Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie mogłem być, chociaż chciałem, ciekaw jestem, jak było. Pojedli ? Popili ? Długo byli ?

 

Powiem tak- bardzo fajna knajpa, bo ja pojadłem i popiłem. Golonka wyśmienita i piwko też mi smakowało. Siedzieliśmy do 20:00, było miło, przyjemnie. Umówiłem się z chłopakami, że jak będą w Lublinie, to wpadną do mnie na mały odsłuch, a jak skończę Philipsa FA-960 i oczywiście go wygrzeje, to nawet większy możemy zrobić i pobawić się kilkoma klockami. Trzeba czasami się jakoś rozerwać, a nie tylko pracować, bo życie panowie szybko płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam - chciałem zacząć moją przygodę z gramofonem - i pożyczyłem od kolegi polski gramofon Unitra z wkładką MF101, podlączyłem go do amplitunera Kenwood z wejsciem phono, kolumny to DIY na Usher 8935A/9930-20 iiiiiiiiiiiiiiiii wielka kicha, dźwięk bez porywów, słaba dynamika (myślę, że to wina wbudowanego przedwzmacniacza i starej wkładki) - w związku z tym mam pytanie czy gdzieś w Lublinie można by posłuchać dobrej jakości starego poczciwego winyla?

Mam pięknie brzmiący wzmacniacz DIY SE 6S33S/6N1P i bardzo mnie ciekawi jak zabrzmi z gramofonem. Pozdrawiam

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem w lubelskim "Melomanie" i odnoszę wrażenie, że coś się w tym sklepie ruszyło. Przybyło wiele nowych kolumn (Triangle, Castle i kilka innych firm) na półce zagościły lampowce (Ayon Kt88, Uni Research EL34 i Leben), na ścianach pojawiły się nieźle wyglądające panele akustyczne. Pierwszy raz widziałem wspomnianego Ayon KT88 i muszę stwierdzić, że zaskoczył mnie swoją wielkością, a szczególnie dużymi puszkami od traf - szkoda, że nie był podłączony do odsłuchu. Pozdrawiam forumowiczów - Krzysztof

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Meloman po prostu oddał wynajmowane piętro sklepu, na którym były do posłuchania i obejrzenia lepsze sprzęty.

Teraz po prostu wszystko jest na parterze.

 

Jednak, owszem, wygląda to dużo lepiej i mam wrażenie, że przez to jakby troszkę więcej odwiedzających sklep.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności na forum. Widzę że coraz mniej ludzi pisze. Ja właściwie też czasowo dobrze nie stoję, bo praca zawodowa, modyfikacja Philipsa FA-960. Mogę się

w końcu pochwalić, że maszynka gotowa, wprawdzie nie wygrzana jeszcze, tylko koło 20 godzin grania, ale i tak w prównaniu z Caspianem II i Krellem 300iL to mistrzostwo świata. Oba wzmacniacze zostały pożarte, tak mniej więcej jak wzmak Waldka przez Macha (Whiter był na odsłuchu, to wie o co chodzi), czyli dużo wiecej szczegółów, bardziej otwarty, przestrzenny dźwięk, kawał basu, więcej niż w moim pierwszym Philipsie. Nawet sam się nie spodziewałem, że uzyskam takie brzmienie. Jak ktoś ma ochotę, zapraszam posłuchać, także ze swoją maszyną. Ciekawy też jestem, jak to może zagrać w innych systemach, głównie chodzi mi o kolumny, bo teraz jestem na etapie poszukiwań dla znajomego. Jak ma ktoś coś ciekawego, to nawet mogę podjechać.

I ostatnie słowa do Macha, bo mi pomogł w paru kwestiach: Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też nie myślałem że ten Filipek tak dobrze zagra i powali moją makrelę. Wkurzyłem się ciut, bo dałem kiedyś za niego ponad 6 tys. z drugiej ręki a teraz całe g... za niego wezmę, choć chyba zamienię na Creeka 5350SE, tak tymczasowo, bo jednak PM-94 jest moim celem, bo nawet podoba się mojej żonie, a to ważne. Ale chęci a pieniądze nie zawsze idą w parze. Teraz na razie modyfikacja CD Philipsa 960, temat niełatwy, bo coraz mniej dobrych elementów na rynku, ale może jakoś sie znajdą za przyzwoite w miarę ceny.

Co do odsłuchów i porównań to raczej nie będzie frekwencji, gdyż każdy ma jakiś tam sprzęt fabryczny, który uważa za super grąjące cacko, które nigdy nie osiągnie poziomu modyfikowanego na baardzo dobrych elementach vintage'a, po co więc się gryźć z myślami, że jakiś tam rupieć gra lepiej. Podobnie myślałem, jak kupowałem Krella czy CECa. Teraz nie mam zamiaru nabijać kieszeń producentom, którzy do sprzętu za 20 tys. wkładaja np kondesatory za 1-2 Euro.

Byłem też niedawno we wspomnianym wcześniej Melomanie, tak przypadkowo, bo celem były sklepy meblowe. Rzeczywiście się zmieniło wizualnie i jakby coraz wiecej klocków, jednakże cwaniactwo to samo. Dziwię się, że ludzie tam coś kupują. Dyskusji nie ma, oni wiedzą wszystko najlepiej, co wynikało z rozmowy z jakimś klientem, której byłem właśnie świadkiem. Nie chce mi się opisywać szczegółow ale ja nie lubię być tak traktowany.

 

Do krzysow122

Wiem gdzie w Lublinie można posłuchać gramofonu i to takiego za 40 tys. czy nawet za większą kasę, kwestia czy gość się zgodzi, ale mogę zapytać. Kwestia czy się za bardzo nie rozczarujesz swoim wzmakiem DIY, jak posłuchasz jego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z chłopakami z Melomana trzeba umieć rozmawiać:)

 

Tak jest :)

 

A co, mają udawać głupszego od klientów, nawet laików, których tam sporo po kino domowe w drodze z MM przychodzi ?

 

W końcu są fachowcami i mają ten sklep od 20 lat ! (wcześniej w różnych lokalizacjach)

 

Po prostu nie są tacy nowocześni i przebojowi, jak młode dupowłazy w różnych sklepach. Al jak trzeba, rzetelnie doradzą.

 

Cierpliwości tylko trochę trzeba. Sam na początku byłem zniechęcony takim specyficznym podejściem.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :)

 

Ogólnie to się z Whiterem zgadzam, jednakże trochę skomentuję, jego wypowiedź.

 

A co, mają udawać głupszego od klientów, nawet laików, których tam sporo po kino domowe w drodze z MM przychodzi ?

 

To fakt, tu muszą się pokazać, że mają jakoś wiedzę, a przynajmniej poudawać, bo powszechnie wiadomo, jakie jest fajne takie budżetowe kino domowe, głowa tylko strasznie boli po godz. oglądania filmu. Mój znajomy pytał mnie ostatnio jaki amplituner wybrać za 2500 zł. Mówię mu, taki który ci się oraz twojej żonie bardziej podoba, np ma więcej światełek czy lepiej się błyszczy.

 

W końcu są fachowcami i mają ten sklep od 20 lat ! (wcześniej w różnych lokalizacjach)

 

Są fachowcami w budźetówce a mają 20 lat ciągle mają to samo, sprzęt do magicznej sumy 10 tys , może 15 tys, który rozkłada tani DIY, np Grundig 8400 Macha za 250 zl + 300 tuning, grał dużo lepiej niż Goldenote Kolala za prawie 8 tys. Nie wspomnę już o kablach. Na usprawiedliwienie można tylko powiedzieć, że Lublin i okolice, to raczej biedne tereny i sprowdzenie sprzętu za grubą kasę mogłoby się wiązać z zostaniem z tym sprzętem na długie lata.

 

Po prostu nie są tacy nowocześni i przebojowi, jak młode dupowłazy w różnych sklepach. Al jak trzeba, rzetelnie doradzą.

 

Rzetelnie doradzą??? Wątpie, jak nie mają lub nie są w stanie mieć jakieś marki, to z góry mówią, że gra słabo, a najlepiej gra sprzęt, który mają na sklepie. Ale myślę że większość firm i dystrybutorów tak działa. Walka o byt.

 

 

Cierpliwości tylko trochę trzeba. Sam na początku byłem zniechęcony takim specyficznym podejściem.

 

Oj trzeba cierpliwości. Ale mnie to nie przeszkadza jak np. Gardarthorowi, najwyżej mogę powiedzieć do pana Melomana, że pieprzy głupoty. A z drugiej strony, że się jakoś utrzymują na tym lubelskim łez padole, zasługuje na uwagę.

Ale skończmy już z Melomanem, chyba że ktoś ma tam jakiś układ i mógły po znajomości pożyczyć Hegla, to chętnie skonfrontowałbym go z tym przerobionym FA-960. Ja mam tam chyba trochę przesrane po ostatniej wizycie z Machem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Marantza jeszcze przedwczoraj- piękności, cena trochę za wysoka, ale pewnie bym się skusił, nawet mojej małżonce się podobał. Już pewnie znalazł nabywcę poza Ebay, bo pod tym linkiem są jakieś Cabasse. Po świętach skontaktuję się z Tobą telefonicznie w sprawie tego CD 960 i lampowego Marantza CD94.

Tymczasem życzę wszystkim zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt w rodzinnym gronie i w rodzinnej atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj z ta lampa lepiej zrobić dyskretny układ na tranzystorach.

Wesołych Świąt

Być może, dlatego wcześniej chciałbym to odsłuchać i porównać Philipsa CD960 Volkera z takowym lampowym Marantzem CD94, który ponoć jest do kupienia, ale to Volker zna wiecej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Sąsiadów,

 

POszukuję kableków do systemu. Myślę o van den hul wind mk2 i hotline spiral blue, IC - acrolink 2110 lub niższy .

Czy macie może ww. kabelki? coś innego byście polecili - szukam kabli, które wyciągną bas ?

chętnie pożyczyłbym cosik od Was - za kaucją oczywiście - i sprawdził jak to gra (AA hyperion III, roksan caspian, sony xa20es z dac-iem Stelmacha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wątek widzę stoi, nic się nie dzieje. Odnośnie kabli, to na pewno Van den Hul basu nie wyciągnie, tylko go spowolni i zmuli, miałem kiedyś, strasznie mulasty i gra na boki, mało przestrzeni w tył. Odradzam stanowczo. Acrolinka ma koleżka, jakiś bardzo wysoki model za duże pieniądzę i strasznie go poleca. Miałem kiedyś Audioquest Caldera, mówię o głośnikowych, a potem Sterlinga to rzeczywiście bas trzymał w ryzach, ale był mało muzykalny. Obecnie mam pożyczony Transparent Musicwave Ultra i nie wiem czy nie kupię, choć trochę drogi. Interkonektu nie dorobilem się jeszcze, ale słyszałem wiele, choć dla mnie faworytem jest NBS jakiś Statement czy Monitor, może sobie kiedyś kupię. Odnośnie siecówki to mam obecnie taki kabel tzw. czerwonkę z USA, mogę dać numer do znajomego to możesz pożyczyć i posłuchać, bo on to sprzedaje. Gra przejrzyście, dość neutralnie i trzyma bas. NBS Statement albo jakiś wysoki Electraglide to to nie jest, ale gra lepiej niż Furutech czy Velum, przynajmniej u mnie. Do Caspiana też może pasować. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Kabelek dla Ciebie 1siedem. http://allegro.pl/ic-acrolink-7n-d5000-rca-bcm-i2277897290.html . Znajomy też ma Acrolinka tyle że takiego za ponad 10 tys. i jest bardzo zadowolny. Porównywał z konkurencją i jak na razie nie znalazł w tych granicach lepszego do swojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

tych kabli nie znam - pewnie z racji ich ceny... Ile kosztują

testowałem acrolinka 2110 i był fajny. Więcej za IC niż 800zł nie zapłacę... przynajmniej na razie.

Chord anthem 2 fajnie kontroluje wszystko ale on jest do systemów "zbyt rozpędzonych" , ktore trzeba hamować.

mam ochote podpiąć jakaś lampę zamiast caspiana ...

Volker - jesteś z Lublina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Tak. Jestem z Lublina.

 

 

Volker, zobaczyłem ile kosztują Twoje kabelki... Dzięki za propozycję ale i tak takich drutow nie kupię...

 

Czy macie może Yaqina mc-10L lub nowego 10T? chciałbym go wpiąć zamiast caspiana i usłyszeć różnice. Cały czas mi chodzi po głowie lampka jako drugi wzmak.

A może jest gdzieś w okolicy szczęśliwy Właściciel Harpii Amstaff mini lub AA Aelite 3?

Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.