Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jt211

(Konto usunięte)

Witam, to ja trochę zabiorę głos

:-) .

 

Monobloki muszą grac z pre by w pełni wysterowac eml20b potrzebne jest 5v kropka.

 

Audio aero niestety nie występował ich w pełni inna sprawa , ze Trinity i DeForest sa ze sobą zestrojone. :-*

 

Pozdrawiam Marcin.

Marcin a nie jest to troszkę zagranie w stylu KUP PREAMP ???

Normą jest chyba wysterowanie wzmaka z CD czyli 2V ?

Ja mogę sobie tak dłubać w DIY a nie w komercyjnym produkcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a nie jest to troszkę zagranie w stylu KUP PREAMP ???

Normą jest chyba wysterowanie wzmaka z CD czyli 2V ?

Ja mogę sobie tak dłubać w DIY a nie w komercyjnym produkcie ...

 

Jak chcesz zastosować jeden stopień wzmocnienia i to bez transformatora to dlatego 5v

 

W integrze Entropy jest wlasnie trafo na wejściu i mozna wysterowac eml20b z 2v

 

dzielona amplifikacja według mnie zawsze bedzie lepsza

 

Taka jest moja opinia.

 

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

Jak chcesz zastosować jeden stopień wzmocnienia i to bez transformatora to dlatego 5v

 

W integrze Entropy jest wlasnie trafo na wejściu i mozna wysterowac eml20b z 2v

 

dzielona amplifikacja według mnie zawsze bedzie lepsza

 

Taka jest moja opinia.

 

Czyli mam rozumieć że wasze wzmacniacze mocy są z brakującym

jednym stopniem :)

 

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

Czyli mam rozumieć że wasze wzmacniacze mocy są z brakującym

jednym stopniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam rozumieć że wasze wzmacniacze mocy są z brakującym

jednym stopniem :)

 

Jest jeden driver i to dht dlatego potrzebne jest 5v.

 

Jako jedni z niewielu(w Polsce jedyni) uzywamy tylko draiwerow dht do swoich konstrukcji

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że ja wolę może mniejszą precyzję i "gorszy" bas i większe zniekształcenia na korzyść lepszej barwy i ogólnej przyjemności w całym przekazie dla ucha.

Pełna zgoda. Ja wzmak co mało zniekształcał wyniosłem 2 tygodnie temu do piwnicy.

A mój obecny wzmak zdaniem pewnego recenzenta kompletnie się wykłada i zniekształca na całego.... i co z tego jak gra pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Józek, ja o tym mówiłem już 4 lata temu, też mam 20B jako driver dla 300B i też aktualnie steruję końcówkę z preampa (ale i to mozna obejść) ale warto mieć jeden dobry driver w końcówce i wtedy przy okazji masz allDHT, można kombinować z wtórnikami, cudami, i NOSami za więcej niż 20B kosztuje (CCa i inne super wersje 6sn7 z łodzi podwodnych) ale praktyka pokazuje że wzmocnienie układu powinno być relatywnie niskie i warto dać więcej V na końcówkę i mieć mniej stopni wzmocnienia, niż grać sobie z CD tak o 2V i mieć we wzmaku 20lamp...nie wiem czy pamiętasz ale byłeś jednym z głównych anty-promotorów tematu ''po co 4 stopnie w MPW na GM70'' w wątku o GM70, tu jest odwrotny przykład - mniej też czasami jest lepiej i oczywiście to gra, i to jak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Tak tylko tu chodzi o co innego wygląda ze Trinity ma o jeden stopień

za mało do ogólnie przyjętej normy że wzmak mocy powinien być

wysterowywany na pełną moc z CDP czyli 2V.

Ja ze swoich Sparków będę jeden stopień wyrzucał ale to DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko tu chodzi o co innego wygląda ze Trinity ma o jeden stopień

za mało do ogólnie przyjętej normy że wzmak mocy powinien być

wysterowywany na pełną moc z CDP czyli 2V.

Ja ze swoich Sparków będę jeden stopień wyrzucał ale to DIY.

 

JÓZEK nic nie jest za mało :-)

 

Tak ma być i tyle w temacie

 

Pozdrawiam Marcin.

P. S jak bys byl zainteresowany kupnem zrobimu ci monobloki co wysterujesz nawet Iphona :-)

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A mój obecny wzmak zdaniem pewnego recenzenta kompletnie się wykłada i zniekształca na całego.... i co z tego jak gra pięknie.

Recenzent ? A kto go nim mianował?

Poza tym co to za zawód ?

Sprawdzałem i nie znalazłem takiego zawodu (Dz. U Nr 106, poz. 728).

Dzisiaj recenzent , jutro kucharz a pojutrze może murarz...

K**wa , sami fachowcy w tym kraju !

Ale jak przyszło budować stadiony i autostrady to gdzie oni wszyscy (fachowcy) byli ? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

Recenzent ? A kto go nim mianował?

Poza tym co to za zawód ?

Sprawdzałem i nie znalazłem takiego zawodu (Dz. U Nr 106, poz. 728).

Dzisiaj recenzent , jutro kucharz a pojutrze może murarz...

K**wa , sami fachowcy w tym kraju !

Ale jak przyszło budować stadiony i autostrady to gdzie oni wszyscy (fachowcy) byli ? ;(

Fachowcy to byli od brania kasy :) Chyba nie zaprzeczysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

JÓZEK nic nie jest za mało :-)

 

Tak ma być i tyle w temacie

 

Pozdrawiam Marcin.

P. S jak bys byl zainteresowany kupnem zrobimu ci monobloki co wysterujesz nawet Iphona :-)

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Marcin zaraz wyjdzie że się czepiam !

Naprawdę życzę Wam powodzenia nawet jak przeszedłeś z jednej

skrajności w drugą :>)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach poznawania sprzetow pasujacych do Avantgardow poprosilem Eter Audio o przyslanie na odsluch wzmacniacza firmy Spec Corporation z Japonii, model RSA-M3EX ( co za nazwa ) .Dowiedzialem sie o nim od Marcina GPS , ktory go chyba nadal uzywa w swoim systemie. Potem przeczytalem bardzo wyczerpujacy i ciekawy test tego sprzetu w 6moons piora Srajana Ebaena :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz ten wpisuje sie w nurt zainteresowania dzwiekiem zestawow tubowych wzmacnianych lampami klasy SET. Taki tez dzwiek zamierzali osiagnac konstruktorzy M3EX. Co w tym dziwnego ?

Otoz jest to wzmak w klasie D, dotad niezbyt lubianej przez audiofilow.

W moim systemie wyglada dosyc niezrecznie, ale pierwsze wrazenia sa bardzo obiecujace. Z tubami pierwsze kwadaranse brzmia na pewno lepiej niz probowany kiedys Accu E 550. Co prawda Accu nie bardzo sie zgrywa z Avantgardami, ale jest to jednak porzadna konstrukcja . CDN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podłączać Aurendera do oddzielnej linii zasilającej ? Albo (jako jedynego komponentu) do jakiegoś dobrego kondycjonera ?

 

W recenzji Aurendera Martin Colloms napisał że samo wpięcie urządzenia powoduje pogorszenia jakości systemu - zapewne ze względu na zasilacz impulsowy. Wczoraj sprawdziłem to u siebie - i po wpięciu komputera w listwę obok DACa i wzmacniacza wszystko totalnie 'siadło'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Co prawda Accu nie bardzo sie zgrywa z Avantgardami

 

To prawda i w sumie nie wiadomo dlaczego. Wydawałoby się że to najlepszy wybór z tranzystorów, ciepło brzmiący, nasycony. Więc jeśli nie Accu to tylko lampa.

 

Otoz jest to wzmak w klasie D, dotad niezbyt lubianej przez audiofilow

 

A tu taka niespodzianka w postaci klasy D. Czyli kolejny raz potwierdza się, że nie sprawdza się dogmatyczne podejście do audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu moze i nasycony ale dla AA trzeba jeszcze wiecej nasycenia. Sluchalem wiele modeli Accu glownie pre i koncowka i nigdy fajnie nie zagralo. Ten piecyk AA tez nieciekawie z ichbkolumnami. Z lampa SE to co innego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzis moj subiektywny ranking przesluchanych wzmakow z Duo Omega wyglada nastepujaco :

 

1. Amare Trinity + De Forest

2. Ayon Crossfire III

3. Zestaw XA - koncowka i pre

4-6 Koncowka XA sterowana z pre La Fontaine ; Monosy Trinity sterowane z pre La Fontaine; Koncowka ARC Ref 150 sterowana z pre La Fontaine

7-8 ASR Emitter II ; SPEC RSA-M3EX

9. Accuphase E550

 

Pod uwage biore zarowno bezwgledna jakosc dzwieku , jak i stosunek cena/ jakosc.

I jedna uwaga - szukam barwy i emocji , nie jak najmniejszych znieksztalcen czy dzwieku " prawdziwego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrze kojarzę, to wzmaki SPEC są i owszem w klasie D, ale to urządzenia analogowe a nie cyfrowe? Jeśli tak, to warto to zaznaczyć, bo większość osób, jak widzi "klasa D" to od razu myśli o wzmakach cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrze kojarzę, to wzmaki SPEC są i owszem w klasie D, ale to urządzenia analogowe a nie cyfrowe? Jeśli tak, to warto to zaznaczyć, bo większość osób, jak widzi "klasa D" to od razu myśli o wzmakach cyfrowych.

"The ultimate performance of a class D amp also depends on just how accurately it implements its pulse-width modulation switching. Here International Rectifier's DirectFet output device with a high-voltage invariant IC driver of excellent time axis performance really establishes new parameters. Other well-known class D advances are almost triple the efficiency of conventional semiconductor amps; instant current delivery; bidirectional energy transfer to regenerate back-electromotive forces in the power supply; and excellent linearity."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji Aurendera Martin Colloms napisał że samo wpięcie urządzenia powoduje pogorszenia jakości systemu - zapewne ze względu na zasilacz impulsowy. Wczoraj sprawdziłem to u siebie - i po wpięciu komputera w listwę obok DACa i wzmacniacza wszystko totalnie 'siadło'.

We wnetrzu W20 na plycie ktora zajmuje sie zegarowaniem sygnalu cyfrowego audio jest pelno konwerterow DC-DC, wiec oczym tu wogole gadac :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda lepiej o tym pisac w watku o W20 - jesli mozna , prosze moderacje o przeniesienie postow w tej sprawie do wlasciwego watku - ale co do meritum to wskazuje , ze sa jeszcze spore mozliwosci poprawy jakosci dzwieku ze serwerow.

Gdyby zasilanie plyty glownej bylo bateryjne albo gdyby przeniesc to zasilanie na zewnatrz w postaci oddzielnego klocka ( chocby takiego jak Luminie ) , musialaby nastapic poprawa dzwieku.

Uproszczenie ukladu i skupienie sie tylko na usb audio , bez takiej liczy wyjsc cyfrowych , daloby zapewne kolejny maly kroczek do przodu.

Ja co prawda w tescie Martina Collomsa przeczytalem tylko ,ze przez przypadek chwilowo padlo zasilanie i Aurender W20 przeszedl w tryb awarayjny , zasilany z baterii. Przynioslo to slyszalna poprawe dzwieku.

Najpierw myslalem ,ze ten modul zasilania bateryjnego uniewrazliwia W20 na kable zasilajace, jednak jak okazalo sie w praktyce , zmiana kabli jest slyszalna. No to dalsza poprawa sekcji zasilania plyty glownej jest droga dla topowych serwerow.

Wiem , ze Amare mysli o bateryjnym zasilaniu rowniez plyty glownej w referencyjnym modelu, jednak bedzie to bardzo drogie rozwiazanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnetrzu W20 na plycie ktora zajmuje sie zegarowaniem sygnalu cyfrowego audio jest pelno konwerterow DC-DC, wiec oczym tu wogole gadac :(

 

Kiedy pozwalam sobie na uwagi, że żadne urządzenie audio nie pracuje poprawnie bez specjalnej dedykowanej linii zasilającej, pozostaje to bez komentarza.

Teraz "osoba opiniotwórcza" na forum informuje, o degradacji całego systemu po wpięciu komputera obok DAC.

 

Urządzenia cyfrowe, są w sposób szczególny narażone na interferencje z zakłóceniami linii zasilających, oraz jakby tego było mało, posiadają szczególne potrzeby powodowane naturą ich właściwości odnośnie pasma w jakim pracują oraz trybu tej pracy /impulsy kwadratowe/.

 

Nie jestem zdziwiony zdziwieniem osób które dokonują "odkryć" na tym polu, wyważają dawno otwarte drzwi, kiedy za kilka-kilkanaście lat posuną się w tej materii w wiedzy i spostrzeżeniach, wtedy przypomną być może sobie uwagi jakie czyniłem trzy lata temu odnośnie tego zagadnienia, od początku mojej obecności na forum.

 

Przejście audytorium audiofilskiego na technikę cyfrową, będzie w dalszym ciągu poprawy jakości, prędzej czy później musiało zmierzyć się z problemami linii energetycznych, wiodących prąd zasilający do urządzeń hi end, w tym cyfrowych, gdyż TYLKO w tym miejscu znajduje się RZECZYWISTY rezerwuar jakości, ciągle jeszcze nie użytej, nie wykorzystanej, z powodu oszczędności, gdyż wszyscy znamy ceny potrzebnej tu metalurgii, a jej koszt przy użyciu znacznej jej ilości, jest bardzo znaczący, z punktu widzenia budżetu całego systemu, od razu do głosu dochodzi naturalna niechęć do poniesienia takiego kosztu.

 

Powtarzam ok 85% jakości dźwięku to elektroenergetyczna linia zasilająca, jako magazyn energii gotowej do użycia, aby w każdym momencie usłyszeć najwyższej klasy dźwięk, stojąc na przeciw systemu audio nie słyszymy niczego więcej, jak porządku przepływu ustalonego parametrami statycznymi i dynamicznymi rezerwuaru elektronów, czekających na sygnał do przepływu/ruchliwości/, wydany przez urządzenie sterujące/źródło/.

 

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo - rozważ zbanowanie największych trolli w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kiedy pozwalam sobie na uwagi, że żadne urządzenie audio nie pracuje poprawnie bez specjalnej dedykowanej linii zasilającej, pozostaje to bez komentarza.

 

Masz ewidentnie rację, tylko nie zawsze da się poprowadzić odrębną linię prosto od przyłącza. Ja zrobiłem to tak, że najbardziej czystą i stabilną fazę przeznaczam tylko na tor audio. Odłączyłem od niej wszystko na obu piętrach domu. W efekcie żona się wścieka bo jak pierze to nie może piekarnika włączyć, bo korki wywala:-) Na szczęście jak to kobieta nie potrafi skojarzyć z czego to wynika, to miałbym do reszty przej..... :-)

 

Oczywiście proszę kolegów o dyskrecję, zwłaszcza przed moją żoną:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo - rozważ zbanowanie największych trolli w tym wątku.

Elb nie bądź taki samokrytyczny.

 

Dlaczego zbanowałeś mnie w hi-endowych nowościach? Trinity i Chord Ci się nie podoba? Widzę, że jesteś maksymalne przeczulony. Masza tylko wspomniał o AM mając na myśli Amare Musica a TY od razu z gębą na niego.

Masz alergię na Starego, na mnie, na Sly, J&A, Buma, Maszę i kilkunastu innych userów (lista wciąż rośnie). Weź się chłopie ogarnij i przestań wygłupiać. Jak tak dalej pójdzie to Ci nervosolu w apteczce braknie lub osiwiejesz i nawet farba do włosów, którą stosujesz może nie pomóc! Weź przykład z Marslo, razem żeśmy się żarli ale nie mamy do Siebie pretensji bo audio to dobra zabawa i jesteśmy miłe chłopaki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Mnie też wszędzie pobanował. A teraz naskoczył nawet na milimetra i nabija się z jego miłości do Jadis. Lubi chłop Jadis i ok. Ma prawo. A jeszcze niedawno pamietam jak milimetr stawał w obronie Elba....cóź za ironia losu.... :-) Bo kolego Przemku tak to już jest, że "lepiej z mądrym stracić niź z głupim zyskać" a poza tym " jak ktoś lata w dobrej ekipie to tak dbają o człowieka"... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.