Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W NADzie najprawdopodobniej jest zwarcie na końcówce mocy.

Oddaj wzmacniacz tam gdzie ci mówiłem a będziesz miał pewnie zrobiony.

Dzwoniłem, nie chciał CA robić.

 

Te Twoje na prawdę fajnie grały oczywiście jak na kolumny w swojej klasie, było trochę za dużo góry ale to wina źródła.

W SM6 ... kablem raczej nic nie poprawisz, poszukaj czegoś innego.

Szukam, i właśnie czekam najpierw na sam transport, a później pobawię się w dobór dac-a do transportu cyfrowego. Szukam takiej płytki AD1865-1.0S NOS DAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem dla hecy kable głośnikowe z czystego srebra od Sonus Olivy na moje stare kable Audionova Illuminator (miedź), co się walają, bo nie sprzedałem, a nie używam. Pograło może z 20 minut i musiałem zmienić, znaczna różnica, tak bardzo się do srebra przyzwyczaiło ucho, że czystość jaką dają już odbieram jako standard i całkiem niezłe kabelki w cenie rzędu 200-300zł Audionovy odbiera jako słabiznę hehe.

 

Słucham już ze 2-3 miesiące Studio 16Hz Credo i nie mogę wyjść z podziwu jako brzmi dźwięk z tej kolumny.

No i lampy zmieniłem w Cayinie z kt88 Gold Lion na 6550 EH. Początkowo kicha, ale jak się wygrzały coś pięknego. W sumie nie wiem jaki dźwięk mi bardziej odpowiada, oba sa fajne. Kt88 jakby więcej obfitej średnicy i dociążony bas, więcej niskiego basu, no a 6550 bardziej przejrzyste i zwiewne, aczkolwiek zestawienie Credo+Cayin a88t to i tak i tak pasmo szalenie wyrównane i naturalny dźwięk, te różnice na lampach to zmiany niemal kosmetyczne. 6500 EH wydają się dawać więcej szczegółów niż kt88, ale nie wiem jak długo kt88 grały bo miałem je już we wzmacniaczu jak kupowałem z rok temu, na pewno ja na nich gram grube kilkaset godzin a raczej z 1000-2000h hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwsza wersja Credo, kiedyś flagowce 16Hz, teraz nadal zaliczane do grupy the best of 16Hz nawet przez samego twórcę:). Tu jest dobry opis tych głośników, dokładnie takie tam siedzą: http://archiwum.allegro.pl/oferta/studio-16-hertz-credo-i6407945493.html

Tak, kolumny są rewelacyjne i mało co je napędzi, ale ja nie miałem do tej pory doświadczenia z kolumnami z tej półki więc nie mam bezpośredniego porównania, przez co moja opinia jest być może mało "wydajna" (czy jak to nazwać inaczej).

Czytałem na forum, że nowe wersje Credo będą w tym roku, ciekawe to będzie na pewno.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Użytkownik henjot dnia 27.02.2017 - 20:43 napisał

( prawdopodobnie dwóch podczytuje)

 

Aaaa to nie ładnie ... tylko podczytuje? Napisali by coś ;)

 

Witaj. Oby jak najwięcej nas było, zawsze to raźniej ;)

Lubię post

Do góry

Cytuj

 

 

Napisali by.... do mnie maila piszą już dwa tygodnie.:-)

 

 

Witam jeszcze raz Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak w temacie usług naprawczych, polecam kolegom Punkt Multiserwis z ul. Kunickiego 133. Pan bardzo miły, ale to nie do końca ważne, ale naprawdę naprawia rewelacyjnie. U mnie był lepszy niż serwis w UK Cambridge i inni serwisanci z Lublina, którzy nie umieli nawet zdiagnozować błędu. Naprawdę polecam.

 

Mam pytanie czy ktoś w Lublinie lub okolicach ma może wzmacniacz lampowy Cayin CS-55, lub CS-88? Chętnie bym się skontaktował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsłuchuje od kilku dni wypożyczony CS-55 , na dniach muszę już raczej oddać ale tak mi się podoba to granie że pewnie i tak prędzej czy później kupie tego Cayina.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie???

 

Robert, niestety masz kiepskie źródło i to słychać przede wszystkim.

Dużym ograniczeniem są również Twoje Tannoy'e. To fajne kolumny w swojej klasie ale nie są w stanie pokazać potencjału elektroniki.

Narzucają również silnie swój swoisty charakter brzmienia co podobno jest cechą charakterystyczną Tannoy'ów na dualkoncentryku.

 

Cześć.

 

Szpakowski, jakie masz źródło u Siebie ??

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na razie CD Pioneera ale robi mi się dac i to będzie na prawdę dobre źródło.

 

No własnie coś tam słyszałem że p. Witek ( jak dobrze pamiętam z informacji po Waszym wczorajszym odsłuchu u Maćka ) coś buduje ale nie chciał powiedzieć co i na czym przy okazji dyskredytując obecne źródło Macka ( zlampizowany Denon ),był - liście - popraw mnie jak się mylę też sceptycznie nastawieni na Philipsy i Marantze z koścmi TDA1541A, a i w Twoim wczesniejszym wpisie mówiłeś że u RobG1974 też jest słabe źródło więc jestem ciekawy jakie to Macie to lepsze źródło :)

 

PS

 

A i czy to prawda że Twój piec którego wczoraj słuchaliście kosztuje u konstruktora około 15 000 zł ( to ten piec na EL84 5W co zjadał Tenora za 200 000 zł - tu są Twoje wpisy : http://www.audiostereo.pl/uzywane-kolumny-10-max-20-tys_129387.html/page__st__30 ) a zagrał tylko ciut lepiej od Mackowej Hybrydy za 1500 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuje u konstruktora około 15 000 zł

 

Edit - Źle zrozumiałem Maćka - miało być kilka-do kilkunastu tysięcy.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

W ogóle co to za konstruktor, ma jakiś swój cennik, stronę, kontakt ??

Może warto coś wiecej napisać jezeli to jakiś rodzynek na naszym podwórku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego pioneer bo już kilka miałem? PDS 901, 9700, 904 bo tych słuchałem i dla mnie nie grały neutralne.

 

Robercie ten pioneer (pd-d9-mk2) jest w tym momencie bez znaczenia. Kupiłem go chwilowo na "przetrzymanie" poza tym będzie służył wyłącznie tylko jako transport, jako CDP jest przeciętny - typowy budżet.

 

 

Yasica - Z Twojej wypowiedzi wnoszę, że Wy na prawdę nie słyszeliście dobrego źródła ani dobrego wzmacniacza.

Wszystkie te CD które wymieniłeś są kiepskie. Natomiast tego Denona Maćka ktoś lampizacją zepsuł, ponieważ wyraźnie zniekształcał prawie w całym paśmie.

Jakikolwiek wzmacniacz byś nie podłączył zagrałby tylko ciut lepiej od tamtej hybrydy ;)

Odnośnie kolumn nie będę się wypowiadał, ponieważ właśnie z powodu Denona nie jestem w stanie obiektywnie ich ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ten pioneer (pd-d9-mk2) jest w tym momencie bez znaczenia. Kupiłem go chwilowo na "przetrzymanie" poza tym będzie służył wyłącznie tylko jako transport, jako CDP jest przeciętny - typowy budżet.

Tego nie słuchałem. Z nowszych Pioneerów mój kolega miał PD-30 i miał problemy z głośnością napędu i dźwięk miał dość suchy techniczny i odkupił ode mnie ostatnie PD-S904, które miałem, jemu bardzo się podobało. Miałem po wejściu do sprzedaży Onkyo C-N7050, tez budżetowy odtwarzacz z dac-iem, opinie w prasie pozytywne i cóż miałem go miesiąc - szkoła japońska techniczna bez muzykalności. Jak zwykle kto co lubi. Ja jeszcze raz podkreślam w audio nie ma niestety wzorca idealnego. Podzespoły trzeba do siebie dopasowywać, i jedne elementy do siebie pasują, a inne niestety nie, ale to wszystko wyjątkowo subiektywna rzecz i tzw. szkół w audio też mamy dużo i każda firma z tradycjami jakąś swoją drogę wybierała, tak naprawdę jej właściciele i technicy. Na początku lat 2002-2003 pamiętam poznałem w Niemczech właściciela salonu audio, stary kawaler. Audio to było jego życie, miał kilka sali odsłuchowych, nigdy jak pamiętam nie naciąłem się na tym co on proponował w zestawieniu. Ale jak dobierał komponenty, to od razu wskazywał co z czym warto połączyć, a co nie. Wtedy nasz Meloman mieścił się bodajże na Staszica, z wyborem kilku elementów zestawu i odsłuchem na środku. A tam w Niemczech Koleś miał około 8 sal odsłuchowych z różnej klasy sprzętem. Podstawą jest tak na prawdę ile chcemy wydać na to hobby i co w zamian otrzymamy i każdy w tej kwestii ma swoje podejście i trzeba je uszanować. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski - mam na imię Jacek.

Pewnie bysmy sie juz dawno poznali gdybym nie tyral na 3 etaty (praca zawodowa, 2 malych dzieci, a teraz kolejny projekt biznesowy ).

 

W moim wpisie nie bylo zadnej zlosliwosci.

Po prostu jestem ciekawy tej lepszosci.

 

Duzo mowic kazdy moze.

Umownie to za stary wyga jestem na takie rewelacje ze cos jest x razy lepsza albo cos rozjezdza albo cos to g...o jest.

 

Wyraznie lepsze w aspekcie sceny i przestrzeni od ww przezemnie cd zlampizowanych byl Audio GD Dac na ,4xPcm1704 w kwocie okolo 4 tys zl ktorego odsluchiwalismy z moimi kolumnami w mojej akustyce (to bardzo wazne,ba najwazniejsze ;) )

 

Ale za to gral jasno i chudo na dole co nie do konca mi pasowalo (Mackowi natomiat bardzo )

 

Denon z lampami na wyjsciu (triodami - dlaczego Triodami - bo to najbardziej liniowa lampa, Trioda malej mocy ) jest swietnym źródłem.

 

Moj Marantz po max Tuningu zagral ciutke lepiej.

 

Audio GD znowu ciut lepiej ww aspektach ale znowu rownowaga tonalna nie w moj desen (czyli inaczej )

 

U Macka poezja byla z lampa 300B ktora mial od kogos pozyczona a ja wpadlem tam na chwile, nic nie pierdzialo, skala vol byla od dolu do 15 godz a smaczki i poglosy byly wyraznie lepsze niz jego hybryda.

 

Z tego co wiem gdzis odebral Phasty od Naszego Mentora ( kazdy ma swojego ;) ) o tam tez nie ma zadnego pierdzenia,przesteru,itd a To Tylko 15-18W z Z pojedynczej Triody 6C33C

 

Co do przesteru to prosto mozna wytlumaczyc - albo ta Twoja lampa jest dychawicznie slaba i wyklada sie na kolumnach o nie idealnej impedancji, albo jej czulisc wejsciowa jest dosc duza (za duza dla ww zrodel ) i po prostu od vol w skali zegarowej od godz , strzelam , 8 do 11 jest ok a potem sygnal wejsciowy jest tak mocno wzmacniany ze znieksztalca sie (bo to tylko 5-6W ) albo u Macka w pomiemiezczeniu ok 30 plus 20 m2 oczekiwaliscie powera co nie bylo mozliwe bo i jak (z czego ).

Gdzies wyczytalem ze masz stabilizacje na krzemach (popraw mnie jesli sie myle )

Z tego co wiem to takiwa stosuje sie bo jest x razy tansza od porządnego dlawika ( koszt dlawika 100-200 zl )

Dlawik jest lepszy z mojej wiedzy.

Dlaczego u Ciebie nie ma ich wogole?

Oszczednosc?

Maksymalizacja zysku konstruktora?

Nie wiem - zapytaj go.

 

Jest jeszcze trzecia opcja - dac mniejszy rezystor konwersji w cd co by obnizyc poziom wyjsciowy z niego przez to w polaczeniu z Twoim piecem pierdzenie czy tam przester wystepowal by o wiele pozniej ale by pewnie wystapil bo 5w nie zrobisz lomotu na 50m2 z kolumnami Yoshi-Bingant budowanymi na wspolczsnych pradozernych przetwornikach (chociaz i tak wypadaja lepiej od Scanow Rwvelatorow nie mówiąc od Illuminatorach gdzie db spl to ok 85db )

 

Ale to Pan Witek powinien wiedziec.

Jak nie wie to zasugeruj mu to ;)

 

Chcesz posluchac czegos lampowego, 6W z jednej lampy co jestem prawie przekonany ze Ci sie spodoba i da Ci zagwozdke na najblizszy czas ze jednak el84 to nie koniec gonienia kroliczka ?

 

Uderz do kolegi Sevy.

Kt88 w Triodzie 6W.

Jest to naprawde kawal super grania.

 

Ps.

Sluchalem swietnego zrodla jak i swietnego systemu.

 

Zrodla to byl Cd Solution najwyzszy model

Oraz gramofon rotor cos tam (w tym samym prywatnym systemi i mieszkaniu )

Preamp Tenor.

Koncowki Tenor A klasa wersja GT te czarne.

Kolumny Prince V iles tam.

Kable itd tez w odpowiedniej kladie cenowej i jakosciowej.

I co ?

Urwalo mi dupe.

Dwa tygodnie nie bylem wstanie sluchac swojego grania, ani u znajomych.

 

Ciezko mi w to uwierzyc ze Twoja integra jest tak wszechstronną ze zagra w kazdym systemie.

Ok - w dopasowanych kolumnach i zrodle moze konkurowac z top hi endem.

Ale ciezkich kolumn w duzym salonie nie ruszy moim skromnym zdaniem.

 

Mozesz miec wiekszy problem z doborem nowych kolumn do tego pieca niz Ci sie wydaje.

No ale to Twoj problem.

 

Ja juz mowie pass w wyscigu zbrojeń; )

 

Mimo wszystko czekam na informacje od Ciebie jakie to sa bardzo dobre zrodla ktore warto przezluchac?

 

 

Ps.

Przepraszam za bledy pidze z dotykowego gowienka.

 

Z lampami w cd trzeba uważać..... jak ktoś szuka w muzyce super dynamiki, rozdzielczosci i szybkiego basu to raczej lampa odpada.

 

Nie zgodze sie z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.