Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na dobrą sprawę wystarczyliby polscy producenci: Harpia, JAG, Audio Academy, 16Hertz, AKustyk, Pylon, STX...

Mówię Wam, że pryzjeźdzałby naród z daleka, by posłuchać. Jedyny taki sklep w Polsce - Tylko polscy producenci.

jakby producenci wzmacniaczy/odtwarzaczy byli tak godnie i licznie reprezentowani jak producenci kolumn czy kabli to już byłaby baza do handlu :-), niestety podejrzewam, że skończyło by sie tak jak w przypadku stacji radiowej która grała tylko polskie utwory. Ludzie mają jednak potrzebę posiadania produktów światowych nośnych marek...

Świetny pomysł. A do tego Klub Miłośników Dobrego Brzmienia, gdzie odbywałyby się prezentacje, można by było się spotkać i porozmawiać o sprzęcie i muzyce przy dobrej kawie.

no właśnie, cały czas brakuje mi czegoś takiego. Obok działalności typowo biznesowej takiego "non profit", KMDB były świetnym pomysłem na zbudowanie marki i "legendy" salonu. Jakby jeszcze udało się "bezinteresownie" zaprosić przedstawiciela jakiegoś lokalnego medium...

Mogłoby to "zagrać" chyba...

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - może takim zaczątkiem będzie giełda : http://lublinjazz.pl/aktualnosci/ - podczas spotkań jazz'owych które właśnie się odbywają.

A czy bywacie na giełdach płyt w Radio Lublin - raz byłem i niestety muszę powiedzieć, że jakoś brakowało mi klimatu; może teraz coś się zmieniło, a szkoda bo czasami można by z kimś zamienić słowo. Sam poszukuję kogoś, kto by mi pokazał co można osiągnąć z dobrego gramofonu, bo niestety nie miałem z nim nic do czynienia, a jakoś coraz bardziej ciekawi mnie czarna płyta. Pozdrawiam Krzysztof

 

 

jakby producenci wzmacniaczy/odtwarzaczy byli tak godnie i licznie reprezentowani jak producenci kolumn czy kabli to już byłaby baza do handlu :-), niestety podejrzewam, że skończyło by sie tak jak w przypadku stacji radiowej która grała tylko polskie utwory. Ludzie mają jednak potrzebę posiadania produktów światowych nośnych marek...

 

no właśnie, cały czas brakuje mi czegoś takiego. Obok działalności typowo biznesowej takiego "non profit", KMDB były świetnym pomysłem na zbudowanie marki i "legendy" salonu. Jakby jeszcze udało się "bezinteresownie" zaprosić przedstawiciela jakiegoś lokalnego medium...

Mogłoby to "zagrać" chyba...

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacze też są np w Janowie Lubelskim Mach Audio, Feliks Audio, JAg robi fajne wzmaki lampowe - ale można też zawsze wzbogacić ofertę o "zagramanicę"

A o giełdzie pierwsze słyszę...

No oczywiście Baltlab, Struss, Feliks Audio jak najbardziej - posiadam Espressivo. A wiedzą Panowie ze w Świdniku produkuje się kolumny, nawet głośniki swoje mają...

http://www.edyton.republika.pl/firma.htm

Nigdy się z nimi jednak nie spotkałem, na AS są jakieś szczątkowe relacje z ekspozycji na Audioshow prawie 10 lat temu.

No i bym zapomniał - Zeta Zero ze swą ofertą

Dochodzimy zatem to wniosku - zarzucamy nasze dotychczasowe zajęcia i uruchamiamy salon audio dla koneserów. No bo kto jak nie my lepiej zna oczekiwania konsumenta audio :-)

 

Edit: giełdy płyt odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca (11-14), wybiorę się zatem za tydzień obadać ofertę i klimat...

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na prezentację gramofonów w Melomanie, posłuchałem na "tańszym" zestawie w środkowej części z Trianglami. Całość zestawu to chyba coś koło 40 tys.Trochę sporo... Ale nie o tym a o krótkim opisie wrażeń "analogowych" posłuchałem kilka utworów Yello, które znam z "cyfrowych" nośników. Za mało słuchałem aby snuć jakieś głębokie analizy i rozważania. Prezentacja analogowa jest rzekłbym intrygująca, że stałem się już posiadaczem jednej analogowej płyty, może coś się do systemu doda jak zwolni się półka na Ostoi, będzie to raczej jakiś symboliczny i budżetowy gramofon...

Mam nadzieję, że ta prezentacja będzie jakimś dobrym początkiem z obopólna korzyścią: "konsumenci", będą mogli zapoznać się z ofertą a Panom z Melomana przybędzie klientów...

Obecnie jednak dodałem do zestawu Hegla H1, dość leciwe urządzenie, które wczoraj do mnie trafiło ale zostanie u mnie na jakiś czas. Ze względy na "synergię" z Amstaffami i pokazanie szczegółów, przestrzeni, detaliczności o istnieniu których nie miałem pojęcia. Na weekend zapowiadają się dłuższe testy...

PS. miałem wybrać się na giełdę płyt w radio, ale okazało się, że 15 to już trzecia niedziela miesiąca :-), może w następną się uda zatem, to co prawda przedświąteczny okres więc może jakaś większa oferta będzie...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jakich cech i możliwości brakuje kolegom w lubelskim salonie audio?

Proponuję bez życzeń charytatywnych ;)

 

Wiecej polskich producentów i...

Co byście widzieli w ewentualnym nowym sklepie, zeby miał rację bytu?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszej sali odsłuchowej. W tej bas ucieka na cały salon i nie czuć go. Takie są moje odczucia po kilku odsłuchach. No i lepszej obsługi. Pan Roman jest mało komunikatywny. Myślę, że sprzedawali by o wiele więcej, gdyby sprzedawca umiał lepiej zachęcić i wytłumaczyć. A byłem świadkiem kilku rozmów z klientami.

Edytowane przez Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie

Nowy gracz na naszym ubogim lubelskim rynku - TOP HIFI

http://www.tophifi.pl/news/638/nowy_salon_top_hifi_038_video_design_po_raz_pierwszy_w_lublinie

ktoś był? Może się podzielić wrażeniami? Wybiorę się na dniach. Szeroka oferta AV i profesjonalna sala odsłuchowa - no zobaczymy...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Kto z kolegów podpowie mi, gdzie niedrogo mógłbym wymienić audio w swoim samochodzie.

Mam firmowy zestaw, który chciałbym wymienić na lepiej brzmiący, ale nie bardzo wiem, do kogo uczciwego i niedrogiego mógłbym się udać. Planuję wymienić przede wszystkim głośniki (najlepiej Dynaudio do VW) i okablowanie, bo radio jest firmowe w desce. O ile w domowym stereo i HT to ja pomagam innym w instalacji, o tyle w rozbieraniu samochodów nie jestem najlepszy ;)

 

Poza tym chciałbym też korzystać w samochodzie z muzyki zapisanej na karcie SD 32 lub 64 GB, bo to jest bardzo wygodne (około 200 płytek sobie wrzuciłem), ale nie wiem jak to dobrze i niedrogo zrobić.

 

Z góry dzięki za pomoc

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Melepeta,

Tych z polnocnej znam z widzenia i z opowiadań i nie cieszą sie opinią dobrych i niedrogich.

Słyszałem, że naciagacze, ale może to plotki. Jesli masz inną opinię na temat jakości ich prac i wysokości cen, to napisz kilka słów.

Tych ze Zbożowej znasz z doświadczenia?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych z Północnej nie znam. A na Zbożowej robi syn pod okiem pana Wiesława Brzyszko. Pan Wiesław to chodząca encyklopedia jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe. Buduje, naprawia je prawie od pół wieku. Polecam Ci tę firmę.

Edytowane przez Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nowy gracz na naszym ubogim lubelskim rynku - TOP HIFI

http://www.tophifi.pl/news/638/nowy_salon_top_hifi_038_video_design_po_raz_pierwszy_w_lublinie

ktoś był? Może się podzielić wrażeniami? Wybiorę się na dniach. Szeroka oferta AV i profesjonalna sala odsłuchowa - no zobaczymy...

 

Byłem, widziałem, posłuchałem i... wyszedłem z kompletem Yamahy seria 2100 :-)

Polecam sprawną i miłą obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, posłuchałem i... wyszedłem z kompletem Yamahy seria 2100 :-)

Polecam sprawną i miłą obsługę.

 

Integra 2100 wygląda pięknie, esencja klasycznej elegancji. Ciekawe, jak gra. Chyba w wolnej chwili wybiorę się do nich posłuchać. Tylko głośniki mają średnio interesujące.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.