Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że wielu szanownych kolegów na tym forum źle pojmuje dynamikę kojarząc ją z mocą wzmacniacza. Dynamika to nie możliwość głośnego słuchania przy niskim ustawieniu potencjometru, ale czy system jest w stanie oddać nagrania w pełnym zakresie głośności - czyli między najcichszym i najgłośniej nagranym dźwiękiem. Dodatkowo dynamika to dla mnie materializowanie się dźwięku. Jego "fizyczna" obecność w pomieszczeniu. Przedkłada się to na energetyczność przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Świetnie. A Genesis, Phil Collins, The Allman Parsons Project? Nie grają?..

Kiedyś bardzo mnie zawstydził kumpel przynosząc płytę hiszpańskiej wokalistki (nie pamiętam dokładnie jakiej) miałem wtedy kolumny 16 Hz) - to była największa porażka brzmienia. Wtedy tego nie rozumiałem. U niego grało wszystko super. To tak w dużym skrócie. Od tamtego czasu powiedziałem sobie, że takich porażek nigdy nie przyjmę. Dziś wrzucam do CD cokolwiek i nie mam traumy.

Ale Ty składasz sobie system ,żeby przed kolegami zagrało cokolwiek przyniosą, czy żeby grało tak jak lubisz, to co lubisz?

Ja mam w głębokiej d jak zagra jakiś Rammstein u mnie, czy Tool. W ogóle tego nie słucham i może nie grać wg wielu w ogóle.

To czego słucham na co dzień sprawia mi ogromną przyjemność i tylko to się liczy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Nic dodać, nic ująć.

Lubię Accuphase, ale to co rzeczywiście piszą to jakiś szok. Może to już pod mileniansów jest przygotowany tekst? Zwłaszcza dziwią mnie zapisy o klasie A, przesłuchach i zniekształceniu.

Niezależnie - trzeba odsłuchać. To jest jedyny test wiarygodności urządzenia.

Dokładnie trzeba słuchać i to jest jedyne najlepsze rozwiązanie , gdy się chce coś kupić. 

14 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....tak zgadza się....Jopek brzmi bardzo dobrze, natomiast co do Metallici -  nie mam ich ani jednej płyty

ale koledzy z forum którzy byli u mnie  powiedzieli że zacnie brzmi ten rodzaj muzyki...nie mam idealnego systemu

jest raczej  uniwersalny i dlatego uważam że  potrafi zagrać na odpowiednim poziomie każdy rodzaj muzyki

 

nie wątpię że 480tka jest świetna ale myslę że 800tka zakasuje każdą inną integrę Accu

Ja myślę podobnie, że 800 będzie lepsza niż 480 taka jako całość, pytanie kto jaki bardziej lubi dźwięk, bo na pewno przy 800 tce będzie troszkę inny... i cena też inna, ale jak dla mnie taka 480 naprawdę świetna zabawka i jak dla mnie spełnia moje oczekiwania. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....firmy mają swoją politykę/strategię akurat doceniam to co robi Jadis - już tłumaczę....chyba w 2005 roku Accuphase wypuścił integrę E-550 po kilku latach  E-560 dalej E-600, E650 i teraz E-800 jest to już  5 wzmacniacz na przestrzeni + - 15 lat....natomiast Jadis w 2005 r wypuścił integrę DA88 po 10 latach wszedł dopiero Jadis i88....co ważne...DA88 jest nadal w sprzedaży - prawie 15lat....i to mi się bardzo podoba....DA88 jaki i88  jest to  Jadisowy klimat  ale i88 jest mocniejszy od swojego poprzednika o 50% co słychać od razu.....gdy dowiedziałem się że Accu wypuścił tak mocną integre E800 to wiedziałem   że musiał tu nastąpić znaczący progres....

 

12 minut temu, lolek126 napisał:

Dokładnie trzeba słuchać i to jest jedyne najlepsze rozwiązanie , gdy się chce coś kupić. 

Ja myślę podobnie, że 800 będzie lepsza niż 480 taka jako całość, pytanie kto jaki bardziej lubi dźwięk, bo na pewno przy 800 tce będzie troszkę inny... i cena też inna ?

A klasowe wzmacniacze to takie oczko w głowie firmy Accu....800tka  musi być lepsza od 480 - nie ma wyjścia ;-) 

9 godzin temu, Huberto1984 napisał:

W moim odczuciu ten Vitus bez szalu. Odstaje od czolowki integr. Pewnie inaczej jest z sia30, ale nie dane mi bylo posluchac. 

 

....ri-100 i sia25 słuchałem w warunkach domowych - sia30 tylko na Audio Show więc nie będę się wypowiadał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lubię Accuphase, ale to co rzeczywiście piszą to jakiś szok. Może to już pod mileniansów jest przygotowany tekst? Zwłaszcza dziwią mnie zapisy o klasie A, przesłuchach i zniekształceniu.
Niezależnie - trzeba odsłuchać. To jest jedyny test wiarygodności urządzenia.

Ten opis nie dotyczy Accuphase.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miroslav1 napisał:

gdy dowiedziałem się że

W dniu 10.10.2019 o 19:07, sly30 napisał:

Accuphase na 50 lecie firmy wypuści super integrę w klasie A. Wielki klocek jak Krell FBI, ponad 40kg. Szczegóły mają się pojawić w ciągu kilku tygodni.

15 minut temu, Miroslav1 napisał:

Accu wypuścił tak mocną integre E800 to wiedziałem   że musiał tu nastąpić znaczący progres....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



pytanie kto jaki bardziej lubi dźwięk


O to to. Każdy powinien sobie zadać sam to pytanie zanim powstaną jakieś spory lub zupełnie odmienne opinie.
Prawda jednak jest zupełnie inna. W audio zbyt często wystawia się opinie na podstawie opinii kogoś z autorytetem. Ludzie nie ufają własnym uszom i często się posiłkują odczuciami innych ludzi. Widać to na codzień, gdy czyta się opinię zadowolonego nabywcę sprzętu, który używa dokładnie takich samych słów, których gdzieś wcześniej wyczytał.
Niestety w ten sposób można manipulować ludźmi do woli. Mamy więc odpowiedź dlaczego ceny niektórych klocków są jakie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mima napisał:

Ten opis nie dotyczy Accuphase.

Dzięki za info, ale się gubię (starość nie radość). W takim razie jakiej integry dotyczył opis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, ale się gubię (starość nie radość). W takim razie jakiej integry dotyczył opis?

:)


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mima napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

No to rozumiem, czemu poległ. Choć o dziwo znalazłem zachodnie recenzje porównujące go do … Krella FBI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mima napisał:


?


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

2 godziny temu, Meloman napisał:

No to rozumiem, czemu poległ. Choć o dziwo znalazłem zachodnie recenzje porównujące go do … Krella FBI.

Moon 600 kiedys tam sluchalem I bylo ponizej sredniej. Tucana byla lepsza a cena za moon wysoka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Moon 600 kiedys tam sluchalem I bylo ponizej sredniej.

No widzisz... A naszej krajowej prasie złego słowa o tej kanadyjskiej marce nie uświadczysz.

Ba! Jeden z "recenzentów" nawet stawiał tezę, że znajdą się ludkowie, którzy kupią ten sprzęt nawet bez odsłuchów ;-)

Ale z tego co pamiętam dotyczyło to niższego modelu.

Reasumując - nie sugerujcie się proszę opiniami innych, zwłaszcza z "fachowej" prasy. Ufajcie tylko własnym uszom..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

No widzisz... A naszej krajowej prasie złego słowa o tej kanadyjskiej marce nie uświadczysz.

Ba! Jeden z "recenzentów" nawet stawiał tezę, że znajdą się ludkowie, którzy kupią ten sprzęt nawet bez odsłuchów ?

Ale z tego co pamiętam dotyczyło to niższego modelu.

Reasumując - nie sugerujcie się proszę opiniami innych, zwłaszcza z "fachowej" prasy. Ufajcie tylko własnym uszom..

Chciałbym zobaczyć jak ten Pan kupuje bez odsłuchu jakiekolwiek urządzenie na tym poziomie cenowym...bzdura na maksa... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Reasumując - nie sugerujcie się proszę opiniami innych, zwłaszcza z "fachowej" prasy. Ufajcie tylko własnym uszom..

Obrażasz ? teraz "niezależne, uczciwe, wybitnie osłuchane, poświęcające dla nas bezinteresownie swój cenny czas redakcje/blogerów itp..." Powiem Wam ciekawostkę, zawsze gdy rozmawiam z dystrybutorami czy pracownikami salonów audio mówią oni wprost - panie, nie czytaj pan tych głupot zawartych w recenzjach czy też - czytał pan kiedyś jakąś niepochlebną recenzję bo ja nie. I wtedy mam ochotę zadać pytanie - to po jaką cholerę wysyłacie im swoje klamoty do recenzji skoro potem klientom w prywatnych rozmowach mówicie, że te recenzje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Taka sytuacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Meloman said:

No widzisz... A naszej krajowej prasie złego słowa o tej kanadyjskiej marce nie uświadczysz.

 

Cześć 

Jednemu się spodoba drugiemu.nie,przecież to normalne.To że  Huberowi  nie podeszla ta 600 to o niczym nie świadczy bo dla Kowalskiego  będzie to najlepsza integra.

Jak to jest ze opinie recenzenta mamy oblewac a opinie z forum jednej.osoby brać na poważnie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Cześć 

Jednemu się spodoba drugiemu.nie,przecież to normalne.To że  Huberowi  nie podeszla ta 600 to o niczym nie świadczy bo dla Kowalskiego  będzie to najlepsza integra.

Jak to jest ze opinie recenzenta mamy oblewac a opinie z forum jednej.osoby brać na poważnie???

Ja wyrocznia na pewno nie jestem. Audio guru tym bardziej  ?

Recenzje, opisy, opinie I ceny sprzetu audio zawsze biore pod uwage, ale wybierajac go do odsluchu, sprawdzajac co jest w srodku i jaka jest jego realna cena, zeby nie kupic bubla, ktorego odsprzedac sie nie da bez wiekszych strat jesli zajdzie taka potrzeba. 

Zreszta Meloman napisal, zeby sugeriwac sie tylko wlasnym slucham a nie moim  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, Huberto1984 said:

Ja wyrocznia na pewno nie jestem. Audio guru tym bardziej  ?

Recenzje, opisy, opinie I ceny sprzetu audio zawsze biore pod uwage, ale wybierajac go do odsluchu, sprawdzajac co jest w srodku i jaka jest jego realna cena, zeby nie kupic bubla, ktorego odsprzedac sie nie da bez wiekszych strat jesli zajdzie taka potrzeba. 

Zreszta Meloman napisal, zeby sugeriwac sie tylko wlasnym slucham a nie moim  ?

Oczywiście ale trzeba wziąć  pod uwagę   to że,  osobie ktora robila recenzję  600-tka sie podobała. Sam nie wiem czy przejmował bym sie tym co integra ma w środku  skoro jej dźwięk  mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Oczywiście ale trzeba wziąć  pod uwagę   to że,  osobie ktora robila recenzję  600-tka sie podobała. Sam nie wiem czy przejmował bym sie tym co integra ma w środku  skoro jej dźwięk  mi pasuje.

To nie znaczy, ze musi sie podobac mi czy komukolwiek innemu. Ale chyba nie o tym temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Sam nie wiem czy przejmował bym sie tym co integra ma w środku  skoro jej dźwięk  mi pasuje.

Z tym się mogę po części zgodzić. Teoretycznie - to nie liczby grają...

Pytanie czy jeżeli już wcześniej WIEMY, że dany wzmacniacz ma np. mierny poziom S/N, a drugi dużo lepszy, to czy jesteśmy jeszcze w stanie obiektywnie je ocenić. Czy przypadkiem podświadomość nie zaczyna nam podpowiadać, że ten pierwszy gra gorzej, choć wcale tak być nie musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wiemy z innych tematow to nawet waga urzadzenia jest wazna dla niektorych...A co dopiero co ma w srodku. Pamietam dyskusje na ten temat wlasne z Ronaldo. 

Co do tego co ma wzmak w srodku...zawsze patrze na bebechy (zdjecia) a tym bardziej jak sie kupuje uzywke to czesto ludzie kaza rozkrecac i podnosza pokrywke, zeby zobaczyc czy nie ma jakiegos klopsa w srodku. 

Wielkosc trefa, pojemnosc kondow, moc...dla mnie to podstawa do dobrania wzmaka do kolumn. 

Co dotego, ze dzwiek jest najwazniejszy to sie zgadzam. 

@sly widze tu pisze, porownywales moze krell fbi vs diablo 300? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada ... zamiast oczu weź wagę przy kupowaniu końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/25/2019 at 5:40 PM, Huberto1984 said:

Jak dobrze wiemy z innych tematow to nawet waga urzadzenia jest wazna dla niektorych...A co dopiero co ma w srodku. Pamietam dyskusje na ten temat wlasne z Ronaldo. 

 

@sly 

Tak pamiętam tamtą  rozmowę. Ktos zapytał o budowę  TUCANY  a ty odpisałeś  że  jest zbudowana jak czołg. Ja  tylko odpisałem ze 19kg to mój cd ważył .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,najtańsza integra.... ,, padła na pysk, mam nadzieję że ,,najlepsza integra ....  ,, jakoś się utrzyma

...może sa już jakieś pierwsze wrażenia z odsłuchu E-800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



,,najtańsza integra.... ,, padła na pysk, mam nadzieję że ,,najlepsza integra ....  ,, jakoś się utrzyma



Bo najlepsza Integra jest tylko jedna. Jeszcze jej nie wyceniono, gdyż każdy każdemu patrzy na ręce i nikt nie chce się pierwszy wychylić. Paru już się wygłupiło z cenami i inni są aktualnie w szachu. Jak długo ten szach potrwa zależy od Was - czyli od konsumentów :)

Znalazłem parę dni temu ogłoszenie gdzieś w sieci ofertę wzmacniacza Phast na lampach GM70. Nie było zdjęcia ani ceny więc napisałem do autora ogłoszenia z zapytaniem o cenę oraz zdjęcia. Otrzymałem jedno zdjęcie, które wklejam oraz taką odpowiedź:

"Gm70 kosztuje 29600 zł. Odebrać go można w Krakowie.

Wzmacniacz jest wykonana na najlepszych dostępnych komponentach.
Kondensatory jensen, jupiter, mundorf, zaciski i wejścia CMC".

Myślę, że komentarze są zbędne ale być może dla kogoś to będzie najlepsza Integra na świecie :)

83f83eefb1daaca4c16c7d14df3800b4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2019 o 01:18, Ronaldo9 napisał:

Tak pamiętam tamtą  rozmowę. Ktos zapytał o budowę  TUCANY  a ty odpisałeś  że  jest zbudowana jak czołg. Ja  tylko odpisałem ze 19kg to mój cd ważył .

Cos takiego tam bylo. Pewnie masz racje. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

,,najtańsza integra.... ,, padła na pysk, mam nadzieję że ,,najlepsza integra ....  ,, jakoś się utrzyma

...może sa już jakieś pierwsze wrażenia z odsłuchu E-800

Pytanie...czy najlepsza integra to lampa czy tranzystor? Ktorej blizej do piedestalu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Huberto1984 napisał:

Pytanie...czy najlepsza integra to lampa czy tranzystor? Ktorej blizej do piedestalu? 

Wątpię, czy na to pytanie da się tak po prostu odpowiedzieć. Każdy typ ma swoje zalety, wady, więc w tym przypadku raczej jest to kwestia wybitnie indywidualna. Ktoś lubi ogórki, ktoś inny wybierze ogrodnika córki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Huberto1984 napisał:

Pytanie...czy najlepsza integra to lampa czy tranzystor? Ktorej blizej do piedestalu? 

...trudno powiedzieć.... ciekaw jestem  jakby wypadło porównanie Jadis i88 vs Gryphon Diablo 300...jedno co łączy te integry to chyba cena....za i88 trzeba zapłacić (o ile się nie mylę) 15tys euro....co do dźwięku - po stronie Gryphona będzie dynamika, zejście i kontrola na basie...jakbyś miał wytypować  cechy Jadisa które może mieć lepsze od 300tki - to jakie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.