereo jest forum dla ludzi chcących się dzielić doświadczeniem. Osoby które PRZETESTOWAŁY różne rozwiązania i chcą się dzielić wiedzą wynikającą z tego, mają szacunek i pełne poparcie moderacji oraz administracji portalu. Koledzy teoretycy, są mile widziani, jednak nie może to stanowić bariery, do poznań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Przepraszam za wpis techniczny, nie dotyczący stricte tematu.

 

Robert Trzeszczyński

 

popieram , zakładanie watków i samoistna moderacja pod swoje widzimisię zabija sens pisania postów na audiostereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.