Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

....Jadis jest jak najbardziej OK....takie tam fanaberie z mojej strony....

 jeżeli chodzi o wzmacniacze ( i nie tylko) to masz bardzo duże/ogromne  doświadczenie ale zdecydowanie

końcówki mocy, monobloki -  już w temacie integry to chyba  nie za bardzo ?....Jadis jest mocny pod każdym względem....

.....więc byłoby błędem pozbywać się tego skurczybyka....

 

kiedyś  usłyszałem od kolegi... ,,nie doceniasz Jadisa,, ....przeważnie jak do mnie przyjeżdżał posłuchać.....

to kończyło się u niego  sprzedażą wzmacniacza....pierwszy poszedł w odstawkę Hegel H360, dalej Mcintosh MA7000

Mark Levinson 585, Octave (końcówka mocy) Audio Reserch (integra) monobloki Electrocompanieta AW400

Luxman....i jeszcze kilka.....zakończył poszukiwania ( i za kilka dni odbiera)   integre Jadis i88 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie ma nowa seria Audio Research Ref. Są monobloki 160M i końcówka stereo 160S. Ponoć nowa jakość i bezawaryjność z czym w tej firmie przez lata był problem. To co prawda Push Pull ale do systemów zbalansowanych może wpasować się lepiej niż lubiany SET. Są tam lampy KT150. Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem lamp. Może warto spróbować? Mam takie plany. Do tej pory ceniłem AR za brzmienie, ale nie za jakość wykonania i nie za bezawaryjność. Ale jestem otwarty. Może to faktycznie nowa jakość. Jadis też fajnie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
54 minuty temu, sly30 napisał:

Dobre opinie ma nowa seria Audio Research Ref. Są monobloki 160M i końcówka stereo 160S. Ponoć nowa jakość i bezawaryjność z czym w tej firmie przez lata był problem. To co prawda Push Pull ale do systemów zbalansowanych może wpasować się lepiej niż lubiany SET. Są tam lampy KT150. Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem lamp. Może warto spróbować? Mam takie plany. Do tej pory ceniłem AR za brzmienie, ale nie za jakość wykonania i nie za bezawaryjność. Ale jestem otwarty. Może to faktycznie nowa jakość. Jadis też fajnie gra.

Z tą awaryjnością tych AR chyba, aż tak źle nie było.  

6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

 

 E-560 z naprawdę mocnym Vitusem ri-100....wpierw grał ri-100 następnie podłączyłem e-560....uwierz mi na słowo

Vitus i Accu to jednak całkiem inne podejście do dźwięku. No i Vitus chyba miałby sens przy wyższych modelach, niż podastawowym ri100. A to, że już podstawowy model wyceniony jak u innych firm najwyższe w katalogu to już inna sprawa... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak wiadomo nie przepadam za lampami - delikatnie mówiąc. Bo są po prostu kiepskie.  W dodatku żadna firma ze światowego TOPu nie babra się w robienie lampowego sprzętu. Dla mnie zarówno Jadis jak i Audio Research to "takie sobie" ? firmy- szczególnie biorąc pod uwagę ceny jakie te firmy żądają za te urządzonka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, babatular napisał:

A ja, jak wiadomo nie przepadam za lampami - delikatnie mówiąc. Bo są po prostu kiepskie.  W dodatku żadna firma ze światowego TOPu nie babra się w robienie lampowego sprzętu. Dla mnie zarówno Jadis jak i Audio Research to "takie sobie" ? firmy- szczególnie biorąc pod uwagę ceny jakie te firmy żądają za te urządzonka.

Akurat jesli chodzi o ceny to najbardziej odpłyneli własnie producenci tranzystorów - Gryphon, Dan Deag, Vitus... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, plastik1989 napisał:

Akurat jesli chodzi o ceny to najbardziej odpłyneli własnie producenci tranzystorów - Gryphon, Dan Deag, Vitus... 

To prawda - dlatego mimo, że firmy które wymiłeś są moimi ulubionymi to najbardziej ję krytykuje za cenowy odjazd...

Dan Deag - nie wiem co to jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Akurat jesli chodzi o ceny to najbardziej odpłyneli własnie producenci tranzystorów - Gryphon, Dan Deag, Vitus... 

Tak? A ceny lamp Kondo? Engstrom? Absolare? Też kosmos. Monobloki Kondo Kagura...600 tys!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Vitus i Accu to jednak całkiem inne podejście do dźwięku. No i Vitus chyba miałby sens przy wyższych modelach, niż podastawowym ri100. A to, że już podstawowy model wyceniony jak u innych firm najwyższe w katalogu to już inna sprawa... 

Dokładnie, Vitus od serii Signature....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, sly30 napisał:

Tak? A ceny lamp Kondo? Engstrom? Absolare? Też kosmos. Monobloki Kondo Kagura...600 tys!

Zgoda.

Chociaż i tak wydaje mi się, że w budżecie kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy (zwłaszcza second hand) dużo łatwiej złożyć system na lampach niż na tranzystorze. Naprawdę dobre i mocne tranzystory są cholernie drogie... 

Zresztą ja uważam, że lampa ma sens (to moje osobiste zdanie, nie traktujcie tego jako aksjomat) do małych pomieszczeń, poniżej 30m. Wtedy można próbować mocną SE użyć jeszcze. 

Gdybym miał spory salon do nagłośnienia i wymagające kolumny, to zamiast iść w lampę typu push pull 4-8 lamp i do tego jeszcze lampy KT, to wolałbym po prostu tranzystor. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Tak? A ceny lamp Kondo? Engstrom? Absolare? Też kosmos. Monobloki Kondo Kagura...600 tys!

Sly 

Ale lampy - nawet mające taki PR jak Kondo, Audio Tekne - to ja w ogóle nie biorę na poważnie :). Więc ceny tych rachitycznych urządzonek mogą być nawet w miliardach złotych - ja się tylko z tego śmieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie na fajnej lampie 845 30Watt na kanał. Zawsze nie wiem czemu broniłem się przed lampą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, plastik1989 napisał:

 

Vitus i Accu to jednak całkiem inne podejście do dźwięku. No i Vitus chyba miałby sens przy wyższych modelach, niż podastawowym ri100. A to, że już podstawowy model wyceniony jak u innych firm najwyższe w katalogu to już inna sprawa... 

 tak, zgadza się -  jest to inne podejście do dźwięku....kiedyś miałem przyjemność słuchać wyższej integry Vitusa sia-25 to już było bardzo fajne granie....

 

 

 

 

 

 

   

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mima napisał:

Gram obecnie na fajnej lampie 845 30Watt na kanał. Zawsze nie wiem czemu broniłem się przed lampą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

No tak, wiem że to fajna lampa, ale nie wysterujesz nią basu i większości kolumn. Do plumkania jest fajna, do czegoś mocniejszego trochę gorzej. Gdy masz mały pokój i względnie małe kolumny, to jakoś zagra. Może się podobać. Gdy pokój duży i wielkie kolumny, to trochę trudniej dobrze to napędzić lampami SET.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, Mima napisał:

Gram obecnie na fajnej lampie 845 30Watt na kanał. Zawsze nie wiem czemu broniłem się przed lampą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ja też gram na 845. Bardzo sobie cenię, ale wiem, że nigdy trudnych kolumn do nich nie podłączę.

Więc póki mieszkam w mieszkaniu to OK, ale jak w przyszłości zamieszkam w domu i przyjdzie mi nagłośnić 30-40m to lampę pewnie daruję. Zresztą już teraz chętnie przeszedłbym na tranzystor z uwagi na wygodę, tyle że niczego sensownego co finansowo, nie wiązałoby się ze sprzedażą mieszkania nie widzę... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No tak, wiem że to fajna lampa, ale nie występujesz nią basu i większości kolumn. Do plumkania jest fajne, do czegoś mocniejszego trochę gorzej. Gdy masz mały pokój i względnie małe kolumny, to jakoś zagra. Może się podobać. Gdy pokój duży i wielkie kolumny, to trochę trudniej dobrze to napędzić lampami SET.

Akurat mam kolumny z aktywnymi dołami więc nie mam z tym zakresem problemu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mima napisał:


Akurat mam kolumny z aktywnymi dołami więc nie mam z tym zakresem problemu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Jest to jakieś rozwiązanie.

8 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja też gram na 845. Bardzo sobie cenię, ale wiem, że nigdy trudnych kolumn do nich nie podłączę.

Więc póki mieszkam w mieszkaniu to OK, ale jak w przyszłości zamieszkam w domu i przyjdzie mi nagłośnić 30-40m to lampę pewnie daruję. Zresztą już teraz chętnie przeszedłbym na tranzystor z uwagi na wygodę, tyle że niczego sensownego co nie wiązałoby się ze sprzedażą mieszkania nie widzę... 

 

To może dobre Push Pull to jakaś opcja? Do tej pory uważałem, że jak lampa to tylko SET, a PP to gra jak tranzystor, więc szkoda zachodu. Ale świat się zmienia, na rynek wchodzą nowości, może też byłem błędnie nastawiony. Tranzystory potrafią już pięknie grać. Przez ostatnie 20 lat pojawiło się sporo dobrych modeli. Fakt, że ceny są chore, ale w całym zakresie audio ceny są chore. Jest jednak z czego wybrać. W lampach też tam jakiś postęp jest. Podobno te nowe Audio Research, to nowa jakość. Czy faktycznie tak jest, to nie wiem, ale....może niebawem się dowiem. Z drugiej strony jednak tranzystor jest bezobsługowy. A lampy to użytkowo zawsze trochę kłopot. Te KT150 uchodzą za trwałe ale 3000h żywotności, to tylko ok 1.5 roku, gdy się dużo słucha. Komplet lamp na 2 monobloki, to ok 2800 pln. I tak co 1.5 roku...2800 pln do wydania. Słabo to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, plastik1989 napisał:

Zgoda.

 

Gdybym miał spory salon do nagłośnienia i wymagające kolumny, to zamiast iść w lampę typu push pull 4-8 lamp i do tego jeszcze lampy KT, to wolałbym po prostu tranzystor. 

pewnie że można tak...tylko jak wstawisz Vitusa, Gryphona, Accu, Passa, itd. to już nic z dźwiękiem nie zrobisz/poprawisz/zmienisz   natomiast przy lampie można się trochę pobawić i to z zadowalającym efektem....jakiś czas temu do CD i wzmacniacza wstawiłem Telefunkeny ECC802S.... zrobiło się nie tyle inaczej co  lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, sly30 napisał:

 

To może dobre Push Pull to jakaś opcja? Do tej pory uważałem, że jak lampa to tylko SET, a PP to gra jak tranzystor więc szkoda zachodu. 

No ja dalej wychodzę z takiego założenia... Jeśli lampa to SE. Jak mam się bawić w PP to wolę tranzystory.

W PP żeby wszystko było OK po prostu lampy muszą być dobrze dobrane... A lampy nie zużywają się równomiernie, poza tym tolerancje rzędu 5-10% to norma... Taki układ na kilku lampach po paru miesiącach się rozjeżdża, a by układ dobrze funkcjonował lampy muszą być jak najbliższe parametrom wyjściowym. Oczywiście nie ma co uogólniać, bo dużo zależy od aplikacji ale ja osobiście sceptycznie podchodzę do PP zwłaszcza 4 czy 8 lampowe... Poza tym ja osobiście nie widzę jakiejś dźwiękowej przewago takich rozwiązań nad tranzystorem, więc po co na siłę pchać się w lampy...?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo małe doświadczenie z lampami. Jakie inne w miejsce fabrycznego montażu polecacie ?

Taki podwójny zestaw:
12AX7
300B
310A
845


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

pewnie że można tak...tylko jak wstawisz Vitusa, Gryphona, Accu, Passa, itd. to już nic z dźwiękiem nie zrobisz/poprawisz/zmienisz   natomiast przy lampie można się trochę pobawić i to z zadowalającym efektem....jakiś czas temu do CD i wzmacniacza wstawiłem Telefunkeny ECC802S.... zrobiło się nie tyle inaczej co  lepiej...

Wiesz co... Z jednej strony to zaleta, a z drugiej może też być wada... Ja ostanio po prostu chciałbym mieć Plug&Play, wciskam ON, wciskam PLAY i gra... Bez polowania na NOSy, bez wygrzewania lamp, bez tego całego audiofilskiego rytuału, który już mnie po prostu zmęczył... 

2 minuty temu, Mima napisał:

Mam bardzo małe doświadczenie z lampami. Jakie inne w miejsce fabrycznego montażu polecacie ?

Taki podwójny zestaw:
12AX7
300B
310A
845


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

845 zostaw chińskie 845B lub 845C - chyba nie ma sensu iść w drogie repliki, bo lampy za 3000zł para lubią paść po kilku miesiącach... A te zwykłe Chińskie 845A/B/C za 800zł grają ludziom latami. 

12ax7 ja lubię Amperexa.

300B - to jak już budżet pozwoli...

Ale z lampami to jak z przyprawami, każdy lubi inaczej doprawić...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czym większa możliwość kombinowania i regulacji systemu np lampami czy ustawieniami DSP, tym większy kłopot i po czasie coraz mniejsza przyjemność ze słuchania muzyki. Lepiej dobrać system, dostroić i już nie grzebać. Co do lamp NOS, to jest coraz gorzej i nie liczyłbym na ofertę. Ceny szybują w kosmos, szanse na dobraną parę graniczą z cudem. Problemy z transportem(uszkodzenia lamp) oraz dużo oszustów sprzedających NOSy skutecznie zniechęca. 
 

Pomyślałem, że Push Pull nowej generacji, może być rozsądnym kompromisem, ale czy na pewno? Jest auto bias, który koryguje parametry pracy lamp i jest to mniej obsługowe niż starsze modele. Ale mimo wszystko co 1.5-2 lat komplet 8 lamp do wymiany, a tanie wcale nie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, sly30 napisał:

 Czym większa możliwość kombinowania i regulacji systemu np lampami czy ustawieniami DSP, tym większy kłopot i po czasie coraz mniejsza przyjemność ze słuchania muzyki. Lepiej dobrać system, dostroić i już nie grzebać.

Dokładnie...

4 minuty temu, sly30 napisał:

Co do lamp NOS, to jest coraz gorzej i nie liczyłbym na ofertę. Ceny szybują w kosmos, szanse na dobraną parę graniczą z cudem.

Dokładnie. Za kilka lat lampy bedą droższe od wzmacniaczy, a bez NOSów to ja już wolę tranzystory...

4 minuty temu, sly30 napisał:

 dużo oszustów sprzedających NOSy skutecznie zniechęca. 

Mam możliwość mierzenia lamp, kupiłem przez ostanie kilka lat lamp sporo. 90% po pomierzeniu osobiście, okazuje się, że dupa a nie NOS... Lampa elektronowa jest w stanie wytrzymać wiele lat (zwłaszcza sterująca) ale odpowiednie parametry trzyma póki emisja nie spadnie poniżej 90%...

4 minuty temu, sly30 napisał:

Pomyślałem, że Push Pull nowej generacji, może być rozsądnym kompromisem, ale czy na pewno? Jest auto bias, który koryguje parametry pracy lamp i jest to mniej obsługuje niż starsze modele. Ale mimo wszystko co 1.5-2 lat komplet 8 lamp do wymiany, a tanie wcale nie są.

Zależy od trybu słuchania. Jak typowy audiofilski odsłuch, czyli siadamy wieczorem po pracy i kilka h słuchamy to OK. Ale ja pracuje sporo z domu i słucham po kilka-kilkanaście godzin dziennie. To, żeby mieć 100% wydajny wzmanicacz i grający tak jak powinien, to powinienem co pól roku zmieniać lampy mocy... (zresztą tak robię...)   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa to dokładnie ta sama kiepska  jakość, ta sama beznadziejna obsługa, i ta sama przestarzała technologia co gramofon analogowy.

Czemu nikt nie chce już oglądać analogowej TV, a odbiorniki TV nie są na lampach ? 

Tylko w audio jeszcze przechodzi kiepska jakość, partyzantka i szamaństwo - to doprawdy zadziwiające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, babatular napisał:

Lampa to dokładnie ta sama kiepska  jakość, ta sama beznadziejna obsługa, i ta sama przestarzała technologia co gramofon analogowy.

Czemu nikt nie chce już oglądać analogowej TV, a odbiorniki TV nie są na lampach ? 

Tylko w audio jeszcze przechodzi kiepska jakość, partyzantka i szamaństwo - to doprawdy zadziwiające.

Nie demonizowałbym. Lampa SE, dobry gramofon i można odpłynąć... Owszem dźwięk zakłamany, ale za to w jak piękny sposób...

Jeden lubi rybki, drugi... 

Zresztą na przykład analogowa vs cyfrowa fotografia to wcale nie ma jednoznacznego zwycięzcy. To porównanie chyba bliższe audio niż TV.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lampa to dokładnie ta sama kiepska  jakość, ta sama beznadziejna obsługa, i ta sama przestarzała technologia co gramofon analogowy.
Czemu nikt nie chce już oglądać analogowej TV, a odbiorniki TV nie są na lampach ? 
Tylko w audio jeszcze przechodzi kiepska jakość, partyzantka i szamaństwo - to doprawdy zadziwiające.

Ja tam jestem póki co oczarowany tym wzmacniaczem. U mnie zagrał lepiej jak mój ostatni dzielony tranzystor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mima napisał:


Ja tam jestem póki co oczarowany tym wzmacniaczem. U mnie zagrał lepiej jak mój ostatni dzielony tranzystor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki to był tranzystor? Czym napędzasz sekcje basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaki to był tranzystor? Czym napędzasz sekcje basu?

Kolumny mają wbudowane wzmacniacze 1800w na stronę z układem dsp. Kolumny to Goldenear Triton Reference
Natomiast miałem wcześniej dzielonego Vitusa RS100 a potem Audia Flight FLS 1+4
a086646278539011cf20a44c00e7d200.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lampa to dokładnie ta sama kiepska  jakość, ta sama beznadziejna obsługa, i ta sama przestarzała technologia co gramofon analogowy.
Czemu nikt nie chce już oglądać analogowej TV, a odbiorniki TV nie są na lampach ? 
Tylko w audio jeszcze przechodzi kiepska jakość, partyzantka i szamaństwo - to doprawdy zadziwiające.
A to rozumiem grasz na wzmacniaczu cyfrowym, w klasie D, impulsowym itp?
Przecież zwykłe trafo i parę kondów to technologia nie godna OLED.
Nie wszystko co nowe jest lepsze. To Tylko ludzka pycha nakazuje tak sądzić. Tyczy się to całego życia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, maciek36 napisał:

A to rozumiem grasz na wzmacniaczu cyfrowym, w klasie D, impulsowym itp?
Przecież zwykłe trafo i parę kondów to technologia nie godna OLED.
Nie wszystko co nowe jest lepsze. To Tylko ludzka pycha nakazuje tak sądzić. Tyczy się to całego życia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Nie godna. Jest tylko mały problem. Nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego niż tranzystor, trafo i kondensator.

Poza tym - o co chodzi z klasą D ? Czyżby to nie były wzmacniacze tranzystorowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, babatular napisał:

Lampa to dokładnie ta sama kiepska  jakość, ta sama beznadziejna obsługa, i ta sama przestarzała technologia co gramofon analogowy.

Ale są miłośnicy lamp, lampowego brzmienia, gramofonów... i to z myślą o nich robiony jest ten sprzęt. W zawodowej branży muzycznej też poszukują dżwięku - większość jazzowych gitarzystów i kontrabasistów wręcz kocha grać na tych lampowych wynalazkach z epoki - dlaczego? Dla dżwięku i jego charakteru... itd. Setup audio, to trochę coś innego, ale analogii do realu można się doszukać, więc ja nie mam problemu ani z setupem opartym o lampy, ani o gramofon. To tylko inny sposób odtworzenia muzyki - muzyki tak czy siak mechanicznej, odtworzonej... tzw. reprodukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.