Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów KLIPSCH :) po odsłuchu kolumn RP280f zostałem oczarowany :) ma byc to stereo do sporego salonu dla tego wybor padł na 280 ale tu pytanie do was bo czeka nas jeszcze jeden odsłuch tych kolumn bo za pierwszym razem było trochę rozpoznawczo i grało to na CA cxa80 i to ponoc nie najlepsze połaczenie z kP grało ładnie ale czegoś brakowało tak wiec jaki wzmak do nich polecacie ? moze Marantz pm 8005 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gęsto grający wzmacniacz i jak najciemniejszy. Ja mam rp260 z NADem c356, a góry i tak jest za dużo. One robią wrażenie przede wszystkim gdy grają głośno. Byłem z nich bardzo zadowolony jak używałem amplitunera, teraz mam dylemat czy je sprzedać czy zostawić. Jedną płytę potrafią zagrać tak, że sprawiają niesamowite wrażenie, a następna potrafi brzmieć irytująco. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz ale ja lubię rocka i dźwięk talerzy jest zbyt nachalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz m2 i czy Cornwalle Ci się nie duszą . Podejrzewam że duże membrany o małym skoku z Cornwalli mogą się świetnie sprawdzać w każdym pomieszczeniu. No i w ogóle, opisz jak to gra.

18m2. Troche sie dusza ale trgedii nie ma. O dziwo z Lebenem 300f wymagaja mocńiejszego odkrecenia galki glosnosci niz moje inne kolumny 89dB. A Cornwalle to 101dB wiec myslalem ze Leben je "rozniesie". Ciekawe ze Leben nie dawal praktycznie zadnego brumu.

A potem podlaczylem wzmak 10wat lampowy i zabrumil jak cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podłaczyłem Cornwalle do końcówki mocy Dynaco ST35 (vontage z lat 60tych, na lampach el84, mniej więcej 2x18-20wat)... gra niesamowicie... myślałem że do tych Cornwall to kilkuwatowy wzmak trzeba (typu 300B) ale widzę że z 20-40watowymi może się okazać że rozwijają skrzydła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tylko kopułki do wysokotonowych (do Forte). Z wooferami nie mam doświadczeń.

 

Jak oceniasz równowagę tonalną Cornwalli w osiemnastu metrach, i na ile zależy ona od amplifikacji (jak czytam, parę wzmaków już podłączałeś)? I z jakiej odległości słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

moje Cornwalle od 2 tygodni napędzane wzmacniaczem na 300B - Triode TRV-A300SER, piękne combo!

 

by the way - czy ktoś się orientuje jak wygląda proces wymiany woofera w Cornwall - odkręca się z przodu i wyjmuje? z tyłu nie widzę żadnych śrubek aby tylną ściankę odkręcić.... zastanawiam się czy nie zaaplikować głośników jakie robi Bob Crites....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko co dokładnie? ;)

 

słucham i słucham tych swoich Cornwall 2 i strasznie mi się podobają... natomiast czasami słyszę że dźwieki się "przylepiają" do kolumn, tak jakbym słyszał że gitara gra w głośniku - zamiast swobodnie na scenie w 3D w percepcji stereo... macie tak czasem? jak sobie poradziliście z akustyką tudzież ustawieniem duzych Klipschy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Forte dość mocno odsunięte od ścian, ze sceną nie było problemu.

 

Cornwalle są teoretycznie przeznaczone do ustawiania w narożnikach, więc przestrzeń raczej z natury rzeczy nie będzie całkiem typowa. W Twoim przypadku może sprawę utrudniać też nieco zbyt mała odległość słuchacza od głośników (to w końcu duże kobyły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich cenach chodzą używane Cornwall 2 lub 3 ? Często się pojawiają na rynku wtórnym? I najważniejsze, czy pasują do 20m2 czy lepiej brać Heresy?dz

Ja mam ok 18m2 i Cornwall2 nie sa (wg moich uszu) mezaliansem. Bas nie wali, jest bardzo przyjemnie - muza wypełnia swobodnie cały pokój. Ale podobno Herezje są lepsze w takich mniejszych pomieszczeniach - tylko nie wiem jak z basem poniżej 50Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.