Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie szukam. Ja znajduję :)

Mam Feliksa Audio na diabełkach.

od czasu kiedy byłem u Ciebie to Twój zestaw przeszedł kompletną przebudowę, muszę się kiedyś wprosić...

odwiedziłem stronę Feliks Audio - istotne zmiany, wersja angielska, testy...trzeba aktywizować sprzedaż aby konkurować z "chińczykami"

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie kupiłem lampę ale chinola i też jestem zadowolony. a wcześniej zawsze byłem przeciwnikiem lampowego grania i tylko tranzystory wybierałem.

 

1. Czy mieliście okazje uzywać/sluchać adepter bluetooth podłączany do DACa????

 

2. Jakiego dobrze brzmiącego dac polecacie przy słuchaniu ze spotify z komputera???

A jakie pozostałe elementy zestawu są jeszcze, co ma wzmacniać?

 

Słuchaliście może płytę Yello Toy, dzisiaj włączyłem i jakie fajne efekty są, jeszcze lepsze niż w Essential. Polecam dla posłuchania dla samych efektów dźwiękowych.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie pozostałe elementy zestawu są jeszcze, co ma wzmacniać?

 

Słuchaliście może płytę Yello Toy, dzisiaj włączyłem i jakie fajne efekty są, jeszcze lepsze niż w Essential. Polecam dla posłuchania dla samych efektów dźwiękowych.

 

To ma być zestaw do słuchania z komputera (wind10). Kolumienki grudig box 650profesional+ sanyo ja220 + dobrane kabelki (osobiście na słuch). Aktualnie zastanawiam się nad dac Nostromo wolf+konwerter usb/spdif+zasilacz, nostromo5 używany hegel hd10, używany musical fidelity vdac.

A ile wydać? Tyle ile trzeba :)

 

Ten adapter bluetooth to do bardziej zaawansowanego zestawu, kóry mam w sypialni do lampowego DAC VAC mkII, (mam w nim wolne wojscie optyczne)... Ale cały czas zastanawiam się czy takie coś ma sens, czy do nie byłaby zbytnia degradacja dzwieku.

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być zestaw do słuchania z komputera (wind10). Kolumienki grudig box 650profesional+ sanyo ja220 + dobrane kabelki (osobiście na słuch). Aktualnie zastanawiam się nad dac Nostromo wolf+konwerter usb/spdif+zasilacz, nostromo5 używany hegel hd10, używany musical fidelity vdac.

A ile wydać? Tyle ile trzeba :)

 

Ten adapter bluetooth to do bardziej zaawansowanego zestawu, kóry mam w sypialni do lampowego DAC VAC mkII, (mam w nim wolne wojscie optyczne)... Ale cały czas zastanawiam się czy takie coś ma sens, czy do nie byłaby zbytnia degradacja dzwieku.

To może pomyśl o airDac Arcama (w UK kosztuje 200GBP), będzie przesyłał bezprzewodowo, a unikniesz problemu straty jakości po bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze ten Arcam bedzie najlepszy... Musiałbym dokupic jescze jakies urzadzenia appla do sterowania, chyba tylko nadgryzionym jablkiem mozna tu sterowac.

Znalazlem jeszcze takie coś

http://allegro.pl/nuforce-air-dac-czestochowa-od-reki-i6557153852.html i test tego czegos http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/03/nuforce-air-dac.html

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie ją???? https://www.youtube.com/results?search_query=oly+home+full+album

Muzyka to troche nie moj klimat, chociaż podoba mi się. Ale uważam, że plyta jest nagrana rewelacyjnie (jak dla mnie piosenka 10. na płycie jest świetnie nagrana- mnówsto mlasknieć, śliny, szarpnięć strun i artefaktów tak lubianych przeze mnie). Ps. Dziewczyna jest z Lublina albo z Nałeczowa. Jak ktoś nie słyszał to radzę nadrobić braki.

 

@kalmar666 masz system GAT czy wszystko w oryginale?

 

Mam w orygninale (było tak sobie) ale ostatnio trafiłem w kabelki i stało się WOOWW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie kupiłem lampę ale chinola i też jestem zadowolony. a wcześniej zawsze byłem przeciwnikiem lampowego grania i tylko tranzystory wybierałem.

 

Co dokładnie masz?

Ja po przejściu z tranzystorów, na lampę Cayin a88-t, też nie wracam na stałe na pewno do tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz?

Ja po przejściu z tranzystorów, na lampę Cayin a88-t, też nie wracam na stałe na pewno do tranzystora.

Ja mam Yaqina MS30L, wymieniłem lampy sterujące na Siemens EF95 i mocy na EL34RFT, jeszcze góra nie do końca mi w 100% pasi, ale może sterującymi dopasuję, Sprzęt na razie na gwarancji ale jeszcze w przyszłości wymienię 8 kondensatorów. Ale obecnie już po zmianie lamp naprawdę nieźle gra. Dodatkowo niby chińczyk ale estetyka wykonania bije nasze manufaktury polskie.

Kolega z forumThekamil921 był nie dawno u mnie na odsłuchu. Ja mam 2 zestawy. W salonie Lampę z Tannoy Precision 6.2, a w małym pokoju do siedzenia przy pc Cambridge Audio 851A z KEF LS50.

Chciałem kupić Yaqin MS-650 ale stwierdziłem, że bez odsłuchu w ciemno to już nie kupię bo i tak mam trochę kasy zamrożone w sprzęcie audio, więc wybrałem jednego z najtańszych na początek.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to raczej nieczęste, chyba mało kto chce wracać do tranzystora na stałe po dobrej lampie.

 

Dodatkowo niby chińczyk ale estetyka wykonania bije nasze manufaktury polskie.

 

To akurat chyba nic dziwnego, w Chinach produkuje się dużo dobrego sprzętu audio.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to raczej nieczęste, chyba mało kto chce wracać do tranzystora na stałe po dobrej lampie.

 

Jak się przekonałem na własnym przykładzie "technika tranzystorowa" daje o wiele większe możliwości zrobienia lepszego wzmacniacza niż "lampowa".

Niestety to są już inne koszty ... ale gdyby było mnie stać to bez wahania tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przekonałem na własnym przykładzie "technika tranzystorowa" daje o wiele większe możliwości zrobienia lepszego wzmacniacza niż "lampowa".

 

Ale to chyba tylko za kilkukrotność ceny lampy.

Nie wiem ile musiałbym wydać na tranzystor, żeby zagrał mi tak gęsto gitarę jak mój Cayin, ale nie sądzę, by w jego cenie udało się znaleźć tranzystor, który choć zbliży się do tego co daje ta lampa. :)

Nie bez powodu gitarzyści stosują niemal tylko wzmacniacze lampowe.:)

 

A jaką miałeś tzn. masz lampę?

I na jaki tranzystor byś teoretycznie zamienił w tej samej, nie wyższej cenie i byłby on lepszy?

Moja lampa jest bardzo dynamiczna, na kt88, może masz coś na el34 i są ciepłe kluchy?

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką miałeś tzn. masz lampę?

 

Mam diy na EL84

 

I na jaki tranzystor byś teoretycznie zamienił w tej samej, nie wyższej cenie i byłby on lepszy?

 

Taki tranzystor nie istnieje ;)

 

Moja lampa jest bardzo dynamiczna, na kt88, może masz coś na el34 i są ciepłe kluchy?

 

Ciepłe kluchy to na pewno nie są :)

 

Jakie masz kolumny?

Jeżeli masz jakieś ciekawe kolumny mogę do Ciebie wpaść ze swoją lamputrą to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam (od kilku lat) dość mocne monitory Sonus Olivy. Fantastyczny dźwięk. Jestem w trakcie zmiany kolumn na podłogowe (a raczej zakupu podłogowych bo Sonusów się nie pozbywam, może kiedyś), zmieniam na coś dla mnie kosmicznego, jak się uda to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@szpakowski

 

Udało się kupić co planowałem czyli Studio 16Hz Credo I. Więcej pisałem w http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__st__14820

 

Super. Gratuluję.

Ciekawe jak grają Credo ... ?

Słuchałem kiedyś Canto Grand ale zagrało to słabo, wzmacniacz z którym grały ewidentnie sobie z nimi nie radził.

Napisz proszę parę słów o brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy jest ktoś z Lublina lub okolic, kto użytkuje "malinę" z dac'em i da jej posłuchać?

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.