Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

I wątek zdechł , co jest panowie z wami, od grudnia minęło 3 miesiące a tu nic, więcej zaangażowania , w prawdzie nie jestem z Lublina (z pogranicza lubelszczyzny i podkarpacia)lecz wiele łączy mnie z waszym miastem . Z sentymentu zawitałem tu z nadzieją na żywą dyskusję , a tu pozamiatane żywej duszy.Totalny marazm, nikt nic nie kupił , nikogo nic nie zaitrygowało w świecie adio ostatnio ,nic nowego nie posłuchaliście , nie macie nowych wrażeń,czy może wszyscy wyjechali do"irlandii"???

 

O takie wartości jak zamiłowanie do dobrej muzyki ,dobrego sprzętu trzeba dbac , należy to pielęgnować ,kupując nowe płyty ,szukać nowych wykonawców ,nowych form, zmieniać spzęt (w miarę możliwości finansowych i przychylnosci małżonki).to człowieka napędza, daje radość życia ,mobilizuje do działania. I trzeba się tym dzielic z innymi właśnie, dzięki takim forom jak to, nie dajmy się pochłonąć temu wszech ogarniającemu shitstormowi ,wszech ogarniającej głupocie i zalewowi tandety w kazdej dziedzinie życia. Takie zamiłowania nas wyróżniają w tej zafajdanej masie czynią nas lepszymi .Muzyka łączy ludzi, a nas tu próbują podzielć i poróżnić ,wszelkimi sposobami.

Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Poprzednia próba zorganizowania spotkań klubowych się nie powiodła, może dlatego, że bardziej nas interesuje słuchanie niż rozmowa o brzmieniu. Mam w związku z tym propozycję. Spotkania u nas w domach. Gospodarz określa ile osób jednocześnie może zaprosić, organizuje prezentację swojego sprzętu, załóżmy ok. 45min do 1h. Każdy z gości może dodatkowo włączyć 1 do 2 utworów "swoich".

Co o tym myślicie?

Na początek mogę zaproponować spotkanie u mnie. Mogę zaprosić 4 osoby. Mój sprzęt jak w opisie. Najbardziej pasuje mi poniedziałek lub środa po 17.

Mam nadzieję, że znajdą się chętni nie tylko do odwiedzania lecz również zapraszania, bez tego akcja będzie jednorazowa jak poprzednio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Włączył bym się w działalność Klubu, z tym, że u mnie na tygodniu istotny deficyt czasu. Zapraszam do pod lubelskiej wsi raczej w weekendy do obiektywnej oceny mojego zestawu. Termin do potwierdzenia.

Poniedziałek 9 ewentualnie dałbym rade ale ok 18 najwcześniej

Jaka byłaby reguła takich spotkań? Na początek zapewne każdy chciałby zaprezentować swój zestaw, potem może jakieś próby prezentacji swoich urządzeń w systemach Kolegów. Kolumn raczej nikt nie będzie woził, ale elektronika?

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Były już trzy spotkania. U mnie, u k_ana i u eddiego. A w wątku cisza. Panowie dzielcie się wrażeniami.

Ja wciąż zapraszam do mnie, tych co jeszcze nie byli. A tych co byli zapraszam ponownie :-)

Edytowane przez Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witam . Jestem z woj lubelskiego , małej miejscowości gdzie glosniczki do kompa to s,czyt audiofilizmu. Jedynie mój kuzyn w tej okolicy właśnie składa sprzęt stereo (CD Yamaha z lat 90 ,marantz z lat 70tych, słuchawki Pioneer ). Pozostaje czytanie forum. Pozdrawiam !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem z woj lubelskiego , małej miejscowości gdzie glosniczki do kompa to s,czyt audiofilizmu. Jedynie mój kuzyn w tej okolicy właśnie składa sprzęt stereo (CD Yamaha z lat 90 ,marantz z lat 70tych, słuchawki Pioneer ). Pozostaje czytanie forum. Pozdrawiam !!!!!

Powodzenia na audiofilnej ścieżce, długiej krętej i wyboistej, usłanej ciągłym niedosytem pełni brzmienia, harmonii dżwięku ,i ciągłym łaknieniem posiadania czegoś lepszego niż to co posiadam. Mimo to nie zniechęcaj się, bo to jest pasja, człowiek który ma pasję widzi sens życia i działań , jakie by one nie były, a zarazem wpływa na rozwój osobowości.Duuuuużo pieniędzy życzę , bo to kosztuje, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Powodzenia na audiofilnej ścieżce, długiej krętej i wyboistej, usłanej ciągłym niedosytem pełni brzmienia, harmonii dżwięku ,i ciągłym łaknieniem posiadania czegoś lepszego niż to co posiadam. Mimo to nie zniechęcaj się, bo to jest pasja, człowiek który ma pasję widzi sens życia i działań , jakie by one nie były, a zarazem wpływa na rozwój osobowości.Duuuuużo pieniędzy życzę , bo to kosztuje, niestety.

 

Myślę że na obecna chwilę przestaje szukać lepszego dźwięku i skupiam się nad zbieraniem płyt CD. Nie ma co ciągle zmieniać i zmieniać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już trzy spotkania. U mnie, u k_ana i u eddiego. A w wątku cisza. Panowie dzielcie się wrażeniami.

Ja wciąż zapraszam do mnie, tych co jeszcze nie byli. A tych co byli zapraszam ponownie :-)

jak tu coś napisać kiedy człek zaganiany, widzisz nawet nie mam czasu wpaść do Ciebie na godzinkę...Obiecuję coś skrobnąć koło weekendu mam nadzieję, że po wizycie u Ciebie + wrażenia z elektrostatów u Andrzeja.

Wstępnie uzgodniliśmy kolejną próbę na którą zabiorę moje Hegle. Ciekaw jestem konfrontacji K2/H100 z ML a jeszcze bardziej wpięcia w tor HD25 i spodziewanej "wartości dodanej"

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wymarli w tym klubie wszyscy, czy co?

 

Pochwalę się Wam, że zrobiłem świetne kable głośnikowe. Pogoniły, skądinąd wyśmienitego Qeda Ruby. Zrobię niebawem następną parę do pożyczania na testy. Jak ktoś będzie chętny, to zapraszam.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wymarli w tym klubie wszyscy, czy co?

 

Pochwalę się Wam, że zrobiłem świetne kable głośnikowe. Pogoniły, skądinąd wyśmienitego Qeda Ruby. Zrobię niebawem następną parę do pożyczania na testy. Jak ktoś będzie chętny, to zapraszam.

 

Ja skonczylem eksperymenty z kablami. Nawet sprzedalem filtry enacom ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Gratuluję, ja również "powoli" kończę kompletowanie elektroniki.

Jeszcze kiedyś zapewne wymienię kolumny i koniec zabawy ;)

 

... Zapomniałbym myślę cały czas o graniu z plików.

 

Skoncentrowalem się na kolumnach. Kupilem nowe (nie ma ryzyka że katowane) i jak najlepsze choć opieralem się na opiniach z sieci. Odtwarzacz nie jest hi endowy ale odtwarzacz nie daje dużych zmian i nie było sensu brac czegos lepszego. Denon też nowy , przynajmniej nie jestem zdany na chińskie lasery.

Ja o plikach nie myślę. Wygodniej grać z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz nie jest hi endowy ale odtwarzacz nie daje dużych zmian i nie było sensu brac czegos lepszego.

 

Oj daje daje ... ale rzeczywiście do tej Yamahy nie było sensu brać czegoś lepszego.

 

Ja o plikach nie myślę. Wygodniej grać z CD.

 

W tym sęk, że wygodniej jest grać z plików, przynajmniej moim zdaniem.

Ja lubię kupować płyty, używać ich i nic tego nie zmieni, chociaż zaczyna mi już brakować miejsca.

W związku z tym powoli zaczynam myśleć o jakimś PC-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Nawet nie wiedziałem, że w lubelskim taki klub istnieje. Czy idea wspólnych odsłuchów jeszcze funkcjonuje? Chętnie wprosiłbym się do kogoś kto dysponuje ciekawym sprzętem na odsłuch. Mogę też 2-3 osoby (ze względu na miejsce i wygodę odsłuchu) zaprosić do siebie. Mój sprzęt to 80% DIY myślę, że ciekawy w odsłuchu a i chętnie porównam (zwłaszcza ze sprzętem wyższej klasy).

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.